Jump to content



sos! εχει κανεις daytona παπάκι (η γνωστός)


cozzyz

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

αμα πας για παπι σε Ζ παντα ειναι κορυφη!!!

και παρε ολα τα κοματια απο ΤΑΚΙCAVA και θα πεταει

είχα στρόφαλο,πηνεία,κυλινδροπίστονα εκκεντροφόρο και βαλβίδες takegawa στο glx.Για Ζ το πολύ-πολύ να βγάζει καμμια ηλεκτρονική.

Link to comment
Share on other sites

Mιάς που λέτε για παπάκια να πώ και γώ την γνώμη μου .

Ούτε innova [χοντροκομμένο και άσχημο ] ούτε Supra [κακή ποιότητα πλάστικών ] . Αν μπορείς ψάξε πάρε astrea grand [φωτό]

Με μία motosport εξάτμιση ελευθέρας [5 εκατοστά διάμετρος εξαγωγή εξάτμισης ] και ένα καρμπυρατέρ keihin 18mm [keihin 16mm έχει απο την ''μανα'' του] και φυσικά ένα γρανάζωμα τελικής , ο ξάδερφός μου με το f1--z 110cc στις εκκινήσεις απο εκεί που με είχε χαλαρά , πηγαίναμε μαζί , και στις τελικές απλά με έβλεπε . [4χρονο το astrea ανοιγε και ανοιγε στην τελική ] .

Mε μία εξάτμιση και ένα keihin18mm το μηχανάκι μεταμορφώνοταν .

astreagrandmain013oa.jpg

edit. Ξέχασα να αναφέρω πώς στα 8 χρόνια συμβίωσης μηχανικά μόνο λάδια-μπουζί άλλαζα , Και μία φορά δίσκους συμπλέκτη.

Το μετάνιωσα που το πούλησα χωρίς λόγο , λές και μου έπιανε χώρο στο γκαράζ :slap: :slap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cozzyz [Χθες, στις 19:46]

Πάλι στο πυραυλάκι το πας! λολ! φαντάζομαι τι έχεις :p. άμα είναι να μην πάρω το daytona, ξέρω τι 8α πάρω (απο μετ/σμενο) To 8έμα είναι το Daytona!

Οκ,οκ παρασυρομαι λιγο γιατι μ'αρεσουν τα μηχανακια!!!

Κοιτα εγω θα σου ελεγα ξανα να μην ρισκαρεις αλλα εσυ αμα θες παρ'το και που ξερεις ρε αδερφε? Μπορει να σου βγει σκυλι και να μην κλαις 1200!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου cozzyz βασικα δεν το εχω το μηχανακι αλλα το εχω δει που το εχει ενας

γνωστος!το μηχανακι για τα λέφτα του φαινεται πολυ καλο και μαλιστα σε αφτη τη τιμη

σου δινει πραγματα που αλλοι δεν σου δινουν!(π.χ. πισω δισκοφρενο-για το οποιο

η honda ζηταει 300 επιπλεον για να στο βαλει στο innova!)

φαινεται καλη κατασκευη και εχει καλο κινιτηρα

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλέπω στην pic εχει μπρος-πισω δισκοφρενα.αρκετά καλό αυτο.Τώρα αμα έχει πάντα τα λάδια του και δεν βάλεις χέρι στο μοτέρ δεν πρόκειται να πάθει κάτι.Πάρτο,δεν υπάρχει μία η άλλη κάτι καινούργιο στα 1200 ευρα

Link to comment
Share on other sites

Λιποοοοοοοοοοοοον ... βρήκα ενα παλιό φιλαράκι που είχε πάρει daytona. Δυστυχός δεν μου είπε και τα καλύτερα λόγια, ασε που το πουλάει κιόλας (3μηνών).

Τελικά ποφάσισα να σκάσω λίγο παραπάνω (1700) να πάρω το μοντενας το κρισσ2 (το κάνει και αυτό 24 άτοκα οπότε τι 50 τι 70) προκειμένου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

ΚΑΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ: πήγα να το παραγγείλω και δεν είχε το χρώμα που το ή8ελα (γρρ). Τεσπα, 8α πάω σε μαύρο.

εγω ή8ελα αυτο--->

REDMAT%20BLACK.RH%20copy.jpg

***Για το μοντένας έχω ακούσει πολύ καλα λόγια απο πολύ κόσμο!! Ελπίζω να μην έχει κάποιο τραγικό μειονέκτημα και να τραβαω τα μαλλια που δεν εχω :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cozzyz [Χθες, στις 17:07]

Λιποοοοοοοοοοοοον ... βρήκα ενα παλιό φιλαράκι που είχε πάρει daytona. Δυστυχός δεν μου είπε και τα καλύτερα λόγια, ασε που το πουλάει κιόλας (3μηνών).

Τελικά ποφάσισα να σκάσω λίγο παραπάνω (1700) να πάρω το μοντενας το κρισσ2 (το κάνει και αυτό 24 άτοκα οπότε τι 50 τι 70) προκειμένου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

ΚΑΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ: πήγα να το παραγγείλω και δεν είχε το χρώμα που το ή8ελα (γρρ). Τεσπα, 8α πάω σε μαύρο.

εγω ή8ελα αυτο--->

REDMAT%20BLACK.RH%20copy.jpg

***Για το μοντένας έχω ακούσει πολύ καλα λόγια απο πολύ κόσμο!! Ελπίζω να μην έχει κάποιο τραγικό μειονέκτημα και να τραβαω τα μαλλια που δεν εχω :p

Να το πάρεις... το παπάκι...

να το πάρεις.... μην το παιδεύεις...

το DAYTONA!

Το έχω τέσσερα χρόνια, 12.000 χλμ. και είναι αστέρι:T: χώρια ότι του έχω "βγάλει" τα μάτια.

Φτηνό και καλό!

Θα με θυμηθείς.

Καλό απόγευμα :hi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εχω daytona nova s . το παπι ειναι κορεατικο με τη συμετοχη της ιαπωνιας κατα 30%. ο κινητηρας ειναι dayang dy 100. το εχω τρεις μηνες 4000km και παει σφαιρα. 105 τελικη στο κοντερ ,ροπες κρατημα. καλο ειναι οποιος απαντα να μην εχει σκοπιμοτητα και να εχει εμπειρια απο αυτο που τον ρωτουν.για τα χρηματα που πληρωνεις παιρνεις πρωτο εργαλειο

Link to comment
Share on other sites

Το παρατραβάτε λιγάκι όταν κακολογείτε τα παπιά.

Αν και χρησιμοποιώ κρύπτον Ρ θα σου προτείνω για τα χρήματά του το ινόβα. Φοβερή ταχύτητα. Αλλά απαραίτητη η αλλαγή των μαμίσιων ελαστικών. Στην ανάγκη βάλε από παλιό BMX Χειρότερα δε θα είναι. Τα ντειτόνα νομίζω ότι έχουν και κάποια βραβεία αλλά ας μη γελιόμαστε. Τα γιαμάχα και τα χόντα κυκλοφορούν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.