Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Έχουμε αναγάγει την παπαρολογία σε κανονικότητα… μόνο σε νηπιακή ηλικία στέκουν αυτά τα επιχειρήματα

 

Παράθεση

«Ο Περίανδρος ήταν ένας ελεύθερος άνθρωπος, γι' αυτό και δεν τον ενοχλούσε το εμβόλιο ως εμβόλιο, αλλά η υποχρεωτικότητα του εμβολίου. Σε καμία περίπτωση δεν ανήκε στην ομάδα των συνωμοσιολόγων. Αυτό που τον είχε κρατήσει μακριά από τον εμβολιασμό ήταν η υποχρεωτικότητα και τίποτε άλλο. Θεωρώ πως άφηνε τον χρόνο και περίμενε να χαλαρώσουν τα πράγματα με την υποχρεωτικότητα. Ήταν και σε αναστολή λειτουργίας το γραφείο του στα Φάρσαλα. Το γραφείο ήταν κλειστό από 1η Σεπτεμβρίου. Θεωρώ πως θα το έκανε απλά τον πρόλαβαν οι εξελίξεις. Δυστυχώς έχουμε χάσει κι άλλον συνάδελφο από την παρέα που ήταν από τους πρώτους γιατρούς που χάθηκαν από κορωνοϊό».

 

  • Like 3
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

https://www.liberal.gr/news/pou-toulachiston-miso-ekatommurio-zoes-sothikan-apo-ta-embolia-stin-europi/416539

 

https://www.liberal.gr/news/gkagka-einai-kurios-pandimia-ton-anemboliaston/416458

Τι ξέρουν, μωρέ, οι επιστήμονες; Αφού τα παίρνουν από τις φαρμακευτικές και οι ανεμβολίαστοι προσέχουν.

Δεν θα περάσει ο φασισμός.

Spoiler

troll dancing GIF

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simon said:

 

Δεν μπορούμε να γράψουμε καμιά μλκια να περάσει η ώρα, θα μας το βαράς συνεχώς? 

 

😄...

ρε φιλε με εχει συγχυσει πια. καθε σελιδα πεταει τις μελετες και τα λινκ και μετα παμε γι αλλα.

 

@sdim ακουσσσσς;;;;;

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος fuz10n έγραψε:

 

😄...

ρε φιλε με εχει συγχυσει πια. καθε σελιδα πεταει τις μελετες και τα λινκ και μετα παμε γι αλλα.

 

@sdim ακουσσσσς;;;;;

Δεν νομίζω ότι μπορεί να σ' ακούσει. Έχει εμβολιαστεί και τον έπιασε το εμβόλιο από το αφτί...

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Έχουμε αναγάγει την παπαρολογία σε κανονικότητα… μόνο σε νηπιακή ηλικία στέκουν αυτά τα επιχειρήματα

 

 

  

On 21/11/2021 at 12:11 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αν βέβαια ο Κούλης έλεγε "δεν χρειάζεστε εμβόλια" , το 80% (και λίγο λέω) , θα έκανε μια εμβολιαστική καμπάνια, κράζοντας τον Κούλη (και τον κάθε Κούλη) ο οποίος δεν νοιάζεται για την υγεία τους. Στοίχημα κιόλας.

Παραθέτω εαυτόν

Δεν το λέω για πλάκα το παραπάνω. Έχω παραδείγματα στη δουλειά (ευτυχώς ελάχιστα)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:


Για όσους έχουν πρόβλημα κατανόησης κειμένου, προωθώ κάτι έναντι κάτι άλλου, δε σημαίνει αποκλείω το δεύτερο. Το γράφει και στο άρθρο άλλωστε.

