Jump to content




tommybertsen

Recommended Posts

πριν 11 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

τι να την κάνεις τη ζωή αν είναι να την περάσεις μεταξύ άουδη και όπελ. @Κούκη

 

Οχι βρε, εμείς είπαμε. Ως γνήσιοι αστοί αριστεροί θα πάρουμε αυτό που μας αρμόζει. Τα τενεκεδένια μουλάρια είναι για μας μια προσωρινή μονάχα λύσις. 

 

Spoiler

Qué significa el logo de Rolls-Royce | Autocasión

 

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

....πρωτη μερα τετραημερου χθες κ ειπα να το γιορτασω με τα κατσαβιδια μου.

Ξηλωσα την υδροψυξη (pump-block combo) κ εγκατεστησα τα καινουρια παιχνιδια (pump-res + EK block ξεχωριστα).

Για να μη περασω 4 μερες με το κατσαβιδι στο χερι, το στησα σχετικα γρηγορα (τελειωσα στις 00:00) κ αποδιδει χειροτερα απο πριν. :hehe:

Εκανα δοκιμες κλπ το βραδυ κ τωρα ξυπνησα.

 

Spoiler

I Just Woke Up GIFs - Get the best GIF on GIPHY

 

Καλημερα.

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Προσφάτως ο δήμος pigeon έβαλε κάδους βιοαποβλήτων σχεδόν σε κάθε γωνιά. Τους ζητούσα απεγνωσμένα, είχα δει σε άλλο σημείο του δήμου και αναρωτιόμουν γιατί δεν έχει και προς τα εδώ. Τελικά, έβαλαν! 

Σε κάποιους βέβαια έχω δει να πετούν και πλαστικές σακούλες (υπάρχουν σακούλες βιοδιασπώμενες - τις έχει το σούπερ μάρκετ με 1.5€ τις 20) αλλά δεν βαριέσαι! 

Πόσοι έχετε τέτοιους κάδους (αυτούς τους μικρούς καφέ) στις γειτονιές σας; 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει μικρους γκρι καδους (για βιοαποβλητα) σε καθε ιδιοκτησια.

Γενικα οι καδοι ειναι ατομικοι. Δλδ 2 εως 4-5 καδοι για καθε ιδιοκτησια/σπιτι.

 

Το θεμα μου με τους καδους αυτους στην Ελλαδα ειναι ποσο συχνα τους αδειαζουν, για προφανεις λογους αλλα και πως επιβιωνουν απο τα αδεσποτα.

(ή δεν εχει αδεσποτα στο δημο pigeon κ εγω εχω εικονα απο τις τουνδρες της ημαθιας)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tommybertsen said:

Πόσοι έχετε τέτοιους κάδους (αυτούς τους μικρούς καφέ) στις γειτονιές σας; 

εμείς όχι, μόνο απορρίματα συν μπλε αακύκλωσης. α) τους κλεβουν β) εννοείται πολλοί δεν ενδιαφέρονται για ανακύκλωση γ) πληγή μεγάλη οι διάφοροι, συγκεκριμένων προσανατολισμών, που ψάχνουν για υλικά και διαλύουν κατά το αγώνισμα το καπάκι του κάδου.

Καλημέρα στα μανιασμένα πλήθη, στον λυσσασμένο Μπέρτσεν (θα τα πούμε εν καιρώ έτσι και πάθει τίποτα το τροφοδοτικούλι μου) και στον γενναίο @Χόντα22.
Αφιερωμένο:
https://www.protothema.gr/world/article/1110809/australia-apisteuto-peristatiko-thumomeno-htapodi-epitethike-agria-se-andra-pou-kolubouse/


ποιο όιστερ αρχηγούλη μου, καλώς μας ήρθες

Έγινε επεξεργασία από salde
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Πόσοι έχετε τέτοιους κάδους (αυτούς τους μικρούς καφέ) στις γειτονιές σας; 

 

Στηρίξτε με like και για φωτογραφία με τους κάδους που έχουμε εμείς. Αλλά προσοχή θα είναι σκληρές εικόνες.

  • Like 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

εμείς όχι, μόνο απορρίματα συν μπλε αακύκλωσης. α) τους κλεβουν β) εννοείται πολλοί δεν ενδιαφέρονται για ανακύκλωση γ) πληγή μεγάλη οι διάφοροι, συγκεκριμένων προσανατολισμών, που ψάχνουν για υλικά και διαλύουν κατά το αγώνισμα το καπάκι του κάδου.

Καλημέρα στα μανιασμένα πλήθη, στον λυσσασμένο Μπέρτσεν (θα τα πούμε εν καιρώ έτσι και πάθει τίποτα το τροφοδοτικούλι μου) και στον γενναίο @Χόντα22.
Αφιερωμένο:
https://www.protothema.gr/world/article/1110809/australia-apisteuto-peristatiko-thumomeno-htapodi-epitethike-agria-se-andra-pou-kolubouse/


ποιο όιστερ αρχηγούλη μου, καλώς μας ήρθες

Αυτή η είδηση κανονικά θα έπρεπε να ήταν στο ΦαγητοThread. Η ντροπή του ανθρώπινου είδους... ?

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

σκέφτηκα ειδήσεις-φαγητό (καλά τους κάνουμε)-ΠΟΘ για τον Γενναίο. Κέρδισε το 3, να έρχομαι να ρωτώ «πότε θα κάνεις το πρώτο μπάνιο χοντάκο». Είναι δικός μου αυτός, ήρωας σαν εμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Εδω εχει μικρους γκρι καδους (για βιοαποβλητα) σε καθε ιδιοκτησια.

Γενικα οι καδοι ειναι ατομικοι. Δλδ 2 εως 4-5 καδοι για καθε ιδιοκτησια/σπιτι.

 

Το θεμα μου με τους καδους αυτους στην Ελλαδα ειναι ποσο συχνα τους αδειαζουν, για προφανεις λογους αλλα και πως επιβιωνουν απο τα αδεσποτα.

(ή δεν εχει αδεσποτα στο δημο pigeon κ εγω εχω εικονα απο τις τουνδρες της ημαθιας)

Δεν έχει πολλά αδέσποτα σκυλιά εδώ γύρω, γατιά όμως, έχει άπειρα. Αν (λέμε αν) τους προσέξουμε τους κάδους, θα επιβιώσουν λογικά. Δεν ξέρω όμως αν τους κλέβουν (και γιατί να το κάνουν) , όπως λέει ο Σάλδιος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.