Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Δεν αγωνίζεται μόνο για τον ανεμβολίαστο, αγωνίζεται και για τον εμβολιασμένο.

 

Δεν το παίζω ξερόλας, συζήτηση κάνουμε.

Παραθέτω τις πηγές μου, διαβάζω τις πηγές που παραθέτουν άλλοι και προσπαθώ να σχηματίσω μια ολοκληρωμένη άποψη.

 

Δεν διαφωνώ ότι ο σύντροφός σου αγωνίζεται κάθε μέρα στο νοσοκομείο. Πόσοι συνάδελφοί του έχουν βγει σε αναστολή και προσπαθεί να καλύψει τα κενά τους; Πόσα πηγαίνουν σε περιττά έξοδα και προμήθειες αντί να πηγαίνουν σε πρόσληψη επιπλέον προσωπικού;

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

εγω σκεφτομαι να αρχίζω να παρακολουθώ το κανάλι του deadlazarus "αγάπη μου συρρίκνωσα το Pc μου"

 

Εισαι μια μικρή επιχείρηση παροχής υπηρεσιών... διώχνεις ανεμβολίαστους - χωρίς πρόσφατο rapid/pcr πελάτες ακόμα κιαν φοράνε μάσκες. Ο μειωμένος τζίρος θα αντισταθμιστεί σε squidgamecoins από το ελλ.κράτος

  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Επιπλέον όπως αποδείχθηκε και οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν εξίσου τον covid.


Ρε σας έχει ξεφτιλήσει...

Η απόδειξη είναι εντωμεταξύ ο ακατάλληλος τίτλος ενός άρθρου από κάποιον που προφανώς δεν κατάλαβε τι διάβασε στην έρευνα.

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:


Ρε σας έχει ξεφτιλήσει...

Η απόδειξη είναι εντωμεταξύ ο ακατάλληλος τίτλος ενός άρθρου από κάποιον που προφανώς δεν κατάλαβε τι διάβασε στην έρευνα.

Απλό παράδειγμα.

Η Όλγα, έχει κάνει όλα τα εμβόλια της γρίπης, γιατί δούλευε με παιδάκια (βρεφονηπιοκόμος γαρ). Σχεδόν πάντα κολλούσε ελέω άμεσης επαφής, όμως περνούσε τις γρίπες "αέρα", όταν εγώ που δεν έκανα τα εμβόλια της γρίπης (πέρα από το 2017 όπου το έκανα), τις περνούσα στο κρεβάτι. Το 2017-18, δεν αρρώστησα πάντως (όταν εμβολιάστηκα). Από τότε έχω να κολλήσω γρίπη. Όλες τις προηγούμενες (με ελάχιστες εξαιρέσεις) χρονιές, κολλούσα. 

Το Σάββατο λοιπόν, και ενώ τα είχε δει όλα με την επιπλέον χαλάρωση στα καταστήματα (ναι, από Τετάρτη δεν υπήρχε περιορισμός ατόμων στα καταστήματα λιανικής, όπως μέχρι τότε), πήγε και εμβολιάστηκε. 1 μέρα είχε μέχρι 38.5, μισή μέρα μέχρι 37.5, Μετά ο γνωστός "διακόπτης". Η  Όλγα ε, που το 2014 είχε 2 θρομβώσεις σε γόνατο λόγω ιατρικών ηλιθιοτήτων. Πως και δεν την ξέκανε αυτό το φονικό μπόλι, απορώ.

 

Γενικά, για το τι γίνεται με το ΚΑΘΕ εμβόλιο, δεν χρειάζεται καν να διαβάσεις κάτι περισσότερο από βιολογία Γυμνασίου. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Γενικά, για το τι γίνεται με το ΚΑΘΕ εμβόλιο, δεν χρειάζεται καν να διαβάσεις κάτι περισσότερο από βιολογία Γυμνασίου.

