Jump to content



Πρόβλημα με Vodafone


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, είχα κάνει ανανέωση συμβολαίου από 50mbps που ήτανε η ταχύτητα μου στο ίντερνετ και ενώ για 2 χρόνια ήτανε σταθερή η τιμή στο πάγιο  οταν  αναβάθμισα σε 100 μετά από ένα χρόνο μου ανέβασαν το πάγιο 1.50€ από τον Φεβρουάριο, πήγα τους ρώτησα λένε από την κυβέρνηση είναι αυτά και ο πληθωρισμός είναι έτσι, καλά τους λέω κάναμε συμβόλαιο για 2 χρόνια δεν πρέπει να τηρηθεί η τιμή όσο συμφωνήσαμε; μου λένε βάση παραγράφου 8  στο συμβόλαιο μετά από ένα χρόνο αλλάζει η τιμή και αυτό γίνεται για μια φορά λέω δεν ενημερώθηκα για τίποτα τέτοιο όμως. Το δεύτερο κομμάτι τώρα είναι ότι πέρασαν οπτικές ίνες και στην οικοδομή μέσα τέλειωσαν οι εργασίες, και ενώ με είπανε ο παροχος θα έρθει δωρεάν να σε κάνει τη σύνδεση μέσα στο σπίτι γιατί μέχρι τώρα τα 100mbps τα έπιανα με καλώδιο μέχρι το καφαο αν τα λέω σωστά, λοιπόν αυτοί στη vodafone με λένε πρέπει να γίνει νέο συμβόλαιο πάλι ίσως ανέβει άλλα 2€ δηλαδή από τα 28,60 να πάμε στα 30 και μετά να έρθουν να κάνουν τη σύνδεση μέσα στο σπίτι, ενώ η κοπέλα που ανέλαβε το έργο στις οικοδομές μας είπε είναι δωρεάν ο πάροχος  έρχεται και τα συνδέει χωρίς να κάνετε τίποτα  δεν ξέρω τώρα τι να κάνω να τους αναφέρω στην ΕΕΤ;  είναι δυο ζητήματα το πρώτο ότι ανέβασαν το πάγιο και το δεύτερο με τις οπτικές ίνες που λένε πρέπει να ξανά γίνει νέο συμβόλαιο γιατί αυτό που έχεις είναι μέχρι το καφαο φτάνει  

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν έχει πολλή σημασία, αλλά είχα τεράστια δυσκολία να παρακολουθήσω το ιστορικό αναμεμειγμένο με τις σκέψεις σου και τους διαλόγους με την εταιρεία κι όλα σε μία παράγραφο... Μπορεί να έχω χάσει κάτι. Στην ουσία, όμως:

 

2 hours ago, panos 12 said:

μου λένε βάση παραγράφου 8  στο συμβόλαιο μετά από ένα χρόνο

 

Εφόσον έχεις υπογράψει συμβόλαιο που προβλέπει τιμαριθμική αναπροσαρμογή, η αύξηση γενικά είναι νόμιμη. Αν είχες υπογράψει συμβόλαιο που δεν περιείχε τη ρήτρα και στο τροποποίησαν, τότε είχες τη δυνατότητα να καταγγείλεις αζημίως τη σύμβαση και να πας σε άλλον πάροχο, αλλά όχι έναν χρόνο μετά.

 

2 hours ago, panos 12 said:

με τις οπτικές ίνες που λένε πρέπει να ξανά γίνει νέο συμβόλαιο

 

Βεβαίως και πρέπει. Η σύμβασή σου είναι για VDSL/FTTC και τώρα θέλεις να έχεις υπηρεσία FTTH. Δε σε υποχρεώνει κανείς να την επιλέξεις. Αλλά, αν την επιλέξεις, πρέπει να υπογράψεις νέο συμβόλαιο. Αν δε σου αρέσουν οι όροι, μπορείς να αρνηθείς. Επίσης, μπορείς να λάβεις προσφορές από άλλους παρόχους και να δεις αν σε συμφέρουν περισσότερο. Αρκεί να υπολογίσεις και πόσο οφείλεις στην τωρινή εταιρεία για την πρόωρη διακοπή του συμβολαίου.

