Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


dpolal

Recommended Posts

από αυρίο λογικά που θα βελτιωθεί και ο καιρός.

Ο καιρός δεν υπακούει σε κανόνες λογικής.:p

Και αύριο και μεθαύριο και το Σάββατο οι προβλέψεις λένε ότι θα βρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω απο εδω στον [MENTION=10170]swatoner[/MENTION] για την ψυκτρα..

Θα δοκιμαστει τις επομενες μερες κι αν δεν χωρεσει στο κουτι μιας και ειναι λιγο μεγαλη θα ξαναμπει εδω ...

Ευχαριστω και παλι.:)

Link to comment
Share on other sites

Xαρίζονται . . .

KVM SWITCH VGA+PS2 http://www.axd.gr/images/levelonekvm.jpg

wired modem speedtouch 530 http://en.wiki.edpnet.be/images/2/20/Speedtouch530.jpg

usb hub (4 θυρες)

κατα προτίμηση Αθήνα . . .

Να προσθέσω hd 2.5" εξωτερικός (IC25N060 ATMR04-0 έτσι τον βλέπει το hd sentinel)

Δεν είναι απόλυτα λειτουργικός . . . (καμιά φορά θέλει και καμιά φάπα για να δουλέψει :jump1:)

Link to comment
Share on other sites

PC PowerPad Pro

Ruby Orb Thermaltake CPU Cooler 775,AM2,939,754 (Πρέπει να τα έχω σχεδόν όλα τα bracket εκτός αν καταλάθος χάθηκε κάποιο) ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (1. [MENTION=21223]ponaei8anasi[/MENTION] , 2.alexcrx)

USB Modem 56k Diamond Supra Max

Floppy Drive Samsung (Πρέπει να δουλεύει απ' όσο θυμάμαι)

CD-RW Teac CD-W58E ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ ([MENTION=3441]Aris137[/MENTION])

CD-RW Asus CD-S500/a

Thrustmaster Universal Challenge 5in1 V3 (Πλήρως λειτουργική) ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ ([MENTION=22945]hAic[/MENTION])

Routers:

2x Thomson ST780 WL ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (Aris137, giogio)

Tilgin Vood AB 452w_A (Χωρίς μετασχηματιστή. Μπορεί και να το βρώ)

Και τα τρία είναι με firmware απο Vivodi. Αν θυμάμαι καλά δουλεύουν. Ανάβουν αλλά δε ξέρω κάτι παραπάνω και δεν έχω χρόνο να τα δοκιμάσω.

Στείλτε πμ για να κανονίσουμε παραλαβές.

Δηλωνω κι εγω ενδιαφερων για την τιμονιερα αν δεν κατσει με τον απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

PC PowerPad Pro

Ruby Orb Thermaltake CPU Cooler 775,AM2,939,754 (Πρέπει να τα έχω σχεδόν όλα τα bracket εκτός αν καταλάθος χάθηκε κάποιο) ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (1. [MENTION=21223]ponaei8anasi[/MENTION] , 2.alexcrx)

USB Modem 56k Diamond Supra Max

Floppy Drive Samsung (Πρέπει να δουλεύει απ' όσο θυμάμαι)

CD-RW Teac CD-W58E ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ ([MENTION=3441]Aris137[/MENTION])

CD-RW Asus CD-S500/a

Thrustmaster Universal Challenge 5in1 V3 (Πλήρως λειτουργική) ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ ([MENTION=22945]hAic[/MENTION])

Routers:

2x Thomson ST780 WL ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (Aris137, giogio)

Tilgin Vood AB 452w_A (Χωρίς μετασχηματιστή. Μπορεί και να το βρώ)

Και τα τρία είναι με firmware απο Vivodi. Αν θυμάμαι καλά δουλεύουν. Ανάβουν αλλά δε ξέρω κάτι παραπάνω και δεν έχω χρόνο να τα δοκιμάσω.

