Jump to content



Βοήθεια με νεο υπολογιστή


Guest

Recommended Posts

9 λεπτά πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

image.thumb.png.f86524aab2253e3bdcbc191b7dee159c.png

 

κάποιες εναλλακτικές
σε δίσκο θα πήγαινα σε 2tb
για την μητρική που σου έβαλε ο blood είναι κομπλέ,

τσέκαρε και την gigabyte (αν και είμαι μαλωμένος μ'αυτήν την εταιρεία 😂 μακρυά..)

 

για την AIO που έχεις λογικά θα κουμπώσει, στο site δεν έχει κάποια υποσημείωση όπως έχει για το lga1700
image.thumb.png.b82e081f0a1c39c8ea1391090bb915f5.png

 

αρχικα αυτη ειχα κοιτάξει οτι μου πείτε εσεις , ξερετε καλυτερα εχω χρονια να ασχοληθω εμενα με συμφερει να παω πχ σε αυτη γιατι ειναι και λιγοτερα τα λεφτα.

15 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

θα το δω και θα σου πω

βαλε μια το λινκ να δω ακριβως ποιο ειναι και θα σου πω

το προσθεσα παρακατω

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:
29 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

θα το δω και θα σου πω

βαλε μια το λινκ να δω ακριβως ποιο ειναι και θα σου πω

το προσθεσα παρακατω

για το psu λεω οχι για το aio

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

για το psu λεω οχι για το aio

WWW.E-SHOP.GR

Ìå âÜóç ôç âñáâåõìÝíç óåéñÜ G2 ôñïöïäïôéêþí áðü ôçí EVGA, áõôü ôï PSU ðñïóöÝñåé 80 PLUS SKU:PER.641446

  :)

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:
WWW.E-SHOP.GR

Ìå âÜóç ôç âñáâåõìÝíç óåéñÜ G2 ôñïöïäïôéêþí áðü ôçí EVGA, áõôü ôï PSU ðñïóöÝñåé 80 PLUS SKU:PER.641446

  :)

αν το εχεις κοντα μια 10ετια εγω στη θεση σου θα το αλλαζα

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

αν το εχεις κοντα μια 10ετια εγω στη θεση σου θα το αλλαζα

καπου στα 7 χρονια το εχω ειναι σαν καινουργιο δεν εχει θεμα

τελικα με Mobo τι να κανω , περιμενω απαντηση απο εσας @BloodMage@Oric@idonthave οτι μου πειτε, απλα μην ειναι πολλα τα λεφτα κάτω απο 300 θα ηθελα αλλα αν μου πειτε οτι καλυτερη η asrock 670e δεν ξερω και παλι οπως σας λεω οτι πειτε εσεις.και gigabyte μ αρεσει η ice

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:

καπου στα 7 χρονια το εχω ειναι σαν καινουργιο δεν εχει θεμα

τελικα με Mobo τι να κανω , περιμενω απαντηση απο εσας @BloodMage@Oric@idonthave οτι μου πειτε, απλα μην ειναι πολλα τα λεφτα κάτω απο 300 θα ηθελα αλλα αν μου πειτε οτι καλυτερη η asrock 670e δεν ξερω και παλι οπως σας λεω οτι πειτε εσεις.και gigabyte μ αρεσει η ice

η προταση μου για την μητρικη δεν αλλαζει

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

η προταση μου για την μητρικη δεν αλλαζει

με τα λιγα που εχω διαβασει αυτες τις μερες γιατι εχω μεινει πισω , ειναι λογο του οτι 670e ειναι τοπ chipset

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

η προταση μου για την μητρικη δεν αλλαζει

WWW.E-SHOP.GR

Åíéó÷ýóôå ôçí áðüäïóç ôïõ óõóôÞìáôüò óáò ìå ôïí SSD Crucial T500 Gen4 NVMe. Áðïëáýóôå ðéï SKU:PER.603349

 αυτος εδω καλυτερος? θα παω σε 2tb για να μην βαζω και αλλο μετα θα μ ειναι υπερ αρκετο και βλεπω εχει και καλες ταχύτητες δεν θελω να ξεπερασω πανω απο 120, θελω οσο γινεται να κρατησω τα parts να φτασω μαξ οπως ειπα 1500-1600

37 λεπτά πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:

με τα λιγα που εχω διαβασει αυτες τις μερες γιατι εχω μεινει πισω , ειναι λογο του οτι 670e ειναι τοπ chipset

ακυρο θα παω σε αυτον που μου εδειξες αρχικα και συγνωμη για την ταλαιπωρια , απλα κοιταζω διαφορα τωρα και γινετε χαμος.

