Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 6 ώρες, το μέλος Daytime Dreamer έγραψε:

Το τι θα κάνει ο καθένας με το σώμα του είναι καθαρά προσωπική υπόθεση. ΠΑΝΤΑ ήταν και έτσι θα έρπεπε να παραμείνει.  

 

Το τι θα κάνει ο καθένας ΔΕΝ είναι προσωπική του υπόθεση, εκτός αν ζει εκτός κοινωνίας. 

 

Ας ξαναπούμε για κρεβάτια, για τροχαία, για επιβαρυμένο ΕΣΥ, για για για...

 

Τελικά είστε επικίνδυνοι επειδή είστε κουφοί ή το αντίστροφο; Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια και τα πόδια μαζί. Κάποια στιγμή φυσικά αυτή η επιστήμη θα καταλήξει σε συμπέρασμα και γι'αυτό το φαινόμενο, αλλά προφανώς ούτε αυτό θα το δεχτείτε.

 

Θέλω επίσης κάποια στιγμή να βρω αυτό το έγγραφο της Α φαρμακευτικής που λέει ότι 100% το τάδε εμβόλιο παρέχει 100% ανοσία για x χρονικό διάστημα για όλες τις μεταλλάξεις ενός ιού. 

 

Επίσης θέλω ΕΝΑΣ να μου αποδείξει ότι το εμβόλιο που δεν πληροί τα παραπάνω, ΔΕΝ παρέχει αναλογικά καλύτερη ανοσία σε κάποιον οργανισμό.

Γράψτε και για τις θρομβώσεις, δεν πτοούμαι. Θα σας γράψω για διάρροια.

  • Like 6
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

60671-drivetrhrouathens20-660.jpg
WWW.IATRONET.GR

Αυτό που χρειάζεται αναμφίβολα είναι μία γενικά αποδεκτή, αυστηρή και προτυποποιημένη διαδικασία για τον έλεγχο αποτελεσματικότητα

 

Παράθεση

Συγκεκριμένα, τα τεστ δείχνουν εξαιρετικά καλή συμφωνία με την PCR της τάξης του 91% - 100% σε δείγματα υψηλού ιικού φορτίου, αλλά όσο μειώνεται το ιικό φορτίο, τα ποσοστά συμφωνίας των rapid test με την PCR μειώνονται σε επίπεδα μέχρι και 76%, με τη σοβαρότατη συνέπεια της απώλειας θετικών δειγμάτων.

 

Επίσης, η αξιοπιστία των τεστ αυτών μειώνεται πολύ αν δεν γίνονται από ειδικούς, με το ποσοστό συμφωνίας με την PCR να μεταβάλλεται από 78% (εκτέλεση από ειδικούς) σε 58% (εκτέλεση από το εξεταζόμενο άτομο).

στο Πανεπιστήμιο του Birmingham εξετάσθηκαν με rapid test 7.000 ασυμπτωματικοί φοιτητές και μόνο 2 βρέθηκαν θετικοί με τα rapid test, ενώ όταν ελέγχθηκε το 10% των αρνητικών δειγμάτων με PCR βρέθηκαν επιπλέον 6 θετικά δείγματα

 

 

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, acct said:

 

Βέβαια, ενώ αν νοσήσεις (κι αν ο μη γένοιτο καταλήξεις), ούτε γάτα ούτε ζημιά. Τόσες φορές έχω ακούσει από τεθλιμμένους συγγενείς "έφυγε, αλλά τουλάχιστον δεν εμβολιάστηκε". Η επιτομή της λογικής. Εύχομαι να είστε όλοι υγιείς, αλλά τελειώνετε κάπου με την προσπάθεια να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα. Ο καλύτερος τρόπος να είσαι ασφαλής -και για την οικογένειά- σου είναι να εμβολιαστείς, εκτός αν υπάρχει σοβαρή ιατρική αντένδειξη.

 

Όπως συνήθως σε τέτοια μηνύματα, τα στοιχεία σου τα βγάζεις από το μυαλό σου, για να μην πω τίποτα χειρότερο. Μαζευτείτε με τις βλακείες επιτέλους.

