Jump to content



ΑSUS CT-479 η υπεροχη των INTEL <<AMD not friendly>>


Qlim4X

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 01:02]

Θα μου επιτρέψετΕ να συμφωνήσω 99% με τον Βασίλη...

Βαρυνουσα η ψηφος για Βασιλη-moderator καθως προερχεται απο αλλο moderator... Κινουνται τα γραναζια του "μηχανισμου αναπληρωσης" του Endu-Djd

[spc] αμα ηξερε και ορθογραφια θα το αγαπουσα αυτο το παιδι [/spc]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 436
  • Created
  • Last Reply

Πληροφορίες αναφέρουν ότι μετά τα τελευταία επιτεύγματα του Dothan στα Pi γενικότερα, η AMD προσανατολίζεται στην μείωση κατά 70% των τιμών των Α64 και στην αναπροσαρμογή του PR rating ( προφανώς προς τα κάτω ).

Υ.Γ.

1) Ναι κάνω πλάκα.

2) Έχω βάλει τα κλάματα βλέποντας τον Dothan να κάνει Pi 20sec.

3) Ναι πάλι πλάκα κάνω στο 2)

4) Η Intel πότε θα πετάξει στα σκουπίδια τον Ρ4 να βγάλει dual core Dothan?

5) Απάντηση στο 4). ΠΟΤΕ!!!

....χουμορ κάνουμε, OK?.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

η AMD χάνει και την πρωτοπορία στο pifast 4.1 :hehe: :hehe: :hehe:

Ούτε λές για ποιό τεστ πρόκειται, γιατί αν είναι σαν το Super-Pi που επειδή πήρε την πρωτιά στο 1m το έκανες βούκινο πως είναι καλύτερη σε ΟΛΟ το super-pi αλλά δεν είδαμε screenshot στα 32M (και γενικά σε άλλο τεστ απο το 1m)...

Δεν βλέπω κανέναν να τρέχει τέστ που να χρειάζεται πραγματικά bandwidth...

Link to comment
Share on other sites

χαρειτε χαρειτε... ερχετε ο 57 και το bench στα 3800-3900 θα κλεψει εσωρουχα

14x275 με 512αρια UTT και τα λεμε μετα ...

(btw ο tom holck πουλαει το ενα του cascade)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Seeker

Ούτε λές για ποιό τεστ πρόκειται, γιατί αν είναι σαν το Super-Pi που επειδή πήρε την πρωτιά στο 1m το έκανες βούκινο πως είναι καλύτερη σε ΟΛΟ το super-pi αλλά δεν είδαμε screenshot στα 32M (και γενικά σε άλλο τεστ απο το 1m)...

Δεν βλέπω κανέναν να τρέχει τέστ που να χρειάζεται πραγματικά bandwidth...

δεν νομιζω να αντεξει το ln2 σε τοσο χρονοβορο load, κοινος 32mb δεν προκειτε να δουμε τουλαχιστον με ln2

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 00:43]

χαρειτε χαρειτε... ερχετε ο 57 και το bench στα 3800-3900 θα κλεψει εσωρουχα

14x275 με 512αρια UTT και τα λεμε μετα ...

:hehe: :hehe: :hehe:

εδιτ. παράλειψη . Και μιλάμε για όλα τα benchs ., απο τα 3d απο αυτά , μέχρι memory bandwith , και απο superpi [1-32mb] σε pifast

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

αν δεν βλέπεις ότι είναι για το pifast 4.1........

Αυτό το βλέπω, δεν βλέπω πουθενά όμως τα ψηφία... (δεν το λέω με διαθέσεις μάχης, απλά δεν βλέπω πουθενά τον αριθμό ψηφίων...)

Αρχική απάντηση από esdee

δεν νομιζω να αντεξει το ln2 σε τοσο χρονοβορο load, κοινος 32mb δεν προκειτε να δουμε τουλαχιστον με ln2

Έστω όχι με ln2 αλλά οι καλύτερες επιδόσεις με αέρα ας μας δώσουν ένα τέστ που να χρειάζεται πολύ bandwidth...

BTW, Τώρα παρατήρησα και ένα λάθος που έκανα στην πρώτη σελίδα!!

Εμείς είμαστε τίμιοι δεν βάζουμε Sempron στις μητρικές μας :p

Με desktop CPUs να σας βλέπω...

Turion ήθελα να πώ... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

γιατι να να μην μπορουν να τρέξουν 32 Mb εκεί που τρεχουν 1 Mb 23 η 22 sec......άσχημα θα είναι δηλαδη?

η και 24 sec

....και μην ξεχνιέσαι και συγκρίνεις με την θερμικη ισχυ του prescott η του fx-55......υπάρχει τεράστια διαφορά ;)

εγω πιστευω πως αργα η γρήγορα θα το δουμε με τον ασσο (1) .....μπροστά :)

αυτο λες?

tom holck

post-1377-1416071909,3139_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

wtf??? ποοοοο ξεκ*λιασε το παιδι...........

ποτε εγινε αυτο βαγγελη?

ειναι πολυ παλιο ... (επι 1.24 εποχη cpu-z)

αλλα τα κυκλωματα το εχουν φαει το 'παιδι' τον tom holck lol

δυστηχως 8mb δεν εχω δει

φαντασου να επαιζε και με bank interleave + τις μνημες σε ενα ΄αξιοπρεπες' επιπεδο τι θα γινοταν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

γιατί δεν τρεχετε εσείς ενα 8 Mb ετσι πανω κατω να συγκρινουμε .....΄τοσα μέσα έχετε εκεί στα esdee labs........όχι τίποτα άλλο μην σκάσει κανένα 32 Mb με Dothan και LN2 και πάθουμε τίποτα .......εμφράγματα :rip:

δεν εχουμε CPU προς το παρον :D

γμτ, ο μαιος ειναι δυσκολος μηνας, δεν θα εχω κανενα παρασκευοσαββατοκυριακοδευτερο ελευθερο ουτε 10λεπτο να ασχοληθω με bench.

ενδιαμεσα την εβδομαδα θα ειμαι με τα phase οποτε καλο Ιουνιο (με καλο CPU) παλι.

εκτος και αν 'πεταχτει' κανας voudas με newcastle να τρεξουμε τιποτα με το r410 ^^

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

1,6@2812

edit/ ρίχνοντας και μια ματια στην δική μας top 30 list και με την επιφυλαξη μήπως κάνω κατι λάθος ......πάω για ύπνο γιατί μάλλον δεν είμαι καλά.........:jump:

στη λιστα μας κανεις δεν εχει 939 με καλη καρτα και να ειναι bencher. δεν πας καλυτερα στο orb μπας και δεις το φως το αληθηνω. εφυγε ο γιαννικος και χορευουν τα ποντικια μ ου φενετε:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.