Jump to content



BATTLEFIELD V


black66.gr

Recommended Posts

Ρε σεις δεν μιλατε σε καποιο χθεσινο που δεν εχει ξαναπιασει bf στα χερια του...

 

Εδω μιλαμε να ειναι διπλα, καλυμμενος να του φωναζω κ αυτος να μου δειχνει τα @@ του

 

Awareness ΜΗΔΕΝ λεμε...δεν νοιωθουν

 

edit: Και συζηταμε για medic class....γιατι απο τα αλλα classes ουτε με γραμμα απο τον προεδρο της δημοκρατιας δεν θα σου κανουν revive

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Πολλά disconnects...πανω στο ζουμι της μαχης σε πεταει κ τρως μεγαλη ξενερα τοκερατομουμεσα

Μηδέν disconnect εδώ. Είδα ότι κατά την έξοδο από το παιχνίδι έχει και Squad Quit or something, μήπως αν επιλεγεί αυτό κατά την έξοδο βγαίνει όλο το squad από την μάχη;

 

Ελάχιστη ομαδικότητα προς το παρόν σχεδόν σε όλα τα rounds που έχω παίξει. Πεθαίνεις δίπλα στον άλλο ή τους ζητάς σφαίρες και σε γράφει στα απ' αυτά του.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, UltraB said:

Είδα ότι κατά την έξοδο από το παιχνίδι έχει και Squad Quit or something, μήπως αν επιλεγεί αυτό κατά την έξοδο βγαίνει όλο το squad από την μάχη; 

Δεν εχω ιδεα. Μπαινω να παιτσω λιγο 1 για να δω μηπως κ το φταιξιμο ειναι απο πλευρας μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη κάνετε σαν να μην  έχετε ξαναπαιξει multiplayer παιχνίδια που απαιτείται ομαδικότητα. Αντώνη στο Siege πόσα ματς νομίζεις έχω χαρεί με ομάδα να παίζουμε και πόσα με ραντομαδες

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Ρε σεις δεν μιλατε σε καποιο χθεσινο που δεν εχει ξαναπιασει bf στα χερια του...

 

Εδω μιλαμε να ειναι διπλα, καλυμμενος να του φωναζω κ αυτος να μου δειχνει τα @@ του

 

Awareness ΜΗΔΕΝ λεμε...δεν νοιωθουν

 

edit: Και συζηταμε για medic class....γιατι απο τα αλλα classes ουτε με γραμμα απο τον προεδρο της δημοκρατιας δεν θα σου κανουν revive

Ας ειναι οσο καλυμμενος θελει. Η παπατζα που εχουν βαλει θα τον σηκωσει και θα φαινεται το κεφαλι του. Μην το ψαχνεις πεθανα 9 στις 10 φορες που πηγα να κανω rez

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, fatalara said:

Ας ειναι οσο καλυμμενος θελει. Η παπατζα που εχουν βαλει θα τον σηκωσει και θα φαινεται το κεφαλι του. Μην το ψαχνεις πεθανα 9 στις 10 φορες που πηγα να κανω rez

Ωρε Λιά μιλαμε για καταστασεις 100%(αντε 99%) να ειναι καλυμμενος ο αλλος...το ιδιο κ με τα πυρομαχικα.

 

Τρεχουν ολοι γυρω γυρω λες κ τους εχεις βαλει νεφτι στον κ0λο :hehe:χωρις να προσφερουν κ το κυριοτερο ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ spatial awareness...

 

Ενταξει το καταλαβαινω οτι ειναι νεο παιχνιδι κ θελουν να μαθουν την πιστα αλλά ρε φουστη μου νοιωσε λιγο...εστω δωσε πυρομαχικα να μην ψαχνω εν μεσω μαχης

 

Σε οτι εχει να κανει με τα disconnects, επαιξα δυο καλα ματσακια στο 1 χωρις προβλημα...Εκανα ενα restart to ρουτερ μπας και...αλλιως τηλεφωνο αυριο στον ΟΤΕ

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

All u need to know about bf v: ο Rigo έκανε rage quit-uninstall. Ο Rigo, έτσι; Που θερίζει στο 1 και το V. Το χθεσινό ήταν χτικιό απ' τα λίγα. 

Αφήνω στην άκρη το feeling-immersion, τη χρωματική παλέτα, τον σχεδιασμό των maps κτλ.

