Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 4 λεπτά, το μέλος swatoner έγραψε:

 

Είναι αντίστοιχα και από τον κρίνο αν έχεις ακούσει.

 

Προσβάλλεις βάναυσα τα θρησκευτικά μου πιστεύω :p

 

πριν 12 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

 

CRISPR

 

Αυτό τρώγεται; Δεν είμαι καλός στη βιολογία..

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια, τα κυβερνητικά συστήματα δεν τα πάνε καλά με το intergration?

 

Μπαινω να εκδόσω το Ευρωπαικο Ψηφιακο Πιστοποιητικό COVID, μπερκέτι, όλα ΟΚ.

 

Κάνω το ίδιο με την βεβαώση εμβολιασμού και τρώω πόρτα ("Δεν βρέθηκε η βεβαίωση στο μητρώο εμβολιασμού").

 

Ωραιοι...

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Freedom έγραψε:

Τι εγινε ρε παιδια, τα κυβερνητικά συστήματα δεν τα πάνε καλά με το intergration?

 

Μπαινω να εκδόσω το Ευρωπαικο Ψηφιακο Πιστοποιητικό COVID, μπερκέτι, όλα ΟΚ.

 

Κάνω το ίδιο με την βεβαώση εμβολιασμού και τρώω πόρτα ("Δεν βρέθηκε η βεβαίωση στο μητρώο εμβολιασμού").

 

Ωραιοι...

Ερωτηση, εφοφον βγηκε το ΕΨΠ (:p), τη βεβαιωση τι χρειαζεται? Αφου για να βγει το EΨΠ θα πρεπει να εχει γινει ο εμβολιασμος.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, panoc said:

Ερωτηση, εφοφον βγηκε το ΕΨΠ (:p), τη βεβαιωση τι χρειαζεται? Αφου για να βγει το EΨΠ θα πρεπει να εχει γινει ο εμβολιασμος.

 

Πάνο (χρονια και ζαμάνια btw), τετράγωνη η λογική σου όπως και η δικιά μου. Επειδή ομως γέρασα, ειλικρινά τωρα, νομίζεις οτι επειδή ειναι λογικότατο, στην Ελλάδα οι αρχές το βλέπουν έτσι?

 

Αστο σου λεω, το θέλω και αυτό γιατι σε αυτή την χώρα ακομα και τα αυτονόητα δεν...

 

EDIT: Το ψηφιακο το εβγαλα κατα λάθος (λαθος λινκ ακολουθησα, αντε γεια λεμε), εδω δεν βγαίνω καλά καλά απο την περιοχη μου, σιγα μην την κάνω για τας Ευρωπας...το "εγχωριο" θέλω για καλό και για κακό...

Έγινε επεξεργασία από Freedom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος Freedom έγραψε:

 

Πάνο (χρονια και ζαμάνια btw), τετράγωνη η λογική σου όπως και η δικιά μου. Επειδή ομως γέρασα, ειλικρινά τωρα, νομίζεις οτι επειδή ειναι λογικότατο, στην Ελλάδα οι αρχές το βλέπουν έτσι?

 

Αστο σου λεω, το θέλω και αυτό γιατι σε αυτή την χώρα ακομα και τα αυτονόητα δεν...

 

EDIT: Το ψηφιακο το εβγαλα κατα λάθος (λαθος λινκ ακολουθησα, αντε γεια λεμε), εδω δεν βγαίνω καλά καλά απο την περιοχη μου, σιγα μην την κάνω για τας Ευρωπας...το "εγχωριο" θέλω για καλό και για κακό...

 

Χρονια και χαμανια δε λες τιποτα, μαζι μεγαλωσαμε και γερασμε ομως :D

Μιλησα με τον γαμπρο μου που ειναι λογιστης και μου ειπε οτι βασικα τον πινει πατοκορφα το συστημα. Εαν δε στο βγαλει σε 1-2 μερες θα πρεπει να πας σε ΚΕΠ να στο βγαλουν αυτοι. Επισης εφοσον εχεις προβλημα μπορεις να παρεις τηλεφωνο στο ΚΕΠ (και να προσευχηθεις να το σηκωσουν), να πεις οτι εισαι ΑΜΕΑ και τους ζητησεις να το εκδοσουν και να στο στειλουν. Ειναι υποχρεομενοι να το κανουν.

