Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

παιδιά να ρωτησω κατι αυριο πρεπει να παω στο ΚΕΠ για να δωσω το πιστοπιητικο και να διαλεξω . Τι προτεινεται ? στρατο ξηρας αεροπορια η ναυτικο ?

Αμα είναι να πας στον επόμενο 1 χρόνο τότε διάλεξε αεροπορία το θεμα ειναι πως σε δυο χρόνια νομιζω θα πηγαίνουμε ολοι πεζικο

Link to comment
Share on other sites

μεσο εχουμε αλλα τωρα το βρισκω ντροπιαστικο να τα κανεις αυτα . Δηλαδη οι αλλοι μ***ς ειναι ? Θα βαλω εγω αεροπορια κ βλεπουμε . Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ερωτηση!

Εκτος απο το χαρτι που λεει ποια μερα εγινε η απογραφη σας κτλπ,σας εδωσαν και αυτο με τα στοιχεια: υψος,κιλα,γλωσσες κτλπ?

Ρε γαμωτο εμενα γιατι δε μου το δωσε η αλλη στο ΚΕΠ .... Μη παιχτει βλακεια μονο και φαω καναν μηνα παραπανω,θα της καψω το ντεκαπαζ! :shout::wall:

Link to comment
Share on other sites

οχι.. ουτε εμενα μου το εδωσαν... μονο την αποδειξη μου δωσαν... που βεβαιωνει οτι εγω συμπληρωσα τα απαραιτητα.. και απο εκει και περα δεν ευθηνομαι εγω για τυχον λαθος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ερωτηση!

Εκτος απο το χαρτι που λεει ποια μερα εγινε η απογραφη σας κτλπ,σας εδωσαν και αυτο με τα στοιχεια: υψος,κιλα,γλωσσες κτλπ?

Ρε γαμωτο εμενα γιατι δε μου το δωσε η αλλη στο ΚΕΠ .... Μη παιχτει βλακεια μονο και φαω καναν μηνα παραπανω,θα της καψω το ντεκαπαζ! :shout::wall:

μην αγχωνεσαι. Οταν θα πας μετα απο χρονια στο Ρουφ να διακοψεις την αναβολη, τα συμπληρωνει ΟΛΑ αυτα.

Επισης μολις μπεις φανταρος, παλι τα συμπληρωνεις ξανα.

Μην αγχωνεσαι, και σιγα μην υπηρετησεις 2 μηνες παραπανω επειδη δεν ειπες το υψος σου κτλ.

λες και τον ιματισμο στον δινουν συμφωνα με τα χαρτια αυτα.

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ερωτηση!

Εκτος απο το χαρτι που λεει ποια μερα εγινε η απογραφη σας κτλπ,σας εδωσαν και αυτο με τα στοιχεια: υψος,κιλα,γλωσσες κτλπ?

Μην το ψαχνεις..ολα για τα ματια του κοσμου ειναι.

εμενα η στρ. ταυτοτητα γραφει λαθος ημ γεννησης.

:p

Δεν περνουν αεροπορια/ναυτικο μαγκες πλεον..μονο με βυσμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πρεπει να εχω βυσμα αλλα τι να το κανω :hang3:

ναυτικο δηλωσα (το βυσμα που λεγαμε) αλλα στην αναβολη γραφει για πεζικο, αεροπορια ναυτικο για μόνιμους μονο

Link to comment
Share on other sites

Ουτε με βυσμα παιρνουν αεροπορια/ναυτικο.

Μονο αν δηλωσεις μονιμας πας.Το ξερω απο φιλο που με βυσμα μπηκε περσυ αεροπορια Νεα Αγχιαλο ,κοντα στο χωριο μου.Πλεον μου λεει μονο οι μονιμοι.

Και 'μενα ξερει ο πατερας μου εναν,αλλα τι να το κανω,σαμπως αλλαζει ξηρα με ξηρα;

:shout:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε με βυσμα παιρνουν αεροπορια/ναυτικο.

Μονο αν δηλωσεις μονιμας πας.Το ξερω απο φιλο που με βυσμα μπηκε περσυ αεροπορια Νεα Αγχιαλο ,κοντα στο χωριο μου.Πλεον μου λεει μονο οι μονιμοι.

Φιλος μου μπηκε ναυτικο το Νοεμβρη.... οπως προφανως και πολλοι αλλοι!

Το θεμα ειναι οτι αν εχεις βυσμα και ξερει που να σε στειλει θα περασεις καλα οπου και να πας.