1) Η αίσθηση και ο ήχος των όπλων είναι ντροπιαστικά. Πλαστικά οπλάκια για να παίζουν τα παιδάκια.

2) Μεγαλώστε τα μοντέλα των παικτών. Δεν είμαστε οι ποντικομικρούληδες ούτε παίζουμε τα ''μικρά στρατιωτάκια''.

3)Res. Res. Res, ρε, μαμώ την παναχαϊκή μου. Έλεος, όχι άλλα animation της φούτσας. Ένα απλό Res θέλουμε. 

4)Σφαίρες. Φιλαράκι, μήπως έχεις 3 σφαίρες να σκοτώσω τον οχτρό; Μα είναι δυνατόν να γυρνάμε σαν τους χαχόλους ψάχνοντας σφαίρες; Πιο πολύ με απασχολούσε να μην ξεμείνω πάρα να σκοτώσω τους αντιπάλους.

5)ΘΈΛΩ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΆ ΌΠΛΑ, ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ-ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΑ-ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΑ. ΓΚΈΓΚΕ, DICE; ΆΣΤΑΔΙΆΛΑ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ. 

Ακολουθεί σιγή ασυρμάτου. Last message from Nostromo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα χτες ηταν αρνητικος κατα πολυ στα δυο απο τα τρια game που παιξαμε. Σε καποια στιγμη τον ειδα 9-16. 

Με την παραγγελια τη εκανε το ακυρωσε;

πριν 12 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Ωρε Λιά μιλαμε για καταστασεις 100%(αντε 99%) να ειναι καλυμμενος ο αλλος...το ιδιο κ με τα πυρομαχικα.

 

Τρεχουν ολοι γυρω γυρω λες κ τους εχεις βαλει νεφτι στον κ0λο :hehe:χωρις να προσφερουν κ το κυριοτερο ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ spatial awareness...

 

Ενταξει το καταλαβαινω οτι ειναι νεο παιχνιδι κ θελουν να μαθουν την πιστα αλλά ρε φουστη μου νοιωσε λιγο...εστω δωσε πυρομαχικα να μην ψαχνω εν μεσω μαχης

 

Σε οτι εχει να κανει με τα disconnects, επαιξα δυο καλα ματσακια στο 1 χωρις προβλημα...Εκανα ενα restart to ρουτερ μπας και...αλλιως τηλεφωνο αυριο στον ΟΤΕ

Δεν σου λεω μην επιμενεις. Εχω σκιαχτει.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται αλλαγή επειγόντως το σύστημα revieve, animation, πιο cover. ΙΣΩΣ δουλέψει διαφορετικά στην τελική έκδοση που θα έχουμε τη δυνατότητα να drugαρουμε τον παίχτη που θέλουμε να σηκώσουμε.

Και όντως ο ήχος των όπλων με χάλασε και μένα αρκετά.

Σε σχέση με την Alpha είναι σαφώς βελτιωμένο όμως. Σπαμμαρετε σε reddit.com/r/battlefieldV , official forum επισης αλλά και στο twitter για να τα δουν

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 50-54 damage με  τον sniper...!!!!! Παλαιότερα σε ελεγαν καμπερι αν κρυβόσουν ...μαθαινεις στο 1 να πηγαινεις aggressive και ερχεται το gamobf5  να σου λέει ... "φίλε, δεν παιζεις σωστά...κάτσε πίσω και μαθε σημαδι να περνας την σφαίρα από το δακτυλίδι κρεμασμένο στο δέντρο"

αποσυντονίζομαι με το discord ... μιλαγατε αλλά ειχα έλλειψη συγκέντρωσης ... το κλεισα ...νευρα, πολλά νευρα χθες ...

9-22 ειχα σε κάποια φάση ...

παιδες ...θα μας φταίει οτι δεν εχουμε δώσει και 1300-1500 ευρώ για το RTX.,..ω ναι αυτό ειναι...το βρήκα...
θέλει δουλειά ... θα το φτιάξουν πιστεύω...41 ευρώ (τώρα) δεν τα δίνω όμως...
 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εριξα τρελο γελιο χθες αν κ κουρασμενος...

 

Θα εχουμε παλι CTE, δοκιμες, updates για κανα 4μηνο μεχρι να πουμε οτι εστρωσε το παιχνιδι...