 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος acct έγραψε:

Ίσως δεν έχει πολλή σημασία, αλλά είχα τεράστια δυσκολία να παρακολουθήσω το ιστορικό αναμεμειγμένο με τις σκέψεις σου και τους διαλόγους με την εταιρεία κι όλα σε μία παράγραφο... Μπορεί να έχω χάσει κάτι. Στην ουσία, όμως:

 

 

Εφόσον έχεις υπογράψει συμβόλαιο που προβλέπει τιμαριθμική αναπροσαρμογή, η αύξηση γενικά είναι νόμιμη. Αν είχες υπογράψει συμβόλαιο που δεν περιείχε τη ρήτρα και στο τροποποίησαν, τότε είχες τη δυνατότητα να καταγγείλεις αζημίως τη σύμβαση και να πας σε άλλον πάροχο, αλλά όχι έναν χρόνο μετά.

 

 

Βεβαίως και πρέπει. Η σύμβασή σου είναι για VDSL/FTTC και τώρα θέλεις να έχεις υπηρεσία FTTH. Δε σε υποχρεώνει κανείς να την επιλέξεις. Αλλά, αν την επιλέξεις, πρέπει να υπογράψεις νέο συμβόλαιο. Αν δε σου αρέσουν οι όροι, μπορείς να αρνηθείς. Επίσης, μπορείς να λάβεις προσφορές από άλλους παρόχους και να δεις αν σε συμφέρουν περισσότερο. Αρκεί να υπολογίσεις και πόσο οφείλεις στην τωρινή εταιρεία για την πρόωρη διακοπή του συμβολαίου.

 

Αρχικά συγνώμη για σύνταξη του κειμένου είμαι δυσλεκτικός τέλος πάντων, για το συμβόλαιο δε με ενημέρωσαν καν ότι γίνεται αυτό ότι υπάρχει τέτοια παράγραφος, μου έδωσαν μόνο την πρώτη σελίδα από το συμβόλαιο γιατί λέει δε χρειάζεται το υπόλοιπο. Τώρα όσο αφορά τη σύνδεση της οπτικής ίνας εκεί τους λέω καλά είμαι και με τον χαλκό θα μείνω μέχρι τον Φεβρουάριο που λήγει το συμβόλαιο,  και μου λένε από Σεπτέμβρη όποιος δεν   κάνει νέο συμβόλαιο  κόβουμε τα  καλώδια και θα μείνετε  χωρίς τηλεφωνία  ίντερνετ   

Έγινε επεξεργασία από panos 12
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panos 12 said:

Τώρα όσο αφορά τη σύνδεση της οπτικής ίνας εκεί τους λέω καλά είμαι και με τον χαλκό θα μείνω μέχρι τον Φεβρουάριο που λήγει, και μου λένε από Σεπτέμβρη όποιος  κάνει νέο συμβόλαιο  κόβουμε τα  καλώδια και θα μεινετε  χωρίς τηλεφωνία  ίντερνετ 

 

Όποιος το είπε αυτό είναι απατεώνας. Και πιθανότατα είναι απλά από την εταιρεία πωλήσεων που έχει αναλάβει να βρει πελάτες για FTTH κι όχι από τον πάροχό σου. Ο πάροχος θα φοβόταν λίγο να επιτρέψει σε υπάλληλο να πετάξει τέτοια κοτσάνα.

 

5 minutes ago, panos 12 said:

για το συμβόλαιο δε με ενημέρωσαν καν ότι γίνεται αυτό ότι υπάρχει τέτοια παράγραφος, μου έδωσαν μόνο την πρώτη σελίδα από το συμβόλαιο γιατί λέει δε χρειάζεται το υπόλοιπο.

