Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Σε μερικά στρατόπεδα δυστυχώς το φαγητο δεν είναι ουτε για τα σκουπίδια χωρίς υπερβολή. Επίσης σε ορισμένα πρεπει να συνυπαρχεις με Κύπριους και δεν είναι και οτι καλυτερο.

273€ το μηνά σίγουρα είναι μακράν καλυτερα απο τα κοροϊδιστικα 8€. Αν δεν είσαι σπάταλος στις εξοδους ή εκλεκτικός στο φαγητο γυρνας με ενα σεβαστό ποσό πίσω.

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION] Σε ποιο στρατόπεδο ήσουν?

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από Tomahawk
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο ητανε στον Αι Γιαννη, το 2ο παρκο Αθαλασσας, εγω γιατι θυμαμαι οτι εισουνα στο 2ο ? :p

Αν πεσανε οντως απο τα 287 στα 270 τοτε μια χαρα ειναι ακομα και αν ιδιωτικοποιησουνε το ΚΨΜ :p εγω ειχα ακουσει για -100 ευρω, btw αυτη η ταισμενη ξανθια κυπρια δουλευει ακομα στο "Ελληνικο" ? ( μαγαζι με στρατιωτικα ειδη, μην παει το μυαλο σας πουθενα αλλου :whistling :p )

Ητανε δυσκολα εκει κατω αλλα για καποιο περιεργο λογο θυμαμαι πλεον μονο τα ευχαριστα. Ισως το πιο σημαντικο πραγμα που εμαθα στα 19 ειναι οτι η γκρινια δεν ωφελει σε τιποτα, οσο πιο "παθητικη" σταση τοσο το καλυτερο.

Εξαλλου ειχα παντοτε στο μυαλο μου την ωρα της υπηρεσιας - ειτε ειχε 45 βαθμους εξω ειτε 90% υγρασια - οτι καποιοι ηρθανε εδω πριν 40 χρονια για να υπηρετησουν και δεν φυγανε ποτε, σφραγιζοντας με τα κοκκαλα τους την πτωση της Χουντας.

Pesontes+stin+Kypro+04.JPG

1-mnhmeio33mk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο είναι Αθαλάσσας, σωστά.

Εμένα το μυαλό μου απο την άλλη ήταν στο οτι τα Χριστούγεννα θα έχω απολυθεί!

Ας μη μιλήσουμε καλύτερα για την ΕΛΔΥΚ, την εισβολή και τη Χούντα.

Γιατί όλα ήταν προσυμφωνημένα μεταξύ Ελλάδας, Κύπρου και Τουρκίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι λεει η θητεια στη Κυπρο ετσι απο περιεργεια ;

Στάλθηκε από το GT-B5512 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Είχανε πάρει και εμένα Κύπρο χωρίς να έχω κάποια άλλη επιλογή. Στην αρχή δεν ήθελα αλλά τελικά βγήκε σε πολύ καλό.

Όπως αναφέρανε κ πιο πάνω,τα +

ειναι το καλο φαγητο (εχεις πιο πολυ φαι κ απο τις ειδικες δυναμεις).Ειχε και αναψυκτικο και nirvana παγωτο. :p

Καλες εγκαταστασεις,

μισθος οσο κ να ειναι ειναι μια βοηθεια,

το περισσοτερο που μπορει να σε παει ειναι 3 μεσα 1 εξω,

γενικα ειναι αυστηρα κ αυτο γιατι τα στελεχη ειναι απο υπολοχαγοι κ πανω. Δεν εχεις να αντιμετωπισεις βλαχοσταβλους κομπλεξικους ανθρωπους. Γενικα υπαρχει σεβασμος.

+20 μερες αδεια 10 πριν και 10 μετα,

Σε 1.5 ωρα εισαι αθηνα ανα 1 μηνα περιπου,(εγω ειχα 3 εισητηρια τζαμπα) τωρα δεν ξερω ποσο ειναι.

τα -

Ζεστη

Ζεστη

Ζεστη

Ζεστη,

Υγρασια,

μπορει το πρωτο μηνα να σε ζορισουνε λιγο απο αποψη τρεξιματος,αν τυχεις σε μαυρο στρατοπεδο..αλλα αυτα ειναι παντου...

Γενικα ειναι πολυ καλη επιλογη,

Link to comment
Share on other sites

...

Το φαγητό δυστυχώς παίζει, υπάρχουν στρατόπεδα που ΔΕΝ παλεύεται, και το λέω εγώ που χάλασα συνολικά

6-7€ συνολικά στα κψμ σε όλη τη θητεία.

Πλέον δικαιούσαι μόνο μία κατάσταση επιβίβασης αλλα αν φύγεις με 2 άδειες συνολικά τη δεύτερη μπορείς

να κλείσεις με c130 (είναι δωρεάν) αν τη παλεύουν στο 1ο γραφείο στη μονάδα που θα είσαι.