 

Να τον ακουτε το γερο οταν γκρινιαζει για το BF...τουλαχιστον για την beta(αν κ δεν νομιζω να αλλαξουν πολλά μεχρι την επισημη κυκλοφορια)

 

Spoiler

miltos26-11.thumb.jpg.a7ae38189043a4ff289fbcae19b4c10f.jpg

 

:hehe:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με τις σφαίρες διαφωνώ αν και αντιμετώπιζα συχνά και εγώ το φαινόμενο να μένω χωρίς. Όμως μου αρέσει που έχουμε λιγότερες, θεωρώ ότι κάνει το παιχνίδι λίγο πιο δύσκολο και ομαδικό, συν ότι θα πρέπει να αποφεύγεις το άσκοπο ξόδεμα τους (βλέπετε άτομα που τρέχουν και βαράνε δεξιά και αριστερά χωρίς λόγο). Από την άλλη, με τους ηλίθιους που παίζουν είναι αίσχος. Απλά βαριούνται να πατήσουν το 3. Και μη μου πείτε ότι δε ξέρουν πως να δώσουν σφαίρες κλπ όπως είδα ένα μήνυμα στο τσατ σε ένα round που έπαιζα όταν το παιχνίδι σου πετάει μέσα στη μούρη σου το πως να το κάνεις κάθε φορά που κάποιος της έχει ανάγκη.

 

Όσο αφορά το sniper αν δεν πετύχεις κεφάλι δύσκολα θα πάρεις το kill. Κατά πάσα πιθανότητα θα πάρεις ένα death αν είσαι κάπου ανοιχτά.

Το γούσταρα περισσότερο απ' όλα όμως παρά το πόσο κακό είναι. Μου άρεσε να παίρνω κεφάλια και να μην ξέρουν από που τους ήρθε ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να ενεργοποιήσει το DX12; Το ενεργοποίησα και ενώ τα fps ήταν οκ (60+) και το παιχνίδι είχε σπασίματα, πολλά σπασίματα.

Βέβαια είχα και το καλύτερο match έως τώρα, 15-5, double headshot, 5 απανωτά headshots και έληξε και 0-1.

 

Επίσης μπορώ κάπως να καταγράφω τα καλά moments; Νομίζω το κάνει κάπως το GeForce Experience, υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε AMD;

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ λίγο τα δικά μου

1) Απαράδεκτος ήχος.-

2) Έπαιξα τόσο στο pc όσο και στο PS4. Και στα δύο το kd μου ήταν χοντρικά κοντά στο 1. Χοντρικά όσο είμαι σε όλα τα FPS δηλαδή.

3) Λιγότερες σφαίρες, μεγαλύτερος χρόνος revive. Σπαστικοτερο μεν, ρεαλιστικοτερο δε. Ποιος support δηλαδή κουβαλαγε άπειρα ammo, ποιος medic άπειρα φάρμακα;

4) Team play. Σε όσα παιχνίδια έπαιξα εγώ ήταν άγνωστη λέξη μάλλον. Μόνο στο PS4 έπαιξα ένα παιχνίδι και το squad μου ακολούθησε λίγο πάνω από τα μισά orders που έδωσα.

5) Balance. Δεν έχω καταφέρει να σχηματίσω άποψη μιας και δεν έχω παίξει τα πάντα. Φαίνεται πως οι μάχιμοι assaults και medics έχουν λίγο πιο δυνατά από τους υποστηρικτικούς supports - scouts. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα προσωπικά. 

6) Το παιχνίδι δε θυμίζει Β' ΠΠ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος UltraB έγραψε:

Δοκίμασε κανείς να ενεργοποιήσει το DX12; Το ενεργοποίησα και ενώ τα fps ήταν οκ (60+) και το παιχνίδι είχε σπασίματα, πολλά σπασίματα.

Βέβαια είχα και το καλύτερο match έως τώρα, 15-5, double headshot, 5 απανωτά headshots και έληξε και 0-1.

 

Επίσης μπορώ κάπως να καταγράφω τα καλά moments; Νομίζω το κάνει κάπως το GeForce Experience, υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε AMD;

Ειναι broken και ΘΑ είναι broken μέχρι να γίνει mainstream το DX12. Καλό 2020+ τώρα έχουμε RTX και δερματινα να ασχοληθούμε

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Στις μεγαλες αναλυσεις την πινουμε παντως. Πεφτω πολυ συχνα κατω απο 80...

Εσενα σου ειπα οτι λυση ειναι

1) να δωσεις 1300 να παρεις RTX.

2) να το κανεις unistall.

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.