 

Αυτό δε δικαιούνται να το κάνουν. Κάπου, κάπως, πρέπει να σου έχουν κοινοποιήσει το συμβόλαιο. Ακόμη κι αν σκόπιμα δε σε έχουν βοηθήσει να το αναζητήσεις, πρέπει να έχεις πλήρες αντίγραφο του συμβολαίου που υποτίθεται ότι σε δεσμεύει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, το μέλος acct έγραψε:

 

Όποιος το είπε αυτό είναι απατεώνας. Και πιθανότατα είναι απλά από την εταιρεία πωλήσεων που έχει αναλάβει να βρει πελάτες για FTTH κι όχι από τον πάροχό σου. Ο πάροχος θα φοβόταν λίγο να επιτρέψει σε υπάλληλο να πετάξει τέτοια κοτσάνα.

 

 

Αυτό δε δικαιούνται να το κάνουν. Κάπου, κάπως, πρέπει να σου έχουν κοινοποιήσει το συμβόλαιο. Ακόμη κι αν σκόπιμα δε σε έχουν βοηθήσει να το αναζητήσεις, πρέπει να έχεις πλήρες αντίγραφο του συμβολαίου που υποτίθεται ότι σε δεσμεύει.

Δυστυχώς, από τον παροχο μου το είπανε  σε κατάστημα κιόλας υπάλληλος. Το συμβόλαιο όπως και με τη 50mbps δεν το δίνουνε ολόκληρο γιατί λέει οι σελίδες κοστίζουν είναι πολλές άλλα ούτε με το έστειλαν κάπου, το θέμα είναι ότι στη 50 γραμμή για 2 χρόνια σχεδόν που ήμουν   πριν αναβαθμίσω στη 100  δεν το είχανε ανεβάσει την τιμή κατάργησαν λέει και το 1€ την έκπτωση που πλήρωνες ηλεκτρονικά εκεί λέει έδωσαν δικαίωμα να φύγεις χωρίς ρήτρες να κόψεις το συμβόλαιο. Τωρα δεν ξερω να το αναφέρω στην ΕΕΤ;  να περιμένω να λήξει το συμβόλαιο τον Φεβρουάριο;  να πάω σε άλλη εταιρεία; Πάντως Cosmote δεν πάω με τίποτα είναι ότι χειρότερο στην εξυπηρέτηση έβαλα τα καρτοκινητα  μου και το ίντερνετ όλα στη vodafone  στην Wind nova και αυτή είχα πάει και εκεί χάλασε το ιντερνετ δεν ήρθαν ποτέ να το κάνουν πλήρωσα ρήτρα 50€   έφυγα και από εκεί, δυστυχώς όλοι είναι να μην πω. Έχουνε μείνει μόνο οι εταιρείες η inalan και η HCN  και στην inalan εχω γειτονες που πηγανε και ιεναι καλα λεει 

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε λίγο ρε Πάνο... Σου είπαν ότι δε σου δίνουν ολόκληρο το συμβόλαιο, γιατί οι σελίδες κοστίζουν πολύ και εσύ το θεώρησες φυσιολογικό; Σου λένε ότι θα σου κόψουν την υπηρεσία για την οποία έχεις συμβόλαιο γιατί κάποιος άσχετος στην πολυκατοικία σου θα βάλει οπτική και σου φαίνεται οσοδήποτε λογικό;

 

Προσπαθώ να μην κρίνω χωρίς στοιχεία, αλλά αυτά είναι εξωφρενικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος acct έγραψε:

Κάτσε λίγο ρε Πάνο... Σου είπαν ότι δε σου δίνουν ολόκληρο το συμβόλαιο, γιατί οι σελίδες κοστίζουν πολύ και εσύ το θεώρησες φυσιολογικό; Σου λένε ότι θα σου κόψουν την υπηρεσία για την οποία έχεις συμβόλαιο γιατί κάποιος άσχετος στην πολυκατοικία σου θα βάλει οπτική και σου φαίνεται οσοδήποτε λογικό;

 

Προσπαθώ να μην κρίνω χωρίς στοιχεία, αλλά αυτά είναι εξωφρενικά.

