Jump to content



BATTLEFIELD V


black66.gr

Recommended Posts

Για οποιον εχει SB καρτα ηχου με surround ενεργοποιημενο κ εχει προβλημα με τον ηχο(δεν ακουει τα οπλα των αλλων), ingame γυριστε το σε suround 5.1 κ war tapes.

 

Βρηκαμε με το @icy20 οτι λυνεται το προβλημα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ωρες κατεληξα στα εξης. Το revive πρεπει να γινει οπως ηταν, το spoting πρεπει να γινει οπως ηταν και το ttk παλι οπως ηταν.

Αν δεν γινουν αυτα το παιχνιδι ειναι unplayble και σπαει απιστευτα νευρα.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Το spoting εχει καλές βάσεις. Πριν πυροβολουσαμε τετραγωνακια πίσω από ξύλα και καπνούς. Γενικά παίρνει μια πιο δύσκολη μορφή, το παιχνίδι και λογικό να μην συνηθίσουν εύκολα οι περισσότεροι. Θέλει καλό σεταρισμα, μπαλανσαρισμα. Το revive, κι αυτό λίγο σεταρισμα, με το που θα μπει να σερνεις τον συμπαίκτη σου και κάπως το σώμα το μεντικ να είναι πιο μαζεμένο θα είναι οκ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-Αν ο medic δε παρει σοβαρά όπλα, θα ναι το χειρότερο class στο παιχνίδι με χαοτική διαφορά. Ουτε instant revive δε κάνει.

-Οι scout επιτέλους παίρνουν ότι τους αξίζει. Αλλά για να είμαστε δίκαιοι, 54 damage με το sniper είναι λίγο αστείο (λιγότερο από το RSC του medic στο BF1 δλδ). 75 θα ήταν το σωστό.

-Αν ο assault πάρει όλα τα semi rifles, δεν έχει νόημα να συζητάμε...

-Ο support είναι η εύκολη λύση για να μαζεύεις πόντους. Καλά όπλα και ammo packs για το κοινό.

 

-Εγώ που δουλεύω πολύ spotting στο 1, είναι σπαστικό να σποτάρω συνέχεια τις καφετέριες στο 5....

 

-Έχω χάσει πολλά kills επειδή μου τελείωσαν οι σφαίρες.Τρώω δυο κάτω απο το τραίνο (Rotterdam), συνεχίζω προς το D, τρωω έναν και πετάγονται δυο νουμπάδες που βαράνε τα σύννεφα. Μου τελείωσαν οι σφαίρες από το αισχρό Sten, άδειασα και το πιστολάκι στον έναν-αλλά δεν έπεσε- και αυτό ήταν.

Οκ, είναι πιο ρεαλιστικό να μη μπορείς να κουβαλάς 2Κ σφαίρες μαζί σου, αλλά τουλάχιστον να τις βρίσκεις εύκολα.

 

-Το ΤΤΚ είναι ίσως το μόνο που έχει, οριακά, βελτιωθεί. Δλδ έχω την εντύπωση πως θέλει 1/4 του δευτερόλεπτου παραπάνω για να πέσει κάποιος.

Κάτι που στο BF1 είναι λίγο τραγικό και άδικο, καθώς δεν υπάρχει κανένα περιθώριο αντίδρασης. Κ πρέπει να υπάρχει.

 

-Αν και το ίδιο πρόβλημα είχα και στο BF1, μου είναι δύσκολο να δω τους εχθρούς. Η χρωματική παλέτα σε συνδυασμό με το no spotting, μου βγαλε τα μάτια....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

    Το spoting εμενα μου αρεσει αν και θελει λιγο πιο εντονη "αισθηση" για να εχει οντος ρολο. Το rev ειναι unplayble σε αυτη τη μορφη και θεωρω δυσκολο με την οποια αλλαγη να ερθει κοντα στα μεχρι τωρα δεδομενα. ισως απλα θα παρουμε αποφαση οτι θα γινεται πιο σπανια και τελος. Το ttk ειναι το μονο γρηγορο σε αυτο το game και δεν ξερω ποσο ταιριαζει στο υπολοιπο αργο gameplay. πολλα animation για να ανεβει - κατεβει κουτια σκαλια τοιχους βουνα, λιγο ammo - med οπου χανεις το positioning οποτε την τακτικη την ξεχναμε εντελως μιας και ολοι τρεχουν σαν τα κοτοπουλα για να βρουν med/ammo καθε 1 λεπτο.

