Jump to content



Need For Speed: Most Wanted


ngt

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από xylokastro

παντως με την x850xt , 1 γιγα μνημη , και τον 3500 στα 2,6 ghz , εχω μια ελαφρια πτωση του frame rate (με ολα full)

Αρχική απάντηση από X-kyramas

Κάτι στιγμιαία κολληματάκια μου κάνει και μένα κυρίως στα off road τούνελς.

Είναι μάλλον ότι φορτώνει τα textures.

Τα έχω στο μαξ και δεν πρόκειται να τα κατεβάσω για ένα λοξυγγάκι !

:)

κι εμενα μου εκανε κατι ψιλα...απενεργοποιησα τα shadows και τρεχει μια χαρα... μεγαλη διαφορα στο framerate, ελαχιστη σε γραφικα...τουλαχιστον στα δικα μου ματια...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Ενα patch για 50 αυτοκινητα.Θα το δοκιμασω το αυριο βραδυ.

1- Install shopspezial

2- Execute ShopSpezial.exe

3- put english and open savbe game then add special car

4- open Save game editor and click on fix ChkSum

password Surreal

1) Rename file extension from .jpg to .exe

2) Run app.

3) Select your gamesave, click "Fix Checksum".

4) Have fun laughing at lengthy cement truck pursuits

καντε ενα backup τα save game σας πρωτα, για καλο και για κακο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alpha [10-01-2006 12:42]

Γειά σου φίλε μου,

με το πιο κάτω setup (τουλάχιστον για τον εξοπλισμό που αφορά την απόδοση του συστήματος): ASUS P5WD2 Premium, Pentium D830 (dual core O/C @ 3.45Ghz), 4GB DDR2 533 (απλή S3+), 2x74GB Raptors σε RAID1, και ASUS ΕΝ7800GTX και σε πληροφορώ πως είχα τα ίδια κολλήματα (δηλαδή σε κάποιες στιγμές ένα μικρό pause (λιγότερο από μισό sec. , το οποίο μάλιστα είχα παρατηρήσει πως συνέβαινε συνήθως όταν το αμάξι έβγαινε από κάποιο τούνελ που κάνει αυτόν τον υπόκωφο ήχο). Φυσικά εννοείται πως η ανάλυση είναι 1280x1024 και όλα τα details τσίτα. Από ένα σημείο και μετά που άλλαξα κάτι στις ρυθμίσεις, το πρόβλημα σταμάτησε. Συγκεκριμένα παρατήρησα πως το m/b έβλεπε bydefault τις μνήμες (που ήταν στο auto) σαν PC3200. ’λλαξα χειροκίνητα τον χρονισμό σε 533 (613 λόγω του O/C) οπότε είδε και κανονικά την μνήμη σαν PC4300. Από τότε και μετά ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Αυτό με κάνει να υποψιάζομαι πως πιθανότατα το πρόβλημα σου μπορεί να οφείλεται σε χρονισμό μνήμης.

Φιλικά

ποιος ο λογος να εχεις τους ραπτορες σε ΡΑΙΔ 1 και οχι σε 0 κ να εχεισ κ εναν 250 για τα αρχεια σου?

Ραπτορες μαμανε σε ραιδ 0!

Link to comment
Share on other sites

Μετα το Χριστουγεννιατικο διαλειμμα με πολυ knights of the old republic.... επεστρεψα...

Μεχρι τωρα (παλευω στον #3) το αγαπημενο αμαξακι ηταν η supra/porche cayman S και εσχατως προτιμω τις Gallardo+Corvette...

Καλη "βολτα" ηταν αυτη...

post-1498-1416072374,2088_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mε P4 -3Ghz, 1GΒRAM(400), και Geforce 6800GS... πεταω σε 1280χ1024 και φουλ τα παντα.. με μοναδικη ενσταση ΕΛΑΧΙΣΤΑ σπασιματα, οταν λεω ελαχιστα, μιλαω για 2-3 σε καθε αγωνα.. Δεν ξερω τι φταιει.. αλλα.. προφανως δε μ'ενδιαφερει.. Ειναι φοβερο το παιχνιδακι.. οι καταδιωξεις ειδικα, γιατι τους αγωνες τους ψιλοβαριεμαι...

