Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Έχω μια ένσταση @acct

 

Αυτό που πιστεύετε  ακόμη ότι σας κολλάνε οι ανεμβολίαστοι, είναι φοβερό !

 

Εγώ ξέρω ότι άνθρωπος κολλάει άνθρωπο είτε είναι εμβολιασμένος είτε δεν είναι εμβολιασμένος.

 

Ερώτηση στα γήπεδα και συγκεκριμένα στον Ολυμπιακό όπου είναι όλοι εμβολιασμένοι και ισχύει 16000 διαρκείας, φίλαθλοι όλοι εμβολιασμένοι, γιατί τότε 1000 άτομα στο Καραϊσκάκη, αφού είναι όλοι εμβολιασμένοι ;

 

Ξυπνάτε η Κυβέρνηση σας κοροϊδεύει.

 

Και 5η δόση το συντομότερο δυνατό

 

 

Edit 

Γράψτε λάθος για την τελευταία πρόταση έφυγε copy paste από την οδηγία για τον Σεπτέμβριο του 22

 

Τι έχουμε τώρα 3η - 4η κάντε τη να σωθείτε διότι σώζει (οποίος είναι στο Ισραήλ 4η)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 8 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

• Δυστυχώς, υπάρχει παντελής έλλειψη σοβαρότητας. Ο διευθυντής του γραφείου τύπου του κυβερνώντος ανεβάζει memes με τη Νικολούλη να ψάχνει ανεμβολίαστους.

 

Έχω άτομα στον κοντινό κύκλο που είναι εμβολιασμένοι. Πολλά μάλιστα. Δεν είναι αυτό το θέμα, το θέμα είναι ότι κόλλησαν από ανεμβολίαστους φίλους τους. Σε 2 περιπτώσεις κόλλησαν μεταξύ τους (εμβολιασμένοι), όπου και στις 2 περιπτώσεις μιλώ για αντρόγυνο. Σε μία από όλες  αυτές τις περιπτώσεις,, κόλλησε από το παιδί της η κοπέλα και σε μία άλλη ενώ το παιδί νοσούσε, η μάνα στο ίδιο σπίτι δεν κόλλησε. Εμβολιασμένες και στις 2 περιπτώσεις. Παιδιά δημοτικού τα οποία φυσικά έπρεπε να τα προσέχουν, όλη την ώρα από πάνω τους. 

Έχουμε άτομο στο σόι της γυναίκας (στην Κέρκυρα) τα οποία πήγαν σε ρεβεγιόν ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ότι έχουν covid, αυτό επειδή είναι αρνητές της πανδημίας (ναι, υπάρχουν ακόμη).

Κόλλησαν 6-7 άτομα από κει. Τόση ηλιθιότητα χώρεσε σε ένα σπίτι. Ωστόσο όπως έμαθα, τα άτομα ήταν συγγενολόι. Οι 5 ανεμβολίαστοι. :) 

πριν 7 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Αυτό που πιστεύετε  ακόμη ότι σας κολλάνε οι ανεμβολίαστοι, είναι φοβερό !

 

Αυτό που πιστεύεις ότι πιστεύουμε ότι δεν κολλάς ή δεν μεταδίδεις όντας εμβολιασμένος, είναι φοβερό, δείγμα της "εξυπνάδας" που σε διακατέχει.

Όλοι οι παραπάνω που αναφέρω, ΠΛΗΝ των ανεμβολίαστων, νοσούν ελαφρυά, με ήπια έως και καθόλου συμπτώματα. 

Αυτό το θρεντ σου σφυρίζει για τελευταία φορά. 

  • Like 5
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος zyx έγραψε:

Χαίρομαι που έχουμε admin που θεωρεί τους συνανθρώπους του ψεκασμενους

Όσοι δεν εμβολιάζονται είναι ψεκασμένοι και αρνητές. Τέλος η κορεκτίλα, καιρός να πούμε τα πράγματα με τ' όνομά τους.

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, tommybertsen said:

Αυτό που πιστεύεις ότι πιστεύουμε ότι δεν κολλάς ή δεν μεταδίδεις όντας εμβολιασμένος, είναι φοβερό, δείγμα της "εξυπνάδας" που σε διακατέχει.

Όλοι οι παραπάνω που αναφέρω, ΠΛΗΝ των ανεμβολίαστων, νοσούν ελαφρυά, με ήπια έως και καθόλου συμπτώματα. 

Αυτό το θρεντ σου σφυρίζει για τελευταία φορά. 

