Jump to content



W/Cing my Antec P160


SlotKiller

Recommended Posts

Βρε αγαπητε και φίλε , αυτό δεν είναι ψυγείο 2ρο ,,,, και τα 2 μαζί δεν κάνουν ένα βασικά ...

δώσε και φωτό να φαινεται .... 2 σωληνες εναλλαξ είναι . Βάλε ενα black ice pro 2 η κατι παρόμοιο να δεις τι αποτέλεσμα θα εχει ....

Μην αυταπατόμαστε τέτοια βάζεις 10 όχι ένα :hehe:

thermaltakebigwamod12nd1wm.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Πιστεύεις πώς θα δείς αποτέλεσμα σαν το graph ? Χλωμό εώς αδύνατο ,. ;) .

βασικά μεταξύ μας , το βρίσκω υπερβολικό το review. . . και μην ξεχνάμε 80ρι το ψυγείο .

Τέσπα , . Θα ήθελα να το δώ πολύ σε πράξη απο κάποιον γνωστο ;) και όχι απο ένα αμφισβιτουμενο ΄΄τεστ΄΄ μιάς και με μία σύντομη αναζήτηση με τον φίλο μου τον googli βρήκα πώς σε πολλά ΤΤ BW η αντλία παρέδωσε το πνεύμα γρήγορα , , πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό το δικό σου λινκ κοιταξα , και είναι πολύ φτωχο .

όσο για την αντλία απλά κοιτα εδώ τι λενε μερικοι .

http://www.atomicmpc.com.au/forums.asp?s=2&c=6&t=7939

http://www.devhardware.com/forums/t39508/s.html .

Link to comment
Share on other sites

Να τα παίξει σε δοκιμή δεν πιστεύω καθώς σε 2 ώρες δοκιμής είναι λίγο δύσκολο , .

Ούτε είπα ότι η λ20 είναι τερας αξιοπιστίας αλλα τουλάχιστον έχει και κάποιες επιδόσεις .

Βασικά με λινκ copy Paste δεν βγαίνει άκρη αφου το κιτάκι φωνάζει μόνο του .

150 λιτρα αντλια αλουμινενιο ψυγειο και ρακορ λάστιχα νανους ...

Και σε τεστ να δώ ότι βάλανε 3πλο extreme και το σήκωσε ,,, απλά δεν θα το πιστεψω , γιατι έχω βάλει και 2πλο και 3πλο και με 1250 eheim όχι ότι ναναι , και ξέρω τι ζόρια παίζουν απο προσωπική εμπειρια. ;)

Κατανοητός ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω επιχειρήματα ούτε κάποιο link. Καλές και χρυσές οι προσωπικές εμπειρίες αλλά δεν βγάζεις άκρη γιατί και εγώ μπορώ να σου πω ακριβώς τα αντίθετα από "προσωπική" εμπειρία. Οπότε καλύτερα να δώσεις κάτι χειροπιαστό.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν πιστευω οτι η αντλια του ΤΤ ειναι τιποτα το ιδιαιτερο...διαβασα και τα λινκ που εδωσε ο αθενς και δεν με διαψευσανε...

δηλαδη τριστενο προτιμας να δωσεις 100 ευρω να παρεις το bigwater απο το να δωσεις 140-150 και να παρεις ενα μπλοκ απο 11,μια λ20 και ενα black ice extreme?ειδικα στην περιπτωση του slotkiller ο οποιος εχει προφανως εχει ηδη 120αρηδες ανεμιστηρες στο κουτι του?το μονο καλο του bw για μενα ειναι οτι δεν χρειαζεται να ψαξεις για κομματια...απο εκει και περα δεν μου λεει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο ίδιο ψυγείο το σήκωσε άνετα και δεν ψόφησε μετά από ένα μήνα.

Όσο για τα link (δεν έδωσα μόνο ένα) τα θεωρώ πιο αξιόπιστα από αποκλειστικά και μόνο προσωπικές εμπειρίες και εικασίες. Δώστε και σεις κάτι για να μιλάμε σε ίδια βάση και όχι στην βάση "μου είπε η Μαριγούλα" κτλ.

Τέλος από εμένα μέχρι να δω κάποιο συγκριτικό.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι...

μου κανει εντυπωση ομως τι στα περισσοτερα reviews για το big water ή δεν το συγκρινουν με τιποτα σε θερμοκρασιες

ή το συγκρινουν με αεροψυξεις...

και εκτος απο αυτο αντιφασκει στο ολο concept της custom υδροψυξης...

πολυ μικρη αντλια,μικροι σωληνες,αλουμινενια κομματια,σωληνωτο ψυγειο...

οτι και να μου λενε εγω δεν πιστευω οτι αυτο το πραγμα μπορει να αποδοσει οπως λενε στα ριβιου...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αφορισμοί αυτού του τύπου (ότι και να μου λένε κτλ) δεν ταιριάζουν σε ένα σοβαρό βήμα συζήτησης όπως θέλουμε να είναι το thelab.

review σας βρήκα και μάλιστα συγκριτικό. Οπότε αν δεν είναι να προσθέσετε κάτι πιο "επιστημονικό" μην αναλώνετε το forum με καταγραφή των "διαισθήσεών" σας.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ watercool κίτ μιλάμε πάντα. Παράδειγμα το προηγούμενο setup σου τι ήταν ακριβώς ? Δωσε κανα info ,, ;)

Oi διαφορές που είδες σε θερμοκρασίες απο τα ''αρκετα'' που δοκίμασες στο σύστημα σου ,, δεν είναι άμμεσο συγκρίσιμο αποτέλεσμα ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.