Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

πριν 7 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

Σήμερα έκανα αναμνηστική J&J (από Μάιο). Στο πρώτο δεν μου είχε πει κανείς τι να προσέξω τις επόμενες μέρες.

 

Σήμερα, αφού μου το κάνουν, μου λέει ένας τύπος:

"Να αποφύγεις κατανάλωση αλκοόλ, αυγού, ξηρών καρπών για 2-3 μέρες"

"Ε οκ νταξ...χαλαρά" λέω.

 

"Επίσης να αποφύγεις σοκολάτα"

 

Δε σου είπαν όταν πας σπίτι να το βάλεις να φορτίσει όλη τη νύχτα;

Όχι; Κακώς.

Να το βάλεις.

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δεν έχω διαβάσει πουθενά να υπάρχει διασταυρούμενη αντίδραση μεταξύ του εμβολίου και του ψαριού. Αν έχεις αλλεργία στο ψάρι δε σου φταίει το εμβόλιο, δεν είναι εμβόλιο απευαισθητοποίησης. Αν είχες αλλεργία στους ξηρούς καρπούς, μην πας να φας μετά το εμβόλιο. Η σοκολάτα πάει με όλα και πάντα.

ΔΕΝ υπάρχει κάποια τροφή που προκαλεί αλλεργία μετά το εμβόλιο αν δεν προκαλούσε και πριν. Φάτε αυγά αν τρώγατε και πριν.

Το αλκοόλ είναι μία μικρότερη συζήτηση μιας και είναι γνωστό ότι σε σοβαρές ποσότητες και χρόνια κατάχρηση μπορεί να καταπιέσει το ανοσοποιητικό και να οδηγήσει σε μειωμένη παραγωγή αντισωμάτων. Αν έχουμε έναν αλκοολικό τότε ΠΡΕΠΕΙ να τον εμβολιάσουμε γιατί είναι υψηλότερου κινδύνου. Αν δεν είστε αλκοολικοί, μην πάτε να γίνετε ρεντίκολα ακριβώς μετά το εμβόλιο, έχει ο Θεός μέρες να γίνετε φέσια μετά.

Έχω ακούσει για υπεύθυνους εμβολιασμού που έδιωξαν κόσμο λόγω λήψης αντιβίωσης, ύπαρξης οδοντικού αποστήματος, λήψη αυγού την ίδια μέρα. Είμαστε ανεκδιήγητοι μερικές φορές. Δε μας φτάνουν οι αντιεμβολιαστές και οι εκάστοτε ξερόλες των κοινωνικών δικτύων που έχουν πάρει τόσο κόσμο στο λαιμό τους, έχουμε και αχρείαστες καθυστερήσεις εμβολιασμών.

 

Συγγνώμη αν το προηγούμενο μήνυμά μου φάνηκε απότομο, δεν είναι δουλειά του πολίτη να ελέγχει το γιατρό.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

germania-koronoios-xristougenna.jpg
M.NAFTEMPORIKI.GR

Ο υποχρεωτικός εμβολιασμός κατά της Covid-19, για τον οποίο η Γερμανία αρνείτο να ακούσει πριν από...

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, minast said:

Τέτοιες συγκρίσεις έχουν αξία μόνο για εντυπωσιασμό και είναι ένας λόγος που πρέπει να βγείτε από το echo chamber που τα αναμεταδίδει.

Και όσοι δουλεύουν σε σημεία υγειονομικού ενδιαφέροντος έχουν υποχρεωτικά πιστοποιητικά υγείας, δεν φωνάζει κανείς ότι καταπατούνται τα δικαιώματά τους.

 

Το ότι δεν θυμόμαστε την ιστορία φαίνεται από τους άδικους θανάτους χιλιάδων συνανθρώπων μας, επειδή κάποοι δεν θέλουν να πλύνουν τα χεράκια τους, δεν θέλουν να βάλουν μάσκα, δεν θέλουν να κάνουν εμβόλιο, κοκ. Το κράτος έχει κάνει πολλά λάθη, και θα συνεχίσει να κάνει, στην Ελλάδα ζούμε. Αυτό είναι άλλο ζήτημα.

Είμαστε σε ένα πολεμικό μέτωπο, που οι μισοί πυροβολούν προς τον εχθρό, οι άλλοι μισοί προς τα μετόπισθεν, και μετά βγαίνουν και γκρινιάζουν ότι για τα φίλια πυρά φταίει ο κακός στρατηγός.

