Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Ηρέμησε για μετεκπαίδευση πας,δεν θα σου μιλάει κανένας.Χαβαλέ με τους αξιωματικούς θα κανεις, ακούρευτος και αξύριστος να πας νομίζεις ότι θα σου πουν κάτι?

Στα φανταράκια λένε :sick:.

Κάποιον τον κυνηγούν ακόμα οι αναμνήσεις από πάνω :hehe:

Άλλα όντως σε αυτούς που πάνε για μετεκπαίδευση δεν τους λένε τίποτα, είχαμε έναν εμείς που κοιμόταν όλη μέρα και όταν ήταν ξύπνιος η θα ήταν στο καψιμί η σε κάποια καρέκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρεμος είμαι. Αφού μάλιστα θα την πληρωθώ την άδεια από τη δουλειά, ακόμα περισσότερο. Έδωσα άλλη εντύπωση; :...:

Απλά μου φάνηκες κάπως τρομαγμένος και μπερδεμένος.

Μην σε νοιάζει και πολύ ;)

Κάποιον τον κυνηγούν ακόμα οι αναμνήσεις από πάνω :hehe:

Άλλα όντως σε αυτούς που πάνε για μετεκπαίδευση δεν τους λένε τίποτα, είχαμε έναν εμείς που κοιμόταν όλη μέρα και όταν ήταν ξύπνιος η θα ήταν στο καψιμί η σε κάποια καρέκλα.

σταμάτα εσύ

Έγινε επεξεργασία από Jason
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι στο τελος της φοιτητικης μου ζωης :computer: τελευταια το ψαχνω για να μπω στρατο αλλα ειμαι τελειως ασχετος... Καθε ποτε παιρνουν? Αν κοψω την αναβολη μου το νοεμβριο, ποτε θα με καλεσουν περιπου? Ποσο καιρο πριν πρεπει να προετοιμασω τα χαρτια μου για να μην εχω προβλημα?

Και κατι αλλο, εγω θα υπηρετησω εξαμηνο και κατα πασα πιθανοτητα στην Αθηνα. Αξιζει να ψαξω βυσμα? Προτιμω να το αποφυγω, να παω χυμα και να το ευχαριστηθω οσο μπορω αλλα με τρομαξαν λιγο αυτα που εχουν γραψει καποιοι εδω :nerd:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 3 μήνες μπαίνει κόσμος... Δηλαδή κάθε Φλεβάρη, Μάη, Αύγουστο και Νοέμβρη. Για να μπεις σε μία από αυτές τις ΕΣΣΟ, πρέπει να κόψεις αναβολή μέχρι το τέλος του προηγούμενου μήνα που ξεκινάει η προηγούμενη ΕΣΣΟ. Δηλαδή για να μπεις Νοέμβρη, πρέπει να κόψεις αναβολή μέχρι τέλος Ιουλίου (αφού Αύγουστο έχει ΕΣΣΟ, για να μπεις Φλεβάρη πρέπει να κόψεις αναβολή μέχρι τέλος Οκτώβρη.

Από χαρτία δεν χρειάζεσαι τπτ ιδιαίτερο, την ταυτότητα σου, τα χαρτία της αναβολής και μία βεβαίωση σπουδών απο το τμήμα σου.

Έχουν και site που γράφονται όλα τα βασικά :)

http://www.ellinikos-stratos.com/thiteia/katataksi_1.asp

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι είναι πολύ άραγμα,δεν κανεις και τίποτα!!!

Λεπτομέρειες δεν ξέρω.

Εγώ υπηρέτησα τεθωρακισμένα!

Δυστυχώς αυτό ισχύει για τον 29.. :( Δεν το ήξερα :(

Οι υπηρεσίες δεν είναι τίποτα αλλά έχουμε πολλές αγγαρείες..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό ισχύει για τον 29.. :( Δεν το ήξερα :(

Οι υπηρεσίες δεν είναι τίποτα αλλά έχουμε πολλές αγγαρείες..

Όλοι είχαμε αγγαρείες...

Bάψιμο όλα τα σκαλιά των Υλών καθάρισμα πατάτες ξεχορτάριασμα βάψιμο τις πέτρες γύρο γύρο από τα δέντρα αλλα και τα δέντρα, μάζεμα αποθηκών, ντιλιγμα τα δίχτυα από τα άρματα,σκούπισμα όρχου (που μετά από 2 λεπτά θα βάζαν άρμα με λάσπες)Πλύσιμο τις σκηνές των στελεχών μετά από σκοινάκια,βάψιμο κάτι φίλτρα από άρμα που μου είπαν να τα κάνω καλαθάκια σε διαφορα χρώματα για να πετάμε σκουπίδια,καθάρισμα οπλων και αρμάτων που ήδη ήταν καθαρά !!!:neo:

Αυτά μου ήρθαν τώρα στο μπαμ.

Δεν μπορείς να το αποφύγεις, ο φαντάρος είναι εκεί για να συντηρεί το στρατόπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρουσιάστηκα σήμερα όπως είπα, αξύριστος και ακούρευτος και όπως περίμενα δε μου είπε κανείς τίποτα. Μάλιστα ήμουν από τους πιο κουρεμένος :p

Το καλό είναι ότι θα μας διώξουν Τετάρτη και όχι Σάββατο που ξέραμε αρχικά. Σήμερα έξω και αύριο σκηνάκια. Θα κάνουμε νυχτερινή βολή και θα πετάξουμε με Σινούκ! Καλύτερα και από κατασκήνωση :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

skoupidiariko_445_355-525.gif

Αυτό είναι το κρουαζιερόπλοιο....:p

Εμείς είχαμε ΡΕΟ με (υπερυψωμένα πλαινά-πόρτα) και η συγκομιδή γίνονταν με αυτά:

11695147.jpg

Ανέβαιναν δύο άτομα επάνω, έπαιρναν τους ''κάδους'' που τους σήκωναν δύο άλλοι από το έδαφος, και τους τουμπάριζαν μέσα στην καρότσα.

Οι κάδοι ήταν απλά βαρέλια πετρελαίου με δύο ηλεκτροκολλημένες μπετόβεργες για χερούλια στα πλαϊνά.

Το ωραίο ήταν ότι σε κάποια φάση έφτανε το σκουπίδι (φαντάσου τα πεταμένα φαγητά) επάνω από τα άρβυλα, ενώ καθώς τουμπάριζες τα βαρέλια έπεφταν και μερικά αρούρια τέρατα μέσα στην καρότσα...:)

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΙ

Δεν ζητησα τιποτα,μια φορα πηγα για την εγγραφη και δεν μου δωσαν,ενω σε αλλες σχολες οπως Παντειο που πηγε φιλος του εδωσαν για στρατολογια.

Υ.Γ: Τι καταλαβες εσυ; Εγω λεω το χαρτι που θα πρεπει να δωσω στη Στρατολογια για να δηλωσω φοιτητης και να μην με παρουν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.