Τωρα παιζω με SL500 ανεβασμενο οσο παει για τη θεση 9 που βρισκομαι (σε performance) γιατι σε Look δεν αγγιζω τιποτα.. Το αμαξακι ειναι κουκλι και πεταει.. (ειναι ενα απο τα 2 μοναδικα Mercedes που μου αρεσαν ποτε..)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

μου κάνει κάτι κουλά σαν και να κολλάει για ένα δευτερο και μετά σφαίρα

και πάλι το ίδιο και το φαινόμενο είναι σχεδόν συνεχές

Μου το κάνει και εμένα. Μια δύο φορές το πολύ σε όλο το παιχνίδι. Το κάνει στανταρ κάθε φορά που θα το ξεκινήσω, Για 2 δευτερόλεπτα κάνει πως κολλάει ο ήχος και στο τέλος δεν ακούγεται τίποτα αλλά ξεκολλάει.

UTT @ 230 cpu @ 2500 6800NU @16 pipelines @ 350 / 740

Παρατήρησα επίσης ότι απο τα παιχνίδια που έχω παίξει ζορίζει την κάρτα περισσότερο. Τα άλλα παίζουν κανονικά πυρήνα 380 αυτό στην αρχή πετάει artifacts και μετά κολλάει.

@ροοτχ

ΑΥτό το ξέπλυμα το κάνει και εμένα (αν λέμε το ίδιο) δοκίμασες να απενεργοποιήσεις το bright κάτι απο τις επιλογές;

Link to comment
Share on other sites

"Εφτιαξα" το save game μου με το προγραμμα που ποσταρα παραπανω.

Ενα εχω να πω. Βρηκα το τελειο αμαξι.Rhino με full parts upgrade, και ζαντα Ro_Ja....

Μιλαμε παει τον κ... του και ειναι να μην βρεθει μπατσικο μποστα μου.....:p :p :D:cool:

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα

Στην τελικη πιστα...εκει που προσπαθεις να ξεφυγεις με τη GTR μετα το 5λεπτο που σου λεει να πηδηξεις απο τη γεφυρα....μολις το κανω αυτο με παταει στα win...

3 φορες το επαθα αυτο...ειναι bug λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Skinny13

Προβλημα

Στην τελικη πιστα...εκει που προσπαθεις να ξεφυγεις με τη GTR μετα το 5λεπτο που σου λεει να πηδηξεις απο τη γεφυρα....μολις το κανω αυτο με παταει στα win...

3 φορες το επαθα αυτο...ειναι bug λετε?

Μου συνεβη κανα δυο φορες σε ασχετη στιγμη... Μαλλον καποιο bug ειναι...

Link to comment
Share on other sites

και γω την πρωτη φορα το ιδιο επαθα, αλλα την δευτερη πηδηξα απο την γεφυρα με 300 και συνεχισε κανονικα το παιχνιδι!

Παλια στο underground επαιζε αρχειο που εκανε το pc σου server για να παιξεις, χωρις να μπαινεις στους server της ea. Εχει δει κανεις κατι αντιστοιχο?

Πως μπορουμε να παιξουμε με καποιο φιλο μας στο ιντερνετ?

οι σερβερ της ea ειναι γρηγοροι?

Link to comment
Share on other sites

για να το φερω στα μετρα του δικου μου συστηματος ( Α64 3800+ 1gb ddr @ 400mhz 2.5-3-3-7 single chanel 6800gt @ 380/1080 ) εκανα το εξης tweak, ΑΑ και filtering στον πατο απτα options του παιχνιδιου, 2χQ ΑΑ 4x AF απτο profile που εκανα στους forceware,τα υπολοιπα στους forceware ειναι τα κλασσικα, force mimaps none quality mode ολα τα opmimazations on και negative lod bias : clamp, οι υπολοιπες ρυθμισεις στο παιχνιδι ειναι 1024*768 ( υπερ αρκετα για 17" CRT) shadows 2/2 (αλλιως δεν λεει :D ) car geometry, high world + reflection detail + reflection update rate στα 3/4 visual treament low και οverbright off γιατι απλα κανουν το παιχνιδι να φαινεται GTP αμα ειναι on

NFSMW_10.jpg

NFSMW_11.jpg

και απο framerate ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, αμα ειχα και τα shadows off θα πεταγε :D

γενικα δοκιμαστε σε ολα τα παιχνιδια quincux AA και 4x AF εναντι 4χ ΑΑ και 8χ AF, οι διαφορες στις επιδοσεις ειναι εμφανης και η πτωση στην ποιοτητα εικονας ελαχιστη IMO

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.