Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

072715_vaccineviruses_THUMB.jpg
WWW.HEALTHLINE.COM

By studying chickens, researchers say they have proven the theory that more virulent viruses can evolve from...

 

Sterilizing vaccines : τα κλασσικά εμβόλια που προστατεύουν και τον εμβολιασμένο και εμποδίζουν την μετάδοση.

 

Leaky vaccines : περιορίζουν μερικώς την νόσηση και την μετάδοση του ιού.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Just now, Rusty_Cookie said:

Για το πρόστιμο του ΑΡ191 περι δυσφημισης και διασποράς ψευδών ειδήσεων θα τσοντάρετε οι αφυπνισμένοι να φανταστώ ε? Στείλτε κινητά μια να σας έχω έτοιμους.

 

Ψευδή είδηση ότι χρειάζεσαι πιστοποιητικό παντού ;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:
072715_vaccineviruses_THUMB.jpg
WWW.HEALTHLINE.COM

By studying chickens, researchers say they have proven the theory that more virulent viruses can evolve from...

 

Sterilizing vaccines : τα κλασσικά εμβόλια που προστατεύουν και τον εμβολιασμένο και εμποδίζουν την μετάδοση.

 

Leaky vaccines : περιορίζουν μερικώς την νόσηση και την μετάδοση του ιού.

 

 

Παραθέτω επιλεγμένα αποσπάσματα:

Παράθεση

These vaccines also allow the virulent virus to continue evolving precisely because they allow the vaccinated individuals, and therefore themselves, to survive

Παράθεση

Vaccinated individuals may get sick but have less severe symptoms

Παράθεση

Our research demonstrates that the use of leaky vaccines can promote the evolution of nastier ‘hot’ viral strains that put unvaccinated individuals at greater risk

Παράθεση

the virus has grown stronger and today is capable of killing all the unvaccinated birds in poultry flocks, sometimes within 10 days.
But since nearly every chicken in agricultural production throughout the world is vaccinated, Marek’s is a relatively minor problem today

 

Και ένας εναλλακτικός τρόπος αντιμετώπισης, για όσους δεν θέλουν εμβόλια:

Παράθεση

In the United States and Europe, the

birds that get avian influenza are culled, so no further evolution of the virus is possible

 

 
Έγινε επεξεργασία από minast
formatting
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Για το πρόστιμο του ΑΡ191 περι δυσφημισης και διασποράς ψευδών ειδήσεων θα τσοντάρετε οι αφυπνισμένοι να φανταστώ ε? Στείλτε κινητά μια να σας έχω έτοιμους.

 

Άμα έχουμε πιστοποιητικό θα γίνει καμία έκπτωση ή μπα;

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, rory said:

 

Τσα  🙂

 

 

 

Να εφαρμοστεί ο νόμος στους κυρίους του βίντεο για διασπορά FAKE NEWS

έπεσα σε πλάνη, ή το Tweet είναι FAKE NEWS ? ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑA

Μα πως αφού έρχεται από την ΜΠΟΤΣΟΥΑΝΑ ! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
more AAAAAAA
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

μονο σεβασμο για τους ανθρωπους της πρωτης γραμμης που παλευουν με οτι εχουν για να σωσουν οποιον μπορουν, με προσωπικο κοστος.

μονο θλιψη για την ελειψη στοιχειωδους κατανοησης του τι συμβαινει ολο αυτο το διαστημα για παρα πολλους.

μονο οργη για καποιους που απλα κοιταζουν να εκμεταλευτουν την κατασταση.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sdim έγραψε:
072715_vaccineviruses_THUMB.jpg
WWW.HEALTHLINE.COM

By studying chickens, researchers say they have proven the theory that more virulent viruses can evolve from...

 

πριν 51 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Our research demonstrates that the use of leaky vaccines can promote the evolution of nastier ‘hot’ viral strains that put unvaccinated individuals at greater risk

Ο τίτλος του παραπάνω άρθρου δεν ήταν αντιεπιστημονικά και ψεκ μέχρι προχθές; Βέβαια η έρευνα αφορούσε πτηνά με άλλον ιό οπότε (υποθέτω ότι) δεν είναι απαραίτητο να ισχύουν παντού αυτά τα συμπεράσματα αλλά η υπόθεσή τους τουλάχιστον δεν ήταν παράλογη.

 

Επίσης σύμφωνα με το παραπάνω απόσπασμα το οποίο επαναλαμβάνει κάτι παρόμοιο με τον τίτλο, αμέσως μετά ποια πουλιά υποστηρίζει ότι βάζουν σε κίνδυνο ποια; Κι αυτό δεν θεωρούταν λάθος;

 

Επειδή πραγματικά δεν θέλω να θίξω κανέναν, θα παρακαλούσα όποιος θελήσει να με βάλει στη θέση μου εάν κάνω λάθος, να το κάνει αλλά με αυτοσυγκράτηση όσο μπορεί.

 

Καλή η πρόληψη, αλλά όταν δεν είναι τέλεια (ή μέχρι να γίνει τέλεια), ας δίνεται λίγη περισσότερη προσοχή και στα θεραπευτικά μέσα, δεν θα ήταν κακό.

