Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Εντάξει, τρολάρει ο άνθρωπος, μην δίνετε σημασία. Δεν ξέρει να μεταφράσει μια πρόταση από τα αγγλικά στα ελληνικά, αλλά έχει πρόσβαση σε όλες τις βιβλιοθήκες δημοσιεύσεων (almost). Επίσης, είναι μέλος των Ελ και της Hensa (hese mesa). I rest my case...

Εμένα προσωπικά με νευριάζει το ότι έχουν βρει κάτι καλό και καπνίζουν και δεν κάνουν γύρα,μοναχοφάηδες γαρ

  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

mitsotakis-ypoyrgoi-ypourgiko-2021-12-30
WWW.IEFIMERIDA.GR

Οικονομικό πέναλτι για τους ανεμβολίαστους άνω των 60 ετών που δεν έχουν εμβολιαστεί και δεν έχουν κλείσει ραντεβού για την πρώτη δόση μέχρι τις 16 Ιανουαρίου είναι ένα από τα μέτρα που...
Παράθεση

Σε περίπτωση που ανεμβολίαστοι δεν κλείσουν το ραντεβού τους μέχρι τις 16 Ιανουαρίου 2021, τότε θα τους επιβάλλεται οικονομικό πέναλτι 100 ευρώ

τον μήνα. Ενα διοικητικό πρόστιμο το οποίο θα βεβαιώνεται μέσω της ΑΑΔΕ. Τα έσοδα αυτά θα πηγαίνουν σε ειδικό ταμείο για την ενίσχυση του ΕΣΥ.

 

  • Like 4
  • Haha 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε οι 50αρηδες 40αρηδες 30άρηδες σιγά σιγά κλπ

 

Το αναφέρει ο Pm η πολιτική που ακολουθείται !

 

Για να είσαι ελεύθερος κοστίζει όλα τα άλλα παπάτζες πιστοποιητικά κλπ (πιστοποιητικά = --> πολιτική)

όταν το κράτος δίνει παίρνει, θυμάστε τα 150 που δωροδόκησαν στην νεολαία για να κάνει το εμβόλιο, ε ορίστε από που θα τα ξαναπάρουν πίσω για να το ρίξουν στο ΕΣΥ.

 

Οπότε όποιος εμβολιασμένος θα χρειαστεί νοσηλεία ας παρακαλάει να είναι πολύ οι ανεμβολίαστοι ώστε να παρέχεται ανθρώπινη φροντίδα στο νοσοκομείο ! και να θυμάται ότι το κράτος δεν τους προστάτεψε ποτέ αποσκοπούσε κάπου

 

Τα περαστικά μου ... σε όσους είναι κακήχαροι που λέει και ο pm και χαίρονται με αυτή την κατάντια

 

@Cyber_Cookie αν χαίρεσαι τσέκαρε να δεις τι πάει λάθος

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εχετε γνωστους/φιλους που ενω ηταν κατα των εμβολιων εντελει πειστηκαν να εμβολιαστουν; (πχ τα παιδια τους τους πιεσαν ή λογω των μετρων της κυβερνησης) Αν ναι ποια ειναι η αποψη τους μετα απο μερικες μερες;

Link to comment
Share on other sites

@ARMAGEDDON Ρε συ, βούλωσα, που έλεγε κι ο Κάτμαν, με αυτό το κακήχαροι. Δεν το βρίσκω πουθενά. Δώσε πληροφορίες, asap.

 

πριν 7 λεπτά, το μέλος unseen έγραψε:

Εχετε γνωστους/φιλους που ενω ηταν κατα των εμβολιων εντελει πειστηκαν να εμβολιαστουν; (πχ τα παιδια τους τους πιεσαν ή λογω των μετρων της κυβερνησης) Αν ναι ποια ειναι η αποψη τους μετα απο μερικες μερες;

Έχω ακούσει για έναν (γνωστό ενός γνωστού μου): με βαριά καρδιά το έκανε, θεωρεί ότι τον ανάγκασαν και δεν είχε άλλη επιλογή.

Φαντάζεσαι, πάντως, να πιστεύουν ότι δεν το έκαναν στην πραγματικότητα, γιατί δεν είχαν παρενέργειες, άρα μπορεί να λένε "σιγά τα εμβόλια, τίποτα δεν κάνουν, στο μυαλό μας είναι όλα κτλ κτλ"; Όλα τα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

@Cyber_Cookie αν χαίρεσαι τσέκαρε να δεις τι πάει λάθος

 

Προσωπικά ούτε χαίρομαι, ούτε λυπάμαι, απλά σιγοπίνω το Jameson μου και περιμένω τα κρύπτο μου να ωριμάσουν. Απλά λέμε και καμιά μλκια να περνάει η ώρα. 

