Jump to content



ΑSUS CT-479 η υπεροχη των INTEL <<AMD not friendly>>


Qlim4X

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 12:33]

Ωρε ντοκτορα ποια κολυβα βλεπω δλδ ?Εαν ο dothan ειναι καλος και μου κανει την δουλεια ( και δεν ειναι για ενα μπεντς μονο) την αλλη μερα που θα υπαρχουν στην ελληνικη αγορα θα "μεγαλη ιστορια" και θα παρω dothan.Το να καθομαι και να λεω τι εκανε ο hipro ο macci και ολοι αυτοι που ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ ειναι σε αλλη κατηγορια απο ενα μεσο προς καλο μηχανημα και κηνυγανε τα νουμερα περα απο μια απλη κουβεντα δεν με αγγιζει.Θα με αγγιζε να δω εναν Ελληνα εκει να τους δεινχει τα @@ του.Και ερχομαστε τωρα να συκγρινουμε τι?Τα cascade με το νερακι μου.Ακρως ηλιθιο και βλακωδες.Τον ανταπτορα που κοιμαται ακομα η Σετ στην ελλαδα και δεν εχει φερει , ή οτι ακομα και να φερει τον ανταπτορα δεν εχει το παραμικρο στοκ απο απο c800 και p800 για να παιξουμε.Να συκγρινουμε τι οτι εχουν καλα στεππινκ και εμεις εδω θα παιξουμε με ενα δειγμα 5 dothan....Ας ειμαστε σοβαροι.Ολοι οι εξω ξεκινουσαν τους winchester απο τα 2800 και εμεις εδω τα @@ μας τρωγαμε για να τα δουμε αυτα με νορμαλ πραγματα.Ας ερθει πρωτα ( να δουμε θα μπαινει κανα μπλοκ επανω η θα το εχουμε με αερα?)οπως και να ερθουν και οι venice, sandiego στην ελλαδα να δουμε τι μπορουν να κανουν σε καθημερινη βαση και τι προσφερει καλυτερα σε μας τους πολλους καθημερινους χρηστες ......

:worship:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 436
  • Created
  • Last Reply

ρε ο Dothan μαμαει.Συμφωνώ απόλυτα με τις δηλώσεις του Βάγγουρα γιατί σαφώς πρέπει να ξεκαθαρίζουμε την ουσία του κάθε πράγματος.Πάντως επειδή είναι φυσιολογικό να μην γνωρίζετε τόσα για τους α64 επισημαίνω ότι το πρόβλημα δεν είναι τόσο τα μηζ του cpu όσο το unbuffered που ειναι θέμα imc.Οι venice και οι san diego έχουν πολύ ψωμί και θα τους δείτε πολύ ψηλότερα απ'ότι τους υπολογίζετε τώρα επειδή μέχρι στιγμής εκτός απο τους FX και τα ψηλά κομμάτια όλοι κάτω απο 4000+με 3800+ ήταν κουτσοί

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

εεε? για εμενα ειναι αυτο?

δεν με πιανεις shido, αυτο που λεω ειναι οτι απο την στιγμη που δεν ειναι ιδιοι CPU δεν πρεπει να κοιταει κανεις το clock per clock, οπως ποτε δεν βγηκε κανεις σοβαρος ανθρωπος να πει "πωωω στα 2800MHz οι intel δεν πανε μια μπροστα στους AMD".

αυτο που εχει νοημα ειναι τα Max MHz που μπορει να benchαρει καποιος και με τα δυο CPU και τι στραγαλια θα πιασει εκει.

στα 2800 που ειναι του macci το σκορ ειναι αρκετα καλο (εχει στειλει και την ATI αρκετα ψηλα ομως) και ισως να ειναι το πολυ 5-6 fps μπροστα.

Δεν πηγαινε σε σενα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Εμμμμ..........Αυτά είναι τα άσχημα........ΔΕΝ κατάλαβες ακόμα ότι αν 3D benchies won , ΠΟΣΟΙ χρήστες θα στραφούν στους Dothan?....... ;)

με τι θα πανε στους DOTHAN με AGP???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

O καιροc γαρ εγγυc :Ρ Δες ποστ #351

915 p...αυτο δεν κανει τωρα δουλεια....θα κανει στον pentium M??(Εχει βαλει pci lock? ) Καλα γενικα οσο ειναι ετσι οι μητρικες κανεις δεν θα παει αυριο στο πλαισιο πχ και θα πει θελω Dothan 740 κλπ.