 

Ο μικρός μου αδερφός έκανε σήμερα johnson παρά το δισταγμό του και ένοιωθε λίγο down ότι ίσως έκανε λάθος. Και εγώ (ποιος εγώ) προσπαθούσα να τον καθησυχάσω ότι η περίπτωση να πάει κάτι στραβά είναι αντιστρόφως ανάλογη (είναι μαθηματικός) με την πιθανότητα να πάψει να χάνει λεφτά στο στοίχημα :p 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:
072715_vaccineviruses_THUMB.jpg
WWW.HEALTHLINE.COM

By studying chickens, researchers say they have proven the theory that more virulent viruses can evolve from...

 

Sterilizing vaccines : τα κλασσικά εμβόλια που προστατεύουν και τον εμβολιασμένο και εμποδίζουν την μετάδοση.

 

Leaky vaccines : περιορίζουν μερικώς την νόσηση και την μετάδοση του ιού.

 

τι σχεση εχει αυτη η δημοσίευση με τον Covid ? (και μάλιστα του 2019)

 

Έγινε επεξεργασία από xdoc
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος xdoc έγραψε:

τι σχεση εχει αυτη η δημοσίευση με τον Covid ? (και μάλιστα του 2019)

 

Μπορεί και καμία, το διευκρίνισα από την αρχή. Δεν το postαρα εγώ και δεν είμαι ειδικός. Απλώς αναφέρεται στα leaky vaccines (vs sterilizing) και τι προκαλούν όσον αφορά τον ιό αλλά και τους πληθυσμούς που αφορούν.

 

Έγραψα ήδη ότι δεν θεωρώ απαραίτητο να είναι γενικός ο κανόνας αλλά όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας διαφωτίσει εάν θέλει.

 

ΥΓ: @xdoc συγγνώμη, δεν είχα δει ότι ΔΕΝ αναφέρεσαι σε μένα

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Μπορεί και καμία, το διευκρίνισα από την αρχή. Δεν το postαρα εγώ και δεν είμαι ειδικός. Απλώς αναφέρεται στα leaky vaccines (vs sterilizing) και τι προκαλούν όσον αφορά τον ιό αλλά και τους πληθυσμούς που αφορούν.

 

Έγραψα ήδη ότι δεν θεωρώ απαραίτητο να είναι γενικός ο κανόνας αλλά όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας διαφωτίσει εάν θέλει.

 

ΥΓ: @xdoc συγγνώμη, δεν είχα δει ότι ΔΕΝ αναφέρεσαι σε μένα

δεν χρειάζεται καμμία συγγνώμη 😀 δεν αμάρτησες κάπου 😀.....οσο για το συγκεκριμένο θέμα εαν διαβάσεις την αναφορα αυτη αλλά και εδω θα δεις οτι ειναι περισσότερο υποθέσεις παρα βεβαιότητα .......και βασικά ισχυει για ζωα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι υποθέσεις έχει αποκλειστεί να ισχύουν και σε ανθρώπους από άλλες έρευνες; Δεν συμπέρανα κάτι τέτοιο στο link σου και προφανώς δεν έχω επαρκείς γνώσεις στο αντικείμενο και γι' αυτό ρωτάω. π.χ. γράφει σε ένα σημείο:

 

Παράθεση

Whether leaky human vaccines could also create the conditions in which more virulent strains can thrive will depend, among other things, on the selective factors currently preventing the emergence of hyperpathogenic strains in human populations.

 

Με την ευκαιρία να ρωτήσω. Βλέπω ότι χρησιμοποιείται ο όρος leaky αλλά και ο όρος imperfect δηλαδή στα ελληνικά ατελής. Ισχύει αυτός ο όρος για τα υπάρχοντα εμβόλια κατά της covid ή δεν κατηγοριοποιούνται έτσι;

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

είναι αντιστρόφως ανάλογη (είναι μαθηματικός) με την πιθανότητα να πάψει να χάνει λεφτά στο στοίχημα :p 

 

Αν η πιθανότητα να πάψει να χάνει λεφτά στο στοίχημα, τείνει στο μηδέν, τότε έμμεσα του είπες ότι η πιθανότητα να τύχει στραβή πάει στο άπειρο! Από την τρομάρα που του προκάλεσες, σίγουρα κάτι θα παθε! Δεν τον παίρνεις ένα τηλ;;;; χαχαχαχαχα

 

(Αστειεύομαι φυσικα)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Αν η πιθανότητα να πάψει να χάνει λεφτά στο στοίχημα, τείνει στο μηδέν, τότε έμμεσα του είπες ότι η πιθανότητα να τύχει στραβή πάει στο άπειρο! Από την τρομάρα που του προκάλεσες, σίγουρα κάτι θα παθε! Δεν τον παίρνεις ένα τηλ;;;; χαχαχαχαχα

 

(Αστειεύομαι φυσικα)

Να συνεχίσει να χάνει έπρεπε να γράψω! :hehe: Τώρα είναι αργά για edit! :hehe: Εντάξει στο τηλέφωνο τα λέγαμε δεν θυμάμαι και πως ακριβώς το είπα πάντως αυτό που εννοούσα πρέπει να κατάλαβε! (ελπίζω) :hehe:

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

leakyvaccines_featuredtile.jpg
WWW.NEBRASKAMED.COM

I’ve heard that the COVID-19 vaccines are “leaky,” and that’s why we’re getting all these new COVID-19 mutations. Are leaky vaccines causing these dangerous COVID-19 mutations?

 

  • Like 5
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.