Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

εγω το καλυτερο που ακουσα απο στομα φιλου ηταν........

γιατρος με 900 ευρω παταει εμβολιο στον αερα και γραφει οτι το εκανες.........

μην εχεις και κανα προβλημα με την δουλεια σου..........

αυτα απο εμενα.........δεν περιγραφω αλλο..........

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 8 ώρες, το μέλος alexcrx έγραψε:

εγω το καλυτερο που ακουσα απο στομα φιλου ηταν........

γιατρος με 900 ευρω παταει εμβολιο στον αερα και γραφει οτι το εκανες.........

μην εχεις και κανα προβλημα με την δουλεια σου..........

αυτα απο εμενα.........δεν περιγραφω αλλο..........

Ισχύει , τον ψάχνουν. Δεν ξέρω αν ήταν με λεφτά. Λογικά θα ήταν.

 

πριν 5 ώρες, το μέλος Spiros77 έγραψε:

 

Πάντα οι άλλοι φταίνε ?

Αμέ, τι νόμιζες. Αν παρακολουθούσες βέβαια το θρεντ θα είχες δει ότι έχω περάσει τον ιό πολύ πρόσφατα και κόλλησα επειδή ο άλλος δεν φορούσε μάσκα μες στο αμάξι του (φταίει αυτός που δε φορούσε, καθώς κι εγώ που μπήκα στο αμάξι του), όμως προτίμησες, ως συνήθως, να πετάξεις την εξυπνάδα σου  :hmm: Καμία εντύπωση δεν μου κάνει.

 

Σοβαρεψου, for a change.

Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση χθες το απόγευμα με γείτονα και φίλο του που ετοιμάζανε καλάμια για να πάνε ψάρεμα.
Παντελή (εγώ είμαι αυτός) το έκανες το εμβόλιο?Ναι ξεμπέρδεψα λέω,εσύ πότε με το καλό?
Α εγώ δεν θα το κάνω,αφού δεν κόλλησα μέχρι τώρα πάει να πει δεν κολλάει.
Καπάκι πετάγεται ο φίλος του που μου λέει ότι κι αυτός δεν θα το κάνει κι αυτό γιατί έχασε πρώτο ξάδερφο από τον ιό και δεν του άρεσε η αντιμετώπιση
Δηλαδή τι αντιμετώπιση είχε ρε φίλε τον ρωτάω?
Να,είχε πυρετό και λίγη δύσπνοια και αφού τον πήγαν στο νοσοκομείο την δεύτερη μέρα τον διασωληνώσαν και την 4η μέρα κατέληξε.
Δηλαδή που θέλεις να καταλήξεις ρωτάω.
Αν έχεις λέει κολλήσει με το που πας σε διασωληνώνουν και μετά πεθαίνεις γι αυτό και όλο το σόι δεν πρόκειται να κάνει το εμβόλιο.
Εγώ εν τω μεταξύ έχω μείνει μαλάκας και προσπαθώ να βρω πως κολλάει το ένα με το άλλο κι αφού έχω κάψει αρκετά εγκεφαλικά κύτταρα του λέω δεν βαριέσαι αδερφέ.
Καλή ψαριά να έχετε.
Στραβώνει και μου λέει πως δεν έπρεπε να το πω αυτή την ευχή σε ψαρά,είπες μαλακία μου λέει.
Απαντώ τότε πως δεν τις άρχισα εγώ ? .
Γυρνάω και λέω στον γείτονα που είναι ελαιοχρωματιστής.
Κρίμα λέω,ήθελα να σπατουλάρω και να βάψω το δωμάτιο τέλος του μήνα και τώρα άντε να τρέχω να βρω άλλον.
Στραβώνει τότε και μ'αρχίζει στα γαλλικά,είσαι ρατσιστής (ντόινκ),δεν θα μου πεις εσύ και η κάθε κυβέρνιση τι θα κάνω με το σώμα μου,εγώ δεν θέλω τα παιδιά μου να βγούνε με μεταλλαγμένo dna και διάφορα άλλα κουλά.
Μάλιστα πριν από κανένα μήνα είχε βγει το μισό του το σόι στο μπαλκόνι κι έπιασε συζήτηση με 3 μπαλκόνια,πως κάνουμε ομαδική κλήση στο skype,αυτές οι γκιόσες το κάνουν μπαλκονάτα.Το τι άκουγα για τα εμβόλια,για τσιπάκια,για 5g,για το ότι μας καταγράφουν 24/7 (ναι θέλουν να έχουν σε ντοκουμέντα τα κλανίδια που ρίχνει η κυρά Κούλα) δεν περιγράφεται.Ήταν η μόνη φορά που δεν έβαλα στη διαπασών το Erika march μόνο και μόνο για δω μέχρι που θα φτάσουν,συνήθως τις κόβω από την αρχή γιατί δεν σέβονται τίποτε κι αντί να βρεθούν σε κάποιο σπίτι προτιμούν το μπαλκονάτο
Δεν υπάρχει σωτηρία.Δεν υπάρχει περίπτωση να τους πείσει κανένας επιστήμονας για το αντίθετο,πόσο μάλλον εγώ οπότε φυλαχτείτε όσο καλύτερα μπορείτε γιατί δεν είναι και λίγοι.

