Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Έπρεπε να πηγαίνουν να εμβολιάζουν τους ηλικιωμένους σε απομακρυσμένα μέρη.Δε γίνεται να με υποχρεώνει να βρω τρόπο να μεταφέρω τη γιαγιά μου που περπατάει με το πι 88 χρονών.Άσε που δε θέλει κιόλας να βγει απο το σπίτι.Τι να κάνω να τις ρίξω υπνωτικό στο κακάο?

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, edward said:

Τι να κάνω να τις ρίξω υπνωτικό στο κακάο?

Πίνει κακάο στα 88; Μπράβο η γιαγιά. Συνήθως ακόμα και το χαμομήλι είναι βαρύ στις ηλικίες αυτές.🤣

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο, πέρα από την πλάκα. Δεν νοείται να φάει πρόστιμο μια τέτοια περίπτωση. Πρέπει να βρεθεί τρόπος για κατ' οίκον εμβολιασμό. Έχεις ρωτήσει στον Δήμο αν μπορεί κάτι τέτοιο να γίνει; Ή σε κάποιο τοπικό Κέντρο Υγείας; 

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο κακάο πίνει και αν μερακλώσει καφέ.:p Είχα ρωτήσει στα Ψαχνά μου λένε δε γίνεται.Πρέπει να βρεθεί φόρμουλα γιατί εκτός απο τη γιαγιά μου υπάρχουν κατάκοιτοι ηλικιωμένοι στα σπίτια αυτοί δε μεταφέρονται εκτός πια και αν τους πάει και τους φέρει ασθενοφόρο.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

αυτοί οι απομονωμένοι άνθρωποι εξηγήστε μου γιατί χρειάζονται να κάνουν το εμβόλιο αφού στα κλαμπάκια, σε καφετέριες δεν πάνε κλπ ;

Γιατί σώνει και ντε ;

Αφού έχει βαρέσει η πλειοψηφία για να τους προστατέψει και καλά ή τελικά είναι ατομικό, οπότε πρέπει να πάνε μέσα για fake news ;

 

πολλά ερωτήματα αλλάαα ξέχασα είναι η πολιτική που ακολουθάμε

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Nickzzz έγραψε:

  Αντάρτικο πόλης πότε ξεκινάς;

 

Η φοροδιαφυγή  και τα "μαύρα" είναι το αντάρτικο της εποχής μας.

Όποιος δεν κόβει αποδείξεις, δεν ζητάει αποδείξεις, δεν πληρώνει φόρους, δεν πληρώνει ασφαλιστικές εισφορές, εργάζεται ή προσλαμβάνει εργάτες με μαύρα κάνει ανταρτοπόλεμο κατά του κράτους.

 

πριν 38 λεπτά, το μέλος edward έγραψε:

Έπρεπε να πηγαίνουν να εμβολιάζουν τους ηλικιωμένους σε απομακρυσμένα μέρη.Δε γίνεται να με υποχρεώνει να βρω τρόπο να μεταφέρω τη γιαγιά μου που περπατάει με το πι 88 χρονών.Άσε που δε θέλει κιόλας να βγει από το σπίτι.Τι να κάνω να τις ρίξω υπνωτικό στο κακάο?

 

Αυτό είναι όντως μεγάλο πρόβλημα. Υπάρχουν αμέτρητοι άνθρωποι διασκορπισμένοι μακριά από αστικά κέντρα.

Πέρα από τους κατάκοιτους, τι θα κάνουν όσοι μένουν σε νησάκια; Τι θα κάνουν όσοι δεν έχουν την οικονομική άνεση να κατέβουν στην πόλη;

Όταν κάποιος ζει με σύνταξη 300€, τα χρήματα είναι μετρημένα κουκιά. Βγάλε την ΔΕΗ, κάρτα για το κινητό, νερό και φαγητό, τι μένει; Δεν νομίζω να τους περισσεύουν 50€ ή 100€ για να κατέβουν στην πόλη (θα πρέπει να πάρουν και ταξί. Δεν έχει στην επαρχία παντού ΜΜΜ).

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ξυπνάτε όλοι !

Σύντομα στην πόρτα σας !

 

ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΜΕ PCR για να μπουν στα μαγαζιά ! ΞΥΠΝΑΤΕ, πλέον πολιτική 100000000000000000000000000%

Δεν κάνεις 3 δόση ή 4 δόση θα τρως πρόστιμο ΞΥΠΝΑΤΕ

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Ξυπνάτε όλοι !

