Jump to content



ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ P.C.


DEADLAZARUS

Recommended Posts

Κάποτε θα αποκαλυφθείς. Αυτά δεν κρύβονται :hehe: 

Βέβαια είναι και το καλό να μην γνωρίζει από αυτά η γυναίκα. Εγώ και να ήθελα να το κάνω αυτό, δεν γίνεται, γιατί η γυναίκα θα καταλάβει με την μία πως κάτι έχει αλλάξει :p 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν έχεις γκρίνια όταν παίζεις, αλλά δεν αναβαθμίζεις στα μυστικά.

Εγώ έχω γκρίνια όταν παίζω, αλλά αναβαθμίζω κάτω από απόλυτη μυστικότητα.

Μην γρουσουζεύεις. Μέχρι τώρα, μια χαρά κρύβομαι.

Θα δικαιολογήσω την αναβάθμιση κάνοντας καθαριότητα στο p.c. (την χρειάζεται) και θα κάνω την τράμπα τότε. Όλα στα κουτιά τους και adios.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

διότι δεν έχω ανοίξει καν το πακέτο....γιατί καραδοκεί με την παντόφλα στο χέρι:hehe:.

τα τσέκαρες τα πράγματα τουλάχιστον μην έχει γίνει κάποιο λάθος..??

την τηγανιά να φοβάσαι, όχι την παντόφλα :hehe:

4101799-xs.jpg

 

καλοδούλευτα

Spoiler

εφόσον είσαι σε θέση να στήσεις τα πράγματα..και δεν κυκλοφορείς με καρούμπαλο..κλπ κλπ

:bleh:

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

τα τσέκαρες τα πράγματα τουλάχιστον μην έχει γίνει κάποιο λάθος..??

την τηγανιά να φοβάσαι, όχι την παντόφλα :hehe:

καλοδούλευτα

  Hide contents

εφόσον είσαι σε θέση να στήσεις τα πράγματα..και δεν κυκλοφορείς με καρούμπαλο..κλπ κλπ

:bleh:

 

Όχι, δεν το έχω ανοίξει. Θα μπορούσε να έχει και κλουβί με παπαγάλο (αν και κάτι θα έλεγε ο παπαγάλος και θα μας πρόδιδε:hehe:).

Ευχαριστώ. Η τράμπα θα γίνει κατά τη διαδικασία καθαριότητας. Και ο Θεός βοηθός:amen:.

Link to comment
Share on other sites

Βρε, θα πω ότι θα καθαρίσω το p.c.. Θα πρέπει να το λύσω, για να κάνω καλή δουλειά. Ε, δεν θα μπει και μέσα στο δωμάτιο (η καθαριότητα, εννοείται πως, θα γίνει στο μπαλκόνι), όταν θα το στήνω. Πρώτα θα βγάλω τα παλιά και μετά θα βάλω τα καινούργια. Ώστε και αν μπει, να δει ένα απ' το καθένα και όχι 2 μητρικές, 2 επεξεργαστές κ.ο.κ. και πονηρευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλες μητρικές θα μπούνε σε ντουλάπα με ρούχα; Μην ανοίξει καμιά ντουλάπα να φοβάσαι :hehe: Αυτές οι μυστικότητες είναι κακό πράμα να ξέρεις :p Επίσης ξεκίνα διαδικασίες να πουλάς το σύστημα που έχεις τώρα γιατί δεν σε βλέπω καλά :p 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ρε, μην γρουσουζεύεις, είπαμε. Θα σε βγάλω Μητσοτάκη, αν γίνει το παραμικρό:p.

Ένα-ένα: να στήσω, να δω ότι λειτουργεί, να περάσουν 10 ημέρες με απροβλημάτιστη λειτουργία και χρήση και μετά θα πουλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με τη καθαριότητα, μην το "καθαρίσεις"!!!
Στην δικιά μου περίπτωση, έχω την υποστήριξή της. Όχι τίποτα άλλο, θα πάρει το δικό μου σύστημα οπότε δεν λέει και πολλά! :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Arkan έγραψε:

Προσοχή με τη καθαριότητα, μην το "καθαρίσεις"!!!
Στην δικιά μου περίπτωση, έχω την υποστήριξή της. Όχι τίποτα άλλο, θα πάρει το δικό μου σύστημα οπότε δεν λέει και πολλά! :p

 

Θα ήταν εξαιρετική δικαιολογία και για μένα αυτό, αλλά έχουμε σχεδόν ίδια συστήματα :hehe: (βλέπε την υπογραφή μου PC2 :p )

Link to comment
Share on other sites

 

Επικίνδυνες Αποστολές Νο.5

Ξεκινάς τις διαδικασίες αφού εχεις εξασφαλίσει την απουσία της για ένα 2ωρο τουλάχιστον (ζούμπα+πιλάτες / καφέ με φίλες / κομμωτήριο/ σπα /ινστ.ομορφιάς δεν ξέρω τι άλλο) και εχεις ανιχνεύσει το πεδίο και οργανώσει τέλεια τις κινήσεις σου...μεθοδικότητα και επιμέλεια.

