Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2013 Β΄ ΕΣΣΟ (Μάρτιος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 14/2013 την 19/03/2013 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού (ΚΕΠΒ) (ΘΗΒΑ).

Έχετε επιλεγεί Πυροβολικό.

Link to comment
Share on other sites

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2013 Β΄ ΕΣΣΟ (Μάρτιος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 14/2013 την 19/03/2013 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού (ΚΕΠΒ) (ΘΗΒΑ).

Έχετε επιλεγεί Πυροβολικό.

Πονάει Θανάση; :hehe:

Ήρεμη θητεία σου εύχομαι:)

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΕΠΒ ειναι απο τα "χαλαρα" κεντρα, δλδ αν δεν εισαι προκατειλημμένος δεν περνας ασχημα. Συμβουλη για δεκατιανο να εισαι παντα εθελοντης-κουβαλητης γιατι γλυτωνεις προβες αγγαρειες και τρως καλα...χαχαχαχα Καλη θητεια φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Τελειωνει αυριο η αδεια ορκωμοσίας:suicide2:

Γενικα ζωαρα εκανα στην αυλωνα!

Αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι αρρωστησαμε ΟΛΟΙ και οτι δεν ειχαμε ζεστο νερο επεσε τρελο ξυσιμο.2 βδομαδες δεν μπορουσαν να κοιμηθω απο τον βηχα:fist:

Ειμαι και ι3 και δεν εκανα και βημα..:p

Διοργανωσαμε και τουρνουα πινκ πονγκ!Ζωαρα λεμεεεεεεεεε

Και την κουπα την σηκωσε ενα παλικαρι απο τον θαλαμο μας!

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2013 Β΄ ΕΣΣΟ (Μάρτιος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 14/2013 την 19/03/2013 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Πυροβολικού (ΚΕΠΒ) (ΘΗΒΑ).

Έχετε επιλεγεί Πυροβολικό.

Αμα εισαι απο τους τυχερους θα πας στην 3η μοιρα στο κολεγιο μεχρι και ιντερνετ καφε εχουν εκει...εμεις στην 4η ουτε καφε δεν ειχαμε.(εχει και μια ωραια λοχια η 3η μοιρα:whistle2:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Κάποιος πρέπει να συμπαθεί το όνομα μου έκει που βγάζουν τις θέσεις. Τουλάχιστον έτσι λένε οι φίλοι μου.

Ήταν να φύγω την καθαρά Δευτέρα υλικού πολέμου Λαμία αλλά ζήτησα αναβολή για να τελειώσω το μεταπτυχιακό. Μου δώσανε ένα μήνα γιατί είμαι 28 χρονών και δεν δικαιούμαι άλλη για σπουδες.

Τώρα ήρθε έρευνας πληροφορίας Θήβα αλλά μου είπαν οτι για αναβολή θα πρέπει να πάρω χαρτί από γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διάβασα για να σε κρατήσουν εκεί μετά την βασική εκπαίδευση πρέπει να έχεις χοντρό βύσμα. Θα πήγαινα είναι η αλήθεια, απλά με τίποτα δεν μπορώ να αφήσω τώρα την σχολή για κανένα λόγο.

Ο γιατρός θα μου βγάλει αναβολή για εξι μήνες τουλάχιστον, η οποία δεν μπορει να διακοπεί και το πιθανότερο είναι να με πάνε Ι2 που δεν ξέρω τι είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε αλανια για ριξτε λιγο τα φωτα σας.

Θα μπω φανταρος τον Νοεμβρη.

Εχω διδυμο αδερφο εντωμεταξυ και σκεφτομαστε,αν ολα πανε καλα,να μπουμε την ιδια περιοδο.

Μου ειπε καποιος οτι ενας(ποιος ομως?Το παιζουμε ζαρια?) απο τους δυο μας θα υπηρετησει κανονικα την θητεια του με ο,τι αυτο συνεπαγεται αλλα ο αλλος θα μπορει να παραμεινει σε ενα μερος λογω κατ εξαιρεσης.

Αλλος παλι μου ειπε οτι αυτη τη δυνατοτητα θα την εχουμε και οι δυο οντας διδυμοι.

Γνωριζει κανεις,τι ισχυει και αν ισχυει κατι απο τα παραπανω?

Με τη στρατολογια δεν εχω μιλησει ακομα καθως σκεφτηκα να απευθυνθω πρωτα σε εσας.

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μίλα με τη στρατολογία για να σου πουν τις λεπτομέριες, καθώς και τι χρειάζεσαι από δικαιολογητικά.

Όταν υπηρετούν 2 αδέρφια, ο ένας μπορεί να πάρει ευνοϊκή μετάθεση. Τι σημαίνει αυτό? Ότι αντί να πάει στο Έβρο, θα πάει κοντά σε κάποια μεγάλη πόλη (ή και μέσα). Επίσης νομίζω ότι είναι αμετάθετος. Δηλαδή πάει εκεί και τελειώνει την θητεία του εκεί. Για να γίνει αυτό, ο ένας από τους δύο (ο αδικημένος) κάνει υπεύθυνη δήλωση ότι "συνυπηρετώ με τον αδερφό μου, και θέλω να πάρει αυτός ευνοϊκή μετάθεση". Ο άλλος (ο ευνοημένος) πάει και ζητάει ευνοϊκή μετάθεση.

Χοντρικά στα λέω, όπως μου τα έχει πει φίλος που το έχει κάνει. Για δίδυμους δεν έχω ακούσει να ισχύει κάτι επιπλέον. Σαν κανονικά αδέρφια θεωρείστε. Το ποιος θα πάρει την ευνοϊκή θα πρέπει να το βρείτε μεταξύ σας. Δείτε ποιον βολεύει περισσότερο στη ζωή του. Αν είστε στην ίδια κατάσταση, ρίξτε κλήρο :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.