Στείλτε πμ για να κανονίσουμε παραλαβές.

Eχαριστω τον φιλο Νικο για το μοντεμ να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

PC PowerPad Pro

Ruby Orb Thermaltake CPU Cooler 775,AM2,939,754 ΕΦΥΓΕ

USB Modem 56k Diamond Supra Max

Floppy Drive Samsung

CD-RW Teac CD-W58E ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (Aris137)

CD-RW Asus CD-S500/a

Thrustmaster Universal Challenge 5in1 V3 (Πλήρως λειτουργική) ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (1.hAic , 2.Frostbyte)

Routers:

Thomson ST780 WL ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ (Aris137)

Thomson ST780 WL ΕΦΥΓΕ

Tilgin Vood AB 452w_A (Χωρίς μετασχηματιστή. Μπορεί και να το βρώ)

Και τα τρία είναι με firmware απο Vivodi. Αν θυμάμαι καλά δουλεύουν. Ανάβουν αλλά δε ξέρω κάτι παραπάνω και δεν έχω χρόνο να τα δοκιμάσω.

Στείλτε πμ για να κανονίσουμε παραλαβές.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Wash

, συμφωνω με οσα λες αλλα θεωρω πως πρεπει να διοχετευσεις ολη αυτη τη φοβερη ενεργεια που εχεις στο να αναλυεις τα παντα καπου αλλου, αν δεν το κανεις ηδη, και το λεω καλοπροαιρετα για να μην παρεξηγηθω!!

Στο θεμα τωρα γιατι παρεξηγησες αυτα που ειπα...

Στον φιλο με το σκανδαλοκουτι οπως λες δεν απεδωσα καμια ευθυνη, άλλωστε του ειπα πως ειναι δικαιωμα του να το δωσει οπου θελει εκεινος....οι απλοι κανονες που λεω ειναι οτι θα πρεπει να τηρουνται ΚΑΙ απο αυτους που ζητανε...Νομισα στην αρχη οτι στειλανε καποιοι μονο πμ, που απαγορευεται χωρις δημοσιο ποστ πρωτα, και να σου πω και την αληθεια μου νευριασα λιγο...

ΟΚ ο φιλος μπορει να τα εκανε λιγο σαλατουλα αλλα δεν θα του παρω και το κεφαλι, μετα αφου καταλαβα οτι σκοπευει να δωσει το κουτι αλλου, του ΕΙΠΑ - ''ΥΠΕΔΕΙΞΑ'' - ''ΟΡΙΣΑ'' - οπως θες δες το, να πει στο αλλο παιδι να το ζητησει και δημοσια ΓΙΑ ΤΟ ΤΥΠΙΚΟ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ, απλα!!

...και δεν θα ειχα κανενα προβλημα και να μου πει: ''σορρυ το κουτι το δινω στον ταδε γιατι ετσι γουσταρω!!''

Δεν διεκδικω το κουτι φιλε Wash...μονο τα τυπικα! :)

Φιλικα!

PS. Oι δισκοι δοθηκαν στον aircop

...δε θα διαφωνήσω (ούτε το πήρα στραβά) για την συμβουλή για "διαχείριση ενέργειας". Με προβληματίζει κι εμένα τον ίδιο...(παρ' ολ' αυτά, δεν γίνεται να μη σχολιάσω, και δη "αναλυτικά").