Θα κόψουν την υπηρεσία αυτό μου το είπε υπάλληλος σε κατάστημα της vodafone  μέχρι Σεπτέμβρη προφανώς να κάνω νέο συμβόλαιο, το θέμα είναι να περιμένω μέχρι να λήξει το συμβόλαιο τον Φλεβάρη και μετά βλέπουμε σκέφτομαι για την Ιναλαν ή την HCN αυτές τις 2 εκτός αν με ξανά κάνει καμιά καλή πρόταση η vodafone πάλι, γιατι εντάξει δε Θέλω και πολύ να φύγω, πάντα ότι και να χάλασε αμέσως ήρθανε και τα έφτιαξαν όταν τους χρειάστηκα επισης και στην εξυπηρετηση ειναι παρα πολυ καλοι, άλλα μη μου τα χαλάνε τώρα με τα συμβόλαια τους και τις οπτικές ίνες      

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν ακουγεται καλα. Σε οτι συμβολαιο εχω με την Voda τα τελευταια 3 χρονια (6 συνδεσεις κινητου, 1 x FTTH, 1 x vdsl , 2 x 4g OneNετ), ΟΛΑ τα συμβολαια ερχοντουσαν ηλεκτρονικα. Τι εννοω... Ερχοταν ενα SMS με ενα λινκ, το ανοιγες και υπεγραφες ηλεκτρονικα.

 

Τωρα εσυ Πανο,

α) για το θεμα του 1.5 Ευρω. Ναι εχουν δικιο και σε ολα τα συμβολαια το ανεβαζουν. Εαν ΔΕΝ σου εχουν στειλει ΠΟΤΕ τις σελιδες του συμβολαιου, μπορεις να κανεις μια επωνυμη καταγγελια στην ΕΕΤΤ και θα λυσεις το συμβολαιο σου. Επαναλαμβανω εαν ειναι 1000000% σιγουρος οτι δεν σου εχουν περασει ποτε και με κανενα τροπο τις συμπληρωματικες του συμβολαιου. (Αν θες βοηθεια μου λες, το εχω κανει καμια 6αρια φορες γιατι ειχα θεμα με την κοσμοτε καποτε)

 

β) Οπως προανεφεραν, ειναι 2 διαφορετικες συνδεσεις, αρα και 2 διαφορετικα συμβολαια. ΑΛΛΑ......Αν τους πιεσεις ΠΟΛΥ με την προαναφερθεισα καταγγελια, μπορει να σε γυρισουν σε FTTH με τα ιδια χρηματα. Απλα διαβασε το συμβολαιο. Τρωει χρονο, αλλα εχεις μια σφαιρικη ιδεα για το τι γινεται!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μονο Ελον ρε 

Να ψωφισουν ολοι στο ελληνικο καρτελ τηλεπικοινωνιων 

 

Αλλα παντως το +1,5ε ισχυει κανονικα , ισως απλα ειχες πεσει σε αμπαλο/καινουργιο πωλητη 

Οσο για το συμβολαιο , ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως σου ερχετε ηλεκτρονικα με λινκ στο κινητο οπου εχεις δηλωσει οπως αναφερθηκε πιο πανω 

Ξερεις κατι ομως? Ακομα να μην στον εστειλαν ποτε .... τι θα κανεις ? Θα τους κλασεις μια μαντρα ..... και τι? Θα μεινεις χωρις ιντερνετ ? Παλι σε καποιο αρπαχτηκο θα αναγκαστεις να πας 

 

Αυτην την στιγμη , η vodafone μαλλον ειναι η καλυτερη επιλογη , αναμεσα σε εναν πανακριβο ΟΤΕ και μια διαλυμενη ΝΟΒΑ , στην θεση σου θα περιμενα να πλησιασει το τελος του συμβολαιου σου και θα πηγαινα σε ενα μαγαζι να συνεννοηθω σαν ανθρωπος , ετσι ειχα κανει την προηγουμενη φορα και μου ειχαν κανει καλυτερη τιμη αποτι αυτοι με τα σπασοτηλεφωνα . 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά οπτική > χαλκός. Μακροπρόθεσμα θα σου πρότεινα να σκεφτείς τη μετάβαση.

