Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

πριν 9 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Να πας να κάνεις το εμβόλιο και να αφήσεις αυτά τα "θα πεθάνω" και άλλες ........

 

  Hide contents

Έχεις να φας πολλές καλημέρες ακόμα.

 

Μα βλέπω τα επιστημονικά στοιχεία πιο πάνω και φοβούμαι

Spoiler

Τι είναι το «troll» στο Διαδίκτυο και πώς να το αντιμετωπίσετε | ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ  | iefimerida.gr

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, tommybertsen said:

Η κυβερνησάρα και με τη βούλα  με θεωρεί ανεμβολίαστο για την δουλειά, αλλά μια χαρά εμβολιασμένος θεωρούμαι για να πάω στο σινεμά, για καφέ, στο γήπεδο. Να δουλέψω δε μπορώ χωρίς να πληρώσω rapid, αλλά μπορώ με το πιστοποιητικό μου να μπω να ψωνίσω βιβλία :hehe: 

 

Έκλεισα για εμβόλιο 13/09. Moderna (όντας μοντέρνος άνθρωπος).

Λέτε να μου το κάνουν;

Λέτε να το ακυρώσω τώρα που έχω πιο πολλές πιθανότητες να πεθάνω; :o ?

 

 

είπαμε επικροτούμε τον βιασμό της λογικής !

 

μόνο για αυτό ξεκινάτε να κάνετε χαρακίρι όσοι επικροτούν το πολιτικό παιχνίδι που γίνεται !

 

έχω τόσες παρενέργειες που λέω να βάλω και all in one υδρόψυξη στο μηχάνημα !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έκλεισα για εμβόλιο 13/09. Moderna (όντας μοντέρνος άνθρωπος).

Λέτε να μου το κάνουν;

Λέτε να το ακυρώσω τώρα που έχω πιο πολλές πιθανότητες να πεθάνω; :o ?

 

Προχώρα ακάθεκτος.

Στην Ιαπωνία ανακαλέσανε 1.6Μ δόσεις την περασμένη εβδομάδα.

Αυτή την εβδομάδα επίσημα παγώσανε πάλι στην Ιαπωνία ακόμα 1Μ δόσεις με την υποψία 2 θανάτων.  Βασικά 40 αχρησιμοποίητα φιαλίδια που έλεγξαν ήταν μολυσμένα (contaminated).

 

Στην Ελλάδα που επίσης λειτουργούν όλα υποδειγματικά σίγουρα θα εντοπίσουν τυχόν προβληματικές παρτίδες πριν φτάσουν στα εμβολιαστικά κέντρα. 

Moderna%20Norwood%20plant.jpg?VM3FlfwBvF
WWW.FIERCEPHARMA.COM

Two men in Japan, both in their 30s, have died after receiving a second dose of the Moderna COVID-19 vaccine from a lot where contaminants had been identified. Experts doubt that the...

 

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

AP21252710317222.jpg
WWW.LIBERAL.GR

Σοκαριστικά είναι τα ευρήματα νέας μελέτης από τα Κέντρα Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων (CDC) των...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
AP21252710317222.jpg
WWW.LIBERAL.GR

Σοκαριστικά είναι τα ευρήματα νέας μελέτης από τα Κέντρα Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων (CDC) των...

 

Εντάξει, ακυρώνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι ποια ευθύνη φέρουμε ως συνομιλητές και ως μέσο που προβάλλει επιστημονικά άκυρες και σαφώς επιβλαβείς για την υγεία απόψεις. Θα μου πείτε ότι γίνεται χαμός εκεί έξω, το δελάμπ θα βγάλει το φίδι από την τρύπα; Αλλά για μένα έχει πάψει να έχει πλάκα, ένας να επηρεαστεί από απόψεις cro magnon θα είναι κρίμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν να ικανοποιήσουν τους φόβους τους μαν και να πείσουν τους εαυτούς τους, πάνω απ'όλα. Αυτό γίνεται. Νομίζεις τους νοιάζει ο άλλος; Αν τους ένοιαζε θα έπρατταν τα δέοντα.