Μια φορά όμως, δεν σε "παρεξήγησα" για τα ποστ "περί του κουτιού". Πολύ συνειδητά (κι εύστοχα, θεωρώ) έγραψα ό,τι έγραψα. Διότι απλά δεν μου αρέσει κάτι που συμβαίνει συχνά εδώ : υπάρχουν "προτροπές συμπεριφοράς", χωρίς μάλιστα στην ουσία να έχουν να κάνουν με παρόντες (και υπάρχοντες) κανόνες, αλλά με την ΕΠΙΘΥΜΙΑ κάποιων να είναι "κάπως αλλιώς" τα πράγματα. Και για την ακρίβεια, καθώς πάλι έγραψες πως "μονο πμ, που απαγορευεται χωρις δημοσιο ποστ πρωτα" ξαναζούμε το ίδιο. ΔΕΝ "απαγορεύεται". Και προσωπική μου γνώμη, καλά κάνει και δεν "απαγορεύεται". Και η λογική πίσω από αυτό για να το στηρίξει, είναι ότι είτε πμ, είτε δημόσια αίτηση, ο δωρίζοντας ΕΑΝ θέλει να τηρήσει "χρονική προτεραιότητα" (...εάν, διότι έχω δει κατά καιρούς κάποιους να υποστηρίζουν ότι είναι και ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ αυτό. Στο στυλ που είπα πριν της "προσπάθειας" "επιβολής" κανόνων, επειδή θα ΗΘΕΛΑΝ να είναι έτσι, ΧΩΡΙΣ όμως και να ΕΙΝΑΙ...Η "επιβολή", δεν είναι τυχαία ως όρος, διότι ΠΑΡΑ τις διευκρινίσεις, κάποιοι "επιμένουν" στο ίδιο λακριντί...), μια χαρά μπορεί να το κάνει συγκρίνοντας χρόνους δημόσιου ποσταρίσματος με πμ. Για την ακρίβεια, ΠΙΟ πολύ χρόνο παίρνει για να στείλει πμ κάποιος, αντί πρώτα να ποστάρει δημόσια, καθώς το πμ θέλει και να κλικάρει στο σχετικό κουμπί, θέλει και τίτλο, και μέχρι και θέλει να τσεκάρει το κουτάκι αν θέλει να σωθεί και μπλαμπλαμπλά. Άσε που συνήθως το πμ πάιρνει και περισσότερο χρόνο να γραφτεί, καθώς "μιας και πάει για πμ κανείς", όλο και κάτι περισσότερο θα γράψει από το τηλεγραφικό "ενδιαφέρομαι" που αρκεί να γράψει στην ίδια παρακαλώ σελίδα (ούτε κλικς-ούτε τίποτα "κοστίζει") κανείς. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ εξασφάλιση, για να κερδίσει κάποιος την...κούρσα της "χρονικής προτεραιότητας", δίνει το δημόσιο ποστάρισμα. Οπότε, ΔΕΝ αποτελεί αβαντάζ χρονικό το πμ (κουβέντα η οποία, αστόχως λέγεται, επίσης...).

...Ένα άλλο που έχω να πω, είναι όχι μόνο εγώ δεν σε παρεξήγησα, αλλά εσύ δεν με κατάλαβες : δεν εννοούσα ότι "τα έβαλες με τον δωρίζοντα", όπως γράφεις διευκρινιστικά. Αυτούς με τα πμ που του στείλανε επειδή το είχε γράψει αλλού, εννοούσα. Σε αυτούς θεώρησα ότι πήγαινε -πρώτα και κύρια- το "με πειράζει που δεν τηρούνται απλοί κανόνες" που είχες γράψει.

Συμπερασματικά, δεν είχες λόγο (αλλέως πως, "δεν έπρεπε" - στα όρια του "δεν είχες δικαίωμα") "να εκνευριστείς" από το όλο σκηνικό, καθώς έτσι όπως παίχτηκε, κάθε άλλο παρά ξεκάθαρο είναι ότι Φ"ταίγανε αυτοί που του το ζήτησαν". Είπαμε, ΑΝ κάποιος "έφταιγε" (σε πολλά εισαγωγικά), ήταν ο δωρίζοντας.

Αυτά κι από εμένα, διότι όταν πιστεύω σε κάτι, δεν μπορώ να κάνω αλλιώς αν δεν το υποστηρίξω.