Σύντομα στην πόρτα σας !

 

ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΜΕ PCR για να μπουν στα μαγαζιά ! ΞΥΠΝΑΤΕ, πλέον πολιτική 100000000000000000000000000%

Δεν κάνεις 3 δόση ή 4 δόση θα τρως πρόστιμο ΞΥΠΝΑΤΕ

 

 

 

Γιατί ενοχλείσθε κύριοι? Γιατί ενοχλείσθε?

 

 

Spoiler

Image

 

 

Image

 

 

 

 

 

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος xdoc έγραψε:

1011861561_2021-11-30142909.thumb.png.9885b6e32c95e6c2cb34ce5aba9094a9.png

 

κανε ενα τηλέφνο στον γιατρό και αυτος θα ξέρει ποιοί γιατροί εχουν αναλάβει τους κατ΄οικον εμβολιασμούς και θα σε κατευθύνουν (αυτο εκανα με την μητέρα μου και περασε γιατρός απο το σπίτι και την εμβολίασε)

 

 

Ευχαριστώ.Ο γιατρός που εμβολίασε τη μητέρα σου είχε μαζί του κάποια ένεση για αναφυλαξία ή έμεινε σπίτι σας αφού την εμβολίασε για λίγη ώρα? Το γράφω γιατί η γιαγιά μου είναι καρκινοπαθής,με ζάχαρο και την είχαμε πάει στο νοσοκομείο απο αλλεργία.Έχει δηλαδή αρκετά βεβαρυμένο ιστορικό υγείας.

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος edward έγραψε:

 

Ευχαριστώ.Ο γιατρός που εμβολίασε τη μητέρα σου είχε μαζί του κάποια ένεση για αναφυλαξία ή έμεινε σπίτι σας αφού την εμβολίασε για λίγη ώρα? Το γράφω γιατί η γιαγιά μου είναι καρκινοπαθής,με ζάχαρο και την είχαμε πάει στο νοσοκομείο απο αλλεργία.Έχει δηλαδή αρκετά βεβαρυμένο ιστορικό υγείας.

ολες αυτες τις πληροφορίες θα τις πείς στον γιατρό οταν θα τον καλέσεις για να σας βάλει στη διαδικασία ή σε αυτον που θα σας πάρει τηλέφνο για να σας κλείσει ραντεβού

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sdim said:

 

Η φοροδιαφυγή  και τα "μαύρα" είναι το αντάρτικο της εποχής μας.

Όποιος δεν κόβει αποδείξεις, δεν ζητάει αποδείξεις, δεν πληρώνει φόρους, δεν πληρώνει ασφαλιστικές εισφορές, εργάζεται ή προσλαμβάνει εργάτες με μαύρα κάνει ανταρτοπόλεμο κατά του κράτους.

...

 

Συμφωνεί και αυτός,

 

c2VydmljZT1pbWFnZXMmc3JjPWh0dHBzJTNBJTJG

 

μιλάμε για τόσο επαναστάτη που λέγεται θα του κάνουν άγαλμα στην Λαμία δίπλα στου Βελουχιώτη...

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναμνηστική J&J (από Μάιο). Στο πρώτο δεν μου είχε πει κανείς τι να προσέξω τις επόμενες μέρες.

 

Σήμερα, αφού μου το κάνουν, μου λέει ένας τύπος:

"Να αποφύγεις κατανάλωση αλκοόλ, αυγού, ξηρών καρπών για 2-3 μέρες"

"Ε οκ νταξ...χαλαρά" λέω.

 

"Επίσης να αποφύγεις σοκολάτα"

..

Spoiler

luke-skywalker-no.gif

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 7
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, xdoc said:

1011861561_2021-11-30142909.thumb.png.9885b6e32c95e6c2cb34ce5aba9094a9.png

 

 

ΟΚ, όλον αυτόν τον καιρό έχω μια απορία. Απο την αρχή της πανδημιας ακουω απο εδω και απο εκει "επικοινωνειστε με τον γιατρό σας", "συμβουλευτειτε τον γιατρός σας" κοκ. Ποιός ειναι ο γιατρός μου ρε παιδιά? Αλλαξε κάτι και έγινε assign συγκριμένος γιατρός σε συγκεκριμένους πολίτες και δεν το πήρα χαμπάρι? Κάποτε είχε ξεκινησει και καλα ο θεσμός του οικογενειακου γιατρου που από όσο γνωρίζω (???) δεν προχώρησε. Εχω ρωτησει φιλους και γνωστούς, κανείς δεν έχει "δικό" του γιατρό.