Πες τα σε αυτούς που το έκαναν αυτό το κάτι (το εμβόλιο), δεν τους κάλυψε αυτό το κάτι και δεν έχουν πρόσβαση σε αυτό το δεύτερο το κάτι άλλο επειδή δεν σημαίνει το αποκλείω. Το ότι αφού δεν αγοράστηκε, άρα δεν είναι και διαθέσιμο, είναι αδιάφορο και σιγά την αποκάλυψη.

 

Από το άρθρο:

Παράθεση

«Ακόμα δεν έχουμε φτάσει σε ένα σημείο μαζικής αγοράς σε ευρωπαϊκό επίπεδο αυτών των θεραπευτικών ουσιών, γιατί πιστεύουμε ότι αυτό πρέπει να γίνει όταν πια πηγαίνουμε στο τέλος των εμβολίων, όχι στην αρχή της προσπάθειας, όπως βρισκόμαστε τώρα»

Δηλαδή ας πεθάνουν όσοι πεθάνουν μέχρι να τελειώσουν οι δόσεις των εμβολίων το 2023 και μετά θα ασχοληθούμε και με θεραπείες. Αυτονόητο, πως δεν το είχα κατανοήσει;

 

 

 

 

Άρθρο: δηλώσεις ότι υπάρχουν θεραπείες που δεν αγοράζουμε από επιλογή. Αγοράζουμε εμβόλια για πολλές μελλοντικές επαναληπτικές δόσεις. (σημ δική μου: για τις οποίες δεν έχουμε καθόλου δεδομένα εκτός εάν μου έχει διαφύγει).

 

Πραγματικότητα: υπάρχουν (έστω πολύ λίγοι) ασθενείς οι οποίοι παρότι εμβολιασμένοι (άρα προσπάθησαν για την πρόληψη), κόλλησαν και υπέφεραν ή και πέθαναν και δεν έλαβαν τέτοιες θεραπείες. Και πως να τις λάβουν αφού δεν αγοράζουμε;

 

dfk_7677: σιγά την αποκάλυψη με προσθήκη φιλικής μπηχτής για την κατανόηση κειμένου.

 

Άλλοι: τους φαίνεται αστείο που γράφω για σοβαρά νοσούντες που θα τους φαίνεται πράγματι μεγάλη αποκάλυψη το ότι θα μπορούσαν να είχαν πρόσβαση σε καλύτερες θεραπείες εάν τις αγοράζαμε.

👍

 

Φαίνεται ότι το θέμα δεν είναι τι θα πει κανείς, πως θα το πει και αν είναι σωστό, αλλά το ποιος το είπε και αν τον συμπαθείς.

 

Εφόσον υπάρχουν θεραπείες εγκεκριμένες, ΝΑΙ είναι λάθος το ότι δεν τις αγοράζουμε. Δεν είναι το ίδιο με το να τις απαγορεύουμε, αλλά πρακτικά όταν δεν αγοράζεις, δεν είναι διαθέσιμες στους ασθενείς.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Πες τα σε αυτούς που το έκαναν αυτό το κάτι (το εμβόλιο), δεν τους κάλυψε αυτό το κάτι και δεν έχουν πρόσβαση σε αυτό το δεύτερο το κάτι άλλο επειδή δεν σημαίνει το αποκλείω. Το ότι αφού δεν αγοράστηκε, άρα δεν είναι και διαθέσιμο, είναι αδιάφορο και σιγά την αποκάλυψη.

 

Από το άρθρο:

Δηλαδή ας πεθάνουν όσοι πεθάνουν μέχρι να τελειώσουν οι δόσεις των εμβολίων το 2023 και μετά θα ασχοληθούμε και με θεραπείες. Αυτονόητο, πως δεν το είχα κατανοήσει;

 

 

 

 

Άρθρο: δηλώσεις ότι υπάρχουν θεραπείες που δεν αγοράζουμε από επιλογή. Αγοράζουμε εμβόλια για πολλές μελλοντικές επαναληπτικές δόσεις. (σημ δική μου: για τις οποίες δεν έχουμε καθόλου δεδομένα εκτός εάν μου έχει διαφύγει).

