Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


dpolal

Recommended Posts

Πω Πω ρε φίλε !!! SOYO . Ακου εκεί τι μου θύμισες τωρα...(δεν εκδηλώνω ενδιαφέρον, σπαμάρω προφανώς...αλλά ειχα να ακούσω αυτή τη μάρκα απο το 1997-8 ;;; )

Καλά δεν εχουν διαρροή οι πυκνωτές τόσο παλιά που ειναι;

darthtony : Αν τα πάρεις θεωρείται αρχαιοκαπηλία να ξέρεις !!! LOL

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7777]darthtony[/MENTION] σου απάντησα στο PM σου. Θα σου δώσω και μία μνήμη που είχα αγοράσει κάποτε. Είναι 64mb PC100.

Να ξέρεις ότι θα πρέπει να τιμήσεις δεόντως την μητρική αυτή γιατί όπως λέει και ο φίλος pmakr είναι αρχαιολογικής αξίας. Γι' αυτό το λόγο τις είχα κρατήσει αλλά πραγματικά αν την κάνεις να δουλέψει θα είναι πολύ καλύτερο.

Το βιβλιαράκι της εδώ.

[MENTION=16578]pmakr[/MENTION] Οι πυκνωτές δείχνουν όλοι ΟΚ! και δεν είναι και solid made in japan κτλ κτλ

Έγινε επεξεργασία από Infotech
Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται Intel CPU socket 478

INTEL SL6XC CELERON 2.40 / 128 / 400

Θα προτιμήσω Αθήνα και κυρίως δυτικά. Εκτός Αθηνών δε στέλνω γιατί δε μπορώ την διαδικασία κλπ

Επίσης θα δωθεί προτεραιότητα σε ενεργά και πιο παλιά μέλη.

EDIT: Και για να μη παρεξηγηθώ απλά θέλω να αποφύγω τυπάκια, χαρίζει ας το πάρω γιατί μπορώ και ας εξαφανιστώ μετά.

Αποσυρομαι γιατι βρηκα τελικα απο αλλού!!

Χαρίζω microsoft wireless mouse 2000 με το δεκτη...δουλευει αλλα ωρες ωρες ''κολλαει'' και ειτε πατας το αριστερο ειτε το δεξι κουμπι, βγαζει το μενου επιλογων σαν να πατας το δεξι! καταλαβατε?! :p

http://farm3.static.flickr.com/2791/4464588108_bc989b904f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αποσυρομαι γιατι βρηκα τελικα απο αλλού!!

Χαρίζω microsoft wireless mouse 2000 με το δεκτη...δουλευει αλλα ωρες ωρες ''κολλαει'' και ειτε πατας το αριστερο ειτε το δεξι κουμπι, βγαζει το μενου επιλογων σαν να πατας το δεξι! καταλαβατε?! :p

http://farm3.static.flickr.com/2791/4464588108_bc989b904f.jpg

Το θέλω μήπως το φτιαξω

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION] μηπως μπορεις να στειλεις σε μενα τον cpu με έξοδα δικά μου κουριερ;;; εχω ενα παλιό PC Celeron 1Ghz , νομίζω οτι ειναι 478 σοκετ, αν μπορεις να το στείλεις να τσεκάρω τι ειναι....

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION] μηπως μπορεις να στειλεις σε μενα τον cpu με έξοδα δικά μου κουριερ;;; εχω ενα παλιό PC Celeron 1Ghz , νομίζω οτι ειναι 478 σοκετ, αν μπορεις να το στείλεις να τσεκάρω τι ειναι....

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Στείλε σε πμ τα στοιχεία σου να πάω την Πέμπτη Γεν. Ταχυδρομική να στο στείλω για παραλαβή απο κατάστημα να έρθει πιο φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξεμείνει μια PCI Cirrus Logic 1MB ιστορικής αξίας και είναι σαν καινούρια και υπάρχει και μια AGP 2x με 4ΜΒ μνήμη με chipset SiS νομίζω. Ιστορικά κομμάτια που πιάνουν χώρο στο πατάρι μου. Όποιος ενδιαφέρεται ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION] μηπως μπορεις να στειλεις σε μενα τον cpu με έξοδα δικά μου κουριερ;;; εχω ενα παλιό PC Celeron 1Ghz , νομίζω οτι ειναι 478 σοκετ, αν μπορεις να το στείλεις να τσεκάρω τι ειναι....