πχ Μοναδα Υποστηριξης ΥΠ.ΕΘ.Α (τους 4 τελευταιους μηνες που καθησα εκανα 6 υπηρεσιες-ενα 3ωρο περιπολο)

Αν παλι δεν ξερει που να σε στειλει καλυτερα να σε αφησει παραμεθωριο και να πας σε κανενα φυλακιο.

πχ Ταγμα Γ.Ε.Σ που μεσα στο καλοκαιρι εφαγαν εμπλοκη 12-14 μερες μεσα.

Και στις δυο περιπτωσεις στρατος ξηρας μεσα στο πενταγωνο.

Και εγω ημουν πολυ καλυτερα απο ενα φιλο μου ναυτη που ηταν οδηγος ενος στρατηγου.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ιδιαιτερη σημασια τι θα βαλεις....ισως και καθολου. Αυτα αλλαζουν συνεχεια.

Ειχα δηλωσει αεροπορια, το πρωτο χαρτι ηρθε για Πυροβολικο και μετα την αναβολη ηρθε Ερευνα Πληροφορικης.

edit:

χωρις να μπει βυσμα μεχρι αυτο το σημειο

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ιδιαιτερη σημασια τι θα βαλεις....ισως και καθολου. Αυτα αλλαζουν συνεχεια.

Ειχα δηλωσει αεροπορια, το πρωτο χαρτι ηρθε για Πυροβολικο και μετα την αναβολη ηρθε Ερευνα Πληροφορικης.

edit:

χωρις να μπει βυσμα μεχρι αυτο το σημειο

Ερευνα πληροφορικης??? wow τυχη!

υποτιθεται οτι εκει παιρνουν ατομα με αρκετα πτυχια πανω στο θεμα κτλ (βεβαια δεν ξερω και τις σπουδες σου, sorry Κιολας :) )

Βεβαια και απο τυχη καλος ημουν και γω, κληρωτος μπηκα διαβιβασεις Πατρα!:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Aρκετα πτυχια και βυσμα! Το θεμα δεν ειναι να μπεις, αλλα να μεινεις στην ΕΠ. Μπηκα επειδη σπουδαζω πληροφορικη, αλλα δεν ειχα τελειωσει για ενα μαθημα, οποτε δεν εμεινα ΕΠ και επεσα διαβιβασεις. Και λεω "επεσα" γιατι το ΕΠ ειναι απο τα καλυτερα σωματα. Παιρνουν καμια 60αρια ατομα καθε φορα και μονο στη δικη μου διμοιρια ειχε 25-30ατομα με μεταπτυχιακα και διδακτορικα. Εκτος ομως απο τα πτυχια λενε οτι θελει και βυσμα, που δεν το χρησιμοποιησα τοτε αλλα πιο μετα για να γυρισω Αθηνα απο Σαμο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aρκετα πτυχια και βυσμα! Το θεμα δεν ειναι να μπεις, αλλα να μεινεις στην ΕΠ. Μπηκα επειδη σπουδαζω πληροφορικη, αλλα δεν ειχα τελειωσει για ενα μαθημα, οποτε δεν εμεινα ΕΠ και επεσα διαβιβασεις. Και λεω "επεσα" γιατι το ΕΠ ειναι απο τα καλυτερα σωματα. Παιρνουν καμια 60αρια ατομα καθε φορα και μονο στη δικη μου διμοιρια ειχε 25-30ατομα με μεταπτυχιακα και διδακτορικα. Εκτος ομως απο τα πτυχια λενε οτι θελει και βυσμα, που δεν το χρησιμοποιησα τοτε αλλα πιο μετα για να γυρισω Αθηνα απο Σαμο.

Για τετοια ακριβως γνωριζω και εγω.. και για πες διαβιβασεις καλα σητν αθηνα?

Χωρις βυσμα παντα, απλως δικαιουμε κοντινη μεταθεση, λογω υπηρετουντος αδερφου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι τελειως κατα του στρατου και αν μπορουσα να μην παω ,δεν θα πηγαινα,αλλα ειναι και ενα αλλο θεμα που εμπλεκεται εδω. Πρεπει να νιωθω περηφανος που εχω βυσμα και θα αδικηθουν αλλοι;

Εγω προσωπικα εχω ενα μικρο βυσματακι,με εναν γνωστο του πατερα μου,αλλα ποσο αξιο με κανει το να το χρησιμοποιησω;

Προτιμω να υπηρετησω ως εχουν ορισει για μενα,παρα να εχω στο πισω μερος του μυαλου μου για παντα οτι εχω καποιου ειδος υποχρεωση στον μ@κακ@ τον Βενιζελο. (εχει εναν γνωστο στα γραφεια του). Ε,προτιμω να κανω Εβρο!!!! :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.