Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Αυριο πρωι θα μαι κεντρο για τα απαραιτητα.

Ελπιζω μην φαω καμια μολοτοφ στην κουρεμενη κεφαλη μου απο τους "συντροφους".

Καλά εσύ, της τελευταίας στιγμής παιδί είσαι :p

Αύριο πρωί θα είμαι και εγώ στο κέντρο...στην Τρίπολη!

Παιδάκια θα τα πούμε σε 10 μέρες!

Καλά κουράγια στους φαντάρους!

Army Forces over and out!

Tsunami καλή θητεία να έχουμε:)

Σε 20 λεπτά το πολύ αναχωρώ για Γιάννενα.

Τα λέμε σε καμια 10αρία μέρες :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εκπαίδευση ΕΔ δε συγκρίνεται με άλλο σώμα στρατού.

Συμφωνω αλλα ο ΣΝ και ο ΔΕΑ τρωνε το χοντρο αγγουρι μονο στην αρχη μεχρι να ορκιστουνε, ο ειδικο-δυναμιτης μπορει καλλιστα να τον βαλουν να τρεχει ακομα και μια μερα πριν απολυθει, επισης για μενα αυτος που εχει βγαλει ΣΕΑΠ εχει περασει ανωτερη και πιο σφαιρικη εκπαιδευση απτον καταδρομεα.

Το ιδιο ατομο που ανεβασε το βιντεο εγραψε και για το τι προσοντα χρειαζονται

Τα τυπικα προσοντα που πρεπει να εχεις για να σε παρουν ειναι πληρη θητεια, υψος πανω απο 1.80(εμεις ειχαμε και 1.65 παντως που αποφοιτησε κανονικα..) Μορφωτικο επιπεδο Ενιαιου λυκειου και πανω(νομιζω, γενικα να εχεις βγαλει μια σχολη) Ηλικια ανω των 21, διπλωμα οδηγησης αυτοκινητου η μηχανης(απεριοριστο), οχι τατουαζ σε εμφανη σημεια και οχι τρυπες απο σκουλαρικια. ΚΑΝΕΝΑ προβλημα υγειας και αυτο ειναι το συμαντικοτερο για εμενα τα υπολοιπα ειναι τυπικα σχεδον αλλα αυτο παιδια ειναι βασικο γιατι δε λεει να πας εκει να φας το πακετο 2 βδομαδες πχ και να κοπεις μετα δεν υπαρχει λογος. Προσοχη σε δυσχρωματοψιες και υψηλη μυωπια εκει κοβουν αβερτα. "

Επισης αναφερθηκε και στα βυσματα

Βυσματα παιζουν αλλα ειχαμε και αρκετους που τους επελεξαν με το ετσι θελω(λογο υψους) και αρκετους με κανενα βυσμα που τους πηραν. Γενικα η επιτροπη που θα ερθει στο κεντρο θα παρει τα ατομα που αξιζουν σιγουρα πχ αν εισαι 1.85 και πανω ετσι με καλο σωματοτυπο και επιβλητικη φατσα θα σε παρουν 100% αν εισαι με το ζορι 1.80 "φλωροφατσα" ισως θελει να βαλεις βυσμα. Γενικα και στο ΚΕΣΝ δε γουσταρουν φλωροφατσες καθολου και Γιωταδες..

Eπισης η ΣΝ ειναι παρεξηγημενη για εμενα λενε ρουφιανους και τετοια ενω στην ουσια κανεις δε δινει δεκαρα να γραψει κληση και να ρουφιανεψει ολοι πηγαν για να ειναι κοντα στο σπιτι τους και να κανουν ποιοτηκοτερη θητεια οχι για να γινουν μπατσοι του στρατου, τουλαχιστον στη σειρα μου.

@ sotiris : Προφανως απεθυνομουνα σε φυσιολογικα ατομα που θα κριθουν Ι1 οταν εξεταστουν απτους γιατρους, δεν απευθυνθηκα σε κανεναν που κοντευει 30 εχει γινει λαπας βαριεται την ζωη του και θελει απλα να μπει να βγει και να τελειωνει "ελα ΣΝ να γουσταρεις " χωρις παρεξηγηση ετσι ..........

Link to comment
Share on other sites

Απο θήβα τουλάχιστον δεν ισχύει αυτό, απο τηλεφωνική επικοινωνία με neph.

Btw νέες ασχολίες για τον neph (γοping, θαλαμοφυλακας) την καλλιόπη δεν είπε αν τη γνώρισε απο κοντά :hehe: και το love boat το απεφυγε το ψαράκι :hehe:

Ελπίζω να μη με ξεχάσει βγαίνοντας μετα την ορκομοσία, του ζήτησα καμια κατσαρόλα νερό απο το πρώτο μπάνιο που θα κάνει για να φτιάξω ψαρόσουπα :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχθες ηρθα απο Τριπολη μετα την ορκομωσια...ολα κομπλε κ περασαμε πολυ καλα με τα παιδια..

Μου ηρθε κ χαρτι για ΕΛΔΥΚ..αλλα εδωσα ακυρο..

tsunami σε ποιο λοχο εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βιλλυ αφού άμα σου έρθει χαρτί ότι σε έχουν επιλέξει για να πας Κύπρο,δε μπορείς να το ακυρώσεις εκτός αν έχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά!Εσύ πως το κατάφερες?Με τι μαγκιά-μαγικό?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βιλλυ αφού άμα σου έρθει χαρτί ότι σε έχουν επιλέξει για να πας Κύπρο,δε μπορείς να το ακυρώσεις εκτός αν έχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά!Εσύ πως το κατάφερες?Με τι μαγκιά-μαγικό?