Και το χειρότερο είναι πως αντί να διαμαρτύρονται αυτοί που πυροβολούν προς τον εχθρό διαμαρτύρονται και κουνάν το δάχτυλο προς πάσα κατεύθυνση οι αλλοίθωροι.
Εγώ πάντως πλέον με μία απώλεια συγγενούς προ εμβολίου και με την ψυχή στο στόμα καθημερινά επί ένα χρόνο μιας και ο συγχωρεμένος πατέρας μου δεν μπορούσε να εμβολιαστεί λόγο καρκίνου στο πάγκρεας να μην τον κολλήσω πλέον όποτε πετυχαίνω αρνητή εμβολίου,αρνητή γύψου στο χέρι,γιατρούς του facebook λέω μόνο ένα πράγμα.
Δεν θέλεις να κάνεις εμβόλιο,καλύτερα,να ξεκαθαρίσει η ράτσα μιά ώρα αρχίτερα.
Αερόστατα μας τα έχετε κάνει,αντί να παραδεχτείτε ότι είστε κότες λυράτες και το σκατό σας έφτασε στην κάλτσα από την κάκιστη παραπληροφόρηση και τρομολαγνεία των ΜΜΕ παριστάνετε τους δήθεν συνηδειτοποιημένους επαναστάτες του πρωκτού αναφορές του κάθε πικραμένου youtuber γιατρουδάκου και γραφήματα και στατιστικές της κυρά Κούλας από το πιο πάνω τετράγωνο.
Και παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό ότι σας φέρονται ευγενικά και με το γάντι τα παιδιά εδώ μέσα και προσπαθούν να σας πείσουν με επιχειρήματα αλλά μάταια φυσικά.
Άντε να κάνετε παρέα στον Γρηγόρη αλλά να πιάσει ο καθένας από μία πλατεία μόνος του,μην χαλάσετε το νέο επαναστατικό pattern.

  • Agree 2
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

Δεν θέλεις να κάνεις εμβόλιο,καλύτερα,να ξεκαθαρίσει η ράτσα μιά ώρα αρχίτερα.

Να 'σαι καλά για τα καλά σου λόγια.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος unseen έγραψε:

Εχετε γνωστους/φιλους που ενω ηταν κατα των εμβολιων εντελει πειστηκαν να εμβολιαστουν; (πχ τα παιδια τους τους πιεσαν ή λογω των μετρων της κυβερνησης) Αν ναι ποια ειναι η αποψη τους μετα απο μερικες μερες;

 

Οι δικοί μου. Πείστηκαν με δημοκρατικές διαδικασίες από μένα, το έκαναν, δεν κατάλαβαν τίποτα, τώρα το χουν ξεχάσει κιόλας. Ο μπαμπάς δε, σταματησε και να τους βρίζει όλη μέρα και ηρέμησε κάπως. Ίσως αυτή να ήταν η μοναδική παρενέργεια...

Τώρα ρωτάνε ποτέ θα κάνουν την τριτη δοση. Επίσης μου ζήτησαν την εφαρμογή που έχει αποθηκευμένο το πιστοποιητικό για να μην το ψάχνουν μέσα στο κινητό όλη την ώρα και να το πετάνε στη μούρη όσων το ζητάνε πιο γρήγορα. Άκου να δεις.

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARMAGEDDON said:

όποιος δεν θυμάται την ιστορία του θα την επαναλάβει τα έχουμε γράψει ξανά και ξανά

 

Gesundheitspass was in Nazzi time in Germany between 1933-1945 Translate in English is Healthy Pass or Green Pass.

 

Image

Εσύ το βιώνεις έτσι. Αισθάνεσαι ναζιστικού τύπου καταπίεση και επιβολή. Εγώ και άλλοι πήγαμε και κάναμε το εμβόλιο σαν ευσυνείδητοι πολίτες, χωρίς υποχρεωτικότητα και από μόνοι μας. Ελεύθερα και αβίαστα. Άρα, όλο αυτό είναι στο μυαλό σου καταπίεση, όχι στο δικό μου.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@minast
κλασικά εικονογραφημένη απάντηση από τράπεζα θεμάτων,

τέτοια σύγκριση με εδώ κλπ δεν ταιριάζει κλπ, προέρχονται από συγκεκριμένο πολιτικό χώρο που μηδενίζει τις όποιες ομοιότητες του παρελθόντος με μέλλον, όπου εξυπηρετεί τα δικά του συμφέροντα βεβαίως βεβαίως... δεν επεκτείνομαι παραπάνω, έχω ακούσει καρμπόν την ίδια απάντηση !

