Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Απολυθήκαμε σήμερα,ένιωσα μια ανακούφιση βγαίνοντας από την πόρτα του στρατοπέδου,έφευγε κάτι από πάνω μου.

Δεν θα ξαναπατήσω ποτε στην ΓκατΖολια,μίσος για αυτό το μέρος και για το στρατό,ευχαριστούμε το ελληνικό κράτος.

Εύχομαι καλά μπάνια στην 313,καλο καλοκαίρι στην 314, καλο χειμώνα στην 315,και καλο πίξιμο στην 316.. Fιλακιαααα.

Link to comment
Share on other sites

Απολυθήκαμε σήμερα,ένιωσα μια ανακούφιση βγαίνοντας από την πόρτα του στρατοπέδου,έφευγε κάτι από πάνω μου.

Δεν θα ξαναπατήσω ποτε στην ΓκατΖολια,μίσος για αυτό το μέρος και για το στρατό,ευχαριστούμε το ελληνικό κράτος.

Εύχομαι καλά μπάνια στην 313,καλο καλοκαίρι στην 314, καλο χειμώνα στην 315,και καλο πίξιμο στην 316.. Fιλακιαααα.

Άντε καλός πολίτης!

Link to comment
Share on other sites

Απολυθήκαμε σήμερα,ένιωσα μια ανακούφιση βγαίνοντας από την πόρτα του στρατοπέδου,έφευγε κάτι από πάνω μου.

Δεν θα ξαναπατήσω ποτε στην ΓκατΖολια,μίσος για αυτό το μέρος και για το στρατό,ευχαριστούμε το ελληνικό κράτος.

Εύχομαι καλά μπάνια στην 313,καλο καλοκαίρι στην 314, καλο χειμώνα στην 315,και καλο πίξιμο στην 316.. Fιλακιαααα.

Αντε καλος πολιτις τωρα :D

Σε λιγο καιρο θα λες..πωω τι γαματα ηταν εκει..χαλαρα θα ξαναπηγαινα...ζωαρα. :p

311 ΛΕΛΕ ΕΛΔΥΚ 2ΜΚΤΠ.

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλος πολιτις τωρα :D

Σε λιγο καιρο θα λες..πωω τι γαματα ηταν εκει..χαλαρα θα ξαναπηγαινα...ζωαρα. :p

311 ΛΕΛΕ ΕΛΔΥΚ 2ΜΚΤΠ.

Πόσο είναι αυτός ο λίγος καιρός? 1 χρόνο και κάτι ψιλά που έχω απολυθεί σκέφτομαι να ίδια που σκεφτόμουν πριν μπω και όσο ήμουν μέσα.... Κάθε φορά που περνάω έξω από το ΚΕΤΧ ρίχνω τρελό βρίσιμο από μέσα μου...

Link to comment
Share on other sites

Απολυθήκαμε σήμερα,ένιωσα μια ανακούφιση βγαίνοντας από την πόρτα του στρατοπέδου,έφευγε κάτι από πάνω μου.

Δεν θα ξαναπατήσω ποτε στην ΓκατΖολια,μίσος για αυτό το μέρος και για το στρατό,ευχαριστούμε το ελληνικό κράτος.

Εύχομαι καλά μπάνια στην 313,καλο καλοκαίρι στην 314, καλο χειμώνα στην 315,και καλο πίξιμο στην 316.. Fιλακιαααα.

επιτελους

Kαλος πολιτης βρε!