   Τα class/weapons απλα unbalanced μεχρι το θεο. Επαιξα σχεδον με ολα και απλα stg44 rulez the world σε οποιαδηποτε αποσταση. 

   Τα models μου φαινονται πολυ μικρα σε αποστασεις 20-40μ και δεν ειναι καθολου ευδιακριτα ακομη και απο κοντα (πιθανον λογω χρωματικης αποδοσης).

 

Πιστευω πως το τελικο αποτελεσμα θα ειναι ανωτερο του bf1 σαν overal εμπειρια. θα δουμε στη beta 2 τι θα εχει διορθωθει και πως θα βαδισει το game ή αν θα ειναι απλα ενα game σειρας για 20 ωρες πριν το uninstall.

Για οσους ευχονται πισωγυρισματα ας μην κανουν τον κοπο να φαντασιωνονται. Δεν παιζει να γινει κατι αλλο περα απο βελτιωσεις στις επιλογες που ηδη βλεπουμε. Ας τα παρουμε σαν δεδομενα λοιπον μιας και θα μας βοηθησει να κατανοησουμε καλυτερα το νεο style του παιχνιδιου. 

 

Έγινε επεξεργασία από Dr_Nikiforos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Μετα απο ωρες κατεληξα στα εξης. Το revive πρεπει να γινει οπως ηταν, το spoting πρεπει να γινει οπως ηταν και το ttk παλι οπως ηταν.

Αν δεν γινουν αυτα το παιχνιδι ειναι unplayble και σπαει απιστευτα νευρα.

Αυτό. 

πριν 6 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

-Αν ο medic δε παρει σοβαρά όπλα, θα ναι το χειρότερο class στο παιχνίδι με χαοτική διαφορά. Ουτε instant revive δε κάνει.

-Οι scout επιτέλους παίρνουν ότι τους αξίζει. Αλλά για να είμαστε δίκαιοι, 54 damage με το sniper είναι λίγο αστείο (λιγότερο από το RSC του medic στο BF1 δλδ). 75 θα ήταν το σωστό.

-Αν ο assault πάρει όλα τα semi rifles, δεν έχει νόημα να συζητάμε...

-Ο support είναι η εύκολη λύση για να μαζεύεις πόντους. Καλά όπλα και ammo packs για το κοινό.

 

-Εγώ που δουλεύω πολύ spotting στο 1, είναι σπαστικό να σποτάρω συνέχεια τις καφετέριες στο 5....

 

-Έχω χάσει πολλά kills επειδή μου τελείωσαν οι σφαίρες.Τρώω δυο κάτω απο το τραίνο (Rotterdam), συνεχίζω προς το D, τρωω έναν και πετάγονται δυο νουμπάδες που βαράνε τα σύννεφα. Μου τελείωσαν οι σφαίρες από το αισχρό Sten, άδειασα και το πιστολάκι στον έναν-αλλά δεν έπεσε- και αυτό ήταν.

Οκ, είναι πιο ρεαλιστικό να μη μπορείς να κουβαλάς 2Κ σφαίρες μαζί σου, αλλά τουλάχιστον να τις βρίσκεις εύκολα.

 

-Το ΤΤΚ είναι ίσως το μόνο που έχει, οριακά, βελτιωθεί. Δλδ έχω την εντύπωση πως θέλει 1/4 του δευτερόλεπτου παραπάνω για να πέσει κάποιος.

Κάτι που στο BF1 είναι λίγο τραγικό και άδικο, καθώς δεν υπάρχει κανένα περιθώριο αντίδρασης. Κ πρέπει να υπάρχει.

