Jump to content



Προβλημα με αντιγραφη dvd στο σκληρο


Sir_Builder

Recommended Posts

Μου εδωσε ενας φιλος μου τα mame σε 6 dvd.Την πρωτη φορα που τα περασα στον σκληρο ολα καλα.Τωρα αφου τα εσβησα και θελω να τα ξαναπερασω κατα την αντιογραφη των roms απο το dvd στο σκληρο μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα

''Δεν ειναι δυνατη η αντιγραφη.Παρουσιαστηκε σφαλμα δεδομενων(κυκλικος ελεγχος πλεονασμου)''.

Αυτο το κανει και στα 6 dvd που ειναι τα mame.Δοκιμασα και σε αλλο κομπιουτερ και παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και τοσο περιεργο,μην νομιζεις....και τα 6 dvd ειναι ιδια μαρκα?

αν ναι τοτε η διαρκεια ζωης τους μαλλον εφτασε στο τελος τους.....

βεβαια κανε προσπαθειες και σε αλλουσ υπολογιστες(με την προυποθεση οτι εχουν και διαφορετικο dvd rom drive).

επισης δοκιμασε και το προγραμματακι bad copy pro για recovery...μπορει να σωσεις κατι

Link to comment
Share on other sites

καθαρισε καλα απο κατω το dvd και μετα ξαναδοκιμασε.Αν παλι δεν γινει τιποτα,δοκιμασε σε αλλο dvd-rom (ολα δεν διαβαζουν τα παντα) και αν παλι δεν γινει τιποτα δοκιμασε με copy-paste (δες σε ποια rom σταματαει και δινει το error και απλα παρακαμψε την)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το bad copy pro για recovery αλλα δεν εγινε δουλεια.

Φιλε Aias αλλα σταματανε στην μεση του dvd και αλλα στην αρχη.Και μετα απο αυτο το σημειο δεν μπορω να επιλεξω κανενα rom για να κανω copy-paste.Κολλαει το dvd-rom.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρώτα, άσχετο ποιά μάρκα είναι (δε λέω παίζει και αυτή ΜΕΓΑΛΟ ρόλο), αλλά σε ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ είναι τα DVD ?

Αυτό που έκανα εγώ σε μια παρόμοια περίπτωση, δοκίμασε να κάνεις Burn CD με το Nero "On The Fly", δηλαδή χωρίς να κάνεις image στον σκληρό ... δεν νομίζω παρόλαυτά να φταίει αυτό, αλλά δεν χάνεις τίποτα με το να δοκιμάζεις

*εννοείται ότι στην αντιγραφή "On The Fly" θα βάλεις ταχύτητα >8x

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.