Jump to content



Εχω κουραστει με τις μπλε οθονες και κολληματα. Δεν αντεχω αλλο.


Recommended Posts

Για να ευθυμήσουμε λίγο

Spoiler
9 minutes ago, GoMaR said:

Εσεις που λέτε ότι το βγάλατε, πως ρυθμίζετε την υδροψυξη;

 

 

easy :phttps://www.skroutz.gr/s/11605345/Noctua-NH-D15-SE-AM4.html

ή με custom loop

 

 

ξέρω πόσο σπαστικό είναι εκεί που δουλεύει κάτι μια μέρα απλά να μην γουστάρει να δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

εφοσον ειναι easy, δωσε μου τα 90Ε :)
Το custom loop τι ειναι;

Συγνωμη παιδια να καταλαβω κατι.
Μιλαμε για μια εκδοση που εχω αποθηκευμενη απο τοτε που πηρα το μηχανημα και τρεχω αυτην.
Εχω κανει και καθαρο φορματ. Τι πιστευετε να εχει χαλασει στην εκδοση δλδ;;
Δεν μιλαμε για μηχανημα να μπορει να χαλασει με το καιρο, αλλα για εφαρμογη..Ουτε εχω αλλαξει εκδοση. Εκτος αν εχει χαλασει η ιδια η υδροψυξη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

ξέρω πόσο σπαστικό είναι εκεί που δουλεύει κάτι μια μέρα απλά να μην γουστάρει να δουλεύει

Ένα software δηλαδή να δίνει all the kinds of BSODs, από τη μία μέρα στην άλλη; Δεν έχει λογική αυτό. 

Σοβαρή απάντηση για τον έλεγχο της ΑΙΟ , υπάρχει; Εγώ ποντάρω στο bios

Link to comment
Share on other sites

πούλα την κράκεν να βγάλεις και κέρδος :p

 

πέρα από την πλάκα είναι σοβαρό ναι αν έκανε update το πρόγραμμα αποφάσισε να τα διαλύσει όλα , η μαλ@@@κία της nzxt τώρα άρχισα να την καταλαβαίνω που πήρα του grid v3 πάει διαβάζει από bios διάφορες θερμοκρασίες με αποτέλεσμα αν ανοίξεις και κάποιο άλλο πρόγραμμα μπορεί και με το aisuite ή το aura να στουκάρει εκτός από hwinfo που είναι δοκιμασμένο ότι στουκάρει ο δίας λόγο CAM , σήμερα είχα και εγώ ένα restart BLACKSOFD το μόνο που έκανα ήταν να ανοίξω το discord ποιο γρήγορα από ότι το CAM logare και τσουπ .

 

γενικά το μεγαλύτερο fail που έχει κάνει η nzxt είναι να μην μπορείς να ρυθμίζει τις στροφές της αντλίας η μητρική απευθείας (αν κάνω λάθος διορθώστε με)

 

βρες μία ποιο παλιά έκδοση του CAM και δοκίμασε ;)

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

πέρα από την πλάκα είναι σοβαρό ναι αν έκανε update το πρόγραμμα αποφάσισε να τα διαλύσει όλα

Έχω μια απορία. Διαβάζεις τι γράφει ο συνομιλητής; :hehe: Σου λέει έχει την ίδια έκδοση ένα χρόνο τώρα. 

 

πριν 13 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Μιλαμε για μια εκδοση που εχω αποθηκευμενη απο τοτε που πηρα το μηχανημα και τρεχω αυτην.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARMAGEDDON said:

πούλα την κράκεν να βγάλεις και κέρδος :p

 

πέρα από την πλάκα είναι σοβαρό ναι αν έκανε update το πρόγραμμα αποφάσισε να τα διαλύσει όλα , η μαλ@@@κία της nzxt τώρα άρχισα να την καταλαβαίνω που πήρα του grid v3 πάει διαβάζει από bios διάφορες θερμοκρασίες με αποτέλεσμα αν ανοίξεις και κάποιο άλλο πρόγραμμα μπορεί και με το aisuite ή το aura να στουκάρει εκτός από hwinfo που είναι δοκιμασμένο ότι στουκάρει ο δίας λόγο CAM , σήμερα είχα και εγώ ένα restart BLACKSOFD το μόνο που έκανα ήταν να ανοίξω το discord ποιο γρήγορα από ότι το CAM logare και τσουπ .

