Jump to content



Εργασία για την ασφάλεια των υπολογιστών


gbdanis

Recommended Posts

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας ξανά. Επειδή διαβάζω για τις πανελλήνιες (πάω ΤΕΕ και τα δίκτυα με παιδεύουν λίγο) δεν έχω χρόνο για να κάνω εργασίες για τα άσχετα μαθήματα(με τι πανελλαδικές). Θέλω λυπών από εσάς να μου δώσετε αν μπορείτε ότι πληροφορίες έχετε για την ασφάλεια των υπολογιστών. (ιούς , Antivirus, Firewalls, spam , dialers, τρόποι προστασίας κ.α. )

Ευχαριστώ εξαρχής

:daisy: :daisy: :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Πανελλαδικές + λυπών =??????

Κοίτα λοιπόν για βασικά πράγματα.

Ιοί/Πολλές λύσεις .Προτιμώ NOD32 έχει το καλό ότι είναι πανάλαφρο και ταχύτατο.’λλη καλή λύση Symantec Antivirus Corporate Edition 9.0.Τέλος το κορυφαίο ίσως Kaspersky το οποίο όμως ίσως να μην αξίζει το απίστευτο βάρος του σε σχέση με το μισό % καλύτερη αποτελεσματικότητα που μπορεί να προσφέρει.

ΖΩύφια/-> Χρειάζεσαι αναγκαστικά πλέον πάνω από 1. Προτείνονται τα AdAware (δωρεάν), SpySweeper και Giant (δεν ξέρω τι παίζει με αυτό γιατί πριν κάποιο καιρί υποτίθεται ότι το πήρε η μικρομαλακή)

Τέλος για πυρότουβλα πολλά και όλα καλά.Κerio, Outpost,Norton Internet Security (avoid it), χαμός γίνεται εκεί έξω.

Επειδή κι εγώ έχω τύχει να χρειάζομαι μία απάντηση που να με καλύπτει τσακ μπαμ βρες τα ακόλουθα

NOD32, AdAware,SpySweeper και Outpost. Κάνε τις ελάχιστες ρυθμίσεις που θα χρειαστεί και άστα να κάνουν αθόρυβα τη δουλειά τους μέχρι να βρεις χρόνο και να το ψάξεις παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που έκανα είναι το Google

Αλλά δεν βρήκα και πολλά καλά όλα έλεγαν για επιχειρήσεις κ.α.

Όσος για τις εξετάσεις ο χρόνο που απομένει είναι λίγος και η εργασία θα μου ανεβάσει το βαθμό για το απολυτήριο.

Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.