Και οι τιμητικές είναι 5 πριν φύγεις για Κύπρο και 10 αφότου επαναπατριστείς.

Ο επαναπατρισμός μου ήταν οι χειρότερες 20 μέρες της θητείας μου, 4 άτομα πήγαμε απο ελδυκ

Καρέα και στάξαμε. Αύριο απολύομαι και μέχρι και σήμερα έκανα υπηρεσία με αγγαρεία μαγειρεία.

Link to comment
Share on other sites

Το φαγητό δυστυχώς παίζει, υπάρχουν στρατόπεδα που ΔΕΝ παλεύεται, και το λέω εγώ που χάλασα συνολικά

6-7€ συνολικά στα κψμ σε όλη τη θητεία.

Πλέον δικαιούσαι μόνο μία κατάσταση επιβίβασης αλλα αν φύγεις με 2 άδειες συνολικά τη δεύτερη μπορείς

να κλείσεις με c130 (είναι δωρεάν) αν τη παλεύουν στο 1ο γραφείο στη μονάδα που θα είσαι.

Και οι τιμητικές είναι 5 πριν φύγεις για Κύπρο και 10 αφότου επαναπατριστείς.

Ο επαναπατρισμός μου ήταν οι χειρότερες 20 μέρες της θητείας μου, 4 άτομα πήγαμε απο ελδυκ

Καρέα και στάξαμε. Αύριο απολύομαι και μέχρι και σήμερα έκανα υπηρεσία με αγγαρεία μαγειρεία.

Ok μαλλον εχουν αλλαξει τα δεδομενα. Δεν νομιζω στα 2 μεγαλα ταγματα και στο συνταγμα να υπαρχει θεμα με το φαι.

Οσο αναφορα τον επαναπατρισμο..μπορουσατε να τους τρολαρεται ασχημα..εμεισ τελευταια βδομαδα κυκλοφορουσαμε 5 ατομα μεσα στις ειδικες δυναμεις στον βολο..κ σκιζαμε στολες ο ενας τον αλλο..:p

Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα τον επαναπατρισμο..μπορουσατε να τους τρολαρεται ασχημα..εμεισ τελευταια βδομαδα κυκλοφορουσαμε 5 ατομα μεσα στις ειδικες δυναμεις στον βολο..κ σκιζαμε στολες ο ενας τον αλλο..:p

Ασ'τα να πάνε, μακάρι να μπορούσαμε να είμαστε στη κοσμάρα μας αλλα δεν...

Διοικητής και στελέχη για δέσιμο, να τους πετύχεις έξω και να τους φτύσεις, αυτό το πράγμα δε περίμενα

να το δω στον τελευταίο μήνα της θητείας.

Χίλιες φορές να μας έστελναν 12 μέρες πριν Ελλάδα και να είχαμε τη 10αρα.

Εδώ φαντάσου Αυλώνα, Γουδί, Χαϊδαρι και ΑΣΔΕΝ τους έχουν διώξει εδώ και 2 εβδομάδες τους ελδυκάριους

κι εμάς δε μας έδωσε ούτε μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2014 Β΄ ΕΣΣΟ (Μάρτιος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 7/2014 την 10/03/2014 σε 9ο Σύνταγμα Πεζικού (9ο ΣΠ) (ΚΑΛΑΜΑΤΑ).

Έχετε επιλεγεί Πεζικό.

αιντε να δουμε τι θα γινει!!!

Link to comment
Share on other sites

Την "βλέπω" και σε κάνω raise μία ΣΣΞΓ και μιλάμε μετά για ζωάρα (άσχετα αν πήγα εκεί μετά απο 6 μήνες σεξ και βία στην Λήμνο).

* Πάντα για στρατό ξηράς φυσικά, ναυτικό / αεροπορία δεν θα κατατάσσω σε "θυτεία" όπως έχω πει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Την "βλέπω" και σε κάνω raise μία ΣΣΞΓ και μιλάμε μετά για ζωάρα (άσχετα αν πήγα εκεί μετά απο 6 μήνες σεξ και βία στην Λήμνο).

* Πάντα για στρατό ξηράς φυσικά, ναυτικό / αεροπορία δεν θα κατατάσσω σε "θυτεία" όπως έχω πει πάλι.

Στρατό Ξηράς, Αθήνα θητεία, θα σου πω μονο αυτο -> 40 μέρες άδεια απολύσεως σε 9 μηνες θητεία :p

Τα αλλα ας τα αφήσουμε :p

Ειχα άτομο στη μονάδα μου που τον ειχαμε με άδεια απολύσεως απο 15 Μαιου και απολύθηκε 20 Οκτωβριου. :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.