Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eδώ τι είπε ρε παιδιά γιατί για ανέκδοτο μου κάνει εμένα. 🙃

 

"Σήμερα, έχουν επιλέξει το εμβόλιο πάνω από 7 εκατομμύρια Έλληνες. Τρεις στους τέσσερις ενήλικες. Ωστόσο, 575.000 συμπολίτες άνω των 60 παραμένουν απροστάτευτοι και ξέρουμε ότι αυτούς χτυπά πιο σοβαρά ο ιός. Ενώ σχεδόν 1,5 εκατ. της ίδιας ομάδας συμπλήρωσαν 6 μήνες από τον εμβολιασμό τους. Αν και προστατευμένοι γίνονται πιο ευάλωτοι, καθώς έχουν λιγότερα αντισώματα."

 

 

 

 

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ρε Μητσοτακη, ξεχασες να βαλεις και 500-1000Ε το κοστος του rapid για τους ανεμβολιαστους..

sfixed.Ευχαριστω επισης για την κατανοηση σου/ας απεναντι μου (Ναι δεν το εχω κανει για λογους υγειας)

 

Over & out.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snips said:

 

Κοιμήσου γλυκά.

Περίμενε κανείς μετά από Αυστρία και άλλες, να το παίξει η Ελλάδα τρελίτσα; 

Β Ε Ν Τ Ο Υ Ζ Α.

 

dc785edb94d5d3019b9e9a049220b722.gif

 

 

 

Από Παρασκευή έλα να σε περάσω μια βεντούζα στο BF, Φέτος είναι η καλύτερη εποχή για lockdown🤣

1 minute ago, 2cpu said:

sfixed.Ευχαριστω επισης για την κατανοηση σου/ας απεναντι μου (Ναι δεν το εχω κανει για λογους υγειας)

 

Over & out.

 

Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι νομίζουν πως θα κολλήσουν από ανεμβολίαστο και όχι το αντίθετο που δεν ελέγχονται μεταξύ τουε

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sdim said:

 

.....

 

Παλιά δεν υπάρχαν sugar daddy και sugar babe γιατί απλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο μεγάλος με την πιτσιρίκα, δεν "λειτουργούσε" το σύστημα οπότε καθόταν με τα φιλαράκια του για κανά τσιπουράκι.

 

.....

 

 

 

για άλλη μια φορά, σταμάτα να βγάζεις λαγούς από το καπέλο ή αποδέξου ότι δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις:

 

well-dressed-man-with-grey-hair-and-bear
SUGARDADDIE.COM

The intriguing term ‘Sugar Daddy’ has been thrown around for quite a while now, and although we all know what it means, have you ever thought about where this expression came from? We at...

 

ή μήπως σχεδόν 100 χρόνια δεν είναι "παλιά";

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@JaguarOne

Το συγκεκριμένο περιστατικό, όπου είχε 24 χρόνια διαφορά, έγινε σε άλλες εποχές. Στην Ελλάδα τότε κάνανε οικογένεια στα 15~17. Όποια έκλεινε τα 20 ανύπαντρη έλεγαν ότι θα μείνει στο ράφι.  Ο γάμος έγινε 5 χρόνια αφού γνωρίστηκαν, η γυναίκα του ήταν 27 ετών.

Η σημερινή έννοια του sugar daddy δεν περιλαμβάνει τον γάμο, δεν έχει σχέση με τον τότε ορισμό.

 

Ας μην κολλάμε πάντως σε λεπτομέρειες. Το θέμα που ήθελα να εστιάσω είναι ότι αν πριν τα μπλε χάπια ήταν "λειτουργικό" ένα Χ ποσοστό ανδρών μεγάλης ηλικίας, τώρα είναι πολύ μεγαλύτερο αυτό το ποσοστό.

 

Στο θέμα μας πάλι.

Τελικά η βεβαίωση εμβολιασμού για τους άνω των 60 λήγει όχι μετά τους 6 αλλά μετά τους 7 μήνες.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, 2cpu said:

sfixed.Ευχαριστω επισης για την κατανοηση σου/ας απεναντι μου (Ναι δεν το εχω κανει για λογους υγειας)

 

Over & out.


Για τους μονους που δεν αναφερομαι ειναι για τους ανθρωπους με προβλημα υγειας.
Μια φιλη μου τα ιδια περναει οποτε καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Ας μην κολλάμε πάντως σε λεπτομέρειες

Αυτό ακριβώς. Επειδή δεν κολλάμε σε λεπτομέρειες (που χαλάνε τις όμορφες ιστορίες σου), συνεχίζεις να γράφεις ένα σωρό ανοησίες.