 

 

Και λιγο βιολογια Γ λυκειου χρειαζεται, το λεω εκ πειρας. Αλλα το γαμημενο το διαβασμα δεν το σκεφτηκε κανεις πριν αρχισει να αραδιαζει καθε λογης ηλιθιοτητα στα ιντερνετς! 

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

pistopoiitiko-emvoliasmou3.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Πώς δρουν Βούλγαροι απατεώνες, προμηθεύοντας Έλληνες με πιστοποιητικά εμβολιασμού, χωρίς να έχουν εμβολιαστεί - Πηγαίνουν αυθημερόν στη Σόφια, πληρώνουν και σε 15 λεπτά το...

 

deal-with.gif

  • Like 5
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Συγκρίνεις το κράτος το δικό τους με την μπανανία την δικιά μας όπου πάμε λίγο να θυμηθούμε τι έχουν γίνει τα τελευταία 30 χρόνια από κρίση και μετά πιο πολύ αλλά θα καταλάβετε !

 

ΕΟΚ Ευρώπη

Ευρώ 

Ολυμπιακοί αγώνες - χρεωση με τα ταμπουνια μέσα

..........

Ξεκινάμε λεφτά υπάρχουν 

Φέρε μνημόνια

Μετά έχουμε τον Τσαμπουκα και τον σκισιμο των μνημονίων που υπέβαλαν να υπογράψουμε για 100 χρόνια ότι είμαστε προτεκτοράτο

Επίσης το όχι που έγινε ναι

Μακεδονικό

Συνεχίζουμε με τους άριστους που όπου μιζα μέσα αυτοί !

Στο ότι φασκουν και αντιφάσκουν, α δεν ξέραμε ότι οι εμβολιασμενοι μπορεί να μεταδωσουν κλπ

Και ότι άλλο κακό έχει συμβεί στην χώρα αυτά τα χρόνια

 

 

Οι κυβερνήσεις της Ελλάδος ποτέ δεν ήθελαν το καλό του τόπου και του κόσμο και αυτό είναι Fact που λένε και στο χωριό μου !

 

Με αποτέλεσμα όποιος και να βγει πάνω δεν τον συμμερίζεται κανένας απλά πράγματα 1-2-3 τελεία !

 

Και σύμφωνα με όλα τα παραπάνω είμαστε μια χαρά ως προς τους εμβολιασμούς κλπ !

Επίσης χτες που έβγαλαν 6000 κρούσματα σε πάνω από 400.000 τεστ όπου πάλι και αυτό είναι μια χαρά διοτι στατιστικά έχουμε δει όσο περισσότερα τεστ τόσα παραπάνω κρούσματα θα βρουμε

Αν ανά 400.000 έχουμε 6000 κρούσματα τότε στα 10 μύρια έχουμε συνολικά 150.000 κρούσματα την δεδομένη στιγμή που είναι το υπόλοιπο 1 εκατομμύριο ?

Μήπως πρέπει να κάνουμε όλοι τεστ λέω εγώ τώρα όπως σκούζω όλη την ώρα !

 

Και Lock down έρχεται επειδή δεν πιάσαμε τον στόχο του dealer με τον εμβολιασμό για τιμωρία !

 

Ότι πρέπει να τους πάρουμε με τις πέτρες αυτό είναι άλλη κουβέντα ξυπνήστε, τα άλλα κρατοι υπερασπίζονται τα συμφεροντά τους εδώ κάνουμε deals και πουλάμε !

 

τώρα θέλουν να πουλήσουν και την ΕΥΔΑΠ γιατί ;

 

Αυτό κύριοι, είναι η επιχειρηματολογία κάποιου στο γιατί οι Σουηδοί έχουν μεγαλύτερο ποσοστό εμβολιασμένων και άρα έλλειψη μέτρων κλπ.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνουμε τον λόγο που δεν πρέπει και δεν μπορούν να ψηφίζουν όλοι.

 

Παλιά πίστευα αρκετά σε θεωρίες συνωμοσίας. Εν μέρει πιστεύω ακόμα, αλλά τώρα πια για τον ακριβώς αντίθετο λόγο.  Οι άνθρωποι είμαστε πολύ Ηλίθιοι για να διατηρήσουμε το είδος.

