Jump to content



Ροδακια για καρεκλα Anda Seat


YDinopoulos

Recommended Posts

Σπερα

 

 Εχω την Anda Dark Knight. Δεδομενου οτι η καρεκλα ειναι εχει εργοστασιακα max κιλα 160, αν αλλαξω τα ροδακια (casters) με τουτα θα εχω ιδιο/καλυτερες αντοχες? 

(Πιο πολυ με νοιαζει να μεινουν τα ιδια max... 11mm pin ειναι και τα μαμα)


wheel.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω σιλικονης. Πατανε πολυ καλυτερα σε χαλια (τον χειμωνα) και το καλοκαιρι ειναι τελειως αθορυβα.

 

Και επισης εχουν και φρενα. Παιζω αρκετα fly sim και με την πεταλιερα εχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Δεδομενου οτι η καρεκλα ειναι εχει εργοστασιακα max κιλα 160, αν αλλαξω τα ροδακια (casters) με τουτα θα εχω ιδιο/καλυτερες αντοχες? 

(Πιο πολυ με νοιαζει να μεινουν τα ιδια max... 11mm pin ειναι και τα μαμα)

Η εικονα που μας παραθετεις λεει 50Κιλα. ποσα ροδακια εχει η καρεκλα? αν πχ εχει 5, τοτε θα αντεχει 250κιλα (5 χ 50) θεωρητικά παντα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.  (btw @astrolabos καλημερα γτχσ) 

 Το οτι αντεχουν, το εχω καταλαβει, η ερωτηση μου ειναι αν θα κουμπώνει στις υποδοχες . Συνηθως οι καρεκλες τετοιου τυπου ειναι με πιρακι 11mm x 22mm, οπως αυτες που σκεφτομαν να παρω. 

 

  • meow 1
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Ευχαριστω για τις απαντησεις.  (btw @astrolabos καλημερα γτχσ) 

 Το οτι αντεχουν, το εχω καταλαβει, η ερωτηση μου ειναι αν θα κουμπώνει στις υποδοχες . Συνηθως οι καρεκλες τετοιου τυπου ειναι με πιρακι 11mm x 22mm, οπως αυτες που σκεφτομαν να παρω. 

Δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα για την Anda Seat, αλλά σε όλες τις επώνυμες καρέκλες που έχω αλλάξει ροδάκια, έχουν κουμπώσει σωστά τα ίδιας ονομαστικής διάστασης ροδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Επειδή ενδιαφέρομαι και ΄γω ν' αλλάξω ροδάκια, σε καθίσματα γραφείου dromeas, μήπως μπορείτε να μου πείτε από πιο κατάστημα αγοράσατε τα ροδάκια, που απεικονίζονται στην φωτογραφία, που έχετε ανεβάσει?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2024 at 1:21 ΜΜ, το μέλος CROESUS έγραψε:

Καλησπέρα,

Επειδή ενδιαφέρομαι και ΄γω ν' αλλάξω ροδάκια, σε καθίσματα γραφείου dromeas, μήπως μπορείτε να μου πείτε από πιο κατάστημα αγοράσατε τα ροδάκια, που απεικονίζονται στην φωτογραφία, που έχετε ανεβάσει?

 

Ευχαριστώ.


Εδω..

 

Καπου υπαρχει σετ με 5 σιλικονατα ΧΩΡΙΣ φρενο. Εγω διαλεξα 5 με φρενο, γιατι πολλες φορες παιζοντας με πεταλιερα, αν πατησω με δυναμη τσουλαει η καρεκλα πισω. Τωρα δεν... :D 


 

ZALONIS.EU

Εισαγωγική εταιρία χονδρικής και λιανικής πώλησης εξαρτημάτων επίπλων κουζίνας, ντουλάπας, τραπεζιών, γραφείων. Μηχανισμοί για συρόμενες κατασκευές αρχιτεκτονικός και κτιριακός...

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρώτα απ΄όλα σας ευχαριστώ για την απάντησή σας. Μια ακόμη ερώτηση, είστε ευχαριστημένος από την χρήση τους, η κύληση είναι ομαλή και απροβλημάτιστη, από αντοχή πως είναι ?

 

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλα.

 

 Κοιτα, οσο τις εχω (1 εβδομαδα ακριβως), δεν εχουν παρουσιασει κανενα προβλημα. Ειναι τελειως αθορυβες σε μαρμαρο και σε χαλι (κοντο πελμα). Τα φρενα επισης εξαιρετικα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα πάρω ένα set για δοκιμή και αν όλα πάνε καλά θ' ακολουθήσουν άλλα τρία, για τις υπόλοιπες του γραφείου.

 

Καλή συνέχεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.