  • Like 4
  • Haha 1
  • Confused 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω τηλεόραση, μήπως είπαν τίποτα για τους μετανάστες και τους "πρόσφυγες";

Στην Ηλεία είμαστε πλέον στο "κόκκινο" επειδή παρουσιάστηκαν πολλά κρούσματα σε αλλοδαπούς εργάτες.

Υπάρχει κάποια πρόβλεψη για τον προαιρετικό εμβολιασμό τους ή δεν κολλάνε τον ιό;

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Επειδή δεν βλέπω τηλεόραση, μήπως είπαν τίποτα για τους μετανάστες και τους "πρόσφυγες";

Στην Ηλεία είμαστε πλέον στο "κόκκινο" επειδή παρουσιάστηκαν πολλά κρούσματα σε αλλοδαπούς εργάτες.

Υπάρχει κάποια πρόβλεψη για τον προαιρετικό εμβολιασμό τους ή δεν κολλάνε τον ιό;

Γιατί πόσοι ειναι νόμιμοι από αυτούς για να έχουν αμκα ώστε και να θέλουν να μπορούν να κάνουν το εμβόλιο; 

Έχω να συναντήσω μόνιμο εργάτη γης στην Αμαλιάδα και τα περίχωρα 2 δεκαετίες... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είπε η Παγώνη στο ραδιόφωνο εχθές το πρωί ότι δεν υπάρχει κανένα πρόγραμμα γι'αυτούς ενώ θα έπρεπε και πρότεινε κινητά συνεργεία για αυτό το σκοπό αλλά δεν έχει αποφασιστεί κάτι τέτοιο ακόμα, ούτε ξέρουμε αν θα συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, raziel said:

Αν έχεις λέει κολλήσει με το που πας σε διασωληνώνουν και μετά πεθαίνεις γι αυτό και όλο το σόι δεν πρόκειται να κάνει το εμβόλιο.

 

Εμ... ειδικά τότε δεν υποτίθεται ότι έπρεπε να τρέχουν όλοι τους για το εμβόλιο; Αν στο μυαλό του η εναλλακτική είναι νόσηση-διασωλήνωση-θάνατος, το εμβόλιο ακούγεται εξαιρετική επιλογή, ακόμη και να έβγαζε κέρατα.

 

19 minutes ago, sdim said:

Επειδή δεν βλέπω τηλεόραση, μήπως είπαν τίποτα για τους μετανάστες και τους "πρόσφυγες";

 

Δυνητικά μπορούν να εμβολιαστούν όλοι όσοι έχουν μόνιμο ή προχωρήσουν στην έκδοση προσωρινού ΑΜΚΑ. Αυτό καλύπτει ιδίως εκείνουν που βρίσκονται σε δομές φιλοξενίας. Στην πράξη, φαντάζομαι ότι, όσοι εποχικοί εργάτες δεν εμβολιάστηκαν στις χώρες τους πριν έρθουν, δεν πρόκειται να αναζητήσουν εμβόλιο εδώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sdim said:

Επειδή δεν βλέπω τηλεόραση, μήπως είπαν τίποτα για τους μετανάστες και τους "πρόσφυγες";

Στην Ηλεία είμαστε πλέον στο "κόκκινο" επειδή παρουσιάστηκαν πολλά κρούσματα σε αλλοδαπούς εργάτες.

Υπάρχει κάποια πρόβλεψη για τον προαιρετικό εμβολιασμό τους ή δεν κολλάνε τον ιό;

 

For your information

 

Και να έχεις κάνει το εμβόλιο κανονικά μεταδίδεις τον ιό . 

Ο εμβολιασμός δεν σταματάει την εξάπλωση του ιού .

Το εμβόλιο περιορίζει ατομικά τις όποιες επιπλοκές μπορεί να έχεις , βάλε και ενα ; 

 

End of story

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος acct έγραψε:

Στην πράξη, φαντάζομαι ότι, όσοι εποχικοί εργάτες δεν εμβολιάστηκαν στις χώρες τους πριν έρθουν, δεν πρόκειται να αναζητήσουν εμβόλιο εδώ.

 

Με 40€ αγοράζουν αρνητικό τεστ για να μπουν στην Ελλάδα ακόμα και αν είναι θετικοί. Δεν νομίζω να τους ενδιαφέρει το εμβόλιο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

For your information

 

Και να έχεις κάνει το εμβόλιο κανονικά μεταδίδεις τον ιό . 

Ο εμβολιασμός δεν σταματάει την εξάπλωση του ιού .

