Jump to content



Δίπλωμα οδήγησης


panos 12

Recommended Posts

πριν 17 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Αρε Πανο τζαμπα τα εβαλα τα video λιγο ποιο πανω.... (καλο ε ?)

Τι να το κανεις να πας σε αλλη σχολη αφου ξερεις που πονας.

Τα ειδα τα βιντεο ολα και αυτα που εβαλες πολυ πριν μου τα πεις, αλλα βλεπω διαφορετικη προσεγγιση απο τον δικου μου τον δασκαλο

πριν 20 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Τώρα το τι ήθελε να περάσει ο εξεταστής άλλο θέμα ....

Να σου πω άλλα άτομα δώσανε πριν από σένα ? Αν ναι λάδι έπεσε από τα προηγούμενα άτομα ?

 3 παιδιά ητανε  το αγορι έδωσε πρώτη φορα και δυστυχώς κόπηκε στο παρκάρισμα, η κοπέλα πέρασε με την τρίτη φορά που έδωσε 

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος panos 12 έγραψε:

γιατί δεν το έμαθες να σταματάει πριν την στροφή γιατί το έκανε συνεχόμενα; 

Τα video δεν μπαινουν μονο να τα βλεπεις αλλα για να ρωτας τον δασκαλο για αμα γινεται και αλλιως.

Η προσεγγιση απο τον δασκαλο σου ειναι μαλλον η τσεπη σου και τιποτα αλλο, εκτος απο αυτο μαθαινει την οπισθογωνια

να γινεται συνεχομενα ακομα και απο οδηγους που δεν μπορουν να το καταφερουν και δεν λεει οτι γινεται και αλλιως...

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

Τα ειδα τα βιντεο ολα και αυτα που εβαλες πολυ πριν μου τα πεις, αλλα βλεπω διαφορετικη προσεγγιση απο τον δικου μου τον δασκαλο

 3 παιδιά ητανε  το αγορι έδωσε πρώτη φορα και δυστυχώς κόπηκε στο παρκάρισμα, η κοπέλα πέρασε με την τρίτη φορά που έδωσε 

 

Πολλές αποτυχίες ο δάσκαλος...

 

Η γωνία είναι σχετικά πιο δύσκολη (γιατί στην άκρη της δεν είναι στογγυλεμένη πχ), αλλά και πάλι, για κάποιον που γνωρίζει πως κόβει το αυτοκίνητο κλπ είναι το ίδιο πράγμα.

 

Άλλαξε δάσκαλο αν μπορείς. Δεν ξέρω πόσο μπορεί να το έχεις ή όχι αλλά απ' αυτά που διαβάζω ο δάσκαλος δεν μου φαίνεται και τόσο καλός.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UltraB said:

Πολλές αποτυχίες ο δάσκαλος...

 

Η γωνία είναι σχετικά πιο δύσκολη (γιατί στην άκρη της δεν είναι στογγυλεμένη πχ), αλλά και πάλι, για κάποιον που γνωρίζει πως κόβει το αυτοκίνητο κλπ είναι το ίδιο πράγμα.

 

Άλλαξε δάσκαλο αν μπορείς. Δεν ξέρω πόσο μπορεί να το έχεις ή όχι αλλά απ' αυτά που διαβάζω ο δάσκαλος δεν μου φαίνεται και τόσο καλός.

Θα διαφωνήσω με το ότι είναι δύσκολη ... το παιδί το έκοψε γιατί πήγε και το έκανε μονοκόμματο και ο άλλος είχε αγαμίες και τον έκοψε απλά πράματα ! και επειδή είναι αρχί    δια σε σταματάνε επιτόπου δεν σε αφήνουν να ολοκληρώσεις αυτό που ξεκίνησες.

Στην συγκεκριμένη γωνία υπάρχει ένα τεράστιο σημάδι η κώλωνα της ΔΕΗ - μετασχηματιστής , αν τώρα ο δάσκαλος έλεγε είχε διδάξει τα SUPER SOS μόλις δεις στο πίσω δεξί παράθυρο τον επιβατών το μεσαίο μαρκούτσι αυτό που είναι ανάμεσα από τις κολώνες ή την αρχή της δεύτερης κολώνας που είναι ποιο κοντά στην γωνία (παραδείγματος χάρη , θα το έκανε πρακτικά 5 - 10 φορές και θα έβρισκες το σημάδι που έπρεπε να) σταματάς και έκοβες το τιμόνι τέρμα κλπ κλπ ...
κάτι τέτοιο μου είχε πει σε εμένα στις γωνίες με τις ταμπέλες μόλις δεις ταμπέλα σταμάτα κόψε κλπ  επισηνάπτω φωτογραφία (ότι υπάρχει πάνω στο αμάξι είναι μελετιμένο δεν έχει μπει χωρίς λόγο) απλά σε αφήνουν μόνο σου να τα ανακαλήψεις εκτός και από τα σαίνια δασκάλους που σου πασάρουν έτοιμα τα SOS - TEXNIKES

image.thumb.png.9381d217055d5b2667c236eaf8db9ba7.png

 