 

Πραγματικότητα: υπάρχουν (έστω πολύ λίγοι) ασθενείς οι οποίοι παρότι εμβολιασμένοι (άρα προσπάθησαν για την πρόληψη), κόλλησαν και υπέφεραν ή και πέθαναν και δεν έλαβαν τέτοιες θεραπείες. Και πως να τις λάβουν αφού δεν αγοράζουμε;

 

dfk_7677: σιγά την αποκάλυψη με προσθήκη φιλικής μπηχτής για την κατανόηση κειμένου.

 

Άλλοι: τους φαίνεται αστείο που γράφω για σοβαρά νοσούντες που θα τους φαίνεται πράγματι μεγάλη αποκάλυψη το ότι θα μπορούσαν να είχαν πρόσβαση σε καλύτερες θεραπείες εάν τις αγοράζαμε.

👍

 

Φαίνεται ότι το θέμα δεν είναι τι θα πει κανείς, πως θα το πει και αν είναι σωστό, αλλά το ποιος το είπε και αν τον συμπαθείς.

 

Εφόσον υπάρχουν θεραπείες εγκεκριμένες, ΝΑΙ είναι λάθος το ότι δεν τις αγοράζουμε. Δεν είναι το ίδιο με το να τις απαγορεύουμε, αλλά πρακτικά όταν δεν αγοράζεις, δεν είναι διαθέσιμες στους ασθενείς.


Ένα μικρό σεντόνι, για να διαφωνήσεις με μένα, για πράγματα που αποφασίζει η κυβέρνηση. Εγώ την αποκάλυψη ότι δίνεται προτεραιότητα στα εμβόλια σχολίασα ότι δεν είναι αποκάλυψη.

Περί της πραγματικής χρησιμότητας των υφιστάμενων θεραπειών, δε θα σχολιάσω. Ίσως ο @acctγνωρίζει περισσότερα. Η δική σου ανάλυση είναι απλά επιφανειακή και απλά αποτείνεται στο συναίσθημα, δε μπορώ να την πάρω στα σοβαρά.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μην μένετε στον τίτλο ή στο κανάλι. Αξίζει τον κόπο να το δει κανείς. Δεν έχει καθόλου αντιεμβολιαστικό* περιεχόμενο παρεμπιπτόντως. Απλώς εξηγεί πράγματα για τα υπάρχοντα φάρμακα, το πως λειτουργούν, τα είδη τους και λοιπά.

 

*Στο τέλος αναφέρει το λόγο για τον οποίον θεωρεί ότι κάποιες χώρες έχουν πολύ λιγότερους νεκρούς από άλλες και εκεί μπορεί λίγο να θεωρηθεί ότι έμμεσα υποτιμά τα εμβόλια. Πάντως αντιεμβολιαστής δεν είναι και έχει κάνει κι ο ίδιος το εμβόλιο. Δεν έχω υπόψη πόσο έγκυρα είναι τα στοιχεία που επικαλείται ειδικά για αυτό το τελευταίο, αλλά θα με ενδιέφερε πολύ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Israel3rdDose4.jpg
WWW.IN.GR

Τα δεδομένα είναι σαφή, τονίζουν οι ισραηλινές υγειονομικές αρχές: η τρίτη δόση εμβολίου κατά της...

Στη μαύρη λίστα κι αυτοί. Νομίζουν ότι ξέρουν, τα γατάκια...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Μην μένετε στον τίτλο ή στο κανάλι. Αξίζει τον κόπο να το δει κανείς. Δεν έχει καθόλου αντιεμβολιαστικό* περιεχόμενο παρεμπιπτόντως. Απλώς εξηγεί πράγματα για τα υπάρχοντα φάρμακα, το πως λειτουργούν, τα είδη τους και λοιπά.

