Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

8 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Πρέπει να έχεις φαρμακείο και έχεις τρελαθεί στο χρήμα από τα rapid και τις μάσκες και τα αντισηπτικά... Δεν εξηγείται αλλιώς ο φανατισμός σου.

Δικηγόρος είμαι, φανατικέ αντιεμβολιαστή.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Δικηγόρος είμαι, φανατικέ αντιεμβολιαστή.

 

Θέλω να κάνω προσφυγή εναντίον του ελληνικού δημοσίου που με υποχρεώνει να κάνω rapid και να τα πληρώνω από την τσέπη μου για να έχω δικαίωμα στην εργασία μου, την ίδια ώρα που οι συνάδελφοί μου έρχονται με τα "πάσα ελευθερίας" ΧΥΜΑ και τώρα έχουν κολλήσει όλοι μεταξύ τους και διασπείρουν τον κορονοϊό στους μαθητές και στους συναδέλφους τους. Πιστεύεις ότι έχει τύχη η προσφυγή μου; Την αναλαμβάνεις; data , δεδομένα, έρευνες, κτλ σου τα δίνω έτοιμα. Εσύ μόνο να γράψεις την προσφυγή. Πες μου τιμούλα

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Θέλω να κάνω προσφυγή εναντίον του ελληνικού δημοσίου που με υποχρεώνει να κάνω rapid και να τα πληρώνω από την τσέπη μου για να έχω δικαίωμα στην εργασία μου, την ίδια ώρα που οι συνάδελφοί μου έρχονται με τα "πάσα ελευθερίας" ΧΥΜΑ και τώρα έχουν κολλήσει όλοι μεταξύ τους και διασπείρουν τον κορονοϊό στους μαθητές και στους συναδέλφους τους. Πιστεύεις ότι έχει τύχη η προσφυγή μου; Την αναλαμβάνεις; data , δεδομένα, έρευνες, κτλ σου τα δίνω έτοιμα. Εσύ μόνο να γράψεις την προσφυγή. Πες μου τιμούλα

Είσαι θλιβερός. Δεν είμαι ο μπακάλης της γειτονιάς σου, για να ζητάς και τιμούλα. Τράβα διάβασε το ψεκpronews κι άσε τα υπόλοιπα.

  • Like 4
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Είσαι θλιβερός. Δεν είμαι ο μπακάλης της γειτονιάς σου, για να ζητάς και τιμούλα. Τράβα διάβασε το ψεκpronews κι άσε τα υπόλοιπα.

 

χαχαχαχαχαχαχα σώπα ρε μάστορα που θεωρείς και υποτιμητικό να πεις την τιμή για την υπηρεσία που παρέχεις! Και κάπως έτσι δείχνεις τη νοοτροπία, την υπεροψία και την ρατσιστική αντιμετώπιση απέναντι στους συνανθρώπους σου. Είσαι ανώτερος από τον μπακάλη; Την έχεις δει κάποιος; 

 

ignore list και τελείωσα με την πάρτη σου. Να μη με πιάνει αηδία με αυτά που γράφεις.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

χαχαχαχαχαχαχα σώπα ρε μάστορα που θεωρείς και υποτιμητικό να πεις την τιμή για την υπηρεσία που παρέχεις! Και κάπως έτσι δείχνεις την νοοτροπία, την υπεροψία και την ρατσιστική αντιμετώπιση απέναντι στους συνανθρώπους σου. Είσαι ανώτερος από τον μπακάλη; Την έχεις δει κάποιος; 

 

block και τελείωσα με την πάρτη σου. 

Ουστ, ψεκασμένε. Ρατσιστής είσαι φαίνεσαι. Διδάσκεις και παιδιά και δεν ντρέπεσαι να γεμίζεις το κεφάλι τους με τις ασυναρτησίες σου. 

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Πρέπει να έχεις φαρμακείο και έχεις τρελαθεί στο χρήμα από τα rapid και τις μάσκες και τα αντισηπτικά... Δεν εξηγείται αλλιώς ο φανατισμός

 

Ή να έχει μάτια, αυτιά και νου.

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

 

Ή να έχει μάτια, αυτιά και νου.

Σούμι, καθόμαστε και συζητάμε τόσο καιρό και προσπαθούμε να μεταπείσουμε ηλίθια άτομα για τις συνέπειες της ανοησίας τους.

27.000 (αν δεν κάνω λάθος) συμπολίτες μας έφυγαν από τον ιό και αυτοί συνεχίζουν το φεστιβάλ μαλακίας. Ντροπή.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη να πεθάνουν οι ανεμβολιαστοι ?

