Jump to content



Need For Speed: Most Wanted


ngt

Recommended Posts

Αν πέσεις πανω στα καρφιά.... απολαυσε το video που σε πιανουν και παιζεις μαπες με τους μπάτσους που σε κυνηγουσαν μια ωρα και τους την εχεις βαρέσει....

Είμαι στον 4ο της Blacklist και με εχουν σκίσει.... δεν μπορώ να περάσω τους μπάτσους με τίποτα!!!! ερχονται ολα τα SUV και με χώνουν στην ακρη.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Εγώ παίδες το ξεκίνησα πριν 3 μέρες.

Είμαι 13ος στην blacklist.

Από απαιτήσεις το παιχνίδι έχει πολλές από το μηχάνημα...

Είμαι με AthlonXP +2500 @ 2200Mhz 2x512MB Ram και μια MSI 6800 στα default.

Παίζω με τις εξής ρυθμίσεις:

Στο βασικό menu:

Level of Details: Full

Resolution: 1024x768

Στο Advanced menu:

Resolution: 1024x768

Full Screen Anti-Aliasing: 2/3

Texture Filtering: 1/2

Vsync: Off

World Level of Detail: 1/3

World Reflection Detail: 1/3

Shadow Detail: 0

Car Geometry Detail: High

Car Reflection Detail: High

Car Reflection Update Rate: 1/3

Rain Effect: On

Over Bright: On

Visual Treatment: High

Από τις απαιτήσεις που έχει το παιχνίδι αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι βασικά δεν παίζεται με καμια δύναμη χωρίς Anti-Aliasing. Για να βγάλεις καλά frames πάντως πρέπει να θυσιάσεις την ποιότητα...

Όμως το καλό είναι οτι και να το fullάρεις από γραφικά και εφέ, δεν κάνει κολληματάκια- σπασιματάκια στην εικόνα, αλλά μειώνει τραγικά την απόκριση στις εντολές σου... (Τουλάχιστον δοκιμάζοντας τα πάντα full στα 1024x768)

Στις ρυθμίσεις που έχω βγάζω στο παχνίδι γύρω στα 65 fps, ενώ στα χειρότερα πέφτει μέχρι τα 50fps και σε κατάσταση ηρεμίας 78fps.

Από εκεί και ύστερα το παιχνίδι, απλά είναι ασύγκριτα καλύτερο από τα Undergrοund, θυμίζει πιο πολύ τα παλιά και το γεγονώς οτι πλεον δεν είσαι υποχρεωμένος να ψάχνεις τους αγώνες μέσα στην πόλη είναι πολύ θετικό...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πριν από κάτι μέρες το τσίμπησα.Από την μέχρι τώρα επαφή.

1)ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ DRIFT???Δεν καταλαβαίνω τι τους έφταιγε.Εφόσον ήταν από τα καλύτερ χαρακτηριστικά των προηγούμενων

2)Από γραφικά σκίζει το ίδιο και από απαιτήσεις δυστυχώς.

3)Θυμίζει πάρα πολύ hot pursuit 2.

4)Porsche φτιαγμένη ίσον έρωτας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami [Σήμερα, στις 01:35]

ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ DRIFT???Δεν καταλαβαίνω τι τους έφταιγε.Εφόσον ήταν από τα καλύτερ χαρακτηριστικά των προηγούμενων

Που πήγε το drift? OEO? Που πήγε το drift? OEO???:(:o :o :cry: :p

:rip:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami

Βασικά πριν από κάτι μέρες το τσίμπησα.Από την μέχρι τώρα επαφή.

1)ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ DRIFT???Δεν καταλαβαίνω τι τους έφταιγε.Εφόσον ήταν από τα καλύτερ χαρακτηριστικά των προηγούμενων

2)Από γραφικά σκίζει το ίδιο και από απαιτήσεις δυστυχώς.

3)Θυμίζει πάρα πολύ hot pursuit 2.

4)Porsche φτιαγμένη ίσον έρωτας...

Σε αυτό το NFS θέλανε να πλασάρουνε άλλο concept λες και παίζουμε κάνα rpg και κόβωντας από δω κι από κει αφαίρεσαν και τα ωραία στοιχέια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami

Βασικά πριν από κάτι μέρες το τσίμπησα.Από την μέχρι τώρα επαφή.