 

Στα επιμέρους:

Πρώτον, άλλο η χαρά και άλλο το ακαδημαϊκό ενδιαφέρον.

Δεύτερον, λάθος πάει το ότι το μέσο ταγάρι δεν ενδιαφέρεται για τίποτε άλλο πέρα απ το πορτοφόλι και τον κwλο του. Αρα που θα τον χτυπήσουν;

Τρίτον, είναι πολύ εντυπωσιακό το ποσοστό επικάλυψης του συνόλου που ψήφισε τον Κούλη και του συνόλου που πλήττεται περισσότερο απ' όλα αυτά τα μέτρα.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DEADLAZARUS said:

@ARMAGEDDON Ρε συ, βούλωσα, που έλεγε κι ο Κάτμαν, με αυτό το κακήχαροι. Δεν το βρίσκω πουθενά. Δώσε πληροφορίες, asap.

 

Έχω ακούσει για έναν (γνωστό ενός γνωστού μου): με βαριά καρδιά το έκανε, θεωρεί ότι τον ανάγκασαν και δεν είχε άλλη επιλογή.

Φαντάζεσαι, πάντως, να πιστεύουν ότι δεν το έκαναν στην πραγματικότητα, γιατί δεν είχαν παρενέργειες, άρα μπορεί να λένε "σιγά τα εμβόλια, τίποτα δεν κάνουν, στο μυαλό μας είναι όλα κτλ κτλ"; Όλα τα περιμένω.

 

Χαιρέκακοι ήθελα να γράψω απλά λόγο παρενεργειών βλ nvidia Mini εγκεφαλικό

οπότε μην μαίνεται στο ορθογραφικό αλλά σε αυτά που έρχονται

όταν έτσι απλά επειδή είναι αναγκαίο που λέει και ο Project Manager μας, αύριο θα έρθουν και στους υπόλοιπους και θα πουν είναι αναγκαίο πχ δώστε κάτι

 

@Cyber_Cookie 💖

 

Link to comment
Share on other sites

Η φασούλα στην Ελλάδα έχει γίνει κάπως έτσι, 

 

grgrtgr.png.28e37a311b7f1f5b5d1090746e5f1033.png

 

αλλά ξέρουμε ότι πίσω από τα μέτρα κρύβεται η ΝΤΠ και οι ανουνάκι ή η ανδρομέδα (τα μπερδεύω αυτά) και όχι η λαλακία που μας δέρνει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Nickzzz έγραψε:

Η φασούλα στην Ελλάδα έχει γίνει κάπως έτσι, 

 

grgrtgr.png.28e37a311b7f1f5b5d1090746e5f1033.png

 

αλλά ξέρουμε ότι πίσω από τα μέτρα κρύβεται η ΝΤΠ και οι ανουνάκι ή η ανδρομέδα (τα μπερδεύω αυτά) και όχι η λαλακία που μας δέρνει.

Περιμένω τον sdim να μας δώσει τα φώτα του. Δεν ξέρεις εσύ, αυτά τα γραφήματα του σατανά μόνο λίγοι και εκλεκτοί (από την Ανδρομέδα) μπορούν να τα ερμηνεύσουν.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, unseen said:

Εχετε γνωστους/φιλους που ενω ηταν κατα των εμβολιων εντελει πειστηκαν να εμβολιαστουν; (πχ τα παιδια τους τους πιεσαν ή λογω των μετρων της κυβερνησης) Αν ναι ποια ειναι η αποψη τους μετα απο μερικες μερες;

 

Ναι, ζευγάρι που δεν ήθελαν να εμβολιαστούν, εν τέλει εμβολιάστηκαν (όχι τώρα, νομίζω κάπου το καλοκαίρι).
Ακόμη είναι αρνητικοί, πάντως αυτό που τους έπεισε είναι η αποφυγή της εντατικής, και ο γιατρός τους. Το ρίσκο ήταν δυσανάλογο όπως είπανε και οι ίδιοι.

Από παρενέργειες λίγα δέκατα ο ένας, ως εκεί. Ναι, δεν είναι στην κατηγορία αντι-/ψεκ κλπ.

 

Για το παιδί τους (στην εφηβεία) πάντως παραμένουν κάθετα αρνητικοί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.