 

Illuminati, ερπετόμορφοι, και Νεφελίμ μέχρι να σβήσει ο Ήλιος.

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

για να σε στείλω τώρα και να προσθέσω ακόμη μια επιχειρηματολογία για θύμισε μου πόσα δεινά έχουν περάσει και αυτοί οι κακόμοιροι Σουηδοί στην ιστορία τους, ούτε καν 1o-2ο Παγκόσμιο Πόλεμο, ας τους στείλουμε καμιά βδομάδα οποιαδήποτε κυβέρνηση των τελευταίων 10 χρόνων μας και σε 1 μήνα τα ξαναλέμε !

 

ώρα να τις βγάλουμε έξω τις ιστορίες να τις μετρήσουμε !

 

edit και για να τις μετρήσουμε βρείτε χτες-σήμερα της Σουηδίας τα CASES και πόσα τεστ έκαναν ;

αν δεν βρείτε πόσα τα τεστ έκαναν δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τίποτα !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Ώπα αν δεν μπορείτε να καταλάβετε δεν φταίω εγώ ... Σιγά που θα κάτσω να σας τα κάνω νιανια

 

Εγώ ξέρω ότι υπάρχουν 6 εκατομμύρια εν δυνάμει ανεμβολιαστοι (όλοι οι εμβολιασμενοι +++ δηλαδή, πρώτη φορά και τελευταία που σας το κάνω νιανια) , καλά να περάσετε

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Το έγκλημα είναι ότι αρκετούς νέους θα τους πάρει η μπάλα της ανευθυνότητας (δικής τους και του κύκλου τους) και μερικοί ανήλικοι θα χαθούν άδικα ή θα μείνουν με ισόβια κουσούρια εξαιτίας της εγκληματικής συνωμοσιολογίας των γονιών τους. Αν ούτε αυτό σας πτοεί, ό,τι και να γράψουμε εδώ μέσα δεν πρόκειται να σας πείσει.

 

Φίλος παλιός από Σαλόνικα, νοσηλευτής, ο οποίος τα ζει καθημερινά, έχει αντιεμβολιάστρια μάνα και αδερφό ΑΜΕΑ. Δεν αφήνει τον αδερφό να εμβολιαστεί και μένουν έναν όροφο διαφορά. Σκέψου τι περνάει αυτός ο άνθρωπος..

Δεν πτοούνται, είναι στον κόσμο τους, άδικα προσπαθείς. Έχω πάψει να προσπαθώ να αδειάσω το μυαλό μου για να γεμίσω κάποιου άλλου...

  • Like 7
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλά οι Σουηδοί που δεν το ψάχνουν, δεν ρωτάνε, δεν ψεκάζονται, δεν νοιάζονται για το DNA τους, είναι Ζώα...

Στη χώρα του συνδικαλισμού, του προοδευτισμού, στην χώρα που γέννησε την Δημοκρατία και τον Βεργή, στην χώρα του Ανδρέα, του Άρη, στη χώρα του μόνου πραγματικού και αληθινού χριστιανισμού, στη χώρα του αμόρφωτου Βλαξ Νεο-Έλληνος, δεν περνάνε αυτά τα παραμύθια. 

 

Σαφώς η εκπαίδευση και η Παιδεία έχουν προτεύοντα ρόλο στην διαμόρφωση ενός Πολίτη. Από κει και πέρα, αν η πολιτεία θέλει να προστατεύσει τον θεσμό της, οφείλει να εφαρμόζει το "όπου δεν πίπτει  λόγος πίπτει ράβδος" και το "άει στα διάλα, ουστ από δω"

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@acct ε όχι και δολοφονική νοοτροπία, δηλαδή οι πολιτικοί τι νοοτροπία έχουν ; , ρητορικό δεν περιμένω απάντηση

 

για αρχή δεν ξέρεις αν έχω κάνει η όχι εμβόλιο, τι σημασία έχει όμως στο τέλος της ημέρας, ναι ναι ο ένας θα πεθάνει ο άλλος δεν θα πεθάνει το ξέρουμε ...
 