άκυρο για την Θεσσαλονίκη επειδή πήγα πρόσφατα στις αρχές του προηγούμενου μήνα , πολύ ωραία αλλά δεν σε αφήνουν να τραβήξεις βίντεο από τον λευκό τον Πύργο  (ταράτσα) μόνο φωτογραφίες  , όταν ξανάρθω θα έχω μία CANON 18K με τετραπλό σταθεροποιητή χ200 ζουμ κλπ κλπ να τραβήξω και αν βρεθεί υπάλληλος να μου πει κάτι θα τον πάρω τον βυσματία και θα τον πετάξω από κάτω στον θερμαικό ... (ένα κινητό πάνω σε gimbal είχα ο καημένος)

μπορείτε τις 4 διαγραμμισμένες λωρίδες μέσα στην πόλη να μην της κάνετε 6 η 7 - 8  λωρίδες όσα χωράνε ?

τέλος πολύ καλά φαγητά μπουγάτσες τυρόπιτες κλπ κλπ κλπ

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

Μα τον ρωταω τον λεω γιατι δεν το κάνουμε ετσι και λεει δεν βγαινει ασε τι λενε αυτοι μου λεει  

 

η γωνια κατα 95% ειναι αυτη η συγκεκριμενη οχι παντα ομως 

1.jpg

Εκεί δεν γίνεται και μία Λαϊκή κάθε Τετάρτη; ? 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Στην συγκεκριμένη γωνία υπάρχει ένα τεράστιο σημάδι η κώλωνα της ΔΕΗ - μετασχηματιστής , αν τώρα ο δάσκαλος έλεγε είχε διδάξει τα SUPER SOS μόλις δεις στο πίσω δεξί παράθυρο τον επιβατών το μεσαίο μαρκούτσι αυτό που είναι ανάμεσα από τις κολώνες ή την αρχή της δεύτερης κολώνας που είναι ποιο κοντά στην γωνία (παραδείγματος χάρη , θα το έκανε πρακτικά 5 - 10 φορές και θα έβρισκες το σημάδι που έπρεπε να) σταματάς και έκοβες το τιμόνι τέρμα κλπ κλπ ...
κάτι τέτοιο μου είχε πει σε εμένα στις γωνίες με τις ταμπέλες μόλις δεις ταμπέλα σταμάτα κόψε κλπ  επισηνάπτω φωτογραφία (ότι υπάρχει πάνω στο αμάξι είναι μελετιμένο δεν έχει μπει χωρίς λόγο) απλά σε αφήνουν μόνο σου να τα ανακαλήψεις εκτός και από τα σαίνια δασκάλους που σου πασάρουν έτοιμα τα SOS - TEXNIKES

Ολα τα αυτοκινητα εχουν τετοια σημαδακια, και ο καθενας μας χρησιμοποιει τα δικα του, αναλογα που ειναι πχ το καθισμα.

Οπως μας τα λεει ο φιλος, ειναι σα να δινει με αλλο αμαξι καθε φορα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι το αμάξι είναι το ίδιο,  δυστυχώς ο δάσκαλος έχει πολλές αποτυχίες, η άλλη η κοπέλα κι αυτή 4 φορά είχε δώσει και κόπηκε πάλι στην οπιστογωνια, μια άλλη κοπέλα πάλι κόπηκε γιατί χτύπησε καθρέπτη κι αυτή 3 φορά ήτανε, ένας άλλος κόπηκε κι αυτός στο παρκάρισμα γιατί μπήκε αντίθετο ρεύμα και την άλλη φορά πάλι είχε χτυπήσει έναν παππού γιατί ο παππούς  κατά λάθος χτύπησε τον καθρέπτη με το χέρι, άλλα 5 παιδιά είχανε κοπεί τα 3 παρκάρισμα και τα άλλα 2 οπιστογωνια, και γενικά είναι καμιά 23 παιδιά απ ότι με είπε αυτός κομενα. Το θέμα είναι ότι όταν κόβεσαι δεν πληρώνεις για επανεξέταση, το άλλο το παιδί που είχε δώσει μαζί  μου έδωσε κανονικά 100Ε άλλα λέει αυτός είναι σε άλλο προγραμα πλήρωσε λιγότερα. Τώρα εγώ μπορώ να πάρω την καρτέλα μου και να πάω σε άλλον; και αν δεν μου την δώσει τι να τον κάνω;  είναι ότι θα αλλάξουν και οι εξετάσεις, αν ξέρει κάποιος πότε αλλάζουν; θα γίνουν ποιο δύσκολες έχω ακούσει

