Jump to content



Βοήθεια με νεο υπολογιστή


Guest

Recommended Posts

13 ώρες πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

όχι τον NV2 και πολλά τα γκαφρά για τις μνήμες (με 100-120€ κάνεις την δουλειά σου) 

 

image.thumb.png.7b9bcdb48b1a62c90b50ae757a05887b.png

 

δεν εχω παραγγείλει ακομα,  αυριο καλύτερα θελω να ειναι τα πάντα  σίγουρα πρώτα , το βλεπω για τους δισκους απλα εβαλα μεσα τον pro 990 λογο του οτι εμπιστευομαι samsung και ξερω οτι εχει καλες ταχυτητες και τις ραμ τις βλεπω ακομα , γνώμη για αυτες που εβαλα ?

image.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

όχι τον NV2 και πολλά τα γκαφρά για τις μνήμες (με 100-120€ κάνεις την δουλειά σου) 

 

image.thumb.png.7b9bcdb48b1a62c90b50ae757a05887b.png

 

εσυ τι θα επαιρνες απο αυτους τους 2 αν ειχες μια επιλογη, ενας φιλος μου εστειλε και αυτο το δισκο  και θελω να ρωτησω γνωμη για τους 3 δισκους ποια θα ηταν η τοπ επιλογη. μου ειπε για xpg adata 5 χρονια εγγύηση

14 ώρες πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

όχι τον NV2 και πολλά τα γκαφρά για τις μνήμες (με 100-120€ κάνεις την δουλειά σου) 

 

image.thumb.png.7b9bcdb48b1a62c90b50ae757a05887b.png

 

Τις F5-6000J3238F16GX2-FX5 δεν τις βρισκει στο compability της mobo το τσεκαρω ετσι για ποιο σιγουρια για αυτο και εβαλα αυτες

WWW.E-SHOP.GR

Ç ìíÞìç Kingston FURY Beast DDR5 RGB öÝñíåé ôçí ðéï ðñüóöáôç ôå÷íïëïãßá áé÷ìÞò ãéá SKU:PER.346489

image.thumb.png.6e2528e6138accdcbd56ca0b173878cf.png

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:

εσυ τι θα επαιρνες απο αυτους τους 2 αν ειχες μια επιλογη, ενας φιλος μου εστειλε και αυτο το δισκο  και θελω να ρωτησω γνωμη για τους 3 δισκους ποια θα ηταν η τοπ επιλογη. μου ειπε για xpg adata 5 χρονια εγγύηση

Τις F5-6000J3238F16GX2-FX5 δεν τις βρισκει στο compability της mobo το τσεκαρω ετσι για ποιο σιγουρια για αυτο και εβαλα αυτες

WWW.E-SHOP.GR

Ç ìíÞìç Kingston FURY Beast DDR5 RGB öÝñíåé ôçí ðéï ðñüóöáôç ôå÷íïëïãßá áé÷ìÞò ãéá SKU:PER.346489

image.thumb.png.6e2528e6138accdcbd56ca0b173878cf.png

image.thumb.png.ca0717e268482b76b3292df6214f1a6a.png

Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, το μέλος kastorasgr έγραψε:

εσυ τι θα επαιρνες απο αυτους τους 2 αν ειχες μια επιλογη, ενας φιλος μου εστειλε και αυτο το δισκο  και θελω να ρωτησω γνωμη για τους 3 δισκους ποια θα ηταν η τοπ επιλογη. μου ειπε για xpg adata 5 χρονια εγγύηση

Τις F5-6000J3238F16GX2-FX5 δεν τις βρισκει στο compability της mobo το τσεκαρω ετσι για ποιο σιγουρια για αυτο και εβαλα αυτες

 

Έτσι όπως τα γράφεις και τις διπλές παραθέσεις δεν μπορεί να βγάλει ο άλλος εύκολα άκρη.

Στην άρχη ήθελες από eshop, μετά skroutz και τώρα πάλι από eshop..

 

Τέσπα

- Όσον αφορά την οθόνη που έβαλες δώσε 40€ παραπάνω και πάρε την LG που έχει 3 χρόνια εγγύηση on site ( μιλα με eshop να τσεκάρεις ότι είναι από LG Hellas κι όχι παραεισαγωγή! )

-------------------------------------------

- Δίσκοι

Σου έχω γράψει την γνώμη μου,με 100+ θα πήγαινα σε 2TB (sn580/solidigm και KC3000-crazy sundays αν πάρεις από eshop)

 

για gen4 οι παρακάτω είναι οι καλυτερες επιλογές με την σειρά που τους βάζω (για μένα) (συν 990 αλλά με το samsung παίζεις κορώνα-γράμματα οπότε θα τον απέφευγα)

1) Crucial T500 (αυτός είναι πιο καινούριος κι αν/όποτε βγει σε 4TB θα πάρω έναν)

2) WD sn850x

3α) Kingston fury renegade
3β) kingston KC300

 

 

σε 1ΤΒ στους οικονομικούς αλλά καλούς δίσκους θα επέλεγα wd sn580 ή τον solidigm (με βάση τις τιμες που παίζουν τώρα)

------------------------------

 

μνήμες 

αν είναι να δώσεις 150€ για τις corsair πήγαινε εδώ F5-6400J3239G16GX2-TZ5NR

αλλιώς βρες ένα κιτ 6000Mhz CL30 ή cl32 με 100-120€ τσέκαρε για καλό και για κακό αν είναι και στο QVL της μητρικής που θα πάρεις

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

 

 

Έτσι όπως τα γράφεις και τις διπλές παραθέσεις δεν μπορεί να βγάλει ο άλλος εύκολα άκρη.

Στην άρχη ήθελες από eshop, μετά skroutz και τώρα πάλι από eshop..

 

Τέσπα

- Όσον αφορά την οθόνη που έβαλες δώσε 40€ παραπάνω και πάρε την LG που έχει 3 χρόνια εγγύηση on site ( μιλα με eshop να τσεκάρεις ότι είναι από LG Hellas κι όχι παραεισαγωγή! )

-------------------------------------------

- Δίσκοι

Σου έχω γράψει την γνώμη μου,με 100+ θα πήγαινα σε 2TB (sn580/solidigm και KC3000)

 

για gen4 οι παρακάτω είναι οι καλυτερες επιλογές με την σειρά που τους βάζω (για μένα) (συν 990 αλλά με το samsung παίζεις κορώνα-γράμματα οπότε θα τον απέφευγα)

1) Crucial T500 (αυτός είναι πιο καινούριος κι αν/όποτε βγει σε 4TB θα πάρω έναν)

2) WD sn850x

3α) Kingston fury renegade
3β) kingston KC300

 

 

σε 1ΤΒ στους οικονομικούς αλλά καλούς δίσκους θα επέλεγα wd sn580 ή τον solidigm (με βάση τις τιμες που παίζουν τώρα)

------------------------------

 

μνήμες 

αν είναι να δώσεις 150€ για τις corsair πήγαινε εδώ F5-6400J3239G16GX2-TZ5NR

αλλιώς βρες ένα κιτ 6000Mhz CL30 ή cl32 με 100-120€ τσέκαρε για καλό και για κακό αν είναι και στο QVL της μητρικής που θα πάρεις

 

 

 

 

εχεις απολυτο δικιο συγνωμη για ολο το μπερδεμα απλα ειχα καιρο να ασχοληθω και μου ηρθαν ολα καπως αποτομα  , σε υπερ ευχαριστω να εισαι παντα καλα ,και ολους οσους  βοήθησαν ❤️

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.