Jump to content



Γύψινα οροφής σε αποσύνθεση (προτάσεις;)


Recommended Posts

Καλησπέρα στα μαστόρια.
Με λίγα λόγια στο δωμάτιό μου έχουν ραγίσματα και σε ένα σημείο άρχισαν να φεύγουν κομμάτια από τα γύψινα οροφής.
Σκέφτηκα να βάλω πηχάκια πολυστερίνης aka φελιζόλ  και να τα περάσω μόνος μου γιατί όπως καταλαβαίνω τα γύψινα θα μου βγούν ο κούκος αηδόνι.
Το προτείνετε ή είναι μάπα το καρπούζι και θ'αρχίσουν να κρεμάνε σε κάνα δυο χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Άμα τα κολλήσεις καλά και δε λυπηθείς την κόλλα δε θα κρεμάνε.

Εκεί που έχω περάσει τέτοια κλείσανε τα 10 χρόνια και είναι μια χαρά ακόμα. 

Σιγά μην τη λυπηθώ,δεν τα παρέχει ο Ελληνικός Στρατός για να φτάσει με ένα σωληνάριο ντύσιμο του καμπ νου,με αρμόστοκο ή σιλικόνη κόλλησες?

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Just now, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Aκρυλική κόλλα είχα βάλει, άσπρη που μπαίνει στο πιστόλι σιλικόνης. Μπορεί να υπάρχει καλύτερος τρόπος όμως, δε ξέρω. 

Οκ,σ'ευχαριστώ πολύ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι πιστευα και γω πριν 3-4 χρονια ωσπου ρωτησε γυψαδορο και του εδωσα την δουλεια χωρις δευτερη σκεψη.

Αν θυμαμαι καλα τοποθετημενα σχεδιο με 3 σκαλοπατια γυρω στους 6 ποντους φαρδους περιπου 3.5 ευρω το μετρο τοποθετημενο.

Οσο για τα συγκολλητικα ή για φινιρισματα στο φελιζολ μην χρησιμοποιησεις σιλικονη γιατι δεν βαφεται ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2024 at 9:20 ΜΜ, το μέλος rastaman έγραψε:

Ετσι πιστευα και γω πριν 3-4 χρονια ωσπου ρωτησε γυψαδορο και του εδωσα την δουλεια χωρις δευτερη σκεψη.

Αν θυμαμαι καλα τοποθετημενα σχεδιο με 3 σκαλοπατια γυρω στους 6 ποντους φαρδους περιπου 3.5 ευρω το μετρο τοποθετημενο.

Οσο για τα συγκολλητικα ή για φινιρισματα στο φελιζολ μην χρησιμοποιησεις σιλικονη γιατι δεν βαφεται ...

Ναι,ξέρω,αρμόστοκο μου είπαν να βάλω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.