πιστεύω πως το project θα στεφθει με επιτυχία...αν δεν... θα έχεις πιστοποίηση ΤΕΦΑΛ στο κούτελο...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Με το μωρό στο σπίτι, αποκλείεται. Μένουμε σπίτι και όπου πάμε, πάμε μαζί με τη μπέμπα.

Η δουλειά θα γίνει. Αν δείτε ότι περνάνε οι μέρες και δεν μπαίνω/γράφω στον Λάμπη, αναζητήστε με στα νοσοκομεία ή στα πάρκα ή σε καμιά σκουπιδοσακούλα:hehe:.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε (κάτι μερεμέτια έμειναν) επιτυχώς. Το σύστημα, με μια πρώτη ματιά και κάμποσα boot για updates/drivers κ.τ.λ-κ.τ.λ. δουλεύει όπως πρέπει. 

Μας την έκανε προσωρινά ο sata ssd, τον οποίο η μητρική δεν έλεγε ν' αναγνωρίσει. Τελικά, το ένα από τα παρεχόμενα με τη μητρική sata καλώδιο ήταν ελαττωματικό. Ευτυχώς, είχε και δεύτερο, το οποίο έκανε τη δουλειά του.

Μπήκε και η κάρτα ήχου (βάλαμε ηχεία και ακουστικά πάνω), χωρίς, όμως, να προλάβω να φτιάξω τις ρυθμίσεις, καθώς και το ups. Φάουλ της apc, το γεγονός ότι δεν είχε καλώδιο usb, ώστε να έχω τις ενδείξεις του ups. Πρέπει να πάρω ξεχωριστό. 

Α, έβαλα μπροστά τους δύο 14άρηδες της phanteks, κράτησα τον πίσω και έβαλα τον 12άρη της arctic πάνω. Ο 20άρης παροπλίστηκε.

Τι μένει: να περαστούν τα αρχεία των παλαιών δίσκων στους νέους, να διαγράψω τα δεδομένα του 120gb ssd, να πάρω το καλώδιο usb που ανέφερα παραπάνω, Να φτιάξω τον φωτισμό, γιατί έπεσε πολυχρωμία (κοκκινομπλεπρασινοπορτοκαλί:p). Να ελέγξω/ρυθμίσω ό,τι άλλο χρειαστεί. 

Έπειτα, θα παίξω με τον cpu και την κάρτα. 

Λέμε, συγκρατημένα, καλορίζικο και βλέπουμε. 

Η χαρά μου, πάντως, δεν περιγράφεται;)

Υ.Γ. Η μητρική είναι πανέμορφη. Φωτογραφίες, εάν μπορέσω, θ' ανεβάσω αργότερα. 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε (κάτι μερεμέτια έμειναν) επιτυχώς. Το σύστημα, με μια πρώτη ματιά και κάμποσα boot για updates/drivers κ.τ.λ-κ.τ.λ. δουλεύει όπως πρέπει. 

Μας την έκανε προσωρινά ο sata ssd, τον οποίο η μητρική δεν έλεγε ν' αναγνωρίσει. Τελικά, το ένα από τα παρεχόμενα με τη μητρική sata καλώδιο ήταν ελαττωματικό. Ευτυχώς, είχε και δεύτερο, το οποίο έκανε τη δουλειά του.

Μπήκε και η κάρτα ήχου (βάλαμε ηχεία και ακουστικά πάνω), χωρίς, όμως, να προλάβω να φτιάξω τις ρυθμίσεις, καθώς και το ups. Φάουλ της apc, το γεγονός ότι δεν είχε καλώδιο usb, ώστε να έχω τις ενδείξεις του ups. Πρέπει να πάρω ξεχωριστό. 