Ρε παιδια οσο υπαρχει SLI τι να συζηταμε για gamers τωρα..

Ο Dothan ειναι πολυ ωραιο cpu για σενα Χρηστο και για τον Γιωργο αντε και για κανεναν αλλο απο εδω μεσα η απο αντιστοιχο φορουμ...μην περιμενετε να το δειτε παντου...εδω δεν ξερουν τι τους γινεται Dothan θα παρουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

915 p...αυτο δεν κανει τωρα δουλεια....θα κανει στον pentium M??(Εχει βαλει pci lock? ) Καλα γενικα οσο ειναι ετσι οι μητρικες κανεις δεν θα παει αυριο στο πλαισιο πχ και θα πει θελω Dothan 740 κλπ.

Ρε παιδια οσο υπαρχει SLI τι να συζηταμε για gamers τωρα..

Ο Dothan ειναι πολυ ωραιο cpu για σενα Χρηστο και για τον Γιωργο αντε και για κανεναν αλλο απο εδω μεσα η απο αντιστοιχο φορουμ...μην περιμενετε να το δειτε παντου...εδω δεν ξερουν τι τους γινεται Dothan θα παρουν...

επειδη ο καιροc γαρ εγγυc θα βλεπεις στο εξωτερικο και μπορει και εδω 2879843692864 thread "dothan can go beyond 2.3GHz!" "problem with dothan + ..." η "help on dothan overclock" ... τα ειδαμε και με τα DFI, winchester αυτα ...

Link to comment
Share on other sites

Eλλαδα ζω...αν ο Αμερικανος παρει Dothan στα παλια μου τα παπουτσια εμενα...αυτος επαιρνε καποτε BH-5 με το κιλο και εγω εδω τα χρυσοπληρωνα..Κατσε να το δεις Ελλαδα και μετα βλεπουμε.

Η Dfi+winch ειναι για την μαζα...δεν ειναι micro-atx η με ανταπτορες και ιστοριες...αλλη φαση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

εγώ βλέπω benchmarks και συγκρίνω .....συγκρίνω επιδόσεις ...και δεν με ενδιαφέρει ποιος είναι ο o/cer......

εγώ βλέπω ότι κάνουν 25 sec 1 mb με αέρα με Dothan ..και τρέχουν 3dmark01 με αέρα περισσότερο από ότι άλλοι με extreme ψύξη.....αυτό για εμένα βγάζει μάτια....δεν κάθομαι να μπω στην λογική αν μου κάνει για κάθε μέρα η όχι και δεν μπορω να πιστέψω ότι με AMD δεν κάνουν αντίστοιχες δοκιμές....απλως τις τελευταίες μέρες όλες οι νέες επιδόσεις που βγαίνουν είναι με Dothan και ............:whistling

και μην έχεις αμφιβολίες για το τι μπορει να μπει πάνω στον αντάπτορα ....με μετατροπες όλα γινονται ...έχουμε δει και τα πιο απίθανα!

γιατί δεν αναρωτιέσαι δηλαδή πόσο θα ηταν αυτο το 3dmark01 με < 0 C........

