Jump to content



ΑSUS CT-479 η υπεροχη των INTEL <<AMD not friendly>>


Qlim4X

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από doctor [Σήμερα, στις 18:48]

πες τα αρχηγέ ......γιατί μόνο εγώ μιλάω και ....ακούω τα πανδεινα......:o

Βρε ΜΗΝ αγχώνεσαι........Εδώ μιλάνε ΚΑΙ ΘΑ μιλήσουν τα νούμερα.........’σε τις άλλες CPUs να "προσπαθούν" πλέον να δουλέψουν σε subzero θερμοκρασίες.......Αν συνεχίσουν με αυτό το ρυθμό και δε βρούν λύση για τα subzero προβλήματα, ΟΛΟ τον Hardcore Overclocking κόσμο τον έχουν χαμένο....... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 436
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 18:57]

’ντε ρε Γιώργο. Βούτα μία τέτοια cpu να την πας στον ουρανό!!!! :) Τι περιμένεις?

Καμμιά φορά δεν ξέρεις τι γίνεται....... ;)

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πάνω που είχαμε(Intel-άδες) συνηθίσει να βλέπουμε από 4GHz και πάνω, τώρα άντε πάλι από την αρχή......Πάλι από 3GHz...... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

:D

ΣΥΝ ότι είναι ΠΟΛΥ χαμηλά αυτή η μνήμη........253MHz.........Που να πάει KAI στους 270MHz ΚΑΙ DUAL DDR........Ωρέ θα κλάψουνε μανούλες λέμε..........!........ :D:p

το θεμα ειναι αν αντεχει και η CPU τοσο μεγαλο (!) FSB

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=849013#post849013

γιατι εκει δυστηχως δεν παιρνει mod ;)

Link to comment
Share on other sites

παντος το σιγουρο ειναι ενα,οποιον επεξεργαστη και να παρετε στα χερια σας ρε παιδια θα τον ξεζουμισετε,οποτε ανακωχη,τα περισσοτερα παιδια εδω μεσα γνωριζουν το αντικειμενο

και καπιο παιδι εδω μεσα ειπε κατι πολυ σοφο,ολα ειναι πολιτικες των εταιριων για να πουλησουν.:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Καμμιά φορά δεν ξέρεις τι γίνεται....... ;)

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πάνω που είχαμε(Intel-άδες) συνηθίσει να βλέπουμε από 4GHz και πάνω, τώρα άντε πάλι από την αρχή......Πάλι από 3GHz...... :(

Ναι όντως, αλλά 3GHz που ακόμα και εμείς οι AMDάδες θα τα αποκαλούμε GHz ουσίας και όχι φούσκες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 19:30]

το θεμα ειναι αν αντεχει και η CPU τοσο μεγαλο (!) FSB

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=849013#post849013

γιατι εκει δυστηχως δεν παιρνει mod ;)

Δεν πιστεύω να μην αντέχει 200MHz - 210MHz fsb........ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 19:03]

Καμμιά φορά δεν ξέρεις τι γίνεται....... ;)

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πάνω που είχαμε(Intel-άδες) συνηθίσει να βλέπουμε από 4GHz και πάνω, τώρα άντε πάλι από την αρχή......Πάλι από 3GHz...... :(

αυτο ξαναπεστο...Καλα δεν λεω τα 2.6 του ΑΜΔ(μου) η τα 3ΧΧΧ του Dothan...αλλα σου χτυπαει καπως...;)

Απο το dual Ddr δεν τον ειδα να κερδιζει τοσο οσo o P4 παντως

jimmyfox το HT δεν ειναι απαραιτητο αλλα τωρα πια που το εχω δουλεψει και λιγο καιρο με τον ΑΜΔ καταλαβαινω καποια μικρη διαφορα οταν ανοιγεις δυο-τρια προγραμματα μαζι μετα απο ξεφωρτωμα μνημης...στον Ιντελ πηγαινε καλυτερα το μηχανημα σε αυτες τις περιπτωσεις

Link to comment
Share on other sites

όπως ακριβώς το είπες nos ;) ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ [η οποία με καλές μνήμες και ένα πρέπον OC υπερκαλύπτεται . έχω δουλέψει και γώ ΗΤ] . όχι ότι έχασες τον παράδεισο της Εδέμ . όπως υποστηρίζανε μερικοί ;) κάπου κάπως κάποτε.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αγοραζω επεξεργαστες μονο για benchmarks, oπως και πολλοι αλλοι. Γιατι λοιπον ενας τετοιος επεξεργαστης να μην μπορει να με καλυψει στο hobby μου? Καλη η amd δεν λεω αλλα εγω τρεχω μονο benchmarks, ουτε παιχνιδια παιζω ουτε encoding κανω. Οποτε μια τετοια επιλογη ειναι αρκετα ελκυστικη.