Πάμε για ταχύρυθμα πολιτικά μαθήματα μηδενισμού πανδημίας !

 

Ξεκινάμε έχουμε έναν πληθυσμό

Αυτός ο πληθυσμός ας πούμε είναι 10 εκατομμύρια αρχική κατάσταση (Α)

Σε ένα ιδεατό κόσμο κάνουμε σε όλους tests, 10 εκατομμύρια tests ε σε αυτά θα βρούμε κάποια θετικά ας πούμε ότι τα θετικά είναι το 10% κάθε φορά

οπότε πλέον κάνουμε 10 εκατομμύρια τεστ  Χ 10% = 1m Θετικά

 

Τώρα πάμε, πλέον θέλουμε να χωρίσουμε τον πληθυσμό σε Α και Ε (μετέπειτα κατάσταση)

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 9 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 1 εκατομμύριο

οπότε πλέον κάνουμε 9 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 900k Θετικά

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 8 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 2 εκατομμύρια

οπότε πλέον κάνουμε 8 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 800k Θετικά

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 7 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 3 εκατομμύρια

οπότε πλέον κάνουμε 7 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 700k Θετικά

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 6 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 4 εκατομμύρια

οπότε πλέον κάνουμε 6 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 600k Θετικά

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 5 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 5 εκατομμύρια

οπότε πλέον κάνουμε 5 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 500k Θετικά

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 4 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 6 εκατομμύρια

οπότε πλέον κάνουμε 4 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 400k Θετικά

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 3 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 7 εκατομμύρια

οπότε πλέον κάνουμε 3 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 300k Θετικά

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 2 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 8 εκατομμύρια

οπότε πλέον κάνουμε 2 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 200k Θετικά

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 1 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 9 εκατομμύρια

οπότε πλέον κάνουμε 1 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 100k Θετικά

 

Πλέον ας πούμε ότι έχουμε πληθυσμό Α 0 εκατομμύρια και τον πληθυσμό Ε 10 εκατομμύρια

οπότε πλέον κάνουμε 0 εκατομμύρια τεστ Χ 10% = 0m Θετικά

 

Συγχαρητήρια μόλις Νίκησες την πανδημία ? , αν τα βάλουμε και σε γράφημα θα είναι ουάου στο αφήγημα ?

Και πριν έρθετε να μου πείτε κάτι ισχύει το παραπάνω ΝΑΙ Η ΟΧΙ ; πρώτα απαντήστε σε αυτό <-- και μετά γράψτε ότι θέλετε !

Ποιος σας εμπαίζει; Εγώ με την δολοφονική μου νοοτροπία άκουσον άκουσον ή κάποιος άλλος με χείριστη νοοτροπία & δύναμη ; , ρητορικό δεν περιμένω απάντηση

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Efialtis said:

Αυτή η αυθαίρετη παραδοχή σου οτι τα τεστ γίνονται μόνο σε Α από που προκύπτει;

Είναι προφανές οτι προσαρμόζεις/κάνεις κάτι λάθος.

Σε ένα ιδεατό κόσμο

ταχύρυθμα πολιτικά μαθήματα

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ARMAGEDDON said:

Συγκρίνεις το κράτος το δικό τους με την μπανανία την δικιά μας όπου πάμε λίγο να θυμηθούμε τι έχουν γίνει τα τελευταία 30 χρόνια από κρίση και μετά πιο πολύ αλλά θα καταλάβετε !

 

ΕΟΚ Ευρώπη

Ευρώ 

Ολυμπιακοί αγώνες - χρεωση με τα ταμπουνια μέσα

..........