 

Στα πρακτικά: Σε ποιον πάροχο ανήκει η υποδομή οπτικής της περιοχής σου; Αναφέρεις και Inalan και HCN, αλλά αυτές παρέχουν υπηρεσία μόνο από δική τους υποδομή.

Η εγκατάσταση που έφτασε σε εσένα, πιθανοκρατικά είναι είτε Nova είτε ΟΤΕ. Εάν είναι Nova, θα σου πρότεινα να κάνεις αίτηση σε αυτήν. Η προσφορά των 26€ για 300Mbps και ενδεχομένως και κάποια πάγια δώρο είναι αρκετά ελκυστική.

Το κόστος της εγκατάστασης αυτή τη στιγμή το καλύπτουν οι πάροχοι, αλλά σε λίγο καιρό που αναμένεται νέα επιδότηση από τo Giga Voucher, μπορεί να αρχίσουν να χρεώνουν κάτι, το οποίο θα καλύπτεται από το κουπόνι.

 

Κατά τα άλλα, η Vodafone σε μία δική μου σύμβαση VDSL χαλκού που έληγε, μου πρότεινε πρώτα ανανέωση της τρέχουσας σύμβασης και μετά μετάβαση σε οπτική. Μετά από επίμονες ερωτήσεις μου γιατί δεν μπροεί να γίνει σε ένα βήμα, μου αποκάλυψαν ότι δεν παρέχουν ακόμα δίκτυο μέσω οπτικής στην περιοχή μου, οπότε αναγκαστικά άλλαξα πάροχο ;)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 λεπτά πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

 

Ξερεις κατι ομως? Ακομα να μην στον εστειλαν ποτε .... τι θα κανεις ? Θα τους κλασεις μια μαντρα ..... και τι? Θα μεινεις χωρις ιντερνετ ? Παλι σε καποιο αρπαχτηκο θα αναγκαστεις να πας 

 

 

 

 

Εδω εισαι λαθος.

 

 Εάν ΟΝΤΩΣ δεν του εχει σταλει κατι, στην καταγγελια μεσω ΕΕΤΤ θα αποδειχτει αυτο (εφοσον ισχυει ε...) και θα μπορέσει να λύσει την συμβαση αμεσα και χωρις καμια χρηματικη ποινη ! Ετσι ξεφυγα απο τον πΟΤΕ πριν 2 χρονια γιατι δεν με ειχαν ενημερωσει ΚΑΙ φυσικα δεν ειχα υπογραψει/συμφωνησει (ακομα και προφορικα) κανενα εγγραφο.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Κατι δεν ακουγεται καλα. Σε οτι συμβολαιο εχω με την Voda τα τελευταια 3 χρονια (6 συνδεσεις κινητου, 1 x FTTH, 1 x vdsl , 2 x 4g OneNετ), ΟΛΑ τα συμβολαια ερχοντουσαν ηλεκτρονικα. Τι εννοω... Ερχοταν ενα SMS με ενα λινκ, το ανοιγες και υπεγραφες ηλεκτρονικα.

 

Τωρα εσυ Πανο,

α) για το θεμα του 1.5 Ευρω. Ναι εχουν δικιο και σε ολα τα συμβολαια το ανεβαζουν. Εαν ΔΕΝ σου εχουν στειλει ΠΟΤΕ τις σελιδες του συμβολαιου, μπορεις να κανεις μια επωνυμη καταγγελια στην ΕΕΤΤ και θα λυσεις το συμβολαιο σου. Επαναλαμβανω εαν ειναι 1000000% σιγουρος οτι δεν σου εχουν περασει ποτε και με κανενα τροπο τις συμπληρωματικες του συμβολαιου. (Αν θες βοηθεια μου λες, το εχω κανει καμια 6αρια φορες γιατι ειχα θεμα με την κοσμοτε καποτε)