 

-Αν και το ίδιο πρόβλημα είχα και στο BF1, μου είναι δύσκολο να δω τους εχθρούς. Η χρωματική παλέτα σε συνδυασμό με το no spotting, μου βγαλε τα μάτια....

Κι αυτό. Ρε συ, κι εμείς οι sniper έχουμε ψυχή. Δεν στήνουμε αντίσκηνο όλοι. 54 dmg.... Απίστευτη γελοιότητα.

πριν 6 ώρες, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

    Το spoting εμενα μου αρεσει αν και θελει λιγο πιο εντονη "αισθηση" για να εχει οντος ρολο. Το rev ειναι unplayble σε αυτη τη μορφη και θεωρω δυσκολο με την οποια αλλαγη να ερθει κοντα στα μεχρι τωρα δεδομενα. ισως απλα θα παρουμε αποφαση οτι θα γινεται πιο σπανια και τελος. Το ttk ειναι το μονο γρηγορο σε αυτο το game και δεν ξερω ποσο ταιριαζει στο υπολοιπο αργο gameplay. πολλα animation για να ανεβει - κατεβει κουτια σκαλια τοιχους βουνα, λιγο ammo - med οπου χανεις το positioning οποτε την τακτικη την ξεχναμε εντελως μιας και ολοι τρεχουν σαν τα κοτοπουλα για να βρουν med/ammo καθε 1 λεπτο.

   Τα class/weapons απλα unbalanced μεχρι το θεο. Επαιξα σχεδον με ολα και απλα stg44 rulez the world σε οποιαδηποτε αποσταση. 

   Τα models μου φαινονται πολυ μικρα σε αποστασεις 20-40μ και δεν ειναι καθολου ευδιακριτα ακομη και απο κοντα (πιθανον λογω χρωματικης αποδοσης).

 

Πιστευω πως το τελικο αποτελεσμα θα ειναι ανωτερο του bf1 σαν overal εμπειρια. θα δουμε στη beta 2 τι θα εχει διορθωθει και πως θα βαδισει το game ή αν θα ειναι απλα ενα game σειρας για 20 ωρες πριν το uninstall.

Για οσους ευχονται πισωγυρισματα ας μην κανουν τον κοπο να φαντασιωνονται. Δεν παιζει να γινει κατι αλλο περα απο βελτιωσεις στις επιλογες που ηδη βλεπουμε. Ας τα παρουμε σαν δεδομενα λοιπον μιας και θα μας βοηθησει να κατανοησουμε καλυτερα το νεο style του παιχνιδιου. 

 

Κι αυτό. 

Συμπέρασμα: Houston, we have a problem...

Σ' αυτή τη μορφή το παιχνίδι δεν παίζεται. 

Όσο το σκέφτομαι, κι αυτή η αισχρή απεικόνιση του WW2 συνιστά μέγιστο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΤΤΚ (time to Kill) δεν εχει σχέση με το skill του παιχτη; Κάτι δεν καταλαβαίνω; 

το ΤΤΒΚ (time to be killed)  ως όρος δεν υπάρχει δηλαδή;

To spotting με τα κυάλια του scout βοηθάει...επειδή μενοντας μακρυα από τον χαμό δεν βλέπεια κανείς ευκολα τους εχθρούς, τους κάνεις spot με τα κυάλια και αν δεν τους πετύχεις εσύ , κάποιος άλλος θα τους φάει (κάτι δίνει σε πόντους).

Επίσης ακρως εκνευριστικός ειναι και ο χρόνος για  spawn. Θα έπρεπε να γίνεσαι αμέσως (αν θες) στις αρχικές σημαίες και  να μεγαλώνει όσο πιο κοντά πας στην μαχη ή αν θέλεις να κάνεις spawn σε squad mate.

εντάξει...νεος τρόπος παιχνιδιού, νέες πιστες που δεν έχουμε δει και αν προσεχθούν θα μπορούν να δώσουν την αίσθηση του WW2, πράγματα που διορθώνονται δηλαδή...αλλά οχι ως τις 20/11...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Θα σας στεναχωρησω αλλά το παιχνιδι δεν το βλεπω να φτιαχνει τουλαχιστον μεχρι το Πασχα...