...για την ιστορία, οι Netburst αρχιτεκτονικής Celeron (για 478 socket δηλαδή), ξεκινάν από το 1.5GHz. Oπότε παίζει τζάμπα να μπεις σε έξοδα, αν όντως είναι 1GHz o δικός σου (που μάλλον είναι "Tualeron" = για 370 socket δηλαδή).

Μπορείς βέβαια εύκολα = βγάζοντας την ψύκτρα (αν δεν δουλεύει το PC για να δεις την ταχύτητα μέσα απ' το λειτουργικό) και διαβάζοντας τί λέει πάνω στο socket να βγάλεις 100% συμπέρασμα για το τί socket είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξεμείνει μια PCI Cirrus Logic 1MB ιστορικής αξίας και είναι σαν καινούρια και υπάρχει και μια AGP 2x με 4ΜΒ μνήμη με chipset SiS νομίζω. Ιστορικά κομμάτια που πιάνουν χώρο στο πατάρι μου. Όποιος ενδιαφέρεται ενημερώνει.

Ίσως την θέλει ο darthtony.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηρθε η ωρα μου να χαρισω και γω κατι ... ;Ρ

1) Χαριζεται μια τηλεοραση 14-15 ιντσες δεν ξερω ποσο ακριβως ειναι.Ειναι της δεκαετιας του 90'.Εχει χαλασμενο εγκεφαλο και δεν συγκρατει τα καναλια(βασικα συγκρατει οποια θελει εκεινη).Δεν εχει καμια εισοδο π.χ για Scart και εχει μονο την εξοδο της κλασσικης κεραιας.Γραφω αρχικα εδω μμηπως την θελει κανεις για να παρει τπτ απο μεσα αλλιως θα παει για πεταμα που εκει το κοβω να παει.) [Φωτο για την Τηλεοραση αυριο]

2) Ειχα γραψει και παλιοτερα για την συγκεκριμενη καρτα αλλα τλκα κατι εγινε και δεν επικοινωνησαμε σωστα.Λοιπον, χαριζεται καρτα γραφικων Nvidia GForce 9800GT ειναι overclocked απο μαμα.Μου καηκε ενω επαιζα ενα παιχνιδι αλλα δουλευει ακομα.Οταν ειναι τοποθετημενη στον υπολογιστη βγαζει κατι γραμμες καθετες στην οθονη με κοκκινο ή γαλαζιο χρωμα.Ανοιγει τα παντα κανονικα εκτος απο παιχνιδια.

imag0011lt.jpg

3)Χαριζονται 2 παιχνιδια για PC: Splinter Cell Double Agent και TRUE CRIME STREETS OF LA.

Ειναι και τα 2 για υπολογιστη,δεν ξερω αν δουλευουν το μονο που ξερω ειναι οτι παιζουν ΜΟΝΟ σε Windows XP!!.

imag0012w.jpg

4)Χαριζεται ποντικι Logitech M/N:M-U0005 εχει ενα προβληματακι εκει που τελειωνει το καλωδιο και γινεται USB καμια φορα χανει το σημα αλλα δουλευει ρολοι.!!

imag0014ql.jpg

5)Χαριζεται κινητο Sony Ericsson K550i μαυρο χρωμα.Δεν εχει μπαταρια και μετα απο μια αλλαγη προσοψης που εγινε (αγοραζμενη απο πανηγυρι) το κινητο καταστραφηκε για μενα (οχι για ολους ;Ρ) Οποτε οποιος το θελει να το δουλεψει μηπως βγαλει καμια ακρη χαρισμα του.

kinhto.jpg

6) Χαριζεται CD player μαρκας Schaub Lorenz πριν απο 3-4 χρονια που το δουλεψα τελυταια φορα δουλευε κανονικα τωρα δεν ξερω και βαριεμε να το δοκιμασω... ;ρ

96832349.jpg

Αποστολες ΔΕΝ γινονται γιατι δεν υπαρχει καθολου ελευθερος χρονος για τετοια προτιμω να κανοινσουμε χερι με χερι .Επειδη δεν εχω μεσο μεταφορας θα προτιμουσα να γινοταν η καθε συναλλαγη σε στασεις ηλεκτρικου και τραμ ωστε να μπορω να επιστρεφω γρηγορα σπιτι. Ευχαριστω εκ των προτερων και [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] ελπιζω με αυτο το post να εδειξα πως εδω δεν ειμαι μονο για να παρω αλλα και για να δωσω ;Ρ

Έγινε επεξεργασία από Kwstas71
Link to comment
Share on other sites

Αποσυρομαι γιατι βρηκα τελικα απο αλλού!!

