Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  

  

πριν 1 ώρα, το μέλος pnick έγραψε:

Όλη αυτή η παραφιλολογία περί δημοκρατίας και ελευθερίας είναι κουτοπόνηρη, για να μη πω κάτι χειρότερο. Σε μια ευνομούμενη πολιτεία όλη οι άνθρωποι παραχωρούμε οικειοθελώς μέρος της ελευθερίας μας για να συνυπάρξουμε με τους άλλους. Υπάρχουν πλήθος υποχρεωτικότητες στην ζωή μας από την μέρα που γεννιόμαστε και τις αποδεχόμαστε γιατί κάποιος πρέπει να είναι ο ρυθμιστής της ομαλής συνύπαρξής μας με τον συνάνθρωπο.

 

Σε μια ευνομούμενη πολιτεία τηρούνται οι νόμοι οι οποίοι μάλιστα έχουν και ιεραρχία.

Υπάρχουν γραπτοί και άγραφοι νόμοι.

Οι άγραφοι νόμοι είναι αυτοί που τηρούνται από όλους βάση κοινής λογικής και κατανόησης.

Οι γραπτοί νόμοι χρησιμεύουν στην καλύτερη κατανόηση των υποχρεώσεων του ατόμου ώστε να μην λέει ο καθένας το δικό του σε θέματα που ενδεχομένως να μην είναι αντιληπτά το ίδιο από όλους.

 

Αυτή την στιγμή η ιεραρχία και η νομοθεσία έχει καταστρατηγηθεί.

Η υποχρεωτικότητα των εμβολιασμών έρχεται σε αντίθεση και με την Ευρωπαϊκή και με την Ελληνική νομοθεσία.

 

ΧΆΡΤΗΣ ΤΩΝ ΘΕΜΕΛΙΩΔΏΝ ΔΙΚΑΙΩΜΆΤΩΝ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΉΣ ΈΝΩΣΗΣ (2016/C 202/02)

Παράθεση

Αρθρο 3

Δικαίωμα στην ακεραιότητα του προσώπου

1.   Κάθε πρόσωπο έχει δικαίωμα στη σωματική και διανοητική του ακεραιότητα.

2.   Στο πεδίο της ιατρικής και της βιολογίας, πρέπει να τηρούνται ιδίως τα εξής:

α)

η ελεύθερη και εν επιγνώσει συναίνεση του ενδιαφερομένου, σύμφωνα με τις λεπτομερέστερες διατάξεις που ορίζονται από το νόμο,

 

 

"Κύρωση της Σύμβασης του Συμβουλίου της Ευρώπης για την προστασίας των ανθρώπινων δικαιωμάτων και της αξιοπρέπειας του ατόμου σε σχέση με τις εφαρμογές της βιολογίας και της ιατρική: Σύμβαση για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα και τη Βιοϊατρική"

 

http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEeWRs27M2niXdtvSoClrL8yznwqApJ_Lt5MXD0LzQTLWPU9yLzB8V68knBzLCmTXKaO6fpVZ6Lx3UnKl3nP8NxdnJ5r9cmWyIq-BTkXB0ftEAEhATUkJb0x1LIdQ163nV9K--td6SIufgmd_Zbm0rRe1ixxUw8-SOngm7kXicKhXnJG73RXqdy

Παράθεση

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΙΙ: Συναίνεση
Άρθρο 5: Γενικός κανόνας
Επέμβαση σε θέματα υγείας μπορεί να υπάρξει μόνον αφού το ενδιαφερόμενο πρόσωπο δώσει την ελεύθερη συναίνεσή του, κατόπιν προηγούμενης σχετικής ενημέρωσής του. Το πρόσωπο αυτό θα ενημερώνεται εκ των προτέρων καταλλήλως ως προς το σκοπό και τη φύση της επέμβασης, καθώς και ως προς τα επακόλουθα και κινδύνους που αυτή συνεπάγεται.
Το ενδιαφερόμενο πρόσωπο μπορεί ελεύθερα και οποτεδήποτε να ανακαλέσει τη συναίνεση του.