Κάποια στιγμή, βέβαια, θα κολλήσει το κάρο στη λάσπη...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το "ας μην κολλάμε σε λεπτομέρειες" το είπα αφού πσρσθεσα αντεπιχείρημα ώστε να μην συνεχίσουμε το off topic.

 

Δεν κάνουμε κόντρα για να το παίξουμε μάγκες. Συζητάμε για κάτι σοβαρό και συγκεντρώνουμε πληροφορίες γύρω από αυτό ώστε να σχηματίσουμε μια ολοκληρωμένη άποψη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ότι πιο στημένο θα δείτε

 

Capture-538.jpg
WWW.MEGATV.COM

Η ασθενής αν και είναι εμβολιασμένη, νοσεί από κορωνοϊό και ανησυχεί γιατί  η ανάρρωση της καθυστερεί. «Αυτό το πράγμα πρέπει να σταματήσει αυτό το κύμα…

 

 

Αλλά ας πάρουμε το DATA από το VIDEO

  1. ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΗ ΜΕ 4 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΚΟΡΟΝΟΙΟ <--- οπότε τι 14 μέρες καραντίνα; μήπως πρέπει να αυξηθεί 14νόσηση και 14 καραντίνα δηλαδή 28μέρες στο σύνολο
  2. ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΟΛΛΗΣΕ ΑΠΟ ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΣ <-- το ανάφερα και πιο πάνω ότι φοβούνται περισσότερο τους ανεμβολίαστους, άτοπο για τους γνωστούς λόγους
  3. ΖΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΝΟΙΑ <-- τα έχει χαμένα δεν ξέρει τι της γίνεται ( απλά σε κορόιδεψαν κυρία μου πάρτο χαμπάρι)
  4. ΤΗΝ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ 7 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΛΕΠΤΑ <-- Στηρίζει και το Ζεϊμπέκικο και τα πάντα
  5. ΡΟΔΑΝΙ ΠΑΕΙ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ <-- για αυτό επέλεξαν ήχο και όχι κάποιο βίντεο γιατί θα είχε βγει βαμμένη κλπ και θα κρινότανε
  6. Είπε στο τέλος ο δημοσιογράφος ότι στηρίζει τον μέσο Έλληνα εμβολιασμένο η κυρία <--- Δηλαδή έχουν φτιάξει ένα προφίλ/σενάριο για το τι μπορεί να ειναι αυτός ΣΤΗΜΕΝΟ
  7. και όπως ξέρουμε στην υψηλή κοινωνία εκεί κολλάει ο ιός ποιο εύκολα το έχουμε δει σε όλη την ShowBiz πρώτοι αρρώστησαν
Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

austria_lockdown_new_xr.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Έκτακτα μέτρα στη χώρα μετά την εκτίναξη των κρουσμάτων - Στη Γερμανία, η Μέρκελ ανακοινώνει το απόγευμα νέα μέτρα για τους ανεμβολίαστους

 

 

Παράθεση

Καθε μερα βγαινουν πλεον ερευνες που αποδεικνυουν οτι τα εμβολια δεν προστατευουν και καθε μερα οι κυβερνησεις εξαναγκαζουν με εκβιασμο τον επαναλαμβανομενο εμβολιασμο του πληθυσμου. Ουτε ο Ιωαννης στην αποκαλυψη δεν τα ειχε φανταστει αυτα.

 

  • Like 3
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:
austria_lockdown_new_xr.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Έκτακτα μέτρα στη χώρα μετά την εκτίναξη των κρουσμάτων - Στη Γερμανία, η Μέρκελ ανακοινώνει το απόγευμα νέα μέτρα για τους ανεμβολίαστους

 

 

You had me at

WWW.PROTOTHEMA.GR

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

το τέρας του Ολοκληρωτισμού που επιβάλλει υποχρεωτικές ιατρικές επεμβάσεις στο σώμα των ανθρώπων, όπως είναι ο εμβολιασμός. 

 

Να τί θα κάνουμε εμείς στο τέρας του ολοκληρωτισμού:

 

karate_rapid_test_xr.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Η νεαρή, που γνωρίζει πολεμικές τέχνες, είχε πάει να εξεταστεί από γιατρό στο περιφερειακό ιατρείο Νεοχωρίου επειδή παρουσίαζε ύποπτα συμπτώματα - Όταν της ζήτησε να κάνει rapid test...

 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.