Jump to content



ΑSUS CT-479 η υπεροχη των INTEL <<AMD not friendly>>


Qlim4X

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από doctor [Σήμερα, στις 13:49]

εγώ διορθώνω κάποια που πιστευω ξεφευγουν από το ύφος μου :(

Oσο εσείς μιλάτε γισ τον Dothan..... εγώ από την άλλη ζαχαρώνω έναν TURION http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=61428 :woot:

Kαι φυσικά δε θα χρειαστεί να αλλάξω ΤΙΠΟΤΑ από την σύνθεσή μου παρά ΜΟΝΟ την CPU .... :clap: :worship:

3100+ με δροσερό αέρα καλά είναι ?????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 436
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Dagalidis

Oσο εσείς μιλάτε γισ τον Dothan..... εγώ από την άλλη ζαχαρώνω έναν TURION http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=61428 :woot:

Kαι φυσικά δε θα χρειαστεί να αλλάξω ΤΙΠΟΤΑ από την σύνθεσή μου παρά ΜΟΝΟ την CPU .... :clap: :worship:

3100+ με δροσερό αέρα καλά είναι ?????

πολυ ωραια σκεψη.πρακτικος και αποδοτικος:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 14:01]

πολυ ωραια σκεψη.πρακτικος και αποδοτικος:clap:

Ελπίζω σε 2 βδομαδούλες που θα σκάσει μύτη σε On-line shop να τον έχω στα χεράκια μου... :D

Σκέφτομαι σοβαρά να χτυπήσω την έκδοση των 25Watts ......(1,2 Vcore) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 14:07]

βρε συ , τελικα τι ζαχαρωνεις τον ντιεγκο η τον τουριο??:p

Turion @1MB cache = Mobile SanDiego :D;) και με 1.2 Vcore είναι πολλά υποσχόμενος για να δώσει 3000+ σταθερά με νεράκι... :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 14:11]

Dag, μπορω να εχω το ονομα της κοπελιας στο Avatar ??? Και σου λεω οτι ασχημο θες για τους Ιντελ...

Ναχαμούρα Γιαμουνάκι.... :D

Link to comment
Share on other sites

Dag, κορυφή ο Turion αλλά η κοπελίτσα είναι άλλο πράμα... (από ποιό παρθεναγωγείο το έσκασε άραγε?).

Δε το ήξερα οτι ο Turion μπορούσε να ανέβει τόσο... Δε το είχα καν σκεφτεί. Καλή φάση... θα βασανίσεις κανένα τέτοιον? :->

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 14:16]

Κακε AMDά !!! Ετσι εισαι ε?

Αν δε κινδύνευα να φάω ΒΑΝ από τους ΑΔΜΙΝ θα σου έλεγα και το όνομα της μητέρας της και του πατέρα της αλλά φοβάμαι μην εκθέσω την οικογένειά της.... :D

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Σήμερα, στις 14:18]

Dag, κορυφή ο Turion αλλά η κοπελίτσα είναι άλλο πράμα... (από ποιό παρθεναγωγείο το έσκασε άραγε?).

Δε το ήξερα οτι ο Turion μπορούσε να ανέβει τόσο... Δε το είχα καν σκεφτεί. Καλή φάση... θα βασανίσεις κανένα τέτοιον? :->

Μόλις τον βρώ τον τσάκωσα και έτσι θα έχω μια σχεδόν ανέξοδη αναβάθμιση σε socket 754 ... κρατώντας και την 6800Ultra AGP που έχω.... :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

το τι κατάλαβαινει κάποιος εξαρτάται και από τον τρόπο που σκέπτεται .....δηλαδή πολύ διαφορετικά σκεφτεται ένας που προσπαθει να εξυχνιάσει ένα μυστήριο ή κατι που του φαίνεται σαν μυστήριο .....από έναν που κοιτάει κάτι καλοπροαίρετα χωρίς ζήλεια και κακία! :)

πάλι όπως σε συμφέρει τα παρουσιάζεις και καλά κάνεις :T:
Αρχική απάντηση από hipro5

Να γονατίσει το ΔΙΚΟ ΜΟΥ hiprommie, απλά..........ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ......... :D

διβάθμιο είναι αυτό το hiprommie ή μονοβάθμιο?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν είναι κακό το νούμερο , πάλι χρησιμοποιούν πολύ λίγα ψηφία (μικρό όγκο δεδομένων) , σενάριο που προφανώς ευνοεί τον Dothan.

Screenshot από το κλασσικό hexus pifast υπάρχει;

Διότι βεβαίως δεν γίνεται να αλλάζουμε το κάθε benchmark όπως μας βολεύει.

ΥΓ AMDάδες που δεν ενδιαφέρονται για το HT , αλλά χρησιμοποιούν τους dual core και το multitasking ως επιχείρημα.

Intelάδες που γουστάρουν ατελείωτα έναν επεξεργαστή που το δυνατό σημείο του είναι τα παιχνίδια.

Υπάρχει μια διάχυτη ειρωνία σε αυτό το thread.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα ......γνώρίζουμε μόνο για super pi 1mb ....32 mb δεν έχω δει screen shot πουθενά .....και θεωρητικά λέμε ότι θα υστερεί....δεν το είδαμε όμως!

φυσικά ούτε από τα άλλα έχω δει κάτι....μην ξέχνας ότι ο αντάπτορας κυκλοφορεί ουτε 2 μήνες.....

:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα ......γνώρίζουμε μόνο για super pi 1mb ....32 mb δεν έχω δει screen shot πουθενά .....και θεωρητικά λέμε ότι θα υστερεί....δεν το είδαμε όμως!

φυσικά ούτε από τα άλλα έχω δει κάτι....μην ξέχνας ότι ο αντάπτορας κυκλοφορεί ουτε 2 μήνες.....

:D

δηλαδή εδώ και 2 μήνες δεν έχει τελειώσει ο υπολογισμός ε????:p :P

Link to comment
Share on other sites

Εύρηκα : http://www.vr-zone.com.sg/Shamino/dothan/pif1.JPG

Του Lardarse με cascade (-103°C).

Με μια ματιά στο σχετικό thread εδώ , είναι περίπου στα ίδια clock-per-clock με τους A64.

Αν και δεν ξέρω αν είναι καλό σε σχέση με τον "οπλισμό" που χρησιμοποιείται (ψύξη).

Επίσης δεν λέει με ποιο motherboard έγινε ή αν χρησιμοποίησε τον προσαρμογέα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ κρίνω από το screenshot του cpu-z , που είναι το 1.27, τότε θα πρέπει να είναι με 855 chipset , είτε DFI είτε Albatron ΚΑΙ με ΜΙΑ DDR μνήμη.......SINGLE DDR..........ΣΥΝ ότι αυτή η CPU είναι σχετικά παλιά B-1 steping και οχι C-0 που είναι οι καινούργιες και προφανώς ανεβαίνουν κι άλλο.......Χε,χε,χε...... :D:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor [Σήμερα, στις 18:41]

...το single ddr .....βγάζει μάτια .....και την πίκρα ....κάποιων...... άλλων:)

:D

ΣΥΝ ότι είναι ΠΟΛΥ χαμηλά αυτή η μνήμη........253MHz.........Που να πάει KAI στους 270MHz ΚΑΙ DUAL DDR........Ωρέ θα κλάψουνε μανούλες λέμε..........!........ :D:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.