 

Η Ιρλανδία έχει 11% περισσότερους πλήρως εμβολιασμένους από εμάς (77%, 66% αντίστοιχα με δεδομένα ως τις 18/11). Επίσης έχει αναλογικά το ⅓ των θανάτων από εμάς. Εμείς θυμίζω ότι μετράμε ανάποδα για να πιάσουμε τον πληθυσμό της Φλώρινας σε νεκρούς και έχουμε υπερβεί τους 1600 ανά εκατομμύριο πληθυσμού. Η Ιρλανδία, παρότι είχε δύο καταστροφικές εξάρσεις πριν προχωρήσουν οι εμβολιασμοί (Απρίλιος '20, Ιανουάριος '21) εξακολουθεί να είναι συνολικά λίγο πάνω από τους 1000 νεκρούς ανά εκατομμύριο.

 

Δεν υπάρχει ούτε ένα στοιχείο που να μην επιβεβαιώνει ότι ο εμβολιασμός είναι επωφελής. Τα υπόλοιπα είναι εκλογικεύσεις του πισινού. Ούτε οι παλινωδίες της κυβέρνησης σας δικαιολογούν. Όποιος ανταγωνίζεται το κράτος σε παραλογισμό και βάζει σε κίνδυνο την υγεία του από πείσμα μου θυμίζει κάτι πιτσιρίκια που κρατάνε την ανάσα τους μέχρι να λιποθυμήσουν.

 

77% έχει επί του συνόλου του πληθυσμού, αυτό συμπεριλαμβάνει ακόμα και μωρά 1 έτους για παράδειγμα. Στους ενήλικες είναι 93%. Έπρεπε να διευκρινήσω, δικό μου λάθος. Και στην Ολλανδία είναι 85% του ενήλικου πληθυσμού.

 

Οι παλινωδίες της κυβέρνησης εξαφάνισαν την όποια μικρή εμπιστοσύνη είχε ο κόσμος σε αυτήν. Με απαράδεκτες καμπάνιες και ενώ οι πολιτικοί λένε αυτά και κάνουν αλλά, πάλι καλά να λες που έχουμε αυτό το ποσοστό του εμβολιασμού. Πριν την όλη κοβιντοιστορία οι Έλληνες ήταν από τους λαούς με την μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στα εμβόλια και με το highest vaccination rate σε όλη την Ευρώπη. Θέλει προσπάθεια που κατάφεραν να έχουμε τόσους "αρνητές"

Με βρίσκεις σύμφωνο ότι από μια ηλικία και πάνω ο εμβολιασμός είναι σχεδόν no brainer, εκτός και αν έχεις κάποιο σοβαρό υποκείμενο νόσημα το οποίο ενδέχεται να γίνει χειρότερα λόγω εμβολίου. Και σου ξαναλέω, εγώ ΔΕΝ μπορώ να κάνω το εμβόλιο λόγω κάποιων θεμάτων υγείας που έχω.

Όσο για τα "σας" δεν ανήκω σε κάποια ομάδα πορωμένων "αντι-εμβολιαστών".

 

2 hours ago, Snips said:

 

Το τι θα κάνει ο καθένας ΔΕΝ είναι προσωπική του υπόθεση, εκτός αν ζει εκτός κοινωνίας. 

 

Ας ξαναπούμε για κρεβάτια, για τροχαία, για επιβαρυμένο ΕΣΥ, για για για...

 

Τελικά είστε επικίνδυνοι επειδή είστε κουφοί ή το αντίστροφο; Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια και τα πόδια μαζί. Κάποια στιγμή φυσικά αυτή η επιστήμη θα καταλήξει σε συμπέρασμα και γι'αυτό το φαινόμενο, αλλά προφανώς ούτε αυτό θα το δεχτείτε.

 

Θέλω επίσης κάποια στιγμή να βρω αυτό το έγγραφο της Α φαρμακευτικής που λέει ότι 100% το τάδε εμβόλιο παρέχει 100% ανοσία για x χρονικό διάστημα για όλες τις μεταλλάξεις ενός ιού. 

 

Επίσης θέλω ΕΝΑΣ να μου αποδείξει ότι το εμβόλιο που δεν πληροί τα παραπάνω, ΔΕΝ παρέχει αναλογικά καλύτερη ανοσία σε κάποιον οργανισμό.