 

Κώδικας Ιατρικής Δεοντολογίας

http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wHrZvzjsKBkq3dtvSoClrL87e_1TwhCA6l5MXD0LzQTLWPU9yLzB8V68knBzLCmTXKaO6fpVZ6Lx3UnKl3nP8NxdnJ5r9cmWyIq-BTkXB0ftEAEhATUkJb0x1LIdQ163nV9K--td6SIuQDz9AGFJHTYVAcCCbCBGJsuG7RSMnZZoJiPX0eV1vu_

Παράθεση

Άρθρο 12
Συναίνεση του ενημερωμένου ασθενή
1. Ο ιατρός δεν επιτρέπεται να προβεί στην εκτέλεση οποιασδήποτε ιατρικής πράξης χωρίς την προηγούμενη συναίνεση του ασθενή.
2. Προϋποθέσεις της έγκυρης συναίνεσης του ασθενή είναι οι ακόλουθες:

α) Να παρέχεται μετά από πλήρη, σαφή και κατανοητή ενημέρωση, σύμφωνα με το προηγούμενο άρθρο.

...

 

Για ποια "ελεύθερη συναίνεση" μιλάμε από την στιγμή που υπάρχουν απαράδεκτες κυρώσεις προς τους ανεμβολίαστους;

Για ποια "πλήρη ενημέρωση" μιλάμε από την στιγμή που δεν έχουν ολοκληρωθούν ακόμα οι σχετικές μελέτες. Π.,χ. η μελέτη για περικαρδίτιδα/μυοκαρδίτιδα θα ολοκληρωθεί το 2027. https://www.fda.gov/media/151710/download

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

δε μπορω με τιποτα να καταλαβω τι γραφεις μου τα βγαζει με κινεζικους χαρακτηρες

 

edit τωρα με λιγο google translate ειδα καπου "κοινη λογικη" χαχαχα

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

https://www.pronews.gr/epistimes/tehnologia/1038021_den-einai-pleon-theoria-synomosias-oi-soyidoi-vazoyn-mikrotsip-kato-apo

Και τατουάζ κάνει ο κύριος που θα δείτε αν πατήσετε πάνω στον σύνδεσμο.

Πού μας οδηγούν; Ποιος θέλει το κακό μας;

Η αποκάλυψη έρχεται. Ο Αρμαγεδ(δ)ώνας (όχι ο δικός μας) είναι κοντά. Το χάραγμα του θηρίου μπροστά στα μάτια μας.

ΣΥΝΕΛΛΗΝΕC, ΓΡΗΓΟΡΕΙΤΕ...

Spoiler

troll fraud GIF

 

  • Agree 2
  • Haha 6
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, al3x said:

▲▲▲▲▲▲▲▲

ολο ξεχναω οτι τρολλαρεις.. και μου ανεβαζεις τσαμπα την πιεση.

παω να φτιαξω σκορδαλια τωρα.

 

 

 

Άσε με τρελαίνει κι εμένα κάθε φορά μέχρι να δω ποιος άλλος έστριψε γάρο

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

mitsotakis8787.jpg
DIMOSIO.GR

«Έχω ζητήσει από την επιτροπή εμβολιασμών να εξεταστεί να συντομευθεί το διάστημα μεταξύ δεύτερης και τρίτης δόσης», δήλωσε ο πρωθυπουργός Κυριάκος

 

δεν βγαίνουν μάνα μου τα νούμερα $$$

 

EDIT

 

Θα πέσετε για ύπνο ένα βράδυ εμβολιασμένοι FREE PASS και θα σηκωθείτε την επόμενη μέρα και θα είστε ανεμβολίαστοι !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
$$$
  • Like 1
  • Haha 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

dt_200910_covid_vaccine_800x450.jpg
WWW.MEDSCAPE.COM

"Infections among the unvaccinated continue to drive this pandemic, hospitalizations, and deaths — tragically, at a time when we have vaccines that can provide incredible protection," Walensky said.