κανονικοτατα μπορεί να αρνήθει για δικους του λογους, και μαλιστα ενγράφως, το θέμα ειναι, οτι και να αρνηθείς δεν είναι σιγουρο οτι δεν θα σε πάρουν, καθώς επισης θα πάρεις κωλομετάθεση κατα πάσα πιθανότητα( εγώ πήγα 8 μηνες Λίμνο, όλοι σχεδον στην σειρά μου κομμένοι απο ΕΛΔΥΚ και ειδικές δυνάμεις)....εκτος αν παίζει το γνώστο πολύμπρίζο....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε Βιλλυ αφού άμα σου έρθει χαρτί ότι σε έχουν επιλέξει για να πας Κύπρο,δε μπορείς να το ακυρώσεις εκτός αν έχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά!Εσύ πως το κατάφερες?Με τι μαγκιά-μαγικό?
κανονικοτατα μπορεί να αρνήθει για δικους του λογους, και μαλιστα ενγράφως, το θέμα ειναι, οτι και να αρνηθείς δεν είναι σιγουρο οτι δεν θα σε πάρουν, καθώς επισης θα πάρεις κωλομετάθεση κατα πάσα πιθανότητα( εγώ πήγα 8 μηνες Λίμνο, όλοι σχεδον στην σειρά μου κομμένοι απο ΕΛΔΥΚ και ειδικές δυνάμεις)....εκτος αν παίζει το γνώστο πολύμπρίζο....

Αυτο ακριβως...αρνηθικα να παω λογω σχολης κ το οτι εχω αρχισει να κανω την πτυχιακη μου κ πρεπει να βρισκομαι ελλαδα(το ξερω οτι δεν μετρανε καθολου αυτα τα δικαιολογητικα,αλλα δεν ειχα αλλα)....αλλα κ παλι δεν ειναι σιγουρο οτι δεν θα παω..αναλογα δλδ αν μαζεψουν τον αριθμο που χρειαζονται..:p

Καλα κ να παω δεν εχω προβλημα...ακουω καλα λογια απο παιδια που βρισκονται εκει..

Λιμνο ακουσα οτι ειναι πακετο ε...?

Link to comment
Share on other sites

:) πακετάκι, και μάλιστα πολύ καλο, αλλα μην μην μασάς, μην ακους κανέναν, σχημάτισε την δική σου άποψη. όπου και να πας φίλε μου, εξαρτάται από εσένα για το πως θα την παλέψεις, και στην πιο μαύρη μονάδα να πας. Φαντάσου, με πήγε 65 μέσα, και πήρα 3 άδειες, χριστούγεννα, πάσχα, και απολύσεως το καλοκαίρι...αλλά είχε τον χαβαλέ του, τις πλάκες, τις μλκιες... όσο για την κύπρο, προσωπικά δεν είχα λόγο να μην πάω, απλά δεν ήθελα. Τώρα το τι παίζει εκεί, απο ότι εχω ακούσει (δλδ ράδιο αρβύλα) ειναι καλά, με φοβερές εγκαταστάσεις, με καλό φαι κτλ, ΑΛΛΑ, προβλεπέ, πολύ προβλεπέ..... καλή τύχη φίλε, καλή μετάθεση...κ μην ξεχνάς, 8 μήνες έμειναν...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως...αρνηθικα να παω λογω σχολης κ το οτι εχω αρχισει να κανω την πτυχιακη μου κ πρεπει να βρισκομαι ελλαδα(το ξερω οτι δεν μετρανε καθολου αυτα τα δικαιολογητικα,αλλα δεν ειχα αλλα)....αλλα κ παλι δεν ειναι σιγουρο οτι δεν θα παω..αναλογα δλδ αν μαζεψουν τον αριθμο που χρειαζονται..:p

Καλα κ να παω δεν εχω προβλημα...ακουω καλα λογια απο παιδια που βρισκονται εκει..

Λιμνο ακουσα οτι ειναι πακετο ε...?

Πακεεεετο ..νταξει τωρα...

Αν πας φλεβαρη θα κανεις καλοκαιρι εκει οποτε ηδη εχεις μεγαλο ++

Δεν ειναι τοσο μαυρα οσο λενε ,ΟΚ υπαρχουν 2-3 δυσκολες μοναδες,αλλα μην ψαρωνεις...Εγω μια φορα αη λαβ λημνος ?(Μαρτιο με Οκτωβριο 2009 εκατσα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αναβολή μου λήγει τώρα το Δεκέμβρη.

Μίλησα με το στρατολογικό γραφείο αλλά και μέσω ίντερνετ που έψαξα και μου λένε οτι δεν θα με καλέσουν Φλεβάρη αλλά Μάιο.

Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο αρμόδιο Στρατολογικό Γραφείο.

από ότι έμαθα σε άλλους φίλους που κάλεσαν το Φλεβάρη είναι οτι υπερκαλύφθηκαν οι θέσεις για την Α' ΕΣΣΟ.

Γιατί τα λέω όλα αυτά? Γιατί ήμουνα σε σκέψεις να διακόψω την αναβολή εντός του Δεκέμβρη και να μπω Φλεβάρη.....αλλά μου κόψαν το βήχα να τελειώνω νωρίτερα. Έλα υπομονή....Θα απαλλαγείτε από μένα από Μάιο μεριά.:magic:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο :" Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο αρμόδιο Στρατολογικό Γραφείο. " στο βγαζει στο site της στρατολογιας?

Αν ναι, τοτε μην βασιζεσαι πανω του. Και γω που την εκοψα αρχες Αυγουστου το ιδιο μου βγαζει. Διαβαζα τις προαλλες σε ενα φορουμ για τον στρατο, πως ειχε βγει καπου ανακοινωση οτι το εν λογω site θα ανανεωθει στα μεσα ιανουαριου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.