Γράψτε και για τις θρομβώσεις, δεν πτοούμαι. Θα σας γράψω για διάρροια.

 

Και πριν εντός κοινωνίας ζούσαμε και το τι θα κάναμε ήταν προσωπική υπόθεση. Τι άλλαξε έκτοτε; Αν κάτσεις και δεις ο πρώτος SARS CoV είχε πολύ μεγαλύτερα ποσοστά θνησιμότητας, εκεί προσωπική υπόθεση ήταν, τι άλλαξε;

Κανένα εμβόλιο δεν παρέχει 100% ανοσία, όλοι συμφωνούμε σε αυτό. Και όλα έχουν παρενέργειες. Όχι όμως τις παρενέργειες που βλέπουμε με αυτά και σίγουρα προσφέρουν αρκετά μεγαλύτερη ανοσία, τουλάχιστον χρονικά.

Ας σταματήσουμε με τα "εσείς". Δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι και όπως είπα παραπάνω δεν είναι οι "εμβολιασμένοι" και οι "μη εμβολιασμένοι" σε όλη αυτή την ιστορία. Υπάρχουν πολλά παρακλάδια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, p55 said:
60671-drivetrhrouathens20-660.jpg
WWW.IATRONET.GR

Αυτό που χρειάζεται αναμφίβολα είναι μία γενικά αποδεκτή, αυστηρή και προτυποποιημένη διαδικασία για τον έλεγχο αποτελεσματικότητα

 

 

 

Τα ίδια ισχύουν και για την γονιδιακή θεραπεία, είτε σας αρέσει είτε όχι !

Αλλά ότι θα εξετάσεις 7000 εμβολιασμένους και θα βγουν όλα αρνητικά με την πολιτική λογική, ας γελάσω.

 

Ουπς "δεν έπιασε το εμβόλιο" ναι έχει ακουστεί και αυτό

 

Η όλη ιστορία θυμίζει αριστερά και δεξιά ανάλογα τι και απο ποιον συγγραφέα διαβάζεις δηλαδή οι αριστεροί προτιμούν βιβλία αριστερών και οι δεξιοί προτιμούν βιβλία δεξιών συγγραφέων ..

 

Υπήρχε ένα βιντεάκι με ένα σκετσάκι των ΑΜΑΝ που πουλάει ένας πωλητής βιβλία και λέει τι θέλεις ιστορία γραμμένη από αριστερούς εδώ θέλεις ιστορία γραμμένη από δεξιούς

 

 

Ξαναγράφω το θέμα είναι πολιτικό λέμε, ζήτω η παγκοσμιοποίηση

Όσο περνάει ο καιρός Ξεφτιλίζεστε μόνοι σας

Για ακούστε τι λένε τα πολιτικά ανδρείκελα

εδώ τα έλεγα για GREEK STATISTICS πάρτε τα τώρα !

 

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

"Εμείς ακολουθούμε τον ορισμό του WHO. Ο οποίος λέει ότι:Οποίος έχει διαγνωστεί θετικός με κορονοϊό,χωρις χρονικό περιορισμο,ειναι νεκρός από κορωνοϊό!" :whistling:

Γελάνε και οι πέτρες. Τώρα με τα ποσοστά θα γελάσουν ακόμα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Τα ίδια ισχύουν και για την γονιδιακή θεραπεία, είτε σας αρέσει είτε όχι !

Αλλά ότι θα εξετάσεις 7000 εμβολιασμένους και θα βγουν όλα αρνητικά με την πολιτική λογική, ας γελάσω.

 

Tο άρθρο από το iatronet.gr για τα rapid tests  κάνει σύγκριση με τα PCR και αναφέρειπεριληπτικά  ότι :

 

Παράθεση

η αξιοπιστία των τεστ αυτών μειώνεται πολύ αν δεν γίνονται από ειδικούς, με το ποσοστό συμφωνίας με την PCR να μεταβάλλεται από 78% (εκτέλεση από ειδικούς) σε 58% (εκτέλεση από το εξεταζόμενο άτομο).