Α, έβαλα μπροστά τους δύο 14άρηδες της phanteks, κράτησα τον πίσω και έβαλα τον 12άρη της arctic πάνω. Ο 20άρης παροπλίστηκε.

Τι μένει: να περαστούν τα αρχεία των παλαιών δίσκων στους νέους, να διαγράψω τα δεδομένα του 120gb ssd, να πάρω το καλώδιο usb που ανέφερα παραπάνω, Να φτιάξω τον φωτισμό, γιατί έπεσε πολυχρωμία (κοκκινομπλεπρασινοπορτοκαλί:p). Να ελέγξω/ρυθμίσω ό,τι άλλο χρειαστεί. 

Έπειτα, θα παίξω με τον cpu και την κάρτα. 

Λέμε, συγκρατημένα, καλορίζικο και βλέπουμε. 

Η χαρά μου, πάντως, δεν περιγράφεται;)

Υ.Γ. Η μητρική είναι πανέμορφη. Φωτογραφίες, εάν μπορέσω, θ' ανεβάσω αργότερα. 

 

 

Και ημουν ετοιμος να στειλω τιποτα ασθενοφορα στη διευθυνση σου αν δεν εβλεπα κατι μεχρι τωρα... Λεω παει τον μυριστηκε και καθαριστηκε ο ανθρωπας...

 

Μεγειες!!! Αντε αλλαξε την υπογραφη μην μπερδευεις τον κοσμο :p

 

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε (κάτι μερεμέτια έμειναν) επιτυχώς. Το σύστημα, με μια πρώτη ματιά και κάμποσα boot για updates/drivers κ.τ.λ-κ.τ.λ. δουλεύει όπως πρέπει. 

Μας την έκανε προσωρινά ο sata ssd, τον οποίο η μητρική δεν έλεγε ν' αναγνωρίσει. Τελικά, το ένα από τα παρεχόμενα με τη μητρική sata καλώδιο ήταν ελαττωματικό. Ευτυχώς, είχε και δεύτερο, το οποίο έκανε τη δουλειά του.

Μπήκε και η κάρτα ήχου (βάλαμε ηχεία και ακουστικά πάνω), χωρίς, όμως, να προλάβω να φτιάξω τις ρυθμίσεις, καθώς και το ups. Φάουλ της apc, το γεγονός ότι δεν είχε καλώδιο usb, ώστε να έχω τις ενδείξεις του ups. Πρέπει να πάρω ξεχωριστό. 

Α, έβαλα μπροστά τους δύο 14άρηδες της phanteks, κράτησα τον πίσω και έβαλα τον 12άρη της arctic πάνω. Ο 20άρης παροπλίστηκε.

Τι μένει: να περαστούν τα αρχεία των παλαιών δίσκων στους νέους, να διαγράψω τα δεδομένα του 120gb ssd, να πάρω το καλώδιο usb που ανέφερα παραπάνω, Να φτιάξω τον φωτισμό, γιατί έπεσε πολυχρωμία (κοκκινομπλεπρασινοπορτοκαλί:p). Να ελέγξω/ρυθμίσω ό,τι άλλο χρειαστεί. 

Έπειτα, θα παίξω με τον cpu και την κάρτα. 

Λέμε, συγκρατημένα, καλορίζικο και βλέπουμε. 

Η χαρά μου, πάντως, δεν περιγράφεται;)

Υ.Γ. Η μητρική είναι πανέμορφη. Φωτογραφίες, εάν μπορέσω, θ' ανεβάσω αργότερα. 

 

 

Φώτοζ. Δεν μας νοιάζει αν μπορείς. Αν δεν μπορείς να ανεβάσει η γυναίκα :hehe::rofl::sarcastic::haha: 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Φώτοζ. Δεν μας νοιάζει αν μπορείς. Αν δεν μπορείς να ανεβάσει η γυναίκα :hehe::rofl::sarcastic::haha: 

Αν πάρει πρέφα η γυναίκα την αναβάθμιση, σύμφωνα με τα παραπάνω γραφόμενα του DEADLAZARUS.

Παράθεση

Υ.Γ. Για όσους δεν κατάλαβαν, έκανα smuggling το πακέτο στο σπίτι, γιατί καραδοκεί με την παντόφλα στο χέρι:hehe:.

Oι μόνες φωτογραφίες που θα ανεβάσει η γυναίκα θα είναι του DEADLAZARUS με το πρώτο συνθετικό (dead-) πραγματικότητα!!! :hehe:

Έγινε επεξεργασία από TopCLR
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.