Χαρίζω microsoft wireless mouse 2000 με το δεκτη...δουλευει αλλα ωρες ωρες ''κολλαει'' και ειτε πατας το αριστερο ειτε το δεξι κουμπι, βγαζει το μενου επιλογων σαν να πατας το δεξι! καταλαβατε?! :p

http://farm3.static.flickr.com/2791/4464588108_bc989b904f.jpg

το ποντικι δοθηκε στον swatoner !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηρθε η ωρα μου να χαρισω και γω κατι ... ;Ρ

1) Χαριζεται μια τηλεοραση 14-15 ιντσες δεν ξερω ποσο ακριβως ειναι.Ειναι της δεκαετιας του 90'.Εχει χαλασμενο εγκεφαλο και δεν συγκρατει τα καναλια(βασικα συγκρατει οποια θελει εκεινη).Δεν εχει καμια εισοδο π.χ για Scart και εχει μονο την εξοδο της κλασσικης κεραιας.Γραφω αρχικα εδω μμηπως την θελει κανεις για να παρει τπτ απο μεσα αλλιως θα παει για πεταμα που εκει το κοβω να παει.) [Φωτο για την Τηλεοραση αυριο]

2) Ειχα γραψει και παλιοτερα για την συγκεκριμενη καρτα αλλα τλκα κατι εγινε και δεν επικοινωνησαμε σωστα.Λοιπον, χαριζεται καρτα γραφικων Nvidia GForce 9800GT ειναι overclocked απο μαμα.Μου καηκε ενω επαιζα ενα παιχνιδι αλλα δουλευει ακομα.Οταν ειναι τοποθετημενη στον υπολογιστη βγαζει κατι γραμμες καθετες στην οθονη με κοκκινο ή γαλαζιο χρωμα.Ανοιγει τα παντα κανονικα εκτος απο παιχνιδια.

imag0011lt.jpg

(Μαλλον θα φυγει στον digitaltiger)

3)Χαριζονται 2 παιχνιδια για PC: Splinter Cell Double Agent και TRUE CRIME STREETS OF LA.

Ειναι και τα 2 για υπολογιστη,δεν ξερω αν δουλευουν το μονο που ξερω ειναι οτι παιζουν ΜΟΝΟ σε Windows XP!!.

imag0012w.jpg

4)Χαριζεται ποντικι Logitech M/N:M-U0005 εχει ενα προβληματακι εκει που τελειωνει το καλωδιο και γινεται USB καμια φορα χανει το σημα αλλα δουλευει ρολοι.!!

imag0014ql.jpg

5)Χαριζεται κινητο Sony Ericsson K550i μαυρο χρωμα.Δεν εχει μπαταρια και μετα απο μια αλλαγη προσοψης που εγινε (αγοραζμενη απο πανηγυρι) το κινητο καταστραφηκε για μενα (οχι για ολους ;Ρ) Οποτε οποιος το θελει να το δουλεψει μηπως βγαλει καμια ακρη χαρισμα του.

kinhto.jpg

( το κινητο εφυγε)

6) Χαριζεται CD player μαρκας Schaub Lorenz πριν απο 3-4 χρονια που το δουλεψα τελυταια φορα δουλευε κανονικα τωρα δεν ξερω και βαριεμε να το δοκιμασω... ;ρ

96832349.jpg

Αποστολες ΔΕΝ γινονται γιατι δεν υπαρχει καθολου ελευθερος χρονος για τετοια προτιμω να κανοινσουμε χερι με χερι .Επειδη δεν εχω μεσο μεταφορας θα προτιμουσα να γινοταν η καθε συναλλαγη σε στασεις ηλεκτρικου και τραμ ωστε να μπορω να επιστρεφω γρηγορα σπιτι.

Μενουν τα υπολοιπα.:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.