 

Δηλαδή : αν κάνω  rapid test εγώ που είμαι κουλός (είτε σε εμένα, είτε σε κάποιον άλλο) έχει πιο πολλές πιθανότητες να είναι ψευδώς αρνητικό από ότι αν το κάνει ένας ειδικός (Γιατρός, νοσηλευτής ή σχετιζόμενος με την υγεία)

Σε κάθε περίπτωση, τα PCR είναι πιο αξιόπιστα από τα rapid tests που τα κάνεις μόνος σου.

 

Μη ανακατεύεις σε παρακαλώ ένα άρθρο με την παγκοσμιοποίηση και τα GREEK STATISTICS  και να το κάνεις λάβαρο του εμβολιαστικού ή του αντεμβολιαστικού κινήματος, να χαρείς ότι αγαπάς.

 

Εγώ προσωπικά έχω κάνει και τα τρία εμβόλια, κατόπιν υποδείξεως του γιατρού που με παρακολουθεί και that's all.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rory said:

"Εμείς ακολουθούμε τον ορισμό του WHO. Ο οποίος λέει ότι:Οποίος έχει διαγνωστεί θετικός με κορονοϊό,χωρις χρονικό περιορισμο,ειναι νεκρός από κορωνοϊό!" :whistling:

Γελάνε και οι πέτρες. Τώρα με τα ποσοστά θα γελάσουν ακόμα περισσότερο.

 

με την στατιστική βγήκε πρωθυπουργός ο Σημίτης τι να λέμε τώρα !

 

βάζουμε στατιστικά θανάτων μετριόμαστε με άλλες χώρες ΑΛΛΑ Η ΚΑΘΕ ΧΩΡΑ τα μετράει όπως της ΑΡΕΣΕΙ ,

Συμπέρασμα άρα δεν μπορούμε να τις μετρήσουμε ! Λόγο διαφορετικής μεθοδολογίας !

 

@p55

το ίδιο ισχύει και για τα εμβόλια αν ο οργανισμός σου είναι κουλός δεν φταίει το εμβόλιο αλλά εσύ κατά αυτούς και κατασυνέπεια "δεν έπιασε το εμβόλιο"

τα πάντα είναι γνωστά αυτό που ανάφερες παραπάνω είναι γνωστό από το Μάρτιο 21

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

@p55

το ίδιο ισχύει και για τα εμβόλια αν ο οργανισμός σου είναι κουλός δεν φταίει το εμβόλιο αλλά εσύ κατά αυτούς και κατασυνέπεια "δεν έπιασε το εμβόλιο"

τα πάντα είναι γνωστά αυτό που ανάφερες παραπάνω είναι γνωστό από το Μάρτιο 21

 

Τι κάθομαι και γράφω και απαντάω εδώ και χαλάω τη ζαχαρένια μου; 

Πάω στο ΠΟΘ που είναι πιο σοβαρό, εδώ η κατάσταση είναι ...

 

Fake Suicide Fake Gun GIF - Fake Suicide Fake Gun How I Met Your Mother GIFs

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με @ARMAGEDDON το θέμα είναι πολιτικό και φυσικά ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ πολλά τα λεφτά Άρη από πίσω.

 

Εξηγήστε μου θιασιώτες των ασφαλών και αποτελεσματικών εμβολίων, ΓΙΑΤΙ εγώ κάνω 2 ράπιντ για να πάω στη δουλειά μου και ο εμβολιασμένος έρχεται ΧΥΜΑ????

 

Ιατρικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ, αφού οι εμβολιασμένοι και κολλάνε και μεταδίδουν. ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟΤΑΤΟ ιδιωτικό εκπαιδευτηριο που εργάζομαι αυτή τη στιγμή έχουμε 5 ΠΕΝΤΕ πλήρως εμβολιασμένες δασκάλες που νοσούν με ήπια έως βαριά συμπτώματα. Ήρθαν σχολείο, μετάδωσαν κανονικά, και βγήκαν θετικές και τώρα είναι σπίτι τους. Η ζημιά έγινε. 