Ξεκινάμε λεφτά υπάρχουν 

Φέρε μνημόνια

Μετά έχουμε τον Τσαμπουκα και τον σκισιμο των μνημονίων που υπέβαλαν να υπογράψουμε για 100 χρόνια ότι είμαστε προτεκτοράτο

Επίσης το όχι που έγινε ναι

Μακεδονικό

Συνεχίζουμε με τους άριστους που όπου μιζα μέσα αυτοί !

Στο ότι φασκουν και αντιφάσκουν, α δεν ξέραμε ότι οι εμβολιασμενοι μπορεί να μεταδωσουν κλπ

Και ότι άλλο κακό έχει συμβεί στην χώρα αυτά τα χρόνια

 

 

Οι κυβερνήσεις της Ελλάδος ποτέ δεν ήθελαν το καλό του τόπου και του κόσμο και αυτό είναι Fact που λένε και στο χωριό μου !

 

Με αποτέλεσμα όποιος και να βγει πάνω δεν τον συμμερίζεται κανένας απλά πράγματα 1-2-3 τελεία !

 

Και σύμφωνα με όλα τα παραπάνω είμαστε μια χαρά ως προς τους εμβολιασμούς κλπ !

Επίσης χτες που έβγαλαν 6000 κρούσματα σε πάνω από 400.000 τεστ όπου πάλι και αυτό είναι μια χαρά διοτι στατιστικά έχουμε δει όσο περισσότερα τεστ τόσα παραπάνω κρούσματα θα βρουμε

Αν ανά 400.000 έχουμε 6000 κρούσματα τότε στα 10 μύρια έχουμε συνολικά 150.000 κρούσματα την δεδομένη στιγμή που είναι το υπόλοιπο 1 εκατομμύριο ?

Μήπως πρέπει να κάνουμε όλοι τεστ λέω εγώ τώρα όπως σκούζω όλη την ώρα !

 

Και Lock down έρχεται επειδή δεν πιάσαμε τον στόχο του dealer με τον εμβολιασμό για τιμωρία !

 

Ότι πρέπει να τους πάρουμε με τις πέτρες αυτό είναι άλλη κουβέντα ξυπνήστε, τα άλλα κρατοι υπερασπίζονται τα συμφεροντά τους εδώ κάνουμε deals και πουλάμε !

 

τώρα θέλουν να πουλήσουν και την ΕΥΔΑΠ γιατί ;

 

Κάτι τέτοιες περιπτώσεις που τους λες κόσμος πεθαίνει από κοβίντ λόγω ελλιπούς εμβολιασμού και σου απαντάνε

γιατί πουλάνε την ΕΥΔΑΠ;

συνήθως τους στέλνουμε για διερεύνηση.

Οι άνθρωποι εδώ πάνω είναι πιο συμβιβασμένοι με το θάνατο των ηλικιωμένων από εμάς, κι όμως προτιμούν να ζήσουν. Εμείς προφανώς αδιαφορούμε για τους 50 την ημέρα. Εμβολιάζουν του σκοτωμού, ακόμη και τώρα.

 

16 hours ago, tommybertsen said:

Ένα θα σου πω. Ξέρω άνθρωπο που αν ο Κούλης έλεγε "δεν χρειάζονται τα εμβόλια, μην μπαίνετε στον κόπο", θα έτρεχε να εμβολιαστεί..

 

Δεν ξέρω πώς τους μετράς ακριβώς αλλά είναι εκατομμύρια, και άλλοι τόσοι που δε θα το έκαναν αν το έλεγε ο αντίπαλος πολιτικός

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΑΓΕΡΩΧΟ ΕΛΛΙΝΙΚΟ ΔΝΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΣΠΗΛΟ ΚΙ ΑΜΟΛΙΝΤΟ. ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΕΣ ΤΩΝ ΕΡΠΕΤΟΜΟΡΦΩΝ ΤΣΕΟΣ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ.

ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ.

Αν τα γράψω χύμα και τσουβαλάτα, θα φάω ban. Μόνιμο. Επομένως, η διακωμώδηση της ανοησίας που δέρνει ορισμένους είναι κι αυτή μια κάποια λύσις.

  • Like 4
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.