Link to comment
Share on other sites

αυτα θα παραγγειλω , ακουσα τι μου ειπατε το εψαξα και αλλο και εφτασα σε αυτο το αποτελεσμα , θα παρακαλεσω οταν εχετε χρόνο να μου πειτε αν ολα τα parts θα ειναι compatible και οτι αλλο tip εχετε

@BloodMage@Oric@idonthave σας ευχαριστω εναν εναν ξεχωριστα

final.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:
WWW.E-SHOP.GR

Åíéó÷ýóôå ôçí áðüäïóç ôïõ óõóôÞìáôüò óáò ìå ôïí SSD Crucial T500 Gen4 NVMe. Áðïëáýóôå ðéï SKU:PER.603349

 αυτος εδω καλυτερος? θα παω σε 2tb για να μην βαζω και αλλο μετα θα μ ειναι υπερ αρκετο και βλεπω εχει και καλες ταχύτητες δεν θελω να ξεπερασω πανω απο 120, θελω οσο γινεται να κρατησω τα parts να φτασω μαξ οπως ειπα 1500-1600

ακυρο θα παω σε αυτον που μου εδειξες αρχικα και συγνωμη για την ταλαιπωρια , απλα κοιταζω διαφορα τωρα και γινετε χαμος.

 

 

όον αφορά τον δίσκο θα πήγαινα σε 2TB, 100€+ για 1TB δεν θα έδινα

ο συγκεκριμένος crucial που έβαλες είναι από τους top σε gen4, αλλά πολλά τα λεφτά όπως έγραψα παραπάνω.

 

Για τις μητρικές αν έχεις καλή εμπειρία και δεν είχες προβλήματα με gigabyte (αντιμετώπιση προβλημάτων, rma κτλ) πήγαινε στην gigabyte.

H asrock είναι στανταράκι από άποψη αξιοπιστίας.

Με gigabyte και asus τζογάρεις 🤣 άλλοι έχουν θέματα με την μια, άλλοι με την άλλη εταιρεία.

Σε συστήματα που έχω φτιάξει χρησιμοποιώ asus, asrock, msi. Μέχρι στιγμής με asus δεν είχα σχεδόν ποτε πρόβλημα πέρα από ένα DOA.

 

Με τις επιλογές που έχεις από eshop αν αυτη με το B650E chipset στα 270€ ήταν msi,asus,asrock θα πήγαινα σ'αυτή 😂

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

 

 

όον αφορά τον δίσκο θα πήγαινα σε 2TB, 100€+ για 1TB δεν θα έδινα

ο συγκεκριμένος crucial που έβαλες είναι από τους top σε gen4, αλλά πολλά τα λεφτά όπως έγραψα παραπάνω.

 

Για τις μητρικές αν έχεις καλή εμπειρία και δεν είχες προβλήματα με gigabyte (αντιμετώπιση προβλημάτων, rma κτλ) πήγαινε στην gigabyte.

H asrock είναι στανταράκι από άποψη αξιοπιστίας.

Με gigabyte και asus τζογάρεις 🤣 άλλοι έχουν θέματα με την μια, άλλοι με την άλλη εταιρεία.

Σε συστήματα που έχω φτιάξει χρησιμοποιώ asus, asrock, msi. Μέχρι στιγμής με asus δεν είχα σχεδόν ποτε πρόβλημα πέρα από ένα DOA.