 

Από τους ανεμβολίαστους, αυτή τη στιγμή ΔΕΝ ΝΟΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ. Δεν λέω ότι δεν θα νοσήσω, αλλά φαίνεται ξεκάθαρα ότι τα 2 ράπιντ που πληρώνω τα έχουν σκεφτεί ΕΜΜΟΝΙΚΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΨΕΚΑΣΜΕΝΟΙ και δεν βασίζονται σε κανένα επιστημονικό δεδομένο. Το αντίθετο μάλιστα!!! Η ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΗ. 

 

Και όσο "εμβολιασμένοι" μπαίνουν ΧΥΜΑ σε μπαρ, εστίαση και λοιπούς κλειστούς χώρους, ΤΟΣΟ γίνονται υπερμεταδότες και ο φαύλος κύκλος δεν θα κλείσει ποτέ. ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ ΤΙ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ?

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, p55 said:

 

Τι κάθομαι και γράφω και απαντάω εδώ και χαλάω τη ζαχαρένια μου; 

Πάω στο ΠΟΘ που είναι πιο σοβαρό, εδώ η κατάσταση είναι ...

 

Fake Suicide Fake Gun GIF - Fake Suicide Fake Gun How I Met Your Mother GIFs

 

Μπορώ να στην χαλάσω ακόμη περισσότερο hold my beer

 

Το αν έχει κάνει κάποιος το εμβόλιο η όχι είναι δικό του προσωπικό δεδομένο

αλλά αφού το ανέφερες ας σε ρωτήσω μερικά πραγματάκια μιας και στο είπε ο Γιατρός σου

 

Όταν έκανες τις δύο δόσεις μετά από κανένα δίμηνο έκανες τεστ αντισωμάτων να δεις που βρίσκεται ο οργανισμός σου ?

Τώρα πριν κάνεις την "Τρίτη" έκανες τεστ αντισωμάτων να δεις που βρίσκεσαι αν χρειάζεσαι η όχι σύμφωνα με τον οργανισμό σου, αν έχουν πέσει η όχι τα αντισώματα σου ?

Aν όχι πως πας να κάνεις ένα επαναληπτικό εμβόλιο ?

Αν τα έκανες όλα αυτά μπράβο στον γιατρό σου αν όχι δώστου χαιρετίσματα.

 

και της ηπατίτιδας γίνεται ανά 10 χρόνια περίπου αλλά πριν το ξανακάνεις σε στέλνουν να μετρήσουν τα αντισώματα, γιατί υπάρχει λόγος

 

Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (με συγκεκριμένη μεθοδολογία) εδώ ο καθένας κάνει ότι γουστάρει, τα πρωτόκολλα έχουν πάει περίπατο !

 

Τα Greek Statistics είναι Αληθινά και δεν τα έμπλεξα εξού και το μεγάλο κενό στην ανάρτηση, δείτε και τα βίντεο όπου λένε στην μούρη μας η κάθε χώρα τα μετράει όπως θέλει ! Μας θεωρούν ηλίθιους

Συμπέρασμα : δεν μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα αφού η μεθοδολογία είναι διαφορετική !

είναι σαν να μετράς rtx 3090 με τον τελευταίο CPU και σου έρχεται ο άλλος με έναν intel pentium 4 και σου λέει κοιτα πόσο χάλια είναι η 3090

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ARMAGEDDON said:

τα πρωτόκολλα έχουν πάει περίπατο !

Τα πρωτόκολλα έχουν πάει περίπατο από τότε που πήραν "έκτακτη έγκριση" αυτά τα εμβόλια. 

 

Πήγαν βόλτα χέρι χέρι με τα 1000$ ανά ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ που κερδίζει (ΟΧΙ τζιράρει ΚΕΡΔΙΖΕΙ) η pfizer.

 

 

10 minutes ago, ARMAGEDDON said:

Αν τα έκανες όλα αυτά μπράβο στον γιατρό σου αν όχι δώστου χαιρετίσματα.

 

Ποιους γιατρούς? Σοβαρά μιλάς τώρα? Οι περισσότεροι ακολουθούν τυφλά ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑ και ΙΑΤΡΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ που έχουν διαβάσει τις άνωθεν εντολές. Νόμιζα ότι μόνο σε στρατιώτες μπορείς να συναντήσεις τόσο επίπεδο ηλιθιότητας (εκτελείς χωρίς λογική και κρίση τις εντολές). Οι γιατροί έσπασαν τα κοντέρ. Ειδικά οι κάφροι που βγαίνουν στην τηλεόραση και προπαγανδίζουν συστηματικά σκατά.