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος panos 12 έγραψε:

ένα δίπλωμα έγινε εφιάλτης δεν ξέρω τι να κάνω  

Εγώ δεν θα εξετάσω ποιος φταίει, μπορεί εσύ να θέλεις καλύτερη εκμάθηση η αυτός να μην σου ταιριάζει σαν δάσκαλος.

Το θέμα είναι είναι ένα, απ' τη στιγμή που έχασες την εμπιστοσύνη σ' αυτόν και στον τρόπο διδασκαλίας του φύγε. Πάρε την καρτέλα σου και πήγαινε αλλού. Ούτως η άλλως θα ξαναδώσεις οπότε κάνε μια νέα ψυχολογική αρχή αλλού. Εδώ ο γιατρός σου δίνει τον φάκελό σου , δεν θα στον δώσει η σχολή οδηγών;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση η κάθε τελική εξέταση χρεώνεται ?

παλιά υπήρχε 150 ευρώ παράβολο για να κάνεις νέα εξέταση  εφόσον κόπηκες στην τελευταία εξέταση ...

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

κόπηκε

 

πριν 3 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

κόπηκε

 

πριν 3 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

κόπηκε

Με τόσο αίμα, ανοίγεις τράπεζα αίματος

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

ερώτηση η κάθε τελική εξέταση χρεώνεται ?

παλιά υπήρχε 150 ευρώ παράβολο για να κάνεις νέα εξέταση  εφόσον κόπηκες στην τελευταία εξέταση ...

Ο συγκεκριμένος δεν ξέρω τι κάνει πως το κάνει, άλλα δεν χρεώνει ή χρεώνει εκεί που θέλει, πχ με όσα παιδιά έδωσα και ξανά έδωσα δεν πήρε λεφτά για επανεξέταση, τώρα τελευταία ένα παιδί που έδινε μαζί μου το ρώτησα και πλήρωσε 100Ε, λέει αυτός ότι είναι σε άλλο προγραμα, πάντως σε όλη την θεσσαλονικη δεν ξέρω αν υπάρχει κι άλλος τέτοιος που να μην χρεώνει εκτός και αν ξέρει κανέναν υπουργό στο υποδομών 

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια απορεια ειχα και εγω , καθε εξεταση ειναι ενα 150αρι ... και σκεφτομενος ποσες φορες εχεις κοπει , αναρωτιεμε πως μαλλον ο πατερας σου ειναι εκατομυριουχος για να μην σου εχει σπασει ακομα και το κεφαλι  ? 

 

Λοιπον ακουστε τι κανει ο τυπος , οι εξεταστες ειναι φιλαρακια του , ψευτικοι εξεταστες , τους μαζευουν και τους κοβουν ετσι για να γελανε . 

  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

Λοιπον ακουστε τι κανει ο τυπος , οι εξεταστες ειναι φιλαρακια του , ψευτικοι εξεταστες , τους μαζευουν και τους κοβουν ετσι για να γελανε . 

 

Κάτι παρόμοιο σκέφτηκα και εγώ αν και εφόσον οι επανεξέταση χρεώνεται και εκείνος δεν τους χρεώνει. Απ' όσο ξέρω τα παράβολα δεν πάνε στην τσέπη του καθηγητή, οπότε;

 

Τα πρόσωπα που σας εξετάζουν είναι κάθε φορά τα ίδια; Είναι άλλες σχολές οδηγών όταν δίνεται ή μόνο εσείς;

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά τι να πω,  η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι πλέον και το λάδωμα άμα είναι να αλλάξουν οι εξετάσεις πριν γίνουν οι αλλαγές δηλαδή, η σχολή για οποίον είναι από θεσσαλονικη λέγεται ΤΚ1951 αν την ξερει κανεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.