Και ερωτώ και πότε θα ταιριάξει / επαναληφθεί το παρελθόν, πότε ;  όταν θα είναι πολύ αργά

 

Γράφεις τέλος για εντυπωσιασμό και εσύ με την σειρά σου σύμφωνα με αυτά που λες ότι πυροβολούμαστε μεταξύ μας,

σωστά αλλά εξαρτάτε από πια μεριά το βλέπει η οποία δεν είναι μονόπλευρη και εμβολιασμένοι έχουν ευθύνες πάνω στην δημοκρατία και οι ανεμβολίαστοι .

 

Όλοι πρέπει να υπερασπιστούμε την Δημοκρατία ! και οι μεν και οι δε !

Όλοι μαζί χωρίς ταμπέλες πρέπει να πούμε όπα αυτό εδώ που πάει να κάνει είναι φασιστικά μέτρα σε μια Δημοκρατία το οποίο  δεν πρέπει να γίνει ανεκτό από τους πολίτες αυτής της χώρας. Πρέπει επιτέλους να πούμε στον υπάλληλό μας ότι άκου να δεις τα έχεις κάνει σκατά και σε αποκλείουμε !

 

Και τέλος  περισσότερο πρόβλημα έχουμε από τους χαιρέκακους (υπάνθρωπους) πλέον δυστυχώς που θέλουν να βαλτώσει η δημοκρατία με τον έναν η τον άλλον τρόπο !

Δεν με ενδιαφέρει αν έχεις κάνει η όχι το εμβόλιο με ενδιαφέρει αν βλέπουμε ότι στραβά αρμενίζουμε με την Δημοκρατία μας !

Να συμφωνήσομε ότι στραβά αρμενίζουμε !

Αλλιώς σύντομα στην πόρτα σας σε λίγο καιρό !

@raziel

απλά λυπάμαι πολύ για τις απόψεις σου που εύχεσαι να πεθάνουν συνάνθρωποί σου,

δεν σε κάνει καλύτερο άνθρωπο από αυτούς που κατηγορείς

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARMAGEDDON said:

@minast
κλασικά εικονογραφημένη απάντηση από τράπεζα θεμάτων,

τέτοια σύγκριση με εδώ κλπ δεν ταιριάζει κλπ, προέρχονται από συγκεκριμένο πολιτικό χώρο που μηδενίζει τις όποιες ομοιότητες του παρελθόντος με μέλλον, όπου εξυπηρετεί τα δικά του συμφέροντα βεβαίως βεβαίως... δεν επεκτείνομαι παραπάνω, έχω ακούσει καρμπόν την ίδια απάντηση !

Και ερωτώ και πότε θα ταιριάξει / επαναληφθεί το παρελθόν, πότε ;  όταν θα είναι πολύ αργά

 

Γράφεις τέλος για εντυπωσιασμό και εσύ με την σειρά σου σύμφωνα με αυτά που λες ότι πυροβολούμαστε μεταξύ μας,

σωστά αλλά εξαρτάτε από πια μεριά το βλέπει η οποία δεν είναι μονόπλευρη και εμβολιασμένοι έχουν ευθύνες πάνω στην δημοκρατία και οι ανεμβολίαστοι .

 

Όλοι πρέπει να υπερασπιστούμε την Δημοκρατία ! και οι μεν και οι δε !

Όλοι μαζί χωρίς ταμπέλες πρέπει να πούμε όπα αυτό εδώ που πάει να κάνει είναι φασιστικά μέτρα σε μια Δημοκρατία το οποίο  δεν πρέπει να γίνει ανεκτό από τους πολίτες αυτής της χώρας. Πρέπει επιτέλους να πούμε στον υπάλληλό μας ότι άκου να δεις τα έχεις κάνει σκατά και σε αποκλείουμε !

 

Και τέλος  περισσότερο πρόβλημα έχουμε από τους χαιρέκακους (υπάνθρωπους) πλέον δυστυχώς που θέλουν να βαλτώσει η δημοκρατία με τον έναν η τον άλλον τρόπο !

Δεν με ενδιαφέρει αν έχεις κάνει η όχι το εμβόλιο με ενδιαφέρει αν βλέπουμε ότι στραβά αρμενίζουμε με την Δημοκρατία μας !

Να συμφωνήσομε ότι στραβά αρμενίζουμε !

Αλλιώς σύντομα στην πόρτα σας σε λίγο καιρό !

@raziel

απλά λυπάμαι πολύ για τις απόψεις σου που εύχεσαι να πεθάνουν συνάνθρωποί σου,

δεν σε κάνει καλύτερο άνθρωπο από αυτούς που κατηγορείς

Πλέον δεν σας θεωρώ συνανθρώπους μου,τι δεν καταλαβαίνεις?