 

Ας μην μιλήσουμε για τα πρωτόκολλα που εφαρμόζουν στα νοσοκομεία.

 

Ας μην μιλήσουμε που δέχτηκαν οι ανεμβολίαστοι συνάδελφοί τους να τεθούν σε αργία. Έπρεπε να τα κλείσουν όλα τα νοσοκομεία. Σε 24ώρες θα είχε κάνει πίσω ο φασίστας.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

 

Όσο πεθαίνει κόσμος, το θέμα είναι ιατρικό. Όταν σταματήσουν να πεθαίνουν, θα κατέβω μαζί σου στο δρόμο.

 

Κανένας δεν είναι αθάνατος.

Το θέμα δεν είναι ιατρικό, είναι πολιτικό.

 

πριν 20 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ξερω ανεμβολιαστους που εθαναν, πολλους.

 

Υπάρχουν και πολλοί εμβολιασμένοι αλλά δεν καταγράφονται στην Ελλάδα.

Ο ΕΟΦ αναφέρει ότι για να δηλωθεί παρενέργεια εμβολίου πρέπει να δηλωθεί το εμβολιαστικό κέντρο και ο αριθμός παρτίδας. Καθώς είναι εξαιρετικά δύσκολο κάποιος να βρει τον αριθμό παρτίδας για τα εμβόλια του Covid δηλώνεται μόνο ένα μικρό ποσοστό των παρενεργειών.

 

πριν 20 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

Αλλά εσύ ακόμα να μας πεις αν στον κόσμο που ζεις υπάρχουν τελικά νοσοκομεία.

 

 

 

Ένα βίντεο από την Σουηδία.

18 Νοεμβρίου 2021

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να φωνάζετε, το ίδιο θα είναι το αποτέλεσμα. Έχετε κάνει και hijack το νήμα και θα νομίζει κανείς ότι είμαστε ενάντια στα εμβόλια στο thelab. Η πλειοψηφία ξέρουμε τι θέλει και αυτό θα γίνει. Είτε θα εμβολιαστείτε, είτε θα δεχτείτε όλο και περισσότερες συνέπειες και περιοριστικά μέτρα.

  • Like 4
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dfk_7677 said:

Όσο και να φωνάζετε, το ίδιο θα είναι το αποτέλεσμα. Έχετε κάνει και hijack το νήμα και θα νομίζει κανείς ότι είμαστε ενάντια στα εμβόλια στο thelab. Η πλειοψηφία ξέρουμε τι θέλει και αυτό θα γίνει. Είτε θα εμβολιαστείτε, είτε θα δεχτείτε όλο και περισσότερες συνέπειες και περιοριστικά μέτρα.

 

Γράφουμε όλη την ώρα για πολιτικές που κολλάει ο "εμβολιασμός με τις πολιτικές" ποιός έμπλεξε την πολιτική με τον εμβολιασμός μα φυσικά οι πολιτικοί.

Το να κρεμάτε μια ταμπέλα είστε έτσι δεν σας κάνει καλύτερους από αυτούς που βγαίνουν στην TV

 

Χαχαχα για να μην μιλάμε φέρτε μας φράγκα 1000$ το δευτερόλεπτο βγάζουν ας φέρουν εδώ 1$ την ώρα, απλά πράγματα εδώ μπορείτε να κάνετε την κατάθεση:

  • Spoiler
    • ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ: IBAN GR 69 0110 1040 0000 1044 8022 763
    • ALPHA BANK: IBAN GR 03 0140 1010 1010 0210 1161 787
    • EUROBANK: IBAN GR 55 0260 2010 0009 1010 0991 765
    • ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ: IBAN: GR 40 0172 0260 0050 2602 0155 199
    • HSBC: IBAN GR 76 0710 0400 0000 4004 4448 146
    • Click me

Εδώ το πας λάθος

Προσωπική υπόθεση του καθενός το τι θα κάνει συνταγματικό δικαίωμα σύμφωνα με το σύνταγμα της Ελλάδος !