 

 

Στείλτε ένα sms στους ανθρώπους που έχετε επηρεάσει, έστω και αν ήσασταν ο ένας από τους 10 που εκείνη τη στιγμή, άθελά σας θέλω να πιστεύω, επιχειρηματολογούσατε κατά του εμβολίου. Απλά για να ξέρουν οι άνθρωποι από πού τους ήρθε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με μια αιματολογική, είπα να κάνω και ένα τεστ αντισωμάτων. Astra μετά από 4.5 μήνες. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστα, όσοι το έχετε κάνει η ψάξει πείτε μου.

1638386669254.jpg

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, schumifer said:

[Unvaccinated 14 Times More Likely to Die From COVID]

Στείλτε ένα sms στους ανθρώπους που έχετε επηρεάσει, έστω και αν ήσασταν ο ένας από τους 10 που εκείνη τη στιγμή, άθελά σας θέλω να πιστεύω, επιχειρηματολογούσατε κατά του εμβολίου. Απλά για να ξέρουν οι άνθρωποι από πού τους ήρθε.

 

Έλα, υπερβολές. Στην Ελλάδα ήταν μόλις 12:1 οι εισαγωγές σε ΜΕΘ τον περασμένο μήνα που κοιτούσα...

 

8 minutes ago, Lakisss said:

Μαζί με μια αιματολογική, είπα να κάνω και ένα τεστ αντισωμάτων. Astra μετά από 4.5 μήνες. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστα, όσοι το έχετε κάνει η ψάξει πείτε μου.

 

Δε λέει πάρα πολλά πράγματα. Τα αντισώματα φθίνουν φυσικά μετά τον ένα μήνα περίπου. Έτσι κι αλλιώς το ιδανικό σχήμα για καλύτερη απόκριση σε T κύτταρα (που προσφέρουν πιο μακροχρόνια αλλά λιγότερο άμεση προστασία) φαίνεται να είναι AZ+mRNA. Οπότε απλώς κάνεις την 3η δόση μόλις είναι διαθέσιμη και είσαι έτοιμος. Θα ξανανέβουν και τα αντισώματα.

 

Στο μεταξύ, κερδάμε. Τσιμπήσαμε άλλη μια θεσούλα και οσονούπω ανεβαίνουμε κατηγορία (ναι, το παρακολουθούσα από τότε που περάσαμε 10k και μπήκαμε στο Top-80 - πού να ΄ξερα)...

 

image.png

 

DecimalPertinentBluefish-max-1mb.gif

  • Like 3
  • Sad 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

 

To πρώτο που σκέφτηκα και ήθελα προφανώς να το ποστάρω.

Αλλά ξέρεις πως είναι, με το που γράφω κάτι σωστό σκάει τηλέφωνο από τους άλλους.

 

Στο χωριό μου λένε πως Δε μπορείς να κρύψεις τα κακά σου στο χιόνι για πάντα. Ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ EΓΓΥC.

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.cnn.gr/ellada/story/291694/koronoios-pistopoiitiko-nosisis-mono-me-pcr-test-gia-toys-mi-emvoliasmenoys-exetazei-i-epitropi

Τίποτα σε fake pcr, που να περνά για original, έχουμε; Θα ρωτήσω τον πνευματικό μου...

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

https://www.cnn.gr/ellada/story/291694/koronoios-pistopoiitiko-nosisis-mono-me-pcr-test-gia-toys-mi-emvoliasmenoys-exetazei-i-epitropi

Τίποτα σε fake pcr, που να περνά για original, έχουμε; Θα ρωτήσω τον πνευματικό μου...

Γιατί, δινόταν κι αλλιώς; :o Δλδ έκανε ο άλλος σελφ τεστ, έβαζε λεμονάδα στο τεστ του, έλεγε ότι είναι θετικό πχ και έβγαζε πιστοποιητικό; Δεν νομίζω. Μέχρι ένα σημείο ειδικά, μόνο μετά από θετικό PCR σε έπαιρναν τηλ για ιχνηλάτηση και μόνο τότε σήμαινε ότι το τεστ που έκανες, είχε ισχύ. Τώρα, αν το έκαναν και με rapid, είναι ντουγάνια. Όχι ότι δεν μπορούν να γίνουν fake και τα PCR..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.