  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pnick said:

Εσύ το βιώνεις έτσι. Αισθάνεσαι ναζιστικού τύπου καταπίεση και επιβολή. Εγώ και άλλοι πήγαμε και κάναμε το εμβόλιο σαν ευσυνείδητοι πολίτες, χωρίς υποχρεωτικότητα και από μόνοι μας. Ελεύθερα και αβίαστα. Άρα, όλο αυτό είναι στο μυαλό σου καταπίεση, όχι στο δικό μου.

 

 

έκανες την επιλογή σου ωραία και μπράβο σου συγχαρητήρια  !

τι γνώμη έχεις για το χαράτσι των 100 ευρώ για να σε ακούσω ελεύθερε άνθρωπε και ευσυνείδητε ;

 

Just now, raziel said:

Πλέον δεν σας θεωρώ συνανθρώπους μου,τι δεν καταλαβαίνεις?

 

και ο λόγος ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARMAGEDDON said:

 

 

έκανες την επιλογή σου ωραία και μπράβο σου συγχαρητήρια  !

τι γνώμη έχεις για το χαράτσι των 100 ευρώ για να σε ακούσω ελεύθερε άνθρωπε και ευσυνείδητε ;

 

Λίγα είναι,πρέπει να σας βάλουν να πληρώσετε τα νοσήλεια

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

τι γνώμη έχεις για το χαράτσι των 100 ευρώ για να σε ακούσω ελεύθερε άνθρωπε και ευσυνείδητε ;

 

 

 

Ειναι μια μαλακια και μιση κατα τη γνωμη μου, που το μονο που κανει ειναι να ριχνει και αλλο λαδι στη φωτια που εχετε αναψει εσεις. Συμφωνοι. Αναιρει τη χρησιμοτητα του εμβολιου;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARMAGEDDON said:

 

 

έκανες την επιλογή σου ωραία και μπράβο σου συγχαρητήρια  !

τι γνώμη έχεις για το χαράτσι των 100 ευρώ για να σε ακούσω ελεύθερε άνθρωπε και ευσυνείδητε ;

 

 

και ο λόγος ;

Τελικά δεν νιώθεις εσύ ε?Τα έγραψα πιο πάνω,θέλεις και εικονίτσες?

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά βλέπουμε ότι με την αύξηση των εμβολιασμών, αυξήθηκαν οι θάνατοι. Μπορεί να είναι και τυχαίο αλλά πρέπει να το αναφέρω.

Επιπλέον τώρα που ήρθε η καινούρια μετάλλαξη, τα εμβόλια δεν πιάνουν μία. Άρα κάθε τρεις και λίγο θα  πρέπει να τρυπιόμαστε για να είμαστε αποδεκτοί στην κοινωνία;

Τώρα ήρθε και το κερασάκι, η φασιστική απόφαση να μας αποτελειώσουν οικονομικά επειδή δε συμβαδίζουμε με το αφήγημά τους.

  • Like 3
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, giorgos2187 said:

 

 

Ειναι μια μαλακια και μιση κατα τη γνωμη μου, που το μονο που κανει ειναι να ριχνει και αλλο λαδι στη φωτια που εχετε αναψει εσεις. Συμφωνοι. Αναιρει τη χρησιμοτητα του εμβολιου;

 

η χρησιμότητα του εμβολίου θα αποδειχθεί στην πράξη όταν κολλήσεις, όταν δεν κολλήσεις τον ιό το ίδιο και το αυτό είναι, το θέμα είναι πως ξέρεις ότι δούλεψε ή όχι αν δεν κάνεις τεστς ώστε να δεις αν είσαι θετικός η όχι στον ιό, αν έκαναν τεστς και εμβολιασμένοι θα ξέραμε τώρα με τεράστια γράμματα δείτε κόλλησαν όλοι οι εμβολιασμένοι και είχαμε μόνο 10 θανάτους οπότε το εμβόλιο έχει 98% επιτυχία. Όλα είναι πολιτική αφηγήματος και GREEN PASS

εκτός και αν κάνατε το εμβόλιο και θέλετε να δοκιμάσετε να κολλήσετε να δείτε τι θα γίνει ;

 

 

1 minute ago, raziel said:

Τελικά δεν νιώθεις εσύ ε?Τα έγραψα πιο πάνω,θέλεις και εικονίτσες?

δεν με ξέρεις καλά AMD AMD AMD και τα μυαλά στο blender και δες που έφτασε, αλλά έχω παρενέργειες ρε φούστη μου πήρα nvidia

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.