ΥΓ: Πιστεύω πως, όποιος είναι να πειστεί από κάτι τέτοια, είναι αυτός που είναι prone σε αυτά, το θέλει, το αποζητά. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση με αυτά που βλέπω την τελευταία βδομάδα ότι η Δανία έχει ανομολόγητη πολιτική ανοσίας αγέλης για εμβολιασμένους! Δεν φοράμε μάσκα πουθενά, τα μετρό είναι γεμάτα χωρίς μάσκες κλπ κλπ. Άντε να δούμε!

Μέχρι στιγμής όλα καλά!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, sotiris said:

Έχω την εντύπωση με αυτά που βλέπω την τελευταία βδομάδα ότι η Δανία έχει ανομολόγητη πολιτική ανοσίας αγέλης για εμβολιασμένους! Δεν φοράμε μάσκα πουθενά, τα μετρό είναι γεμάτα χωρίς μάσκες κλπ κλπ. Άντε να δούμε!

Μέχρι στιγμής όλα καλά!!!

 

και συνεχίζεται ο βιασμός της λογικής

ή ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε εμείς (το κράτος τους, τα μεγάλα κεφάλια)

ή μας κοροϊδεύουν

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

ή ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε εμείς (το κράτος τους, τα μεγάλα κεφάλια)

ή μας κοροϊδεύουν

 

Ξέρουν κάτι που δε ξέρουμε εμείς επειδή είναι μεγάλα κεφάλια και μας κοροϊδεύουν.

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sotiris said:

Έχω την εντύπωση με αυτά που βλέπω την τελευταία βδομάδα ότι η Δανία έχει ανομολόγητη πολιτική ανοσίας αγέλης για εμβολιασμένους! Δεν φοράμε μάσκα πουθενά, τα μετρό είναι γεμάτα χωρίς μάσκες κλπ κλπ. Άντε να δούμε!

Μέχρι στιγμής όλα καλά!!!

 

Τι περιμένεις να γίνει δηλαδή; Τα νούμερα λένε ότι ολοκληρωμένο εμβολιασμό έχει το 87 % του πληθυσμού (18+) οπότε θεωρούν ότι όλα πάνε καλά και αρχίζουν να αφαιρούν περιορισμούς.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο ιός υπάρχει αλλά αν ήταν τόσο επικίνδυνος όσο λένε,οι Ταλιμπάν όχι μόνο δεν θα κέρδιζαν στον πόλεμο στο Αφγανιστάν αλλά θα έπρεπε να έχουν αποδεκατιστεί.

 

Δεν είχαν εμβολιαστεί,δεν φόραγαν μάσκες, δεν είχαν αντισηπτικά και το μεγαλύτερο μέρος της επικοινωνίας τους γινόταν πρόσωπο με πρόσωπο (οι τηλεπικοινωνίες παρακολουθούνται).

 

Εκτός από τον υποχρεωτικό εμβολιασμό για "ανοσία αγέλης" υπάρχει και άλλη λύση για να μην κλειστεί ο κόσμος σπίτι.

 

 

 

Πρέπει να απαιτήσει ο κόσμος την ελευθερία του από τα παράλογα μέτρα.

Στο εξωτερικό γίνονται μαζικές κινητοποιήσεις για την ελευθερία τους.

Γίνονται και στην Αθήνα,δεν μπορώ να ανεβάσω βίντεο επειδή αν ακουστούν τα συνθήματα θα το κατεβάσουν.

 

Γαλλία 

 

 

Βραζιλία 

 

 

Αγγλία

 

 

 

 

Ιρλανδία 

 

 

Οι πορείες διαμαρτυρίας γίνονται για τα μέτρα και για το διαβατήριο υγείας. Δέχονται τον προαιρετικό εμβολιασμό, δεν δέχονται τα παράλογα μέτρα για την επιβολή του.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ελευθεροι ειμαστε καναμε το εμβολιακι μας και ολα καλα. :)

 

πολυ πετυχημενο το παραδειγμα με τους Ταλιμπ. ανακοινωνουν επισημα στοιχεια αυτοι εκει?  .αλλα απο την αλλη γιατι να μας νοιαζει γι αυτους.. ειναι υποδειγμα ανθρωπινης συμπεριφορας και πρεπει να το ακολουθησουμε?

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.