Jump to content



AMD RDNA 4


Recommended Posts

WWW.IGORSLAB.DE

AMD has decided to change its business model, reports TomsHardware, and focus more on...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.IGORSLAB.DE

AMD has decided to change its business model, reports TomsHardware, and focus more on...

 

Παράθεση

AMD has decided to change its business model, reports TomsHardware, and focus more on scalability in the GPU market rather than competing primarily in the high-end or enthusiast segment. This decision comes after years of competing with NVIDIA, where the strategy of focusing on expensive high-end products has not proven particularly successful. Instead, there will now be an increased focus on the low- and mid-range segment, which accounts for the largest share of the market.

Στο χωριό μου αυτό το λένε "Όσα δεν φτάνει η αλεπού...". Άλλωστε έχει ξαναπεράσει παλιότερα από αυτό το στάδιο η AMD (=Δεν "πιάνει" τα hi-end της πράσινης και δίνει πιο vfm προϊόντα στην μεσαία κατηγορία aka HD4850).

Τώρα ειδικά που ανέβηκαν τιμολογιακά οι κατηγορίες (κοστολογείται πλέον το low-end 100++€ και το mid-end 300+€), θα είναι πιο επικερδής μια τέτοια κίνηση!

 

Υ.Γ.

Φυσικά ΑΝ μπορούν (και θέλουν) να "κατεβάσουν" τις φουσκωμένες τιμές σε αυτές τις κατηγορίες, πολλοί καταναλωτές (μαζί κι εγώ) θα τους βγάλουν το καπέλο! Κάτι τέτοιο όμως είναι (και θα παραμείνει μάλλον) όνειρο θερινής νυκτός!

Έγινε επεξεργασία από TopCLR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

AMD/ATI καρτα δεν εχω παρει ποτε στη ζωη μου. Την προκαλω λοιπον να βγαλει κατι τοσο καλο απο αποψη αποδοσης τιμης και υπόσχομαι να την τμήσω 

Κραταω πολυ μικρο καλαθι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.