 

*Στο τέλος αναφέρει το λόγο για τον οποίον θεωρεί ότι κάποιες χώρες έχουν πολύ λιγότερους νεκρούς από άλλες και εκεί μπορεί λίγο να θεωρηθεί ότι έμμεσα υποτιμά τα εμβόλια. Πάντως αντιεμβολιαστής δεν είναι και έχει κάνει κι ο ίδιος το εμβόλιο. Δεν έχω υπόψη πόσο έγκυρα είναι τα στοιχεία που επικαλείται ειδικά για αυτό το τελευταίο, αλλά θα με ενδιέφερε πολύ.

 

Η αντιεπιστημονική τρομολαγνεία του κ. Κούβελα

Παράθεση

 

Πρόσφατα τον βγάζει και η τηλεόραση της ΕΡΤ (γιατί;!), το Mega και άλλοι, και πολλοί υποψιάζονται ότι δεν βγαίνει για να ενημερώσει τον κόσμο αλλά για να κάνει προεκλογική καμπάνια για να βγει βουλευτής, με το κόμμα Τράγκα στο οποίο έχει ενταχθεί.

Μαζεύει ψήφους; Προσπαθεί να σαμποτάρει την εμβολιαστική προσπάθεια (αφού φυσικά πρώτα έκανε ο ίδιος το εμβόλιο και προστατεύεται;).

Εκτός όμως από υποστηρικτής ενός φαρμάκου που δεν είχε ολοκληρώσει τις δοκιμές του και δεν πωλείται ακόμα, είχε κάνει πολλές προβλέψεις για τα εμβόλια, που βοήθησαν να γιγαντωθεί το κίνημα εναντίον τους.

Όλες έπεσαν έξω.

 

 

 Να προσθέσω ότι ήταν επικεφαλής της Επιτροπής Αξιολόγησης και Αποζημίωσης Φαρμάκων Ανθρώπινης Χρήσης και τον βγάλανε… προς θεού δεν υπονοώ ότι τα έπαιρνε από τις εταιρίες αλλά όπως και να έχει μια πικρία θα του έμεινε ; )

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
Israel3rdDose4.jpg
WWW.IN.GR

Τα δεδομένα είναι σαφή, τονίζουν οι ισραηλινές υγειονομικές αρχές: η τρίτη δόση εμβολίου κατά της...

Στη μαύρη λίστα κι αυτοί. Νομίζουν ότι ξέρουν, τα γατάκια...

Τα δεδομένα του Ισραήλ μαζεύτηκαν επί του γενικού πληθυσμού, δεν είχαν δεδομένα τρίτης δόσης από πριν και απ' όσο ξέρω και διορθώστε με, ούτε οι εταιρείες είχαν ζητήσει αδειοδότηση για τρίτη δόση ώστε να τη συνοδεύσουν με τέτοια δεδομένα. Νομίζω κι εδώ το είχαμε σχολιάσει όταν ο συμπαθέστατος επιστήμονας Βασιλακόπουλος* είχε μιλήσει για πείραμα επί του πληθυσμού στο Ισραήλ.

 

*Αυτός μια θεσούλα στη νέα επιτροπή την τσίμπησε.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Η αντιεπιστημονική τρομολαγνεία του κ. Κούβελα

 

 Να προσθέσω ότι ήταν επικεφαλής της Επιτροπής Αξιολόγησης και Αποζημίωσης Φαρμάκων Ανθρώπινης Χρήσης και τον βγάλανε… προς θεού δεν υπονοώ ότι τα έπαιρνε από τις εταιρίες αλλά όπως και να έχει μια πικρία θα του έμεινε ; )

Εντάξει λίγη συκοφαντία την έχει το παραπάνω. Για παράδειγμα περί βουλευτικής υποψηφιότητας και κόμματος Τράγκα, δεν βρήκα πουθενά επιβεβαίωση αλλά διάψευση. Στο μέλλον δεν ξέρω βέβαια αν τη δει κι αυτός πολιτικός αλλά δεν νομίζω, θα δείξει.