 

Περισσοτερο ασχοληθηκαν με το να σεταρουν το chat filter* παρα να balancαρουν κ να στησουν σωστα το παιχνιδι.

 

Αισχρη χρωματικη παλετα, πολυ μικρα τα player models, unbalanced οπλα, respawn time που προλαβαινεις να ψησεις κ καφε, rpg/c4 damage απλα για γελια, αχρειαστα πολυπλοκο το gun upgrade system(το οτι πρεπει να βγεις απο το παιχνιδι για να σεταρεις τα οπλα σου απλα με ξεπερναει)

Πολλά τα animations, αχρειαστα για μενα. Το κρατημα του 5 για self heal ειναι για τις κονσολες κ οχι για fps pc παιχνιδι...εχω κι αλλα αλλά βαριεμαι να γραφω...Και ας μην αρχισω να γραφω για το revive mechanics:rip:

 

Το μονο καλο για μενα ειναι οτι ξαναγυρισαν το conquest στο παλιο καλο μοντελο με σωστο "bleeding"(οπως ηταν στο 3-4) με καποιες μικροαλλαγες προς στη σωστη κατευθυνση

 

*το γιατι δεν μπορεις να γραψεις "white man/men", "nazi", dlc(ενω "free dlc" το δεχεται) κ άλλα που δεν ειναι της παρουσης το θεωρω το λιγοτερο γελοίο

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Θα του δωσω μια τελευταια ευκαιρια κ θα περιμενω την επομενη beta. Αν κ εκει δεν εχουν κανει καποια ουσιαστικη βελτιωση/αλλαγη, I'll pass :)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

KΙ ΌΜΩΣ...το 99% από εμας (εδώ είμαστε ...θα το δούμε ποιος θα αντισταθεί) θα το αγοράσει αν όχι από την αρχή στα 41 ευρώ , αργότερα στα 25-30 ευρώ γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο εκεί έξω.

 

αν και είμαι εγκρατής - ισχυρογνώμων - απόλυτος πολλές φορές (δεν πήρα day 1 το Bf1 αλλά τον φεβρ2018 στα 18 ευρώ και μάλιστα όταν αργότερα εβγαλαν την revolution έκδοση με όλα τα DLC στα ίδια λεφτά, νευρίασα αλλά δεν τους εδωσα φραγκο για premium pass, αν και για καιρό έπαιζα μόνο non DLC πίστες, βγάζοντάς μου την πίστη και εν τέλει πήρα όλα τα DLC σταδιακα δωρεάν στις προσφορές τους...) πιστεύω θα το τιμήσουμε και αυτό...Αν κάποιος παίξει 300-400 ώρες τα εχει βγάλει τα λεφτά του . Μην ξεχνάμε ...εχει και single player (AXAXAXA)

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

KΙ ΌΜΩΣ...το 99% από εμας (εδώ είμαστε ...θα το δούμε ποιος θα αντισταθεί) θα το αγοράσει αν όχι από την αρχή στα 41 ευρώ , αργότερα στα 25-30 ευρώ γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο εκεί έξω.

 

αν και είμαι εγκρατής - ισχυρογνώμων - απόλυτος πολλές φορές (δεν πήρα day 1 το Bf1 αλλά τον φεβρ2018 στα 18 ευρώ και μάλιστα όταν αργότερα εβγαλαν την revolution έκδοση με όλα τα DLC στα ίδια λεφτά, νευρίασα αλλά δεν τους εδωσα φραγκο για premium pass, αν και για καιρό έπαιζα μόνο non DLC πίστες, βγάζοντάς μου την πίστη και εν τέλει πήρα όλα τα DLC σταδιακα δωρεάν στις προσφορές τους...) πιστεύω θα το τιμήσουμε και αυτό...Αν κάποιος παίξει 300-400 ώρες τα εχει βγάλει τα λεφτά του . Μην ξεχνάμε ...εχει και single player (AXAXAXA)

Για την παρέα και μόνο, και για να γελάμε, θα σας κάνω spectate. Αυτό το πράγμα, έτσι όπως είναι τώρα, δεν το αγοράζω. Όχι στα 25-30, ούτε στα 10 ευρώ.