Τελος μου διαβεβαιωσε οτι σε καμια περιπτωση δε το χρειαζεσαι.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panoc said:

 

Χρονια και χαμανια δε λες τιποτα, μαζι μεγαλωσαμε και γερασμε ομως :D

Μιλησα με τον γαμπρο μου που ειναι λογιστης και μου ειπε οτι βασικα τον πινει πατοκορφα το συστημα. Εαν δε στο βγαλει σε 1-2 μερες θα πρεπει να πας σε ΚΕΠ να στο βγαλουν αυτοι. Επισης εφοσον εχεις προβλημα μπορεις να παρεις τηλεφωνο στο ΚΕΠ (και να προσευχηθεις να το σηκωσουν), να πεις οτι εισαι ΑΜΕΑ και τους ζητησεις να το εκδοσουν και να στο στειλουν. Ειναι υποχρεομενοι να το κανουν.

Τελος μου διαβεβαιωσε οτι σε καμια περιπτωση δε το χρειαζεσαι.

 

Ελα, ΕΛΑ!!! ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!! Ποιος λεει οτι γεράσαμε??? (ενω ψαχνω τα γυαλιά μου, για να ψαξω να βρω που είναι η μαγκούρα...)

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Πάνο, ολα καλα! ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

 

Ποιο πιθανό μου ακούγεται τα χάπια να είναι από την ψυχιατρική, παρά να είναι μονοκλωνικά ;)

Πάντως την ίδια ακριβώς ιστορία έχω ακούσει από γνωστό-γνωστής νοσηλεύτριας, και ρωτώντας διακριτικά τι και πως δεν ήταν διασταυρώσιμη η ιστορία...

Δεν είναι ανάγκη να τα αμφισβητούμε ΟΛΑ. Δεν το είπε ο γνωστός γνωστής, μην μηδενίζεις αυτά που γράφω.

Έχεις δει να γράφω παπαριές πολύ τακτικά; Αν δεν εμπιστευόμουν το άτομο που μου το είπε, δεν θα έλεγα τίποτα

 

πριν 5 ώρες, το μέλος schumifer έγραψε:

 

Ως τώρα έχω διαβάσει μόνο για ενδοφλέβια μονοκλωνικά. Όταν εν Ελλάδι ο γνωστός του γνωστού ω γνωστέ κι εγένετο θαύμα, εγώ κρατάω μικρό καλάθι.

Θα στοιχημάτιζα σε παρακεταμόλη, κορτιζόνη, αζιθρομυκίνη ή κολχικίνη. Από τα οποία μόνο η παρακεταμόλη είχε ένδειξη έτσι όπως περιγράφεις το περιστατικό.

Με παρακεταμόλη ήμουν κι εγώ, δεν το νομίζω. Εδώ μιλώ για φουλ ανάρρωση. Λες ο ξάδερφος να έχει λόγο να μου πει μαλακίες; Επαναλαμβάνω, δεν είναι ο γνωστός του γνωστού, είναι πρώτος μου ξάδερφος.

Απορώ με το πόσο πολύ αμφισβητείτε το γεγονός. 

 

Δεν λέω ότι ήρθε η αποκάλυψη, εξέφρασα απορία για το πως μπορεί να προμηθευτεί κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν είναι ανάγκη να τα αμφισβητούμε ΟΛΑ. Δεν το είπε ο γνωστός γνωστής, μην μηδενίζεις αυτά που γράφω.

Έχεις δει να γράφω παπαριές πολύ τακτικά; Αν δεν εμπιστευόμουν το άτομο που μου το είπε, δεν θα έλεγα τίποτα

 

Με παρακεταμόλη ήμουν κι εγώ, δεν το νομίζω. Εδώ μιλώ για φουλ ανάρρωση. Λες ο ξάδερφος να έχει λόγο να μου πει μαλακίες; Επαναλαμβάνω, δεν είναι ο γνωστός του γνωστού, είναι πρώτος μου ξάδερφος.

Απορώ με το πόσο πολύ αμφισβητείτε το γεγονός. 

 

Δεν λέω ότι ήρθε η αποκάλυψη, εξέφρασα απορία για το πως μπορεί να προμηθευτεί κάτι τέτοιο. 

Σε παρακαλώ διάβασε αυτό που έγραψα. Δεν υπονόησα ούτε αμφισβήτησα τίποτα.

Απλά μοιράστηκα μια δικιά μου εμπειρία, όπως και εσύ τη δικιά σου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση αν δεν το ξέρατε εδώ το μάθατε πρώτοι !