 

Πάντως δεν postαρα αντιεμβολιαστικό βιντεάκι, ούτε κάποια αγιογραφία του Κούβελα για να υπάρχει ερεθισμός. Στο βιντεάκι λέει τι κάνουν τα μονοκλωνικά, τι κάνουν τα αντιικά, γιατί δεν πρέπει να παίρνουν οι άνθρωποι εκτός ένδειξης φάρμακα κ.ο.κ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος fuz10n έγραψε:

 

@sdim ακουσσσσς;;;;;

Ακούω. Απλά είδα ότι ένας συμφορουμίτης ενοχλήθηκε όταν του απάντησα και ζήτησε να. μην τον παραθέσω ξανά. 

Επειδή δεν ξέρω ποιος άλλος μπορεί να ενοχλείται όταν κάνουμε διάλογο απλά παρακολουθώ την συζήτηση. 

  • Haha 1
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Ακούω. Απλά είδα ότι ένας συμφορουμίτης ενοχλήθηκε όταν του απάντησα και ζήτησε να. μην τον παραθέσω ξανά. 

Επειδή δεν ξέρω ποιος άλλος μπορεί να ενοχλείται όταν κάνουμε διάλογο απλά παρακολουθώ την συζήτηση. 

1) Ουδέποτε έχεις απάντησει, το μόνο που ξέρεις είναι να διασπείρεις ψευδείς ειδήσεις.

2) Είσαι ψεύτης -και στο λέω ευθέως- διότι ο @fuz10nέχει ζητήσει να του απαντήσεις πριν σου ζητήσω εγώ να μην παραθέσεις ξανά (στη σελίδα 386 θα βρεις τη σχετική ανάρτηση του ανωτέρω συμφορουμίτη, στη σελίδα 387 τη δική μου).

3) Τι σχέση έχει, είπαμε, η δική μου επιθυμία να μην με παραθέσεις ξανά με την απάντηση που οφείλεις να δώσεις στον  @fuz10n;

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1. Απαντάω σαφέστατα και με επιχειρήματα.

Δεν διασπείρω ψευδείς ειδήσεις. Παραθέτω και τα link. Κάποια στιγμή είχα κάνει λάθος υπολογισμούς και το διόρθωσα παρακάτω (δεν επιτρέπεται edit πιο πίσω), είμαι ανοιχτός σε λογικές παρατηρήσεις.

 

2. Δεν διαβάζω όλα τα post, έχουμε και δουλειές να κάνουμε.

 

3. Να απαντήσω σε τι; Όποιες πηγές πληροφοριών ανεβάζω μπορεί να τις επισκεφτεί ο καθένας και να βγάλει τα συμπεράσματά του.

Αντί να επισυνάπτετε πληροφορίες κάνετε πόλεμο εντυπώσεων. Ίσως γι'άυτό είμαι από τους λίγους που συμμετέχουν ακόμα στο θέμα αυτό.

 

Παραθέστε μου πηγές που δεν έχουν "επιδοτηθεί" από το κράτος.

Για το "Μένουμε σπίτι" χορηγήθηκαν εκατομμύρια στα τηλεοπτικά κανάλια και στα υπόλοιπα ΜΜΕ. https://www.in.gr/wp-content/uploads/2020/07/ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ-ΜΕΣΩΝ_ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ-COVID_19-1.pdf

 

Στο "Μένουμε σπίτι 2" χορηγήθηκαν και άλλα χρήματα, 120.000€+ΦΠΑ ανά κανάλι. http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wHUdWr4xouZundtvSoClrL81PFDXzfLqwR_zJjLAILKFuJInJ48_97uHrMts-zFzeyCiBSQOpYnTy36MacmUFCx2ppFvBej56Pu3hxZzkOTz5qZnsIAdk8Lv_e6czmhEembNmZCMxLMtTEn99igKwY8ruJuQe4SCrsRW4rfUSAftEEBbZt0wEq-

 

Δεν είπα ποτέ ότι τα εμβόλια είναι άχρηστα ούτε προέτρεψα κανέναν να μην εμβολιαστεί. Ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του.