 

γενικά το μεγαλύτερο fail που έχει κάνει η nzxt είναι να μην μπορείς να ρυθμίζει τις στροφές της αντλίας η μητρική απευθείας (αν κάνω λάθος διορθώστε με)

 

βρες μία ποιο παλιά έκδοση του CAM και δοκίμασε ;)


Ναρκωτικα παιρνεις ρε; :p

ΙΔΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΧΩ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω. Δε θυμαμαι ποτε πηρα το μηχανημα. Μπορει και νωριτερα. Αλλα και απο τοτε να την εχω ειναι 5 μηνες τωρα ΧΩΡΙΣ προβλημα. Χαλασε η εκδοση ξαφνικα; Ωραια μη χαλασω χατηρι. Να βαλω παλιοτερα. Και αν αυτη ειναι χειροτερη; :p

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GoMaR said:

Αυτην εχω. Δε θυμαμαι ποτε πηρα το μηχανημα. Μπορει και νωριτερα. Αλλα και απο τοτε να την εχω ειναι 5 μηνες τωρα ΧΩΡΙΣ προβλημα. Αλλαξε η εκδοση ξαφνικα; Ωραια μη χαλασω χατηρι. Να βαλω παλιοτερα. Και αν αυτη ειναι χειροτερη; :p

 

 

είναι CAM το πολύ να πιάσει φωτιά

άστο για το τέλος κοίτα τα υπόλοιπα που έχουμε γράψει όλοι εδώ . και είμαστε όλοι καλά.

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen Εσυ δε θα πας πουθενα. 
Δε σε επρηξα και στο τηλεφωνο σημερα :hehe:

Λοιπον προς ενημερωση ολων και ανακεφαλαιωση.

1) ειμαι σιγουρος οτι τα freeze σαν το βιντεο προερχονται απο τον edge.Δεν γινεται να μη μου ειχε ξανατυχει ΠΟΤΕ αυτο το κολλημα και με το που χρησιμοποιησα για μια μερα να μου κρασαρε δυο φορες. Εκτοτε που σταματησα τις δοκιμες,(εβαλα οπερα) δε μου το ξανα εκανε.
2)Μιας και απο χθες που εχω βγαλει τον chrome , δισκους και καρτα δεν ειχα μπλε οθονες, ειπα να δοκιμασω να τα βαλω ολα παλι.
Οποτε απο το μεσημερι και επειτα εβαλα παλι την καρτα, ολους τους δισκους και αλλαξα ολα τα καλωδια με καινουργια.
Εβαλα και ενα κλικ παλιοτερους drivers για τις καρτες (μετα απο DDU) 

3) Αλλαξα και παστα(οχι πως ειχα θεμα με θερμοκρασιες) , καθαρισα και slots (pci - ram) 

 

Οποτε αναμενουμε να δουμε πως θα παει. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το είχε φίλος το σκατιαρικο το Cam, του πείραζε ολόκληρο το pc, είχε θέματα όταν παίζαμε PubG, Siege κλπ Κολλήματα, μπορεί και να φριζαρε ολόκληρο το pc καμιά φορά και άλλα διάφορα. Το έκλεισε να μη τρέχει από πίσω και ως δια μαγείας ανασανε το cpu του και ουτε προβλήματα εμφάνισε ξανά ούτε freezαρισματα. Βέβαια, το χρησιμοποιούσε για να ελέγξει κάτι rgb σαχλαμάρες, και για screen monitoring όχι για Κρακεν. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον νεα δεδομενα.
Μπλε οθονη δεν εχω ακομα, αλλα εχουμε εντοπισει σιγουρα εναν υπευθυνο που σιγουρα ευθυνεται για πολλα προβληματα. 
Μαντεψτε.
CAM SOFTWARE :hehe:


Απο οτι φαινεται και με την παλιοτερη εκδοση (εχω δοκιμασει 3 συνολο-ολα τα ιδιο) δεν διορθωνει τπτ.
Εκανα PSU test με το OCCT.
 


2018-05-07-20h27-FPS-FPS.png2018-05-07-20h34-FPS-FPS.png2018-05-07-20h27-Frequency-GPU #0.png2018-05-07-20h34-Frequency-GPU #0.png

 

Στην περιπτωση με το CAM ανοιχτο, εκτος απο τα freezes εχω και μαυρισματα στην οθονη..

 

Τωρα αν ευθυνεται το προγραμμα αυτο για τις μπλε οθονες, δε το ξερω. Πολυ πιθανον. Το σιγουρο ειναι οτι στην αρχη δεν ειχα. Ισως η τελευταια εκδοση να την εχουν κανει ακομα χειροτερα και να τα ξεσκιζει ολα.
Θα δουμε στη πορεια πως θα παει..

Ερωτηση.. ΤΩΡΑ τι κανουμε; να το αφησω χωρις προφιλ;; Εφαγε unistall εννοειται και παιζει στα minimum.71C παει μαξ ο επεξεργαστης με room temp 25C




Υ.Γ λολ τωρα ειδα τα διαφορετικα χρωματα στα fonts :p

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.