 

Η όποια προστασία των εμβολίων έχει μέση διάρκεια 6 με 8 μόνο μήνες.

Μετά είστε ανεμβολίαστοι !

 

 

Spoiler

What does it mean to "pour oil on fire"?

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Ανακοίνωση αν δεν το ξέρατε εδώ το μάθατε πρώτοι !

 

Η όποια προστασία των εμβολίων έχει μέση διάρκεια 6 με 8 μόνο μήνες.

Μετά είστε ανεμβολίαστοι !

 

 

  Reveal hidden contents

 

Αυτό ισχύει για όλα τα εμβόλια, όχι μόνο για του Covid. Πλην των εμβολίων που είναι "one time" thing.

Αν δεν το ήξερες, το έμαθες πρώτος εδώ.

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ARMAGEDDON said:

Ανακοίνωση αν δεν το ξέρατε εδώ το μάθατε πρώτοι !

 

Η όποια προστασία των εμβολίων έχει μέση διάρκεια 6 με 8 μόνο μήνες.

Μετά είστε ανεμβολίαστοι !

 

 

  Hide contents

What does it mean to "pour oil on fire"?

 



Δλδ εσυ ηξερες οτι ηταν 60 με 80 μηνες ; Μηπως το εμαθες τελευταιος ; ?

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία θεωρία στην "τράπεζα θεμάτων" είναι ότι οι φαρμακευτικές ήξεραν τι μεταλλάξεις θα έχει ο ιός γι' αυτό και τα εμβόλια είναι σχεδόν το ίδιο αποτελεσματικά. Αφήνω σε σας να σκεφτείτε πως το ήξεραν.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tommybertsen said:

Δεν είναι ανάγκη να τα αμφισβητούμε ΟΛΑ. Δεν το είπε ο γνωστός γνωστής, μην μηδενίζεις αυτά που γράφω.

Έχεις δει να γράφω παπαριές πολύ τακτικά; Αν δεν εμπιστευόμουν το άτομο που μου το είπε, δεν θα έλεγα τίποτα

 

Με παρακεταμόλη ήμουν κι εγώ, δεν το νομίζω. Εδώ μιλώ για φουλ ανάρρωση. Λες ο ξάδερφος να έχει λόγο να μου πει μαλακίες; Επαναλαμβάνω, δεν είναι ο γνωστός του γνωστού, είναι πρώτος μου ξάδερφος.

Απορώ με το πόσο πολύ αμφισβητείτε το γεγονός. 

 

Δεν λέω ότι ήρθε η αποκάλυψη, εξέφρασα απορία για το πως μπορεί να προμηθευτεί κάτι τέτοιο. 

 

Δεν υπάρχει χάπι που να οδηγήσει σε ανάρρωση από τον κοβίντ. Υπάρχουν κάποιες θεραπείες που δίνουμε κάποιες φορές, σε συγκεκριμένους ασθενείς, και που ίσως σε κάποιους από αυτούς να βοηθάνε λίγο. Μία η κορτιζόνη, αλλά με συγκεκριμένες ενδείξεις αλλιώς κάνει περισσότερη ζημιά παρά καλό. Και μία το τοσιλίζουμαμπ, μόνο σε συνδυασμό με κορτιζόνη. Έχουμε ένα ενδοφλέβιο αντιικό που χρησιμοποιείται ακόμη αραιά και πού, η ρεμπτεσιβίρη.

Οπότε για να μη γίνεται προσωπικό, αν ο αδερφός μου έρθει και μου πει ότι ένας γνωστός τού κονόμησε 2 χάπια που τον έκαναν περδίκι, θα του πω χωρίς καμιά αμφιβολία ότι δεν παίζει.

Δε γίνεται να ψάχνει όλος ο πλανήτης για σοβαρή θεραπεία, να ενημερωνόμαστε καθημερινά για αποτυχημένες προσπάθειες ή μερικώς επιτυχημένες,  και ξαφνικά να βγάζει κάποιος 2 χάπια και να μην έχουμε πάρει χαμπάρι.

Δε διαφωνώ ότι κάποιος του έδωσε κάτι, διαφωνώ ότι αυτό το κάτι είχε σχέση αιτίας αιτιατού με την κλινική βελτίωση

  • Like 6
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

46b07d4bdd4f48d8abfe6b3bd6060e46.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Οι αποφάσεις της κυβέρνησης θα βασίζονται στο πόρισμα της Επιτροπής Βιοηθικής.

Και κάθε κατεργάρης στον πάγκο του...

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.