Να ηρεμήσουμε κάτσε όμως

 

Ποιοι ανεμβολιαστοι;

Αυτοί με την καμία δόση ;

Αυτοί με την μία δόση ;

Αυτοί με τις δύο δόσεις ;

Αυτοί με τις τρεις δόσεις ; (soon)

 

@DEADLAZARUS

Παρακαλώ βγάλε τα κομματικά γυαλιά 

16-17κ πέθαναν εκτός ΜΕΘ

Οι πολιτικές αποφάσεις είναι λάθος και η εξουσία κάνει παρέα με τις δικαστικές αρχές.

Που είναι να βγουν αντισυνταγματικά όλα τα μέτρα κλπ μόνο την πάρτι του κοιτάει το δικαστικό σώμα .

 

Αν αύριο το πρωί έβγαινε ένα άλλο κόμμα και ξηλωνε όλα τα κομματοσκυλα από το δικαστικό τομέα που έχουν πιάσει μεγάλες θέσεις θα σας άρεσε, με την μια θα κάνανε τα πάντα για να τα βγουν αντισυνταγματικά κλπ εκείνα τα μέτρα που θα σας έπιαναν.

 

Το ίδιο ισχύει και στον στρατό στις μεγάλες θέσεις και στην αστυνομία κλπ τα άτομα σε μεγάλες θέσεις είναι δημιουργήματα του κομματικού σωλήνα

 

Λογική

Τίποτα, αν δεν πιάσει το δικό μας σπίτι φωτιά δεν ασχολούμαστε.

 

Έχουν δημιουργήσει εργαλεία σε συνεργασία με το κράτος να μπορούν να κυνηγάνε όλους τους υπόλοιπους , και πάντα θα είναι η νόμιμη πλευρά.

 

Γιατί δεν έχουμε συνταγματικό δικαστήριο

Γιατί δεν το έχει ζητήσει ο δικαστικός κλάδος

 

Και πάει λέγοντας 

 

 

 

Συμφωνούμε όμως ότι έξω έχει ξεκινήσει η ανοησία της αγέλης από το ΝΟΈΜΒΡΗ μέχρι και σήμερα !

 

Σήμερα έξω γινότανε χαμός όταν λέμε χαμός χαμός περιμένω να δω τα κρούσματα τις επόμενες 15 μέρες 

 

Κάνουν πειράματα εις βάρος μας 

Δηλαδή θα μετρήσουν την διασπορά τις επόμενες ημέρες να δουν αν είναι μικρή η μεγάλη για το Πάσχα κλπ λίγο του τριημέρου της 25 Μαρτίου

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νταξει ψυχραιμια παιδες. Δε χρειαζονται ολα αυτα τελικα. Καποιοι καταλαβαν κατι, καποιοι κατι αλλο, καποιοι ολα, καποιοι τιποτα. Ο καθεις ας κανει τις επιλογες του και ας ειναι υπευθυνος για εκεινες. Εγω ειπα, το ξαναλεω, οτι αυτοι που θα μετανιωσουν, αν  κατι τους κανει να μετανιωσουν, ειναι οσοι θελουν στον ιδιο συλλογισμο να βαλουν την αναγκαιοτητα του εμβολιασμου με τις κυβερνητικες αποφασεις. Το χω δει το εργο, το ξαναβλεπω και θα το ξαναδω. 

Τωρα νταξει, αλληλοχαρακτηρισμοι σε προσωπικο επιπεδο δεν χρειαζονται.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

59 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Δηλαδή θα μετρήσουν αν είναι μικρή η μεγάλη

 

Εγώ πιστεύω θα είναι μεγάλη αλλά επειδή έχουμε συνηθίσει δε θα μας πονέσει.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Νταξει ψυχραιμια παιδες. Δε χρειαζονται ολα αυτα τελικα. Καποιοι καταλαβαν κατι, καποιοι κατι αλλο, καποιοι ολα, καποιοι τιποτα. Ο καθεις ας κανει τις επιλογες του και ας ειναι υπευθυνος για εκεινες. Εγω ειπα, το ξαναλεω, οτι αυτοι που θα μετανιωσουν, αν  κατι τους κανει να μετανιωσουν, ειναι οσοι θελουν στον ιδιο συλλογισμο να βαλουν την αναγκαιοτητα του εμβολιασμου με τις κυβερνητικες αποφασεις. Το χω δει το εργο, το ξαναβλεπω και θα το ξαναδω. 

Τωρα νταξει, αλληλοχαρακτηρισμοι σε προσωπικο επιπεδο δεν χρειαζονται.

Δεν ξέρω... Τους κορονοιους τους ξέρουμε δεκαετίες, ποτέ δεν ήταν η γνώση και κυρίως η ανάγκη να έχουμε εμβόλια ή φάρμακα γι'αυτά.

 

Βγαίνει όμως κάποιο στουρνάρι που λέει ότι κάνανε 6 μήνες να βγάλουν εμβόλιο και το λέει ειρωνικά. Τι να πεις με αυτό τον άνθρωπο που δεν καταλαβαίνει τα βασικά.