Να δεχτούμε τι ακριβώς τον φασισμό που διενεργείτε με τον μανδύα της προστασίας, τι έχετε πάθει οι υπόλοιποι και δεν βλέπεται προς τα που κατευθύνονται τα πράγματα ;

 

Κάποιος θα αναφέρει τους Αυστριακούς:

Για τους Αυστριακούς ουδέν σχόλιο, με ναζιστές δεν ασχολούμαστε το απέδειξαν για ακόμα μία φορά τι είναι !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dfk_7677 said:

Προσωπική απόφαση => Συνέπειες

 

Εσύ είσαι έτοιμος να αναλάβεις τις δικές σου Συνέπειες να υποδουλώσεις τον εαυτό και τους γύρω σου θεωρώντας ότι είσαι ελεύθερος ενώ δεν θα είσαι με όλα αυτά τα μέτρα ?

 

Αλλά αφού δεν τα βρίσκουμε μεταξύ μας ας κάνουμε ένα δημοψήφισμα σωστό να δούμε τι θέλει η πλειοψηφία.

 

Ερώτηση προς δημοψήφισμα !

Αν η πλειοψηφία ξέρει τι θέλει ας κάνουμε δημοψήφισμα !

 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ όπως προ Covid ΝΑΙ Η ΟΧΙ (ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΑ) !

΄Πιθανό αποτέλεσμα = 90% Ναι θα βγει

 

ή

 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ με το Γαιτανάκι το σημερινό FREEPASS  COVID PASS, ΝΑΙ η ΌΧΙ (ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΑ ΤΩΡΙΝΑ + ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ)

΄Πιθανό αποτέλεσμα = 90% ΌΧΙ Θα βγει

 

 

διάλεξε και πάρε απλά ντόμπρα και ξεκάθαρα

υπάρχει και ένα 10% ψεκασμένο

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Εσύ είσαι έτοιμος να αναλάβεις τις δικές σου Συνέπειες να υποδουλώσεις τον εαυτό και τους γύρω σου θεωρώντας ότι είσαι ελεύθερος ενώ δεν θα είσαι με όλα αυτά τα μέτρα ?

Ναι. Ίσως επειδή ήδη έχω αποδεχτεί ότι ζώντας σε μια κοινωνία δε θα είμαι ποτέ ελεύθερος όπως το εννοείς εσύ. Αλλά έχουν ξαναγραφτεί σε αυτό το νήμα τόσες πολλές φορές. Γι' αυτό έχετε ουσιαστικά μείνει μόνοι σας να μιλάτε χωρίς αντίλογο, οι υπόλοιποι κουράστηκαν.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dfk_7677 said:

Ναι. Ίσως επειδή ήδη έχω αποδεχτεί ότι ζώντας σε μια κοινωνία δε θα είμαι ποτέ ελεύθερος όπως το εννοείς εσύ. Αλλά έχουν ξαναγραφτεί σε αυτό το νήμα τόσες πολλές φορές. Γι' αυτό έχετε ουσιαστικά μείνει μόνοι σας να μιλάτε χωρίς αντίλογο, οι υπόλοιποι κουράστηκαν.

 

Δεν κουράστηκε κανένας δικαιολογίες είναι αυτά και παρηγοριές για να μην κοιτάξουν τι γίνεται στην πραγματικότητα οι μισοί ζουν στον κόσμο τους.

Τους βιάζουν στη ζωή ( κοινωνικά, οικονομικά, εργασιακά) ολημερίς και ολονυχτίς και λένε και ευχαριστώ, σύνδρομο Στοκχόλμης όλοι μα όλοι

Δεν υπάρχει κούραση για την Ελευθερία

Δηλαδή συμμόρφωση η τίποτα, δεν πάει έτσι

 

Έχουμε γίνει ο πιο φλώρικος λαός στον Πλανήτη, 200 χρόνια από την επανάσταση του 1821 και γιορτάστηκε σαν να μην έγινε ΠΟΤΕ αυτοί είμαστε μπράβο μας δεν μας αξίζει τίποτα καλά μας κάνουν, το ξερό μας κεφάλι φταίει για όλα στο τέλος της ημέρας !

 

it's time for break

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.