Jump to content



Πόλεμος στην Ουκρανία


DEADLAZARUS

Recommended Posts

  • Replies 1,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Το μοναδικο πραμα που μου εχει κανει εντυπωση ειναι πως ολες αυτες τις μερες , οι ουκρανοι υποτιθεται  τους πιανουν τα οχηματα . 

Σκετα οχηματα στους δρομους , ουτε ο μεγαλυτερος βλακας δεν στελνει . Υποτιθεται (απο την μικρη μου εμπειρια , κυριος στα campaign missions του C&C) πρεπει να υπαρχει μια παραταξη απο αρματα , πεζικο που τα συνοδευει κλπ κλπ κλπ . 

 

Η προσωπικη μου αποψη λοιπον ειναι πως ολα αυτα ειναι φτιαχτα success stories . 

Μου φαινεται πολυ απλο να βαψει καποιος ενα Ζ σε ενα τανκ και να καυχιεται οτι γ@@@σε ρωσσους . 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Το μοναδικο πραμα που μου εχει κανει εντυπωση ειναι πως ολες αυτες τις μερες , οι ουκρανοι υποτιθεται  τους πιανουν τα οχηματα . 

Σκετα οχηματα στους δρομους , ουτε ο μεγαλυτερος βλακας δεν στελνει . Υποτιθεται (απο την μικρη μου εμπειρια , κυριος στα campaign missions του C&C) πρεπει να υπαρχει μια παραταξη απο αρματα , πεζικο που τα συνοδευει κλπ κλπ κλπ . 

 

Η προσωπικη μου αποψη λοιπον ειναι πως ολα αυτα ειναι φτιαχτα success stories . 

Μου φαινεται πολυ απλο να βαψει καποιος ενα Ζ σε ενα τανκ και να καυχιεται οτι γ@@@σε ρωσσους . 

 

Κατα 90% προκειται για βλαβες. Σε εμπολεμη ζωνη απλα το αφηνεις οπως ειναι και αν προχωρησεις και βρισκεται ακομα εκει το μαζευουν απο τα οπισθεν το recovery team.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

nuc1.jpg
WWW.IN.GR

Οι συμβουλές είναι από την Ομοσπονδιακή Υπηρεσία Διαχείρισης Έκτακτης Ανάγκης των ΗΠΑ και...

 

  • Like 2
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Η προσωπικη μου αποψη λοιπον ειναι πως ολα αυτα ειναι φτιαχτα success stories . 

Μου φαινεται πολυ απλο να βαψει καποιος ενα Ζ σε ενα τανκ και να καυχιεται οτι γ@@@σε ρωσσους . 

 

Ωραια. Και τα τανκ που βρεθηκαν τοτε; 😛

Ουκρανικα ειναι; Και αντι να μαχονται , οι Ουκρανοι τα παρατανε στους δρομους τους, τα καινε και τα φωτογραφιζουν; 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΨΤΟΙ ΕΣΕΙΣ (με ψ λόγω ενθουσιασμού) θα διαβάσετε τη σημερινή μου ανάλυση για τον πόλεμο (οκ τό βαλα και στο προφίλ μου στο φουμπού): 

Παράθεση


Όποιος ξέρει λίγη ιστορία βλέπει ότι ο Πούτιν κάνει ένα πόλεμο 10 ημερών. Σε 10 ημέρες θα έχει καταλάβει ό,τι χρειάζεται και θα διαπραγματεύεται από θέση ισχύος. Η Δύση άφησε την Ουκρανία να υπερασπιστεί μόνη της τον εαυτό της απέναντι σε μια στρατιωτική υπερδύναμη. Ωραίο το αίσθημα δαυίδ vs γολιάθ, αλλά αν δεν εμπλακεί στρατιωτικά η Αμερική αποκλείεται να επέλθει κατάσταση ισορροπίας. Οπότε παρ'όλα όσα ακούγονται, η Αμερική δεν επεδίωξε την εμπλοκή της στα γεγονότα. Ο λόγος είναι ότι ίσως η ρητορική του ελεύθερου κόσμου δεν "πουλάει" σε καθεστώτα που δεν τους συμφέρει αυτή η ελευθερία, όπως του Πούτιν. Εν τω μεταξύ οι σπασμωδικές κινήσεις εναντίον Ρώσων π.χ. απόλυσης του Βαλέρι Γκέργκιεφ (μαέστρος - δεν έχει ιδιαίτερη ανάμειξη με τον πόλεμο από το πόντιουμ) από τη φιλαρμονική του Μονάχου δείχνουν ένα νέο μακαρθισμό εντός της Ευρωπαϊκής ηπείρου, κάτι που πρώτη φορά βλέπουμε τόσο έντονα, ειδικά στις μη αγγλο-σαξονικές χώρες.

