Jump to content




tommybertsen

Recommended Posts

4 minutes ago, tommybertsen said:

Ναι αλήθεια!  :) Ορίστε και η τούρτα γενεθλίων (έκπληξη από την κοπέλα μου! 

  Hide contents

IMG_20180828_112855.jpgIMG_20180828_113125.jpgIMG_20180828_113129.jpg

  Reveal hidden contents

Αφού δεν μπορούμε να την έχουμε κανονικά, ας την φάμε :hehe: 

 

 

Θα την παντρευτείς αυτή την κοπελα, σωστά; :)

 

Χρόνια πολλά!!

  • Like 1
  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος TopCLR έγραψε:

Ωραία, ξεκίνα τα benchmarks να δεις τι θερμοκρασίες πιάνει με κεράκια on και off.

Αν και νομίζω θα προτιμούσες μια EVGA αντί για Palit!!! :D

Δεν πειράζει, τίγκα στο OC είναι και η Jetstream :hehe: 

πριν 1 λεπτό, το μέλος trib έγραψε:

Θα την παντρευτείς αυτή την κοπελα, σωστά; :)

 

Χρόνια πολλά!!

Thanx :) Εννοείται :p Βέβαια είναι παραγγελιά , την έφτιαξε τεχνίτρια και η κοπέλα μου μου την έφερε στη δουλειά :D Είναι πολύ δύσκολο να γίνει αυτή η τούρτα! 8 ζαχαροπλαστεία στην Αττική μου είπε ότι δεν μπορούσαν!!! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Είναι πολύ δύσκολο να γίνει αυτή η τούρτα! 8 ζαχαροπλαστεία στην Αττική μου είπε ότι δεν μπορούσαν!!! 

Λογικό, μην φάνε καμιά μήνυση από την Palit για αντιγραφή προϊόντος!!! :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος TopCLR έγραψε:

Ωραία, ξεκίνα τα benchmarks να δεις τι θερμοκρασίες πιάνει με κεράκια rtx on και off.

Αν και νομίζω θα προτιμούσες μια EVGA αντί για Palit!!! :D

fixed:hehe:.

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 2 ώρες, το μέλος trib έγραψε:

Θα την παντρευτείς αυτή την κοπελα, σωστά; :)

 

Χρόνια πολλά!!

 

Ε το παράκανες...

Σε τούρτα του την πήρε, όχι κανονικά.? ?

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, φίλε μου (μιλάμε ταυτόχρονα και στο τηλέφωνο:hehe:). Πολύχρονος και ευτυχισμένος. Η τούρτα, απλά κορυφαία. Νόμιζα ότι ήταν αληθινή η κάρτα.

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

 

@trib φίλε μου, μόνο έξω από το χορό δεν είμαι. Και τι εννοείς αυτοσυγκράτηση;

 Έχω κλάψει κολλητό παιδικό φίλο που κάηκε μέσα στο αυτοκίνητο, ενώ ερχόταν να με πάρει για βόλτα. Έχω θάψει συγγενείς από τροχαίο. Γνωστούς- φιλούς. Από πιτσιρικάς λόγω του σημείου που ήταν το σπίτι, είχα γίνει μάρτυρας σε αμέτρητες "κακές" ώρες με ατυχήματα λόγω ταχύτητας, λόγω έλλειψης κράνους, λόγωανυπαρξίας διαβάσης πεζών και φωτεινής σήμανσης κλπ,

Βασικά και ποιος δεν έχει χάσει εδώ μέσα κάποιον γνωστό του ή συγγενή σε τροχαίο;

 

Αλλά επειδή είμαι και γονιός με μεγάλο παιδί, και ένα άλλο στην εφηβεία πια, επέτρεψε μου να είμαι σε θέση να μπω στο πετσί τους καλύτερα από κάποιον που δεν έχει παιδιά. Όταν κοιμάσαι και ξυπνάς σαν γονιός με την μόνιμη έννοια να μην πάθει κάτι το παίδι σου, είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις πως νοιώθει ένας γονιός. Ούτε κριτική κάνω, ούτε υποδείξεις. Ρεαλιστής είμαι δυστυχώς, και όσο εθελοτυφλούμε και "χαριζόμαστε" για λόγους ευγενείας, και τελικά το τροχαίο δεν γίνει σους άλλους, αλλά σε μας, το μόνο που θα κάνουμε είναι να καταριόμαστε την κακιά την ώρα και τον άτιμη την μοίρα που πήρε ακόμα έναν νέο άνθρωπο.

 

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτοσυγκράτηση εννοώ ότι δεν χρειάζεται να βρίσκουμε αφορμή σε ένα τέτοιο δυστυχές γεγονός για να συμπερισματολογούμε γενικά και αόριστα. Τι έπρεπε να κάνουμε και πως έπρεπε να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας και ποιος ή τι φταίει. Αναφέρθηκες στους γονείς της κοπέλας (ουδεμία σχέση έχω μαζί τους) και θεωρώ δεν είναι σωστό. Όπως εσύ είσαι γονιός και γνωρίζεις τι παιδιά μεγαλώνεις (που είμαι σίγουρος ότι είσαι ο καλύτερος χαζομπαμπάς και σε θεωρώ υπερπροστατευτικό από τον τρόπο που εκφράζεσαι), έτσι και οι τραγικές φιγούρες αυτή τη στιγμή Μάνα και Πατέρας, γνωρίζουν τι παιδί είχαν. Αριστούχο με βλέψεις και όνειρα. Κανείς μας δεν μπορεί να έχει άποψη για την ανατροφή της κοπέλας.

 

Είναι εντελώς διαφορετικό να μιλήσουμε γενικά για τρόπους αντιμετώπισης και εκπαίδευσης και μάλιστα να ανταλλάξουμε εμπειρίες για να είμαστε προετοιμασμένοι. Και άλλο να κάνουμε κριτική. Εμένα τουλάχιστον, έτσι μου φάνηκε.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, εγώ καταλαβαίνω τι εννοείς και τον τρόπο που τοποθετείσαι. Απλά διαφωνώ πλήρως με την επιλογή των λέξεων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει αμέτρητες βλακείες από τα 16 μου έως τα 26 μου, ώρες ώρες λέω πως είμαι πολύ τυχερός που ζω. Το χειρότερο είναι πως σε όλες τις βλακείες ήμουν συνεπιβάτης.

 

Πλέον δεν ανεβαίνω σε δίκυκλο ούτε για 100μ και προτιμώ να περπατήσω και ας παρεξηγηθεί αυτός που μου το προτείνει.

 

Στην πετρελαική κρίση πριν κοντά 40 χρόνια, ο πατέρας μου είχε αγοράσει ένα μομπιλό (εκείνα τα μικρά μηχανάκια που είχαν και πετάλι) για να κυκλοφορεί στο Άργος τότε που είχαν βάλει μονά ζυγά παντού. Όταν έφτασα σε ηλικία που καταλάβαινα, το πούλησε γιατί δεν ήθελε να υπάρχει δίκυκλο στο σπίτι ώστε να μη το ζητήσω/μάθω.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.