 

Από την άλλη, η παπαγαλία είναι εύκολη και μπορεί να την κάνει ο καθένας

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος steve_m έγραψε:

ενισταμαι κυριε προεδρε..

γιατι να πεθανουν οι ανεμβολιαστοι...

προηγουνται οι καταραμενοι καλημερακηδες😂

 

 

giphy.gif

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος JaguarOne έγραψε:

Δεν ξέρω... Τους κορονοιους τους ξέρουμε δεκαετίες, ποτέ δεν ήταν η γνώση και κυρίως η ανάγκη να έχουμε εμβόλια ή φάρμακα γι'αυτά.

 

Βγαίνει όμως κάποιο στουρνάρι που λέει ότι κάνανε 6 μήνες να βγάλουν εμβόλιο και το λέει ειρωνικά. Τι να πεις με αυτό τον άνθρωπο που δεν καταλαβαίνει τα βασικά.

 

Από την άλλη, η παπαγαλία είναι εύκολη και μπορεί να την κάνει ο καθένας

 

Ήταν απάντηστη στο επιχείρημα ότι ήταν "καινοφανής" και δεν ήξεραν τι να κάνουν σε σχέση με τα μέτρα.

 

Η πολλή "παπαγαλία σου" φταίει μάλλον. Είσαι εκτός context....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, το μέλος JaguarOne έγραψε:

Βγαίνει όμως κάποιο στουρνάρι που λέει ότι κάνανε 6 μήνες να βγάλουν εμβόλιο και το λέει ειρωνικά. Τι να πεις με αυτό τον άνθρωπο που δεν καταλαβαίνει τα βασικά.

 

Οτι καποτε ενας υπολογιστης χρειαζοταν μερικες ωρες για να κανει μια μαθηματικη πραξη, ενω σημερα σε μερικα δευτερολεπτα εχεις μαθει ιατρικη απο τα ιντερνετς ας πουμε. Γιατι να μην εχρι εξελιχθει και η Ιατρικη επιστημη σε τετοιο βαθμο ας πουμε; 😋

 

Εν τω μεταξυ, το δυσκολο δεν ειναι η παραγωγη του (οποιου) εμβολιου, αλλα η δοκιμη του. Αλλα νταξει, ειπαμε, τουλαχιστον ας μη βριζουμε ο ενας τον αλλον λες και ειμαστε σε κοτετσι. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος steve_m έγραψε:

εχετε ξεφυγει και οι ψεκες και οι εμπολοι😂

Ναι, είναι ισοβαρής η επιστημονική άποψη με την ψέκα. Θες και τα λες; 

Επειδή ορισμένοι νομίζουν ότι βρίσκονται στο λούνα παρκ, ακούγεται δελεαστική η προοπτική να καταλήξει  το νήμα να είναι ο απόπατος της παραπληροφόρησης, σωστά;

Προσωπικά, δεν μ' ενδιαφέρει να πείσω τους βραδύνοες. Ας κόψουν τον λαιμό τους. Οι βλακείες που αραδιάζουν, όμως, εδώ μέσα χρήζουν απάντησης.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

220323-covid-booster-ew-427p-dbf5d8.jpg
WWW.NBCNEWS.COM

Several new studies show booster shots improve protection against Covid infection, hospitalization and...

Over the last week alone, several new studies have reinforced that booster shots significantly improve protection against Covid infection, hospitalization and death. The most recent, published Wednesday in the New England Journal of Medicine, came from Pfizer’s ongoing vaccine trial. Researchers compared infection rates between participants who got just the initial two shots followed by a placebo and those who got a third dose and found that the booster’s efficacy was 95 percent. 

 

A Centers for Disease Control and Prevention report released Friday showed that from Dec. 19 through Jan. 31 — when the omicron variant of the coronavirus was dominant — the hospitalization rate among adults who got vaccinated but not boosted was three times that of those who got boosters. A second CDC study released the same day showed that two doses of the Pfizer or Moderna vaccine were 79 percent effective at preventing mechanical ventilation and death during the omicron wave, whereas three doses were 94 percent effective.

Even boosted people who have wound up in the hospital with Covid still have lower mortality, according to a study published Thursday in The Lancet Regional Health. 

 

''If you think about what we’re facing, which is further variants of Covid, you want to have the best immunity, and the best immunity does come from getting a booster," she said. "So yes, if you’ve had omicron, you had two vaccines, you have some immunity, but it isn’t as good as immunity you would get from getting your booster vaccines. And that message isn’t getting across to people."

 

Link to comment
Share on other sites

Τσα 

 

WWW.FT.COM

News, analysis and comment from the Financial Times, the worldʼs leading global business publication

 

 

https://www.theguardian.com/world/2022/mar/26/china-shanghai-rules-out-full-lockdown-despite-sharp-rise-in-covid-cases

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.