 

Τι στο διάτανο δεν έχω καταλάβει...

 

ΥΓ: ευχαριστώ για τις πληροφορίες btw, χρησιμες για τους γονείς μου αλλα πολλές φορές και για μένα (αυτή την στιγμή δεν μπορω να περπατήσω).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 9 ώρες, το μέλος unseen έγραψε:

Εχετε γνωστους/φιλους που ενω ηταν κατα των εμβολιων εντελει πειστηκαν να εμβολιαστουν; (πχ τα παιδια τους τους πιεσαν ή λογω των μετρων της κυβερνησης) Αν ναι ποια ειναι η αποψη τους μετα απο μερικες μερες;

Έχω πείσει συνάδελφο. Ήταν απλά σκεπτικός. Πείστηκε όταν του είπα πώς πέρασα τον Covid τον Μάιο. Αύγουστο εμβολιάστηκε με Σεπτέμβρη 2η δόση και ψήνεται κανονικότατα για 3η. 28 χρονών. 

πριν 8 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

αυτοί οι απομονωμένοι άνθρωποι εξηγήστε μου γιατί χρειάζονται να κάνουν το εμβόλιο αφού στα κλαμπάκια, σε καφετέριες δεν πάνε κλπ ;

Γιατί σώνει και ντε ;

Αφού έχει βαρέσει η πλειοψηφία για να τους προστατέψει και καλά ή τελικά είναι ατομικό, οπότε πρέπει να πάνε μέσα για fake news ;

 

πολλά ερωτήματα αλλάαα ξέχασα είναι η πολιτική που ακολουθάμε

Επιβεβαιώνεις τον μαστρο-αινσταιν με κάθε σου ποστ.

 

πριν 9 ώρες, το μέλος Nickzzz έγραψε:

αλλά ξέρουμε ότι πίσω από τα μέτρα κρύβεται η ΝΤΠ και οι ανουνάκι ή η ανδρομέδα (τα μπερδεύω αυτά) και όχι η λαλακία που μας δέρνει.

Δρακονιανοί ΜΟΝΟ ΡΕ

 

πριν 3 ώρες, το μέλος Freedom έγραψε:

 

ΟΚ, όλον αυτόν τον καιρό έχω μια απορία. Απο την αρχή της πανδημιας ακουω απο εδω και απο εκει "επικοινωνειστε με τον γιατρό σας", "συμβουλευτειτε τον γιατρός σας" κοκ. Ποιός ειναι ο γιατρός μου ρε παιδιά? Αλλαξε κάτι και έγινε assign συγκριμένος γιατρός σε συγκεκριμένους πολίτες και δεν το πήρα χαμπάρι? Κάποτε είχε ξεκινησει και καλα ο θεσμός του οικογενειακου γιατρου που από όσο γνωρίζω (???) δεν προχώρησε. Εχω ρωτησει φιλους και γνωστούς, κανείς δεν έχει "δικό" του γιατρό.

 

Τι στο διάτανο δεν έχω καταλάβει...

 

ΥΓ: ευχαριστώ για τις πληροφορίες btw, χρησιμες για τους γονείς μου αλλα πολλές φορές και για μένα (αυτή την στιγμή δεν μπορω να περπατήσω).

Υποθέτω εννοεί τον οικογενειακό γιατρό. Σε περίπτωση που δεν έχες, εννοεί μάλλον τον οποιονδήποτε μπορείς να εμπιστευτείς και να συμβουλευτείς. 

 

Περαστικά εύχομαι! 

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Snips said:

Σήμερα έκανα αναμνηστική J&J (από Μάιο). Στο πρώτο δεν μου είχε πει κανείς τι να προσέξω τις επόμενες μέρες.

 

Σήμερα, αφού μου το κάνουν, μου λέει ένας τύπος:

"Να αποφύγεις κατανάλωση αλκοόλ, αυγού, ξηρών καρπών για 2-3 μέρες"

"Ε οκ νταξ...χαλαρά" λέω.