Πως ο αμοιρος να αναρατηθω , ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ δεν τα εχω μπροστα μου.Δεν μπορω να πιστεψω οτι λεει ο καθενας στο ιντερνετ.Το βαλαν κατω τον dothan τον σκισαν και εβγαλε νουμερα.Οπως και θα βαλουν κατω και τους venice εαν οντως κλοκαρουν πολυ και σωστα.Τα πραγματα ειναι σχεδον οριακα, γερνει η πλαστιγγα προς dothan αλλα θελω να τα δω απο κοντα να τα πιασω στα χερια μου να κρινω.Τι θες να οσυ αναλυσω αλλο ,απο τους ποσους FX στο φορουμ μονο ενας ηταν στο σωστο "περιβαλλον".Οταν ας πουμε πριν κανα διμηνο αυτος ο τομ εριχνε στα κεφαλια με τον FX του εμεις με τους FX θα σου λεγα τι καναμε αλλα τσπ.Τα σχολια περιτευουν θα λεγα.Ο dothan ειναι μια καλη πλατοφορμα απο οτι δειχνει πιο γρηγορη απο τις υπολοιπες σε θεμα μπεντς και αναφερομαι για τους τυπαδες με τα LN2 και τα cascade .Και μιας και λεμε για LN2 , δοκιμασε κανεις εδω FX με LN2...@@ εστω FX σε cascade ΟΧΙ οποτε τι να πουμε περα απο οτι το παιζουμε ομαδικως.Ο Γιωργης ειναι με το *** στο χερι και περιμενει το dothan , ο θοδωρας εχει λιωσει στο wow , ο ζαχος καλα να ειναι το παιδι και ο hadji απεδειξαν πολυ καλα τι μπορουν να κανουν τα σωστα υλικα στα σωστα χερια και καταφεραν οτι καταφεραν και ο χρηστος μολις βγηκε απο το νοσοκομειο και ακομα δεν μπορει να βρει LN2.....Η θεωρια του διαιρε και βασιλευε καλα κρατει.Θες να σου πω τι θα πιστευα εαν μαζευομασταν ολοι και τα βαζαμε κατω και μπεντσαραμε ειτε σε Ιντελ ειτε σε amd αλλα οταν λεω μαζι σαν ομαδα το εννοω ,ο καθενας στο ποστο του καποιανουν σωβρακα ειχαν γινει καφετια και η καφετιλλα θα εφτανε στην καλτσα.Αλλα εμεις μαλωνουμε ο dothan θα σας ριξει στα αυτια.Ο γκουσγκουνης το ιδιο ..Διοτι ο Τελης σταλονε παει πεθανε .Οταν αποφασισουμε να συγκεντρωθουμε στην ιδια τρυπα ολοι μαζι να τσουξει αρκετα τοτε εχει καλως μεχρι τοτε καθηστε να κοκοροτρωγεστε για τα σκορ των αλλων εξω ....

Link to comment
Share on other sites

ενα απογευμα πετυχα τον fugger στον msn και μου ειπε πανω στην συζητηση οτι δουλευει σε μητρικες για dothan με pcie.Δεν ειπε περισσοτερα(λογω nda) αλλα οτι κατα τα τελη μαιου θα δουμε αξιολογα δειγματα. Τωρα τι ηθελε να πει ο ποιητης θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε ελατε να σας δωσω LN2.... Αντε θα κερασω και... καφε!! τι διαολο ψειρες εχει η Πατρα και δεν πατατε? Δηλαδη τα esdee labs τι εχουνε παραπανω???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Ρε ελατε να σας δωσω LN2.... Αντε θα κερασω και... καφε!! τι διαολο ψειρες εχει η Πατρα και δεν πατατε? Δηλαδη τα esdee labs τι εχουνε παραπανω???

ελα μου ντε...

compressors.jpg

δεν ερχεσε πανω με κανα dewar και κερναω καφε+Ln2 :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 15:32]

ελα μου ντε...

compressors.jpg

δεν ερχεσε πανω με κανα dewar και κερναω καφε+Ln2 :D

LOL!!!

Ρε συ τα ελεγα με τον Χρηστο και παλιοτερα... το dewar που εχουμε ειναι 10 λιτρα... Αυτος ηταν Σαλλλλλονικα, οποτε ηταν δυσκολο να το στειλω. Αθηνα στο φερνω ενα Σ/Κ, αλλα σου φτανει 10 λιτρα... Ειναι ευκολο να το ξαναγεμισεις? Εγω το ειπα επειδη ειναι διπλα το "βαρελι" με το αζωτο.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 13:43]

Είναι να απορείς ώρες ώρες...

Επιμένετε (όσοι απο σας επιμένετε) να μην καταλαβαίνετε την ΟΥΣΙΑ από αυτά που για 2η φορά έγραψε ο νονός...:hmm:

και εγω την ιδια απορια ειχα φιλτατε... :banging:

αλλα μου λυθηκε συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Είναι να απορείς ώρες ώρες...

Επιμένετε (όσοι απο σας επιμένετε) να μην καταλαβαίνετε την ΟΥΣΙΑ από αυτά που για 2η φορά έγραψε ο νονός...:hmm:

εξαρταται τι εννοεις ουσια εσυ ομως. σχετικο πολυ δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.