 

β) Οπως προανεφεραν, ειναι 2 διαφορετικες συνδεσεις, αρα και 2 διαφορετικα συμβολαια. ΑΛΛΑ......Αν τους πιεσεις ΠΟΛΥ με την προαναφερθεισα καταγγελια, μπορει να σε γυρισουν σε FTTH με τα ιδια χρηματα. Απλα διαβασε το συμβολαιο. Τρωει χρονο, αλλα εχεις μια σφαιρικη ιδεα για το τι γινεται!

Μάλιστα ωραία οπότε κάνουμε νέο συμβόλαιο πάλι από την αρχή αφού μπήκανε οι οπτικές ίνες πιθανόν όπως με τα είπε αυτός στην ίδια τιμή πάλι θα είναι άντε λέει κανα 2€ αν ανέβει, εκτός αν το ανεβάσουν μετά την υπογραφή του συμβολαίου όπως τώρα,  και αν οπως λενε  έχουνε πρόβλημα με τα χαρτιά να εκτυπώνουν τις σελίδες ας το στείλουν κάπου να το εκτυπώσω εγώ. Ο εργολάβος που ανέλαβε το έργο με τις οπτικές ίνες και τις πέρασε στην οικοδομή μέσα είναι η United fiber   

Έγινε επεξεργασία από panos 12
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, panos 12 said:

Ο εργολάβος που ανέλαβε το έργο με τις οπτικές ίνες και τις πέρασε στην οικοδομή μέσα είναι η United fiber

 

United fiber είναι (για τ)η NOVA, που σημαίνει ότι με την ολοκλήρωση του έργου θα μπορούν να σου δώσουν απευθείας, όπως σου πρότειναν παραπάνω:

 

3 hours ago, minast said:

Η εγκατάσταση που έφτασε σε εσένα, πιθανοκρατικά είναι είτε Nova είτε ΟΤΕ. Εάν είναι Nova, θα σου πρότεινα να κάνεις αίτηση σε αυτήν. Η προσφορά των 26€ για 300Mbps και ενδεχομένως και κάποια πάγια δώρο είναι αρκετά ελκυστική.

 

Κατά τ' άλλα, καλό είναι να μη δέχεσαι ως θέσφατο ό,τι σου λέει ο κάθε υπάλληλος, γιατί προκύπτει ότι σου έχουν πει αρκετές μπούρδες μέχρι στιγμής. Ισχύει ό,τι είναι γραμμένο σε χαρτί. Τα υπόλοιπα είναι ιστορίες για αγρίους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 λεπτά πριν, το μέλος acct έγραψε:

 

United fiber είναι (για τ)η NOVA, που σημαίνει ότι με την ολοκλήρωση του έργου θα μπορούν να σου δώσουν απευθείας, όπως σου πρότειναν παραπάνω:

 

 

Κατά τ' άλλα, καλό είναι να μη δέχεσαι ως θέσφατο ό,τι σου λέει ο κάθε υπάλληλος, γιατί προκύπτει ότι σου έχουν πει αρκετές μπούρδες μέχρι στιγμής. Ισχύει ό,τι είναι γραμμένο σε χαρτί. Τα υπόλοιπα είναι ιστορίες για αγρίους.

η nova ουσιαστικα η vodafone νοικιαζει απο την nova οπως με ειχανε  πει και τα καφαο κάτω ειναι της nova απ οτι με είπε η vodafone ειναι μεσαζοτας την vodafone πληρωνουμε η wind δινει την συνδεση 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος panos 12 έγραψε:

Μάλιστα ωραία οπότε κάνουμε νέο συμβόλαιο πάλι από την αρχή αφού μπήκανε οι οπτικές ίνες πιθανόν όπως με τα είπε αυτός στην ίδια τιμή πάλι θα είναι άντε λέει κανα 2€ αν ανέβει, εκτός αν το ανεβάσουν μετά την υπογραφή του συμβολαίου όπως τώρα,  και αν οπως λενε  έχουνε πρόβλημα με τα χαρτιά να εκτυπώνουν τις σελίδες ας το στείλουν κάπου να το εκτυπώσω εγώ. Ο εργολάβος που ανέλαβε το έργο με τις οπτικές ίνες και τις πέρασε στην οικοδομή μέσα είναι η United fiber   

 

 Καλεσε κατευθειαν την Voda και μην πας σε τριτο. Νομιζω θα βγαλεις ακρη καλυτερα ετσι!