 

"Επίσης να αποφύγεις σοκολάτα"

 

 

Να, κάτι τέτοια ακούω/διαβάζω από και καλά υπεύθυνους εμβολιαστικών κέντρων και τρελαίνομαι. ''Συνάδελφοι΄΄ που έπρεπε να πάνε να σταθούν δίπλα στον ιβερμεκτινάκια πολιτικό/γιατρό μας αντί να είναι υπεύθυνοι εμβολιασμού. Σε πολιτισμένες χώρες ο τύπος αυτός είχε χάσει τη θέση του εντός της δεύτερης ημέρας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

 

 

Να, κάτι τέτοια ακούω/διαβάζω από και καλά υπεύθυνους εμβολιαστικών κέντρων και τρελαίνομαι. ''Συνάδελφοι΄΄ που έπρεπε να πάνε να σταθούν δίπλα στον ιβερμεκτινάκια πολιτικό/γιατρό μας αντί να είναι υπεύθυνοι εμβολιασμού. Σε πολιτισμένες χώρες ο τύπος αυτός είχε χάσει τη θέση του εντός της δεύτερης ημέρας

Δεν κατάλαβα τι το μεμπτό έκανε ο άνθρωπος (πέραν της σοκολάτας...)

 

Προφανώς τις τροφές που πρέπει να αποφυγει κάποιος, τις είπε για λόγους πιθανού αλεργικού σοκ αν εσείς παρελθόν.

Κατάλαβα ότι από τον Μάιο μέχρι σήμερα άλλαξε το πρωτόκολλο, και μαζί με το έγγραφο που υπογράφεις, υπάρχει εντολή να στα εξηγούνε. Όπως φυσικά τα περί χρήσης άλλων φαρμάκων, παρελθόν μυοκαρδιτιδας κλπ.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

αυτοί οι απομονωμένοι άνθρωποι εξηγήστε μου γιατί χρειάζονται να κάνουν το εμβόλιο αφού στα κλαμπάκια, σε καφετέριες δεν πάνε κλπ ;

Γιατί σώνει και ντε ;

 

Τσιπάρισμα για να τους παρακολουθούνε μήπως κανένας παίρνει βιάγκρα και το παίζει "Σούγκαρ Ντάντυ" (από αυτούς που κλέβουν τις γκόμενες  από μερικούς) :bleh:

 

 

 

πριν 47 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έχω πείσει συνάδελφο. Ήταν απλά σκεπτικός.

 

Άστα αυτά που ξέρεις, σε τα μας δεν περνάνε αυτά.

Ήθελες να τον ξεκάνεις επειδή κάποτε σου είπε μια καλημέρα ο χριστιανός. :hehe:

 

Ωχ! Τι άβαταρ είναι αυτό;   Μπας και στο "πείραξε" ο Σάϊμπερ Κούκυ ;

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Ήθελες να τον ξεκάνεις επειδή κάποτε σου είπε μια καλημέρα ο χριστιανός. :hehe:

 

Ρε πως με ξεμπρόστιασε αυτό το παιδί. ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΜΗΝ ΤΑ ΛΕΣ ΠΑΡΑΕΞΩ :p 

 

πριν 30 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Ωχ! Τι άβαταρ είναι αυτό;   Μπας και στο "πείραξε" ο Σάϊμπερ Κούκυ ;

Είναι baby rabbit master yoda, με το που το είδα, ήξερα ότι είναι το επόμενο άβατάρ μου :bleh: 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος schumifer έγραψε:

 

 

Να, κάτι τέτοια ακούω/διαβάζω από και καλά υπεύθυνους εμβολιαστικών κέντρων και τρελαίνομαι. ''Συνάδελφοι΄΄ που έπρεπε να πάνε να σταθούν δίπλα στον ιβερμεκτινάκια πολιτικό/γιατρό μας αντί να είναι υπεύθυνοι εμβολιασμού. Σε πολιτισμένες χώρες ο τύπος αυτός είχε χάσει τη θέση του εντός της δεύτερης ημέρας

Ποιους από τους δύο κράζεις; Τους πρώτους ή τους δεύτερους; Γιατί και του αδερφού μου που πήγε και έκανε johnson το Σάββατο, του είπαν να μη φάει ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.