 

 

ukraine.jpg
WWW.NEWS247.GR

Ο Γιάννης Αλμπάνης γράφει για τη 'νέα εποχή' που σηματοδοτεί ο πόλεμος στην Ουκρανία, τα αντιδημοκρατικά μέτρα και τον υπό...

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα έχουμε δηλώσεις για πυρηνικά,.. Όταν οι συνεχείς κυρώσεις γονατίσουν οικονομικά τη Ρωσία χωρίς να της δοθεί διέξοδος, είναι μονόδρομος τα πυρηνικά. Θα ανεβεί το επίπεδο και θα αναγκαστεί η δύση να αποκλιμακώσει...ή όσο ζήσαμε ζήσαμε, δεν είναι η πρώτη φορά που ξεφεύγει ένας πόλεμος

 

Αν όλα πάνε καλά, είναι 70ρης, μόλις κάνει αυτό που θέλει θα αλλάξει η εξουσία στη Ρωσία

 

 

Έμεινα κάγκελο με την παραβίαση του εναέριου χώρου...αυτά δεν γίνονται!! Καλά νταξ η Τουρκία τα κάνει κάθε μέρα αλλά εμείς δεν ήμαστε Σουηδοί που είναι σοβαρός λαός. Εμείς διαρρηγνύουμε τα ιμάτια μας όταν ενοχλούν τους άλλους ενώ είμαστε στα 4 και μας παίρνουν νουμεράδα

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Spiegel – Ουκρανία: 40.000 ευρώ σε κάθε Ρώσο στρατιώτη που αυτομολεί!

 

Θα έγραφα για τις γάτες Αγκύρας αλλά δεν μου βγαίνει ο σαρκασμός : /

 

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

dddroubfozk81.jpg js0mkfkfozk81.jpg

 

17jnhtyfozk81.jpg

 

gv7w481gozk81.jpg zsptei3gozk81.jpg

 

ch6o5c8gozk81.jpg 2fax2uagozk81.jpg

 

lg04ebfgozk81.jpg dicdkrjgozk81.jpg

 

Μάλλον δεν κοιτάς καλά

Μια χαρά κοιτάω. Είναι λίγα. Παρά πολύ λίγα. Δεν εννοώ πυροβόλα και άρματα μηχανικού. 

 

Επίσης δεν είναι όλα Ρώσικα.

IMG_20220303_105545.thumb.jpg.e4d79cf9fc9b7b652ad156cfa81fd66b.jpgIMG_20220303_105859.thumb.jpg.364cd9e90d96dbab3f410e661a74dc2c.jpg

 

Μυστήριο βάψιμο οι Ρώσοι! 

Τεχνοτροπία blurring! Πολύ μπροστά.

  • Like 4
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Για να φτάσει  ακόμα και ο Θανάσης να γράψει τα αυτοητα...  καταντήσαμε να χρειαζόμαστε πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων για να εκφράσουμε την άποψη μας

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Φάτε ψωμάκι όσο προλαβαίνετε.

Οι κυρώσεις περιλαμβάνουν και την μη πώληση πολλ/κου υλικού. Οπότε πάμε σίγουρα για χειρότερη παραγωγή του χρόνου.

 

Kαι μάλλον θα έχουμε πρόβλημα και με το ηλιέλαιο γιατί κανείς δεν ξέρει αν θα καταφέρει να σπείρει ηλιόσπορα η Ουκρανία. Η Ρωσία λόγω κυρώσεων δεν θα μπορεί να πουλήσει το δικό της. 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

 

1200x800.jpg
WWW.BLOOMBERG.COM

Wheat futures rose by the maximum allowed by the Chicago Board of Trade for a rare third day as Russia’s invasion of Ukraine stifles shipments from some of the biggest suppliers.

 

  • Like 5
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.