Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

iow.jpg
WWW.IN.GR

O Λουκ Μοντανιέ, που τιμήθηκε με Νόμπελ για την ανακάλυψη του HIV, ισχυρίζεται ότι στο γονιδίωμα του RNA του νέου κοροναϊού υπάρχουν...

 

Να κι ένας αντίλογος. Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστος είναι ο συγκεκριμένος, πάντως σαν ειδίκευση είναι ιολόγος που έχει πάρει nobel επειδή βρήκε τον HIV :p 

(δηλαδή δεν είναι η κομμώτρια της διπλανής πόρτας).

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορέι να έχει φυράνει με τα χρόνια ή να εξυπηρετεί κι αυτός με τη σειρά του κάποια συμφέροντα,

αλλά αν ισχύει ότι γονιδίωμα του HIV βρίσκεται στον νέο ιό και το ίδιο γονιδίωμα π.χ. δεν είχε βρεθεί στους αντίστοιχους SARS/MERS κορωνοϊούς, τότε ενισχύεται η -μέχρι αποδείξεως του εναντίον-  θεωρία συνομωσίας ότι ο ιός προήλθε από το εργαστήριο στη Wuhan.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

usa-7.jpg
WWW.IN.GR

Στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής ξεπεράστηκε χθες το όριο των...

 

Link to comment
Share on other sites

Ολος ο κοσμος εξω ..... 

Υποτιθεται το πασχα αυτο θα περναγε στην λουφα , αντιθετως τα χασαπικα και τα σουπερ μαρκετ εχουν ουρες απεξω να περιμενουν . 

Εδω ο πατερας μου χτυπιοταν να κανει αρνι , εστω στον φουρνο ..... για 2 ατομα [εγω δεν το τρωω] , επειδη "κυριακη του πασχα πρεπει να φαμε αρνι" 

 

Να τα χεσω τα μετρα , ας τα ανακαλεσουν . Η μοναδικη διαφορα ειναι οτι πλεον βγαινουν με το peugeot 002 ακομα και ατομα μεγαλης ηλικιας . 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

swtiris-tsiodras.jpg?itok=zYuZw5PB
WWW.ATHENSVOICE.GR

Για τα επόμενα δύο χρόνια δεν αποκλείει τα επαναλαμβανομένα lockdowns ο Σωτήρης Τσιόδρας.

 

Και γιατί να τα αποκλείει περικαλώ ?? Τώρα που βρήκαν το κόλπο....... 

Εμένα πάντως μου θυμίζει έντονα κάτι τέτοιο :

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Snips said:

Αν κάποιος θέλει να μετακινηθεί στην μόνιμη κατοικία του τι χαρτί πρέπει να έχει εκτός το Ε1? Η βεβαίωση μετακίνησης δεν έχει κωδικό για τέτοια μετακίνηση.

το Ε1 (φαντάζομαι εννοεις το έντυπο τύπου Α) αφορά πάγιες κινήσεις σχετικές με την εργασία κάποιου και δεν έχει σχέση με αυτό που ρωτάς κανονικά. Το έντυπο τύπου Β, που αφορά ιδιωτικές μετακινήσεις, δεν έχει τέτοιο κωδικό γιατί υποτίθεται ότι πρέπει να βρίσκεσαι στην μόνιμη κατοικία σου. Κοντολογίς δεν επιτρέπει κανονικά μετακινήσεις από τόπο σε τόπο αν κάποιος έχει διάφορα σπίτια, έτσι κι αλλιώς μόνο ένα από αυτά θεωρείται μόνιμη κατοικία.

Αυτό ρωτάς;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες, ορισμένοι πήγαν στις κούνιες τα παιδιά τους. Δεν έχω μάθει ακόμη αν ήταν ανοικτά ή αν απλά μπήκαν γιατί... έτσι.

Ο κόσμος έχει χαλαρώσει και αυτό δεν είναι καλό. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, salde said:

το Ε1 (φαντάζομαι εννοεις το έντυπο τύπου Α) αφορά πάγιες κινήσεις σχετικές με την εργασία κάποιου και δεν έχει σχέση με αυτό που ρωτάς κανονικά. Το έντυπο τύπου Β, που αφορά ιδιωτικές μετακινήσεις, δεν έχει τέτοιο κωδικό γιατί υποτίθεται ότι πρέπει να βρίσκεσαι στην μόνιμη κατοικία σου. Κοντολογίς δεν επιτρέπει κανονικά μετακινήσεις από τόπο σε τόπο αν κάποιος έχει διάφορα σπίτια, έτσι κι αλλιώς μόνο ένα από αυτά θεωρείται μόνιμη κατοικία.

Αυτό ρωτάς;

 

Νομίζω εννοεί το Ε1 της εφορίας που φαίνεται η κατοικία.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

Αν κάποιος θέλει να μετακινηθεί στην μόνιμη κατοικία του τι χαρτί πρέπει να έχει εκτός το Ε1? Η βεβαίωση μετακίνησης δεν έχει κωδικό για τέτοια μετακίνηση.

To Ε1 και η ταυτότητα αρκούν...….το προβλημα είναι ότι δεν μπορεις να επιστρέψεις εκει από οπου  έφυγες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Χθες, ορισμένοι πήγαν στις κούνιες τα παιδιά τους. Δεν έχω μάθει ακόμη αν ήταν ανοικτά ή αν απλά μπήκαν γιατί... έτσι.

Ο κόσμος έχει χαλαρώσει και αυτό δεν είναι καλό. 

 

 

Εδω οι παιδικοι ανοιγουν Δευτερα. Απο την ημέρα που η κυβερνηση εβγαλε την αποφαση γινεται το χαος παντου. Δεν ξέρω αν θα φτασουμε στο σημειο να ξανακλεισουν τα παντα, παντως δεν φαινονται καλα τα πραγματα. Εχουν αρχισει να μαζευονται και οι Rus και θα ειναι ασχημα τα πραγματα. Προχθές μαζεψανε 50 απο ενα παρτυ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rus? Εδώ δεν έκλεισαν ποτέ. Παίδες, όσο τα συστήματα υγείας δεν έχουν μπουκώσει, μόνο το μέλλον θα δείξει τι ήταν σωστό και τι λάθος.

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σκόιλ ελικικού, ρε. Θα σέβεστε...

  • Like 3
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Σκόιλ ελικικού, ρε. Θα σέβεστε...

Άντε από κει ρε μετζη του νεοκτη, που θα μας πεις να σεβόμαστε. Θα λοιμωχθεις ρε. 

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

2020-04-19T092414Z_1023190846_RC2L7G9023
WWW.IN.GR

2.635 ασθενείς βρίσκονται σε μονάδες εντατικής θεραπείας και, συνολικά...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Άντε από κει ρε μετζη του νεοκτη, που θα μας πεις να σεβόμαστε. Θα λοιμωχθεις ρε. 

 

Ναι αλλά εξωγενή λουμουξη διαρουμε τη λουμωξη απο στενευστικη συσκευη μάγκα μου. Βουτάμε λίγο τη γλώσσα στο μυαλό, ε?

 

Spoiler

Image

 

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.