1)ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ DRIFT???Δεν καταλαβαίνω τι τους έφταιγε.Εφόσον ήταν από τα καλύτερ χαρακτηριστικά των προηγούμενων

2)Από γραφικά σκίζει το ίδιο και από απαιτήσεις δυστυχώς.

3)Θυμίζει πάρα πολύ hot pursuit 2.

4)Porsche φτιαγμένη ίσον έρωτας...

1.Κοιτα...αυτό δεν έχει καμία σχέση με το Underground.....πλασάρεται σαν καινούριο Hot persuit(όπως και εσύ ό ίδιος το είπες) και όχι σαν καινούριο UnderGround...που θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό το 3...

.

.

4)Συμφωνώ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

καρφια βρε στο δρομο που βάζουν τα μπλε ανθρωπάκια για να σκανε τα λαστιχα σου οταν περνας απο πάνω τους. Σαν το hot persuit2

Δε μιλάω για αυτά βρε :p Μιλάω για κάτι που δίνεις στα αυτοκίνητα και μπορείς να δώσεις μέχρι 5 σε κάθε αμάξι... Τα έχει με ένα σύμβολο σαν Χ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 11:25]

Δε μιλάω για αυτά βρε :p Μιλάω για κάτι που δίνεις στα αυτοκίνητα και μπορείς να δώσεις μέχρι 5 σε κάθε αμάξι... Τα έχει με ένα σύμβολο σαν Χ

impound strike markers λες?? ή καπως ετσι?

Προσφατα κερδισα ενα απο τον byron (ενω πηγαινα για το pink slip του). Απο οτι καταλαβα ειναι αμα σου κατασχεσουνε το ξι-αμα για να το παρεις πισω. αλλα ποτε δεν τους αφηνω να μου το παρουνε. Με το που θα δω busted στην οθονη, κατευθειαν windows και "end task":innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN [Σήμερα, στις 11:32]

impound strike markers λες?? ή καπως ετσι?

Προσφατα κερδισα ενα απο τον byron (ενω πηγαινα για το pink slip του). Απο οτι καταλαβα ειναι αμα σου κατασχεσουνε το ξι-αμα για να το παρεις πισω. αλλα ποτε δεν τους αφηνω να μου το παρουνε. Με το που θα δω busted στην οθονη, κατευθειαν windows και "end task":innocent:

Παλιο-nooba! Και με Alt F4 κλείνει.... :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και πιο απλή λύση παίδες.Απλά απενεργοποιείτε το auto-save.Κάθε φορά που κάτι δεν παέι καλά κάνεις πάλι load και καθάρισες.Απλά θα πρέπει να θυμάστε να σώζετε manual.

Link to comment
Share on other sites

Περί επιδώσεων:

Το παιχνίδι το παίζω με το σύστημα της υπογραφής όλα full στα 1280χ1024. Κανένα πρόβλημα. Αυτό που είδα όμως είναι ότι όταν έβγαλα το 1 module της μνήμης (και πήγα από 1gb στα 512mb) το παιχνίδι σέρνοταν. Αρα στο εν λόγω παιχνίδι παίζει σημαντικό ρόλο η ποσότητα της μνήμης (δεν έχω παρατηρήσει αλλού τόσο μεγάλη διαφορά)....

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά έχω την black edition έκδοση (original)!

αλλά έχω το εξής πρόβλημα:μετά από επανεκκίνηση το παιχνίδι τρέχει κανονικά!άμα όμως βγω και ξαναμπώ μετά από λίγο δεν μπαίνει-δηλαδή τρέχω το παιχνίδι-βγαίνει εικόνα που φορτώνει στην αρχή και μετά σταματάει εκεί- το cpu δουλεύει αλλά ο δίσκος δεν το φορτώνει για να μπει!πρέπει να κάνω επανεκίνηση για να μπει κανονικά!

αυτό μου το έκανε και σε απλή έκδοση παλιότερα που δεν ήταν γνήσιο!!

έχει κανείς καμιά ιδέα τι γίνεται γιατί είναι σπαστικό??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.