Υγ.Τα cascade, τα κανιστρα για dry ice και ολα αυτα γιατι τα φτιαχνω? Για να ακουω Mp3?

Link to comment
Share on other sites

Όπως και πολλόι άλλοι επίσης δεν έχουν την ευχέρια να έχουν 1, και 2 και 3 pc . [είτε οικονομικά είτε χώρος είτε έτσι απλά ;)] και έχουν 1 [και καλό :p:P:P] , και games παίζουν και δουλειά βγάζουν στο σπίτι για την δουλειά τους και άλλα πολλά .

Kαι ΟC κάνουν . :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 21:37]

Προσωπικα αγοραζω επεξεργαστες μονο για benchmarks, oπως και πολλοι αλλοι. Γιατι λοιπον ενας τετοιος επεξεργαστης να μην μπορει να με καλυψει στο hobby μου? Καλη η amd δεν λεω αλλα εγω τρεχω μονο benchmarks, ουτε παιχνιδια παιζω ουτε encoding κανω. Οποτε μια τετοια επιλογη ειναι αρκετα ελκυστικη.

Υγ.Τα cascade, τα κανιστρα για dry ice και ολα αυτα γιατι τα φτιαχνω? Για να ακουω Mp3?

σου εύχομαι σύντομα..... να δούμε από σένα και 32 mb με τον Dothan και κάνιστρο από πανω του ....αλλά όταν είναι να ποστάρεις αποτελέσματα καντο σιγά ...σιγά ....γιατί είμαστε και κάποιας ηλικίας .......:D

Link to comment
Share on other sites

εε...αυτοι ας παρουν amd και καλα θα κανουν. Δεν ειπε κανενας οτι ο dothan ειναι καλυτερος παντου. Αλλωστε ειναι ακριβος για desktop συστημα και αυτο ειναι που μετραει περισσοτερο απο ολα. Εαν ηθελα να παρω επεξεργαστη+μητρικη για benchmarks αυτον τον καιρο. Τι να επαιρνα? FX55+DFI ή Αsus+Dothan? Aκουω...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έχουμε δέι ακόμη αν είναι καλός εκτός πι [1mb ] και κάπου αλλού ,,, οπότε στα benchs μην βάζεις το χέρι στην φωτιά ότι σε καλύπτει σε όλα [ta benchs ]

Σου απάντησα ταυτοχρόνως και στην 2η ερώτηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

σου εύχομαι σύντομα..... να δούμε από σένα και 32 mb με τον Dothan και κάνιστρο από πανω του ....αλλά όταν είναι να ποστάρεις αποτελέσματα καντο σιγά ...σιγά ....γιατί είμαστε και κάποιας ηλικίας .......:D

λοιπόν εγώ λέω ότι ο Dothan είναι φανταστικό CPU, επειδή όμως έχω becnhάρει ξέρω σίγουρα ότι pifast 4.1/4.3 με ίδια ψύξη με τα αντίστοιχα K8 δε σώνεται ούτε με DC. Και στο 32 δε είμαι σίγουρος πως θα την βγάλει γιατί τουλάχιστον σε 855GM έχει το λεγόμενο "slow motion effect". Πρέπει όμως κάποιος εδώ μέσα να πάρει για να δούμε και στην πράξη τι εστί βερίκοκο με τα phase ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

. Πρέπει όμως κάποιος εδώ μέσα να πάρει για να δούμε και στην πράξη τι εστί βερίκοκο με τα phase ;)

το ακους doctor καποιος πρεπει να παρει

εγω παντος θα παρο τον μοναδικο 3,4 preshot στην ελλαδα lolololol

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

όπως ακριβώς το είπες nos ;) ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ [η οποία με καλές μνήμες και ένα πρέπον OC υπερκαλύπτεται . έχω δουλέψει και γώ ΗΤ] . όχι ότι έχασες τον παράδεισο της Εδέμ . όπως υποστηρίζανε μερικοί ;) κάπου κάπως κάποτε.

το o/c ειναι παντα αντιστοιχο οπως και οι μνημες..ολα τα cpu τα προηγουμενα οπως και αυτον τωρα πουσαρισμενα τα ειχα...Η διαφορα υπαρχει...τωρα εμενα προσωπικα με ενοχλει αλλα δεν ειναι ικανη στο να με κανει να αγορασω Ιντελ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.