Jump to content




tommybertsen

Recommended Posts

43 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Και πάω για τρίτη εβδομάδα με πόνο στο νεύρο πίσω από την ωμοπλάτη που μου μουδιάζει το αριστερό χέρι.

Να πας να το δεις (και να ξανά πας) υπέφερα καιρό από μία "ψύξη" εκεί και όταν με έπιασε μαζί με πυρετό, τότε βρέθηκε ότι από στιγμή σε στιγμή σκάει η χολή μου... 

Δε σχολίασα για να σε τρομάξω, απλά δεν είναι κόπος να το ψάξεις! 

  • Like 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αξονική αυχένα πριν 3 μέρες, από Δευτέρα θα πάω στο γιατρό να τη δει να μου γράψει φυσιοθεραπείες. Είναι ο 2ος χειρότερος πόνος μέχρι τώρα που έχω ζήσει. Ο πρώτος ήταν τον Οκτώβριο του 2017 που με έπιασε η μέση μου για ένα μήνα. Μάλλον ψύξη και εκεί.

Τώρα το χέρι είναι συνδυασμός ψύξης με πρόβλημα που δημιούργησα επειδή κοιμήθηκα άσχημα πάνω στον ώμο μου.

  • Sad 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Έκανα αξονική αυχένα πριν 3 μέρες, από Δευτέρα θα πάω στο γιατρό να τη δει να μου γράψει φυσιοθεραπείες. Είναι ο 2ος χειρότερος πόνος μέχρι τώρα που έχω ζήσει. Ο πρώτος ήταν τον Οκτώβριο του 2017 που με έπιασε η μέση μου για ένα μήνα. Μάλλον ψύξη και εκεί.

Τώρα το χέρι είναι συνδυασμός ψύξης με πρόβλημα που δημιούργησα επειδή κοιμήθηκα άσχημα πάνω στον ώμο μου.

 

Έπαθες ψύξη;

 

Παράθεση

 «Για να διαπιστωθεί αν φυσικοί παράγοντες του περιβάλλοντος μπορούν να προκαλέσουν συμπτώματα μυαλγίας, εκτελέστηκε ανασκόπηση της βιβλιογραφίας στο Pubmed με λέξεις-κλειδιά είτε “myalgia, temperature” είτε “muscle pain, temperature”» εξηγούν οι ερευνητές. «Τα αποτελέσματα αυτής της διαδικασίας έδειξαν ότι δεν υπάρχει μελέτη που να συσχετίζει την έκθεση σε ψυχρό ή θερμό περιβάλλον με τη μυαλγία. Eπομένως, τίθεται σε αμφισβήτηση η πεποίθηση των ανθρώπων που πήραν μέρος στην παρούσα μελέτη σχετικά με τα αίτια των συμπτωμάτων μυαλγίας. Δηλαδή ότι προκαλείται είτε από έκθεση σε κλιματιστικό, είτε από ιδρώτα σε συνδυασμό με έκθεση σε ρεύμα αέρα, είτε από ρεύματα αέρα».

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Υποθέτω. Δε μου αρέσει ούτε εμένα ο όρος. Διαβάζω τώρα με ενδιαφέρον το περιεχόμενο του link. 👍🏾

Θα σου πω πως τα παθαίνεις αυτά για να καταλάβεις με τι ύπουλο και ξεφτιλισμένο οργανισμό μας έχει προικίσει η φύση…

Ζυγίζεσαι το πρωί και αποφασίζεις να φας λιγότερο να κάψεις κάνα λίπος γιατί έχεις πάρει. Αμ δε… το πρώτο πράγμα που ρίχνει στη κατανάλωση ο οργανισμός είναι οι δικέφαλοι οι θωρακικοί οι ραχιαίοι οι τετρακέφαλοι και γενικά το μυϊκό σου σύστημα εκτός αν προπονείσαι με μεγαλύτερη συχνότητα από όση ο οργανισμός αποδομεί, οπότε αναγκάζετε και χτίζει τη νύχτα.

Ο οργανισμός το κάνει αυτό ακόμα και αν τρέφεσαι κανονικά, έτσι γιατί αποφάσισε από μόνος του ότι δεν χρειάζεσαι το μυϊκό σύστημα γιατί είναι ενεργοβόρο

Πας τώρα να κάνεις μια κίνηση που έχεις συνηθίσει και ο μυς παθαίνει πλάκα γιατί είναι μικρότερος

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τι γίνεται σήμερα; Ο ένας μας δείχνει τον γάτο που μόλις παρέλαβε που είναι ακόμα στην συσκευασία του! :p

Ο άλλος μας δείχνει το γατάκι της αλληνής! 🤩

Εμείς που δεν έχουμε γάτες να δείξουμε ρίχνουμε μια ξερή "καλημέρα"!!! :hehe:

  • Agree 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, το μέλος TopCLR έγραψε:

Εμείς που δεν έχουμε γάτες να δείξουμε ρίχνουμε μια ξερή "καλημέρα"!!! :hehe:

 

Το site είναι θετικά διακείμενο, πρωτίστως απέναντι στις καλημέρες και μετά στα γατιά.

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, κανένας δεν έχει βάλει ποτέ ένα σκυλάκι (ποιος ξέρει γιατί;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.