αλλα τα bold ελπιζω οτι θα τα αναθεωρησεις καποια στιγμη

δεν φταιει ουτε ο τοπος σε τιποτα απο αυτα που περασες

ουτε αυτοι που θα μπουν μετα απο σενα

κι εγω 14 μηνες παραμεθόριο ημουν αλλα ποτε δεν μπηκα στην ψυχολογια του να "πηξω τον νεο"

εφοσον εκανε τα προβλεπομενα και δεν την εβλεπε "Πριγκηπας του Αιγαιου" ολοι ημασταν οκ

αντιθετα για το καλο ολων μας (μιας και τα ιδια σκ@τα τρωγαμε και κατω απο τον ιδιο αμιαντο κοιμομασταν)

προσπαθουσαμε να τους ενσωματωσουμε πιο γρηγορα και να τους κανουμε να νιωσουν ανετα

για να ρολαρει η καθημερινοτητα με οσο το δυνατον λιγοτερη γκρινια, τσακωμους και στεναχωριες

και πιστεψε με, δεκα χρονια μετα, κι εχω φιλιες απο κει μεσα (νεους και παλιους) που δυσκολα κανεις πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Απολυθήκαμε σήμερα,ένιωσα μια ανακούφιση βγαίνοντας από την πόρτα του στρατοπέδου,έφευγε κάτι από πάνω μου.

Δεν θα ξαναπατήσω ποτε στην ΓκατΖολια,μίσος για αυτό το μέρος και για το στρατό,ευχαριστούμε το ελληνικό κράτος.

Εύχομαι καλά μπάνια στην 313,καλο καλοκαίρι στην 314, καλο χειμώνα στην 315,και καλο πίξιμο στην 316.. Fιλακιαααα.

Επιτελους εφυγε και αυτο, τελειωσαμε χθες και ακομα δεν το εχω συνηθισει. Καλος πολιτης για ακομα μια φορα φιλε και ποτε ξανα εκει πανω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζεται αν ο πατερας ενος παιδιου ειναι αγροτης, εχει δικαιομα για παραπανω αδειες λογο βοηθειας στα αγροτικα ?

Σαν 311 οταν ήμουν εγώ για να μας δώσουν την αγροτική ζητούσαν φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου ΟΓΑ πατέρα ή μητέρας που ηταν κατ'επάγγελμα αγρότες και μόνο έτσι την έδιναν. Είχαμε καλό δίκα απο την άλλη και την πήγαινε κατα στρέμματα γής και δουλειάς και μερικοί πήραν και 25-30 μέρες φυσικά χωρίς να υπηρετήσουν ούτε 1.

Αναρρωτική μόνο απο νοσοκομείο παίρνεις και ανάλογα τον γιατρό που θα πέσεις όχι και τόσο ευκολα. Εγώ έτυχε και έκανα μια εγχείρηση όσο ήμουν μέσα και επεσα σε εναν στόκο χειρούργο που ήθελε να με στείλει την επόμενη μέρα μέσα. Υστερα μίλησα με άλλον και πήρα και εγώ τις μερούλες μου. Και εδώ είναι 12 αλλά εξαρτάται πάλι τον δίκα και τον γιατρό την δικαιολογία που θα γράψει.

Φοιτητική παίρνεις μόνο αν χρωστάς μαθήματα και είναι 2 μέρες για κάθε μάθημα με μαξ 12, και πρέπει να φέρεις και δικαιολογητικό ότι όντως έδωσες.

Όλες αυτές μαζί πρέπει να είναι 12. Αν πέσεις σε καλό δίκα πάλι και σου τύχει κάτι και παρεις αναρρωτική και χρειαστείς και φοιτητική δεν θα σου χαλάσει χατίρι. Λέγειν να έχεις και όλα γίνονται αρκεί να μην μιλάς σε τοίχο και ο απέναντι να είναι άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά πια με τις Γκατζολίες και τα ξερονήσια έχουν καταντήσει αηδία. Λες και φταίνε οι άνθρωποι ενός τόπου επειδή κάποιος δεν περνάει καλά. Και στο 95% δεν έχει να κάνει με στρατό, αλλά με....φιλοσοφία...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά πια με τις Γκατζολίες και τα ξερονήσια έχουν καταντήσει αηδία. Λες και φταίνε οι άνθρωποι ενός τόπου επειδή κάποιος δεν περνάει καλά. Και στο 95% δεν έχει να κάνει με στρατό, αλλά με....φιλοσοφία...

Δεν νομιζω να κατηγορησε τους ανθρωπους κανεις...

Για ποια φιλοσοφια μιλας;;

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.