Jump to content



Bambu Lab A1 mini - μια πρώτη άποψη


Recommended Posts

Είναι σχεδόν ο ορισμός του plug & play αυτοί οι εκτυπωτές. Τα ίδια κι εγώ με τον P1S. 

Υπερωρίες βαράει το μικρούλι βλέπω! Όσο για τα filaments, έχω πάρα πολύ καλές εκτυπώσεις με τα esun, ίδιες με της bambu. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις sunlu απροβλημάτιστα. Polymaker κάνουν δυνατά filaments, kingroon/jayo για πιο φθηνά. Έχει πράγμα να επιλέξεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για όποιον ενδιαφέρεται, παρόμοιες αν όχι ίδιες με τις καλοκαιρινές, προσφορές από την Bambu:

https://eu.store.bambulab.com/pages/black-friday-sale?from=banner#menu-printers-sale

 

Εδιτ: Να πω και κάτι έξτρα. Γενικά με έχει καλύψει. Σήμερα πέτυχα στο reddit το /r/minilab και μπήκα στο τριπάκι να ασχοληθώ να σιάξω ένα 10" rack. Δεν μπορώ λόγω διαστάσεων του mini, ούτε στο διαγώνιο. Ήταν ένα μικρό ξενέρωμα, αλλά δεν αλλάζει τη γενικότερη πολύ θετική εμπειρία που έχω αυτούς τους δύο σχεδόν μήνες.

Έγινε επεξεργασία από navaho7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

12 ώρες πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

Για όποιον ενδιαφέρεται, παρόμοιες αν όχι ίδιες με τις καλοκαιρινές, προσφορές από την Bambu:

https://eu.store.bambulab.com/pages/black-friday-sale?from=banner#menu-printers-sale

 

Εδιτ: Να πω και κάτι έξτρα. Γενικά με έχει καλύψει. Σήμερα πέτυχα στο reddit το /r/minilab και μπήκα στο τριπάκι να ασχοληθώ να σιάξω ένα 10" rack. Δεν μπορώ λόγω διαστάσεων του mini, ούτε στο διαγώνιο. Ήταν ένα μικρό ξενέρωμα, αλλά δεν αλλάζει τη γενικότερη πολύ θετική εμπειρία που έχω αυτούς τους δύο σχεδόν μήνες.

Προσφορές παντού. Η Bambu ξεκίνησε black Friday από τώρα μέχρι αρχές Δεκέμβρη, όλες σχεδόν έχουν ακόμη Halloween sales, με ξύνει η τσέπη :p

Για ποιο rack λες; Μήπως μπορώ να κάνω κάποια κομμάτια εγώ, κάνω πειράματα με PETG + ASA.

 

11 ώρες πριν, το μέλος acct έγραψε:

Καμιά γνώμη για τον P1S; Και καμιά ιδέα τι εννοούν Limited Free Gift; Κάνα filament ή κάτι άλλο;

Τον πήρα αρχές Σεπτέμβρη, τον ξεπακέταρα, τον άνοιξα, έκανε calibration και από τότε απλώς δουλεύει. Δεν είχα πρόβλημα ούτε με bed adhesion, ούτε με τίποτα άλλο. Και είναι ο πρώτος προσωπικός μου εκτυπωτής.

Από ό,τι λένε, τα gifts θα είναι κάποια από τα maker kits. Αλλά δεν έχω δει κάτι συγκεκριμένο ακόμη.
Filament βάζουν πάντα, ανάλογα την έκδοση που θα πάρεις. Αν θα είναι η combo, παίρνεις νομίζω 3 samples και 1 support sample. Αν πάρεις ξεχωριστά τον εκτυπωτή και το AMS, παίρνεις ένα sample (συνήθως πράσινο) με τον εκτυπωτή και με το AMS παίρνεις 3 νορμάλ κι 1 high temp reusable spools.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, το μέλος acct έγραψε:

Και καμιά ιδέα τι εννοούν Limited Free Gift;Κάνα filament ή κάτι άλλο;

 

κάποιο από τα maker kits. Σε εμένα είχε το led light, στον γαμπρό μου είχε το κιτ για το benchy.

 

5 ώρες πριν, το μέλος Arkan έγραψε:

Και καμιά ιδέα τι εννοούν Limited Free Gift;Κάνα filament ή κάτι άλλο;

 
WWW.PRINTABLES.COM

This is a mini-server rack with equipment trays for common smart home hubs, raspberry pi 4B, the TP-Link TL-SG108E, etc |...

 

κάτι τέτοιο θέλω να τυπώσω. ή έστω να πάρω τις ράγες και να τυπώσω τα faces

 

Έγινε επεξεργασία από navaho7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

 

κάποιο από τα maker kits. Σε εμένα είχε το led light, στον γαμπρό μου είχε το κιτ για το benchy.

 

 
 
WWW.PRINTABLES.COM

This is a mini-server rack with equipment trays for common smart home hubs, raspberry pi 4B, the TP-Link TL-SG108E, etc |...

 

κάτι τέτοιο θέλω να τυπώσω. ή έστω να πάρω τις ράγες και να τυπώσω τα faces

 

Χμμμ, έχω αρκετό PETG ακόμη. Μπορεί να κάνω καμιά δοκιμή.
Αν και δεν το χρειάζομαι γιατί έχω 19αρι rack, αλλά μπορώ να πειραματιστώ και να το δώσω πουθενά μετά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.