Jump to content



προτασεις για προγραμα αναπαραγογης ταινιων


Qlim4X

Recommended Posts

θα ηθελα να μου προτινετε καπια προγραματα ιτε free ιτε demo;) που να παιζουν τις ταινιες απο DVD χωρις σκαλοματα και καθιστερισεις αλλα και αν ειναι ψιλο φθαρμενο το dvd να τα παιζει...............

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όμως δεν είναι πρόβλημα του power dvd? Εγω τοσα χρόνια που το χρησιμοποιώ καμία εκδοση δεν μου δημιούργησε προβλήματα.

Μπορείς να δοκιμάσεις και το media player επίσης.

Δοκίμασες να κάνεις συμπίεση το dvd με το dvd shrink ή να τό κάνεις image και να το παίξεις απο το σκληρό με daemon tools?

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι το dvd rom σου ειναι οκ,ετσι?

στο κανει σε ολες τις ταινιες?

λιγο προβληματικο ηταν το power dvd το 5.0 και ιδιως σε p4.....αλλα το power dvd 6.0

ειναι τζετ.....

παλι αν θες δοκιμασε να κατεβασεις κανα K-lite codec pack οπου θα εχει μεσα ενα media player classic με plugins ο οποιος παιζει απο divx μεχρι dvd...ειναι αρκετα καλος

Link to comment
Share on other sites

εχω μια καλητερι ιδεα

ΦΟΡΜΑΤ

και περασμα ολων τον codexs απο την αρχη και το power DVD 6

δεν αντεχω αλλο την κατασταση με το παραμικρο λαθος να μου διμιουργουντε αλλα...................

το K-lite codec pack που μπορω να το βρω?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 01:04]

εχω μια καλητερι ιδεα

ΦΟΡΜΑΤ

και περασμα ολων τον codexs απο την αρχη και το power DVD 6

δεν αντεχω αλλο την κατασταση με το παραμικρο λαθος να μου διμιουργουντε αλλα...................

το K-lite codec pack που μπορω να το βρω?????

για δες το παρακατω link για το klite codec pack full

http://ftp2.ttdown.com:8081/2005/04B/K.Lite.Codec.Full.Pack.v2.45.Final.rar

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς PowerDVD σιγουρέψου ότι είναι ενεργοποιημένο το DMA (αν είσαι σε ΧΡ λογικά θα είναι, αλλά σε παλιότερα Windows μάλλον όχι) και επίσης τσέκαρε στις ρυθμίσεις του PowerDVD αν χρησιμοποιεί το hardware acceleration της κάρτας σου (πιο χρήσιμο σε παλιά μηχανήματα που ο επεξεργαστής μόνος του δεν αρκούσε).

Φαντάζομαι ότι η έκδοση που έχεις είναι η 5 ή 6...

Κι εγώ νομίζω ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα για τη δουλειά αυτή πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από the mad teo

για δες το παρακατω link για το klite codec pack full

http://ftp2.ttdown.com:8081/2005/04B/K.Lite.Codec.Full.Pack.v2.45.Final.rar

το link που μου εδωσες ειναι ατα αλαμπουρνεζικα και δεν κανει τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Από τη διαχείριση συσκευών (device manager), πήγαινε στους IDE/ATAPI controllers και βρες το channel στο οποίο έχεις βάλει το DVD (primary ή secondary).

Στις "ιδιότητες" μετά, δες αν ο "τρόπος μετάδοσης" (transfer mode) είναι στο "DMA if available" και αν όχι βάλτο.

Λογικά πάντως επαναλαμβάνω, στα ΧΡ έτσι θα είναι από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rayden

Από τη διαχείριση συσκευών (device manager), πήγαινε στους IDE/ATAPI controllers και βρες το channel στο οποίο έχεις βάλει το DVD (primary ή secondary).

Στις "ιδιότητες" μετά, δες αν ο "τρόπος μετάδοσης" (transfer mode) είναι στο "DMA if available" και αν όχι βάλτο.

Λογικά πάντως επαναλαμβάνω, στα ΧΡ έτσι θα είναι από μόνο του.

ολα οκ απο εκει. THANKS

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.