Το εμβόλιο περιορίζει ατομικά τις όποιες επιπλοκές μπορεί να έχεις , βάλε και ενα ; 

 

End of story

και  τα τρία λάθος

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tommybertsen said:

Ισχύει , τον ψάχνουν. Δεν ξέρω αν ήταν με λεφτά. Λογικά θα ήταν.

ρε συ οχι αυτον που ειπαν στις ειδησεις.....αλλος........βρισκουν ευκαιρια και τρωνε λεφτα...........και κανουν γενικο κακο...............

τωρα αν κανενας νορμαλ του κανει καταγγελια μπορει να τον μαζεψουν...........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

720_779947_35838e9f18-89d84f5b0c12222b.j
WWW.ENIKOS.GR

Η αμερικανική Υπηρεσία Τροφίμων και Φαρμάκων (FDA) προειδοποίησε για «αυξημένο...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Γιάννης_84 said:
720_779947_35838e9f18-89d84f5b0c12222b.j
WWW.ENIKOS.GR

Η αμερικανική Υπηρεσία Τροφίμων και Φαρμάκων (FDA) προειδοποίησε για «αυξημένο...

 

 

Στανταράκι στο House MD :p 

 

Πλέον είμαι vaxxed εδώ και 1 βδομάδα και με τη δεύτερη δόση.

Οπότε σιγά σιγά αρχίζουμε και επανερχόμαστε στο πριν, αεροπλάνο χθες ο ένας πάνω στον άλλο, στο αεροδρόμιο δεν υπάρχει πλέον έλεγχος σε αφίξεις από Ε.Ε. και λογικά κρούσματα κλπ.

Έγινε επεξεργασία από sotiris
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, acct said:

 

Εμ... ειδικά τότε δεν υποτίθεται ότι έπρεπε να τρέχουν όλοι τους για το εμβόλιο; Αν στο μυαλό του η εναλλακτική είναι νόσηση-διασωλήνωση-θάνατος, το εμβόλιο ακούγεται εξαιρετική επιλογή, ακόμη και να έβγαζε κέρατα.

 

 

 

Αυτό ακριβώς λέει η κοινή λογική,αλλά σε κάτι τέτοιους η κοινή λογική έχει φύγει μετανάστρια στην Αυστραλία,μόνο τις μούρες τους να έβλεπες και πως αγκομαχούσαν να σκεφτούν κάποιο επιχείρημα από τα lidl μόνο και μόνο για να μην παραδεχτούν ότι φοβούνται επειδή άκουσαν τον τάδε που έχει κονέ με την Πάολα ότι θα βγάλουν ουρά και τρίγωνα αυτιά θα έκλαιγες από τα γέλια

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

evt_85801609765234.jpg
THEPRESSPROJECT.GR

Τρίτη ενισχυτική δόση ετοιμάζει η Pfizer - BioNTech η οποία θα λειτουργεί ως υποστήριξη στους πλήρως εμβολιασμένους και θα στοχεύει ειδικά στη νέα μετάλλαξη «Δέλτα». Παρά τις...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DEADLAZARUS said:
evt_85801609765234.jpg
THEPRESSPROJECT.GR

Τρίτη ενισχυτική δόση ετοιμάζει η Pfizer - BioNTech η οποία θα λειτουργεί ως υποστήριξη στους πλήρως εμβολιασμένους και θα στοχεύει ειδικά στη νέα μετάλλαξη «Δέλτα». Παρά τις...

 

Αυτά μου θυμίζουν όταν το τμήμα marketing πουλάει φίκια για μεταξωτές κορδέλες και μετά έρχεται το development και βλέπεις τους θάμνους.

e.g. Cyberpunk

18 hours ago, dfk_7677 said:


Το διαβάσατε πρώτα εδώ. Έχει κάνει και κίνημα...

Στο τέλος γιατί υποστήριξε ότι το Sputnik και το κινέζικο είναι καλύτερα από το Astra Zeneca δεν το καταλαβαίνω.

Είναι καλύτερα τα άλλα αλλά όχι αυτά που αγοράζει η Ευρωπαϊκή Ένωση;

Είναι άλλου τύπου εμβόλια;

Έχει και κάτι άλλα (Μου θυμίζει την θεία μου όταν δεν έχει επιχειρήματα, έχει και κάτι άλλα, δε τα ξέρεις εσύ).

 

Αναρωτιέμαι βέβαια γιατί όσοι βγαίνουν στην πολιτική, είναι γιατροί κλπ αλλά "κανείς" δεν έχει αναλάβει ποτέ χρέη διευθυντή π.χ. σε ένα νοσοκομείο είτε managers σε πολύ μεγάλες ομάδες/εταιρείες/υπηρεσίες.

Κατεβαίνουν από το Δ ερασιτεχνικό να παίξουν UEFA ενώ ούτε καλά καλά δεν ξέρουν πως είναι τα αποδυτήρια σε μεγάλα γήπεδα.

Και μαντέψτε τι κάνουν όλοι οι πολιτικοί μετά, τα ίδια και χειρότερα.

Πολύ γαβ γαβ για το τίποτα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.