 

Κοίτα φέρε μου ακριβώς που το έχω γράψει αυτό και μετά τα λέμε

η πλειοψηφία των εμβολιασμένων πιστεύουν αυτό το πράγμα τι να κάνουμε τώρα , τα MME αυτό τους πέρασαν ΠΕΡΙ μιας ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ των ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΩΝ , έτσι δεν είναι ναι ή όχι ;

 

ο acct το έγραψε καθαρά :

Quote

Όταν έχεις μια ντροπιαστική κρίσιμη μάζα αντιεμβολιαστών και ψεκασμένων που στοιβάζονται σε κλαμπ .... (μετά έχει ( , ) και αλλάζει κατεύθυνση )

η έξαρση ήρθε από όπου υπήρχε συνωστισμός χωρίς μάσκες όπως κέντρα διασκέδασης, καφετέριες κλπ , μεριάς ψυχαγωγίας

 

να έρθει να μας εξηγήσει τι ακριβώς έγραψε, δεν χρειάζεται δικηγόρους μπορεί να τα βγάλει πέρα και μόνος του

 

θέλετε να με μπανάρετε από εδώ μπαναρετέ με δεν έχω πρόβλημα , έχω μεγάλη ιστορία με bans και έχω κάτσει αρκετά φρόνιμος με σχέση παλαιότερα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

MME αυτό τους πέρασαν ΠΕΡΙ μιας ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ των ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΩΝ , έτσι δεν είναι ναι ή όχι ;

Όχι, οι γιατροί τα λένε. 

Μόλις ''άνοιξε'' το νήμα, άνοιξες το κουτάκι με τις ανοησίες και επέστρεψες δριμύτερος. Κρίμα.

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

@acct

Αν μου πεις ότι σε κάποια άλλη χώρα είναι έτσι, τότε έπρεπε όντως να το ψάξουμε κι εμείς παραπάνω. Σουηδία δεν είναι έτσι. Έχεις κάποιο παράδειγμα χώρας που να το εφαρμόζει;

Υποψιάζομαι ότι το έχουν σκεφτεί πολλοί αλλά ότι σκοντάφτει σε δικαιώματα...

 

Επίσης για τα προληπτικά μέτρα. Είναι όπως καταλαβαίνεις τρομερά σύνθετο θέμα, και με την Όμικρον θα τολμήσω να πω, αμφιβόλου αποτελεσματικότητας. Παίρνοντας παράδειγμα από τη Σουηδία και πάλι, κι εδώ, πέρα έβρεχε, ακόμη και όταν η Ευρώπη πνιγόταν. Μόνο όταν άρχισαν τα κρούσματα να σκαρφαλώνουν το Έβερεστ σκέφτηκαν να πάρουν μέτρα.

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Όχι, οι γιατροί τα λένε. 

Μόλις ''άνοιξε'' το νήμα, άνοιξες το κουτάκι με τις ανοησίες και επέστρεψες δριμύτερος. Κρίμα.

 

Το λένε οι τηλεγιατροί και ο PROJECT MANAGER όπου είναι πανμέγιστος γιατρός μας

 

Οπότε έχουμε μια ΠΑΝΔΗΜΙΑ των Ανεμβολίαστων  όπου κολλάνε και οι Εμβολιασμένοι   <-- αυτό ξέχασαν να το αναφέρουν στην αρχή έτσι δεν είναι ; εε ;

οπότε τι είναι ; δεν μπορεί να λέγεται πανδημία των Ανεμβολίαστων αφού κολλάνε και οι Εμβολιασμένοι και νοσούν και μεταδίδουν .

 

Έλα βρε το κουτάκι το έχει ανοίξει άλλος και αλληλοαναίρητε κάθε μέρα ο PM μας

αλλά σοβαρές απαντήσεις δεν έχω πάρει ...

 

τέλος κάνω αποχή από το θέμα αν δω όμως "ανοησίες θα επιστρέψω"

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος zyx έγραψε:

Χαίρομαι που έχουμε admin που θεωρεί τους συνανθρώπους του ψεκασμενους

 

Μην τα μπερδεύεις. Υπάρχουν συνάνθρωποί μας που πιστεύουν οι ίδιοι ότι είναι ψεκασμένοι, απλά τους αναγνωρίζουμε το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού.

Όλως τυχαίως, αυτοί και το σύνολο όσων  δεν πιστεύουν στην πανδημία και τα εμβόλια είναι σχεδόν ταυτόσημα.

Όποιος προσβάλεται με το προσωνύμιο, δεν έχει παρά να ασπαστεί την πραγματικότητα...

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

fortomas-filippos.jpg.14a5ee2a9e81ce57a545842b0fbf57b1.jpg

 

fortomas-filippos.png
WWW.ENIKOS.GR

Στη ΜΕΘ νοσηλεύεται ο βουλευτής Κυκλάδων της ΝΔ, Φίλιππος Φόρτωμας.

 

Περαστικά στον από πάνω και σε όλους όσους νοσούν.

 

Χρόνια πολλά σε όλους και με το καλό να μας έρθει η νέα χρονιά χωρίς άλλο θανατικό είτε από covid19 είτε από ξαφνικίτιδες και απροσδιόριστα αίτια. Οι επόμενες 2(^8) εβδομάδες θα είναι κρίσιμες. Να προσέχετε και να μην ρίχνετε μαύρη πέτρα σε όσους φίλους και συγγενείς σας δεν έχουν εμβολιαστεί.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος zyx έγραψε:

Χαίρομαι που έχουμε admin που θεωρεί τους συνανθρώπους του ψεκασμενους

 

Eδώ είσαι.

 

Δύο στην τιμή του ενός. Και ψεκαστήρι και ξυδάκι.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.