Εξάλλου, έπαιξα μια φορά τη beta, δοκίμασα και την επόμενη μέρα για 30 λεπτά και έκτοτε παίζω bf1. Σήμερα, θα φάει και απεγκατάσταση η beta και τέλος.

A, η αισχρή προπαγάνδα της πολιτικής ορθότητας και η ιστορική ανακρίβεια (την οποία βάπτισαν εναλλακτικές ιστορίες απ' τον Β' Π.Π.) έχουν κατακλύσει το παιχνίδι. Δεν γουστάρω (όπως ακριβώς το γράφω) να μου πετάνε στα μούτρα μου τέτοιες μλκίες.

Υ.Γ. Απολύτως σεβαστό το αν άλλα παιδιά σκοπεύουν να αγοράσουν το παιχνίδι. Γράφω τι θα πράξω προσωπικά. Για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις.

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, knight_77 said:

Εχουν ανακοινωσει και 2η beta???

Ειναι μαθηματικα σιγουρο οτι τον επομενο μηνα θα εχει κ αλλη beta :)

(αν δεις το βιντεακι του Level που εβαλα παραπανω, το λεει στην αρχη, και αυτος εχει εσωτερικη ενημερωση)

5 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Υ.Γ. Απολύτως σεβαστό το αν άλλα παιδιά σκοπεύουν να αγοράσουν το παιχνίδι

Αυτο εννοειται...το τι κανει ο καθεις με τον παρα του ειναι δικο του θεμα...δεν κρινουμε τους παιχτες...τα ζωα της ΕΑ κατακρινουμε :)

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Ειναι μαθηματικα σιγουρο οτι τον επομενο μηνα θα εχει κ αλλη beta :)

(αν δεις το βιντεακι του Level που εβαλα παραπανω, το λεει στην αρχη, και αυτος εχει εσωτερικη ενημερωση)

Αυτο εννοειται...το τι κανει ο καθεις με τον παρα του ειναι δικο του θεμα...δεν κρινουμε τους παιχτες...τα ζωα της ΕΑ κατακρινουμε :)

Μια χαρά δεν παίξαμε ως συμπαίκτες στο Volga River; Θέριζες από κοντά, θέριζα από μακριά. Τι τη θέλουμε τη beta της κακιάς ώρας;

Συγγνώμη, αλλά αυτό το δίωρο που θα παίξω θέλω να χαλαρώσω και όχι να πάθω εγκεφαλικό.

Link to comment
Share on other sites

έπαιξα και εγώ έναν γύρο για τον medic που όλοι αναφέρατε είναι σωστά σεταρισμένος απλά όταν αιμορραγείς πρέπει να βάλουν 3-5 δευτερόλεπτα να μπορείς να κουνηθείς να βρεις μια κάλυψη να κρυφτείς κάπου βρε αδερφέ ....

οι σφαίρες είναι λίγο σπαστικό αλλά με έναν γεμιστήρα ο medic μπορεί να φάει 3-4 άτομα

 

κατα τα άλλα απλά βαρύ και με bugs v2

 

έχουμε και λέμε Fury X τελικά έχει παραπάνω από 4Gb έχει τρελό Leak

527424198_FURYYOLOVRAM.thumb.gif.4dfe377dc18bf27d8d0b9f82b9fd21e0.gif

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fatalara said:

Εμενα δεν εφυγε ποτε πανω απο 8560 ram.

 

 

οχι ram παίδες Vram εμένα έφτασε έως και 13GB μα η Fury έχει 4gb ? και τέλος αφού κλείσω το game δεν αδειάζει οχαοχοαχο πρέπει να κάνω restart !

εντάξει κλασικά  σε ότι game είναι χορηγός η nvidia είναι για τον ΛΟΥΤΣΟ ! επίσημα και με την βούλα εδώ και χρόνια

 

από ram έως 8gb κάπου εκεί πήγε

 

aaa το DX12 ακόμα σπασμένο είναι

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.