 

Αυτο με τις σελιδες ειναι (συγνωμη κιολας) αστειο!  Αν θες να τους "τρεξεις" κανε καταγγελια. Ειναι ντροπη να πουλανε τετοιες μαλ@κιες για να κερδισουν ενα συμβολαιο.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

 

 Καλεσε κατευθειαν την Voda και μην πας σε τριτο. Νομιζω θα βγαλεις ακρη καλυτερα ετσι!

 

Αυτο με τις σελιδες ειναι (συγνωμη κιολας) αστειο!  Αν θες να τους "τρεξεις" κανε καταγγελια. Ειναι ντροπη να πουλανε τετοιες μαλ@κιες για να κερδισουν ενα συμβολαιο.

 

 

 

 

Τώρα είδα το συμβόλαιο της vodafone λείπουν άλλες 9 σελίδες 10 ήτανε σύνολο άλλα και μόνο την πρώτη που με έδωσαν το λέει καθαρά ότι από τον 13 μήνα η τιμή του παγίου θα ανέβει 1.50€ λόγω πληθωρισμού της κυβέρνησης και για επέκταση του δυκτιου, τώρα κατά πόσο είναι νόμιμο αυτό δεν ξέρω άλλα το γράφει ξεκάθαρα επισης για κάθε μήνα που θες να φύγεις από την εταιρεία έχει και το αντίστοιχο ποσό ως ρήτρα πληρωμής που θα πληρώσεις. Παρολα αυτα ρωτησα και την Ιναλαν μου ειπανε εχουνε δικιες τους εγκαταστάσεις, εεε το ήξερα αυτό από την αρχή για 100mbps download  upload δινουν ιδια τιμη με την vodafone 28€ με κανανε καποιες προσφορες και χωρις σταθερο αμα θελω με 200mbps παλι στα 28 εχει και χωρις συμβολαιο αμα θες μου λενε στα 35€  αλλα δεν ξερω αν αξιζει σαν εταιρεια, εμεις λεει δεν ανεβαζουμε τα συμβολαια οσο ειναι στην αρχη τοσο παραμενει        

Link to comment
Share on other sites

Το αν αξίζει σαν εταιρία, είναι σχετικό με αυτό που ζητάς. Εγώ έχω Inalan από τότε που μπήκε στο κέντρο Θεσσαλονίκης. Λίγο στους πρώτους μήνες μια στο τόσο μπορεί να είχα κανα θέμα με το ίντερνετ, αλλά στα τόσα χρόνια είναι σταθερότατη. Έδινα 28€ για 200/200 (πάντα είχα 250+/350+) και 2€ για το τηλέφωνο στην modulus. Τώρα πήγα στο 1000/1000 με 34,4€ αλλά έχω δέσμευση και πάλι. Αν δεν θες δέσμευση, απλώς παίρνεις πιο νορμάλ προγράμματα και τελειώνει η υπόθεση.

 

Για το βασικό σου θέμα, εφόσον το λέει ξεκάθαρα, δεν νομίζω πως μπορούμε να πούμε και πολλά.

Από την άλλη, το "σου δίνουμε την πρώτη σελίδα μόνο γιατί είναι ακριβές" και το "έχεις συμβόλαιο μέχρι Φεβρουάριο, αλλά τον Σεπτέμβρη αν δεν ξανακάνεις, σου κόβουμε καλώδια" είναι επιεικέστατα γελοία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.