Link to comment
Share on other sites

IBM ThinkPad R50e

Αψογο εμφανισιακα, σαν καινουριο. Με γνησιο φορτιστη. Εχει sticker με γνησια windows xp.

Δεν ανοιγει επειδη καποτε επεσε λιγο νερο πανω στο πληκτρολογιο (εχουν περασει χρονια απο τοτε). Στην χειροτερη περιπτωση εχει καει η μητρικη. Θα το εφτιαχνα πριν το χαρισω αλλα δεν υπαρχει χρονος.

Παρακαλω να το παρει καποιος που θα το αξιοποιησει πρωτιστως αν γινεται, οχι για να το πουλησει για ανταλλακτικα. Μαλλον καποιος απο αθηνα..

Link to comment
Share on other sites

IBM ThinkPad R50e

Αψογο εμφανισιακα, σαν καινουριο. Με γνησιο φορτιστη. Εχει sticker με γνησια windows xp.

Δεν ανοιγει επειδη καποτε επεσε λιγο νερο πανω στο πληκτρολογιο (εχουν περασει χρονια απο τοτε). Στην χειροτερη περιπτωση εχει καει η μητρικη. Θα το εφτιαχνα πριν το χαρισω αλλα δεν υπαρχει χρονος.

Παρακαλω να το παρει καποιος που θα το αξιοποιησει πρωτιστως αν γινεται, οχι για να το πουλησει για ανταλλακτικα. Μαλλον καποιος απο αθηνα..

αν παιξει αποστολη ( ακομα και με κτελ) θα με ενδιεφερε

Link to comment
Share on other sites

IBM ThinkPad R50e

Αψογο εμφανισιακα, σαν καινουριο. Με γνησιο φορτιστη. Εχει sticker με γνησια windows xp.

Δεν ανοιγει επειδη καποτε επεσε λιγο νερο πανω στο πληκτρολογιο (εχουν περασει χρονια απο τοτε). Στην χειροτερη περιπτωση εχει καει η μητρικη. Θα το εφτιαχνα πριν το χαρισω αλλα δεν υπαρχει χρονος.

Παρακαλω να το παρει καποιος που θα το αξιοποιησει πρωτιστως αν γινεται, οχι για να το πουλησει για ανταλλακτικα. Μαλλον καποιος απο αθηνα..

Αν υπάρχει ακόμα θα το ήθελα

Link to comment
Share on other sites

IBM ThinkPad R50e

Αψογο εμφανισιακα, σαν καινουριο. Με γνησιο φορτιστη. Εχει sticker με γνησια windows xp.

Δεν ανοιγει επειδη καποτε επεσε λιγο νερο πανω στο πληκτρολογιο (εχουν περασει χρονια απο τοτε). Στην χειροτερη περιπτωση εχει καει η μητρικη. Θα το εφτιαχνα πριν το χαρισω αλλα δεν υπαρχει χρονος.

Παρακαλω να το παρει καποιος που θα το αξιοποιησει πρωτιστως αν γινεται, οχι για να το πουλησει για ανταλλακτικα. Μαλλον καποιος απο αθηνα..

Με ενδιαφέρει και εμένα αν υπάρχει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

IBM ThinkPad R50e

Αψογο εμφανισιακα, σαν καινουριο. Με γνησιο φορτιστη. Εχει sticker με γνησια windows xp.

Δεν ανοιγει επειδη καποτε επεσε λιγο νερο πανω στο πληκτρολογιο (εχουν περασει χρονια απο τοτε). Στην χειροτερη περιπτωση εχει καει η μητρικη. Θα το εφτιαχνα πριν το χαρισω αλλα δεν υπαρχει χρονος.

Παρακαλω να το παρει καποιος που θα το αξιοποιησει πρωτιστως αν γινεται, οχι για να το πουλησει για ανταλλακτικα. Μαλλον καποιος απο αθηνα..

Δηλώνω κι εγώ ενδιαφέρον από Αθήνα (Ζωγράφου)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.