 

Απλά παραθέτω και την άλλη όψη του νομίσματος. Τα εμβόλια δεν είναι πανάκεια.

 

Και εμβολιασμένοι και ανεμβολίαστοι αποδεδειγμένα μεταδίδουν την μετάλλαξη δέλτα και επιπλέον κανένα εμβόλιο δεν είναι 100% αποτελεσματικό. Η εφαρμογή διαφορετικών μέτρων αντιμετώπισης για τους εμβολιασμένους και για τους ανεμβολίαστους είναι πολιτική απόφαση, όχι ιατρική.

 

Επίσης παράλογη βλέπω την μονόχνοτη αντιμετώπιση υπέρ των παράνομων μεταναστών, δηλαδή φταίνε για όλα οι Έλληνες ανεμβολίαστοι. Πλέον έχουν γεμίσει οι εφημερίδες με σχετικά άρθρα. Τα κυκλώματα διακίνησης τους προμηθεύουν με πλαστά πιστοποιητικά covid.

 

Ο εμβολιασμός από μόνος του δεν θα λύσει το πρόβλημα. Στην Σιγκαπούρη είχε εμβολιαστεί το 93% του πληθυσμού και με το που σταμάτησαν τα μέτρα είχαν την ίδια επιδημιολογική εικόνα με την Ελλάδα. Αυτό το λένε σε όλο τον κόσμο. Απλά σας ενημερώνω για να είστε προετοιμασμένοι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Δεν διασπείρω ψευδείς ειδήσεις. Παραθέτω και τα link. Κάποια στιγμή είχα κάνει λάθος υπολογισμούς και το διόρθωσα παρακάτω (δεν επιτρέπεται edit πιο πίσω), είμαι ανοιχτός σε λογικές παρατηρήσεις.

 

Δεν διαβάζω όλα τα post, έχουμε και δουλειές να κάνουμε.

 

Αντί να επισυνάπτετε πληροφορίες κάνετε πόλεμο εντυπώσεων. Ίσως γι'άυτό είμαι από τους λίγους που συμμετέχουν ακόμα στο θέμα αυτό.

 

200.gif.9957a87627ddd238450949bdb9a58be4.gif

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Αντί να ταΐζουμε τα τρολ, λέω σιγά σιγά να τους αποδίδουμε θανάτους. Ας συγκρίνουμε με χώρες αντίστοιχου πληθυσμού με καλύτερο εμβολιαστικό επίπεδο και θα κάνουμε την αφαίρεση. Να πάρουμε το μέσο όρο, ή το μέγιστο από τις άλλες δύο χώρες; Δε μαμιέται, αισθάνομαι κουβαρντάς. Θα αθροίσουμε λέω τις άλλες δύο.

618-90-33

μας κάααανειιιιιι

495

 

 

Την εβδομάδα που μας πέρασε λοιπόν, οι αντιεμβολιαστικές αντιλήψεις μάς κόστισαν 495 ανθρώπους. Είτε άμεσα, ή έμμεσα. Αν μπορεί κάποιος να μου βρει στατιστικά σχετικά με κατάσταση εμβολιασμού να βάλουμε και το ποσοστό. Υποψιάζομαι κάπου στο 80%? 

Κάποιοι από αυτούς ενδεχομένως οι ίδιοι βαθειά αντιεμβολιαστές, σίγουρα όμως πολλοί πείσθηκαν από εσάς. Ναι εσάς.

Να δω στις πόσες ψυχές θα συγκινηθείτε.

 

image.thumb.png.0a5f98c3e3b80d3d93997bb45529ab9f.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.