 

Με τις επιλογές που έχεις από eshop αν αυτη με το B650E chipset στα 270€ ήταν msi,asus,asrock θα πήγαινα σ'αυτή 😂

 

 

 

 

καλη σου μερα ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, μαλλον θα παιξω σε skroutz τελικα για αυτο δεν βιαζομαι και περιμενω

Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:

καλη σου μερα ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, μαλλον θα παιξω σε skroutz τελικα για αυτο δεν βιαζομαι και περιμενω

Αρα ολο αυτο με το eshop ξεπεράστηκε?Θεωρώ οτι οι επιλογές αλλαζουν δραματικά αφου εφυγε ενας απο τους μεγαλυτερους περιορισμούς.
Οπως και αν εχει καλές αγορες

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος Staxtis έγραψε:

Αρα ολο αυτο με το eshop ξεπεράστηκε?Θεωρώ οτι οι επιλογές αλλαζουν δραματικά αφου εφυγε ενας απο τους μεγαλυτερους περιορισμούς.
Οπως και αν εχει καλές αγορες

ναι μπορω να αγορασω μεσω σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:

ναι μπορω να αγορασω μεσω σκρουτζ

αρα αλλαζουν ολα!

εγω για μητρικη θα πηγαινα εδω  (εντομεταξυ ελπιζω να μην εχουν κανει λαθος στην τιμη στο PC1.gr 265e γιατι η αμεσως επομενη ειναι 391Ε)

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

αρα αλλαζουν ολα!

εγω για μητρικη θα πηγαινα εδω  (εντομεταξυ ελπιζω να μην εχουν κανει λαθος στην τιμη στο PC1.gr 265e γιατι η αμεσως επομενη ειναι 391Ε)

ακριβώς αλλαζουν ολα, ενα θεματακι μονο αν πατησω προσθηκη στο καλαθι την πληρωνω 400+ και στο επομενο καταστημα την εχει 200 κατι, το θεμα ειναι οτι για να τα βαλω πιστωτικη δεν μπορω να βαλω μερικα απο σκρουτζ και μερικα απο καταστημα παει μπερδεμα μετα, αν παραμεινω στην legend υπαρχει θεμα? εξαλου ειναι τουμπανο τα εχει ολα πανω

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:

ακριβώς αλλαζουν ολα, ενα θεματακι μονο αν πατησω προσθηκη στο καλαθι την πληρωνω 400+ και στο επομενο καταστημα την εχει 200 κατι, το θεμα ειναι οτι για να τα βαλω πιστωτικη δεν μπορω να βαλω μερικα απο σκρουτζ και μερικα απο καταστημα παει μπερδεμα μετα, αν παραμεινω στην legend υπαρχει θεμα? εξαλου ειναι τουμπανο τα εχει ολα πανω

οχι, αλλα αν μπορουσες να παρεις την ProArt πιο φθηνα(που ειναι καλυτερη ) θα ηταν λαχειο

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

οχι, αλλα αν μπορουσες να παρεις την ProArt πιο φθηνα(που ειναι καλυτερη ) θα ηταν λαχειο

ας πουμε οτι παω σε αυτη γιατι απο οσο εψαξα τοσο κανει, το ενα μαγαζι που την εχει 200 κατι ειναι fake δεν υπαρχει εκει καν , οποτε πες παω σε αυτη τι ραμ βαζω , γιατι αλαζει τωρα

Link to comment
Share on other sites

θα γίνει μάχη με τις προτάσεις 😂

 

MSI MAG X670E Tomahawk WIFI στην msi τσέκαρε αν το rear panel με τα usb ports σε καλύπτουν

 

για την proart (10-30ημέρες)λογικά θα πέσει άκυρο (παρα τις προσπάθεις που κάναμε δεν υπάρχει διαθεσιμη στον προμηθευτή μας 🤣)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

οχι, αλλα αν μπορουσες να παρεις την ProArt πιο φθηνα(που ειναι καλυτερη ) θα ηταν λαχειο

και κατι αλλο, αυτη θα χωραει κανονικα στο be quiet 500d case που εχω? δεν λεω για το atx φοβαμαι to πισω σημειο των usb κτλπ image.png.82372ba27a3c48b6ca89ae06863bda85.png

4 λεπτά πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

θα γίνει μάχη με τις προτάσεις 😂

 

MSI MAG X670E Tomahawk WIFI στην msi τσέκαρε αν το rear panel με τα usb ports σε καλύπτουν

 

για την proart (10-30ημέρες)λογικά θα πέσει άκυρο (παρα τις προσπάθεις που κάναμε δεν υπάρχει διαθεσιμη στον προμηθευτή μας 🤣)

παω να εκραγω , εχω καιρο να ασχοληθω  και δεν μπορω να αποφασισω καποιος